Огляд та тестування ігрового 27″ OLED-монітору Acer Predator X27U з частотою оновлення 240 Гц

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Gleb1986
Junior
Звідки: Луцк

Повідомлення

Пропоную обговорити Огляд та тестування ігрового 27″ OLED-монітору Acer Predator X27U з частотою оновлення 240 Гц

Була трохи різниця між 60 та 75 герц.
Дуже велика коли я перейшов з 75 на 144
На роботі сидів за 240 гц - різниці не побачив зі своїми домашніми 144 гц...
хто там бачить різницю в 360 гц я навіть не знаю)))))
Blackintrad
Member

Повідомлення

Gleb1986: 04.04.2024 16:23 Була трохи різниця між 60 та 75 герц.
Дуже велика коли я перейшов з 75 на 144
На роботі сидів за 240 гц - різниці не побачив зі своїми домашніми 144 гц...
хто там бачить різницю в 360 гц я навіть не знаю)))))
Думаю, що цей пареметр не для роботи зовсім. Різниця буде лише в динамічних іграх, якщо ваш ПК зможе забезпечити 360+ кадрів\с.
І цю різницю побачать всі)
Gleb1986
Junior
Звідки: Луцк

Повідомлення

Blackintrad: 04.04.2024 16:29
Gleb1986: 04.04.2024 16:23 Була трохи різниця між 60 та 75 герц.
Дуже велика коли я перейшов з 75 на 144
На роботі сидів за 240 гц - різниці не побачив зі своїми домашніми 144 гц...
хто там бачить різницю в 360 гц я навіть не знаю)))))
Думаю, що цей пареметр не для роботи зовсім. Різниця буде лише в динамічних іграх, якщо ваш ПК зможе забезпечити 360+ кадрів\с.
І цю різницю побачать всі)

з моїм зором -8 , хорошо взагалі що я щось бачу)). З власного досвіду різниця куда більш суттєва в роздільній здатності та матриці, ніж в герцовці якщо це 144+
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

По яскравості срака, все ж є сенс докинути до PG27AQDM, враховуючи загальну вартість.
ALT-F13
Member
Аватар користувача
Звідки: Київщина

Повідомлення

Blackintrad: 04.04.2024 16:29
Gleb1986: 04.04.2024 16:23 Була трохи різниця між 60 та 75 герц.
Дуже велика коли я перейшов з 75 на 144
На роботі сидів за 240 гц - різниці не побачив зі своїми домашніми 144 гц...
хто там бачить різницю в 360 гц я навіть не знаю)))))
Думаю, що цей пареметр не для роботи зовсім. Різниця буде лише в динамічних іграх, якщо ваш ПК зможе забезпечити 360+ кадрів\с.
І цю різницю побачать всі)
На те вони й "перегони" у виробників :-) вже й 540 є, декому воно потрібно... Всім іншим - просто приємно.

Відправлено через 2 хвилини 35 секунд:
feniks_tm: 04.04.2024 16:56 По яскравості срака, все ж є сенс докинути до PG27AQDM, враховуючи загальну вартість.
В реальному житті я не скажу, що страждав хоч якось від максимальної яскравості. Більше того, через отий прикол з поведінкою яскравості з вимкнутим Constant Brightness, він відчувається цілком яскравим навіть без HDR.

Але з точки зору чисто заміряних характеристик - все так, "маловато будєт".

P.S. Я більше страждав від відображення тексту на WOLED...

Відправлено через 2 хвилини 48 секунд:
Gleb1986: 04.04.2024 16:23 Пропоную обговорити Огляд та тестування ігрового 27″ OLED-монітору Acer Predator X27U з частотою оновлення 240 Гц

Була трохи різниця між 60 та 75 герц.
Дуже велика коли я перейшов з 75 на 144
На роботі сидів за 240 гц - різниці не побачив зі своїми домашніми 144 гц...
хто там бачить різницю в 360 гц я навіть не знаю)))))
Є така картинка, не можу знайти, тож перескажу. Там про юзера, який:
1) купує новий монітор на дофіга Гц
2) підключає, вмикає його
3) каже, "вау, оце якість", сидить задоволений
4) приходить друг, відкриває налаштування, а там 60 Гц стоїть...

Так що воно сильно суб'єктивно. Але UFO-тест наочний вийшов, прям чітка чіткість.
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Gleb1986: 04.04.2024 16:23 Пропоную обговорити Огляд та тестування ігрового 27″ OLED-монітору Acer Predator X27U з частотою оновлення 240 Гц

Була трохи різниця між 60 та 75 герц.
Дуже велика коли я перейшов з 75 на 144
На роботі сидів за 240 гц - різниці не побачив зі своїми домашніми 144 гц...
хто там бачить різницю в 360 гц я навіть не знаю)))))
Там дальше нужно смотреть на скорость смены пикселей, ибо это нивелирует высокую герцовку гостингом
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

ALT-F13: 04.04.2024 17:25 P.S. Я більше страждав від відображення тексту на WOLED...
Чекаємо модельки з оновленими субпікселями (RGWB). 4к дуалмод уже десь в цьому місяці наче має почати продаватись, але я все ж чекаю 1440p 480Hz.
спойлер
Зображення
Востаннє редагувалось 04.04.2024 17:38 користувачем feniks_tm, всього редагувалось 2 разів.
ADv
Member
Звідки: Одесса

Повідомлення

Во-во, 60 герц на IPS и 60 герц на олед - это две большие разницы из-за высочайшей скорости перехода серый-серый на последнем. При этом разница между 60 и 144 заметна будет, а вот уже между 144 и 240 или 360 - с лупой искать. Собственно такие частоты это чистейшей воды маркетинг, ибо олед такое может без напрягов и если для IPS даже 165 это уже подвиг и повод накинуть х2 цену, то тут задарма можно маркетинговую наработку попользовать, глупый юзверь с большим ентузиазмом набросится на продукт.
Ind1
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

feniks_tm: 04.04.2024 16:56 По яскравості срака, все ж є сенс докинути до PG27AQDM, враховуючи загальну вартість.
Можно докинуть и получить тот же самый монитор с шильдиком ROG. :up:
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Ind1: 04.04.2024 17:43
feniks_tm: 04.04.2024 16:56 По яскравості срака, все ж є сенс докинути до PG27AQDM, враховуючи загальну вартість.
Можно докинуть и получить тот же самый монитор с шильдиком ROG. :up:
Панель то та сама, але кожен виробник підкручує від себе. Азус з 27" WOLED'ок найкращий представник, у інших або нижча яскравіть в SDR/HDR або інші приколи. Чи миритись з компромісами в бюджеті 1000$ уже справа кожного.
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Ну хоч на кабелі цей раз не покохали жадібність, на відміну від MSI OLED-моніка 360 Гц з попереднього огляду, у яких бракує кабеля Display-Port.
Ind1
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

feniks_tm: 04.04.2024 17:46
Ind1: 04.04.2024 17:43
Можно докинуть и получить тот же самый монитор с шильдиком ROG. :up:
Панель то та сама, але кожен виробник підкручує від себе. Азус з 27" WOLED'ок найкращий представник, у інших або нижча яскравіть в SDR/HDR або інші приколи. Чи миритись з компромісами в бюджеті 1000$ уже справа кожного.
Судя по тестам в интернете Predator/ROG/AGON одинаковые. Разница на уровне - кому что нравится.
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Ind1: 04.04.2024 18:08
feniks_tm: 04.04.2024 17:46
Панель то та сама, але кожен виробник підкручує від себе. Азус з 27" WOLED'ок найкращий представник, у інших або нижча яскравіть в SDR/HDR або інші приколи. Чи миритись з компромісами в бюджеті 1000$ уже справа кожного.
Судя по тестам в интернете Predator/ROG/AGON одинаковые. Разница на уровне - кому что нравится.
Після оновлення прошивки Acer таки став трохи краще, але все ще недотягує до асуса. Загалом так, якщо комусь принципово зекономити 100-200$, то особливого програшу у даному випадку не буде. 200 ніт цілком з головою для більшості, а от менше 150 я б все ж сказав, що мало, якщо не планується постійно використовувати монітор у темноті.
Яскравіть SDR/HDR
Зображення
Зображення
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

У всех мониторов на этой матрице есть проблема с VRR, при перемене частоты скачет гама что приводит к мерцанию тёмных участков изображения, но в обзорах за частую об этом ни слова.
И сертификации что у PG27AQDM что у сабжа X27U по прежнему нету.
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/pr ... ors/specs/
Ind1
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

feniks_tm: 04.04.2024 18:17
Ind1: 04.04.2024 18:08
Судя по тестам в интернете Predator/ROG/AGON одинаковые. Разница на уровне - кому что нравится.
Після оновлення прошивки Acer таки став трохи краще, але все ще недотягує до асуса. Загалом так, якщо комусь принципово зекономити 100-200$, то особливого програшу у даному випадку не буде. 200 ніт цілком з головою для більшості, а от менше 150 я б все ж сказав, що мало, якщо не планується постійно використовувати монітор у темноті.
Яскравіть SDR/HDR
Зображення
Зображення
Да, после просмотра этого видео и изучения материалов на Reddit, собственно и выбрал этот монитор.

Единственное, что могу сказать - монитором настолько доволен, что надо было брать модель на 34 дюйма.
-falconer-
Member
Аватар користувача
Звідки: Кривий Ріг

Повідомлення

Ну, поки що реалізація з QD-OLED від Самсунга виглядає краще як мінімум по чіткості тексту і максимальній яскравості, хоча і в цілому зображення там більш приємне (можливо це суб'єктивно).
Порівняння однакових картинок з сабжу і монітору з вчорашнього огляду (MSI):
спойлер
Зображення
feniks_tm: 04.04.2024 17:29
ALT-F13: 04.04.2024 17:25 P.S. Я більше страждав від відображення тексту на WOLED...
Чекаємо модельки з оновленими субпікселями (RGWB). 4к дуалмод уже десь в цьому місяці наче має почати продаватись, але я все ж чекаю 1440p 480Hz.
спойлер
Зображення
До речі, як і зазначено у вас на слайді, LG планують до 2025 року розробити RGB OLED:
"У 2024 році LG випустить нові OLED-панелі з субпіксельною компонуванням RGWB, що має покращити чіткість тексту та дрібних деталей. У 2025 році вони розглядають розробку справжніх панелей RGB (true RGB panels).
Зауважте, що деякі OLED-монітори LG, наприклад LG 32EP950 , використовують OLED-панель від JOLED , яка фактично має субпіксельне розташування RGB."
l-m
Member

Повідомлення

-falconer-: 04.04.2024 20:25 OLED-панель від JOLED , яка фактично має субпіксельне розташування RGB."
Ці японці обіцяли 144 Гц ще в 2019 році, але досі крім 60 Гц нічого не випустили :-/
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Vpupkin: 04.04.2024 19:24И сертификации что у PG27AQDM что у сабжа X27U по прежнему нету.
Це G-SYNC Compatible-монітор. Читати як "FreeSync, котрий іноді працює з відяхами хуанга". Як G-SYNC Compatible він числиться в списку.
А якщо ти маєш на увазі просто G-SYNC, той що справжній, то його і не буде, оскільки це додаткова плата в моніторі.
спойлер
Зображення
Вона або одразу є в моніку, або її немає, як в даному випадку. Ніяка сертифікація відсутність плати не виправить :rotate:

Відправлено через 3 хвилини 52 секунди:
Даремно хуанг змішав коней і людей. G-SYNC Compatible і G-SYNC без Compatible це дві принципово різні технології, могли б по-різному і назвати. Перша - :censoured: , друга топчик.

Відправлено через 35 хвилин 44 секунди:
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/pr ... -monitors/
G-SYNC Compatible Doesn’t use NVIDIA processors but have been validated by NVIDIA to give you a good, basic variable refresh rate
Сертифікацію G-SYNC Compatible проходять. Тільки валідацію на артефакти зображення. Все інше нвідію в таких моніторах не хвилює.
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Scoffer
Так в том то и прикол что он до сих пор не компатибл, vvr глючит, а на страничке нивидия написано подождите совместимость в будущих драйверах. А на коробке и в меню монитора пафосно заявлено что кампатибл.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Vpupkin
Аа, ти про це. Та компатібл і з драйверами глючить на інших моніторах. Фрісінк туди ж. Це ж двостороння штука, а з виробників моніторів ті ще софтописці, це ж їм треба фірмварь монітора одразу без помилок написати. Тому чіпований G-SYNC і топчик що з двох сторін стирчать чіпи нвідії, а виробники взагалі не причетні до протоколів і їхніх розшифровок.
Відповісти