Огляд та тестування материнської плати MSI MPG X670E Carbon WIFI

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
_Slavko_
Member
Аватар користувача
Звідки: Виноградов

Повідомлення

Предлагаю обсудить Огляд та тестування материнської плати MSI MPG X670E Carbon WIFI

за термограму дякую! здається раніше їх не було. дуже корисна штука.
lutyk1999
Junior

Повідомлення

Вартість материнки захмарна. 13-15кіло ₴ і можна поміркувати, чи варто вкладатись в гру у довгу.Чекати 4-5 років,доки нарешті вийде вдалий камень під ам5. Мені ситуація із ам5 на старті дуже сильно нагадала історію із ам4 та 1000 -ними райзенами.До розуму Агесу допилювали роки 3, вийшло 2000 покоління, потім 3000, де вже все стало нарешті стабільно. Міркую,що 9000 райзени будуть нормальними і можливо приберуть отвори на кришці процесора і ддр5 почне працювати на 7000+ з коробки. Наразі поки псі-е 5.0 дуже дорогий та нікому не потрібний. Ще більш не потрібний, ніж свого часу 4 версія на старті...
block_stupid
Member
Аватар користувача

Повідомлення

lutyk1999
Проектування своїх бажань, потірбності/не потрібності на інших). Все як я люблю.
Агесу пиляли бо нова архітектура, і райзени нікому не впали окрім ентузіастів, амд тоді звалилась з новою архітектурою як сніг на голову. Ще до сих пір бігють "всім 4 ядра вистачить".
Проци вже смачні, але так поки що все дороге (не думаю що сильно впаде в ціні), тому більшіст пропустить це покоління, ще варто почекати нових карточок (якщо для ігр).
Немає ніяких отворів на кришці.
PCI-e 5 треба мені, щоб на одному type-c usb4 тримати файний монітор, на іншому gpu.
fastneed
Member
Аватар користувача
Звідки: UA

Повідомлення

lutyk1999: 18.10.2022 17:32 Вартість материнки захмарна. 13-15кіло ₴ і можна поміркувати, чи варто вкладатись в гру у довгу.Чекати 4-5 років,доки нарешті вийде вдалий камень під ам5. Мені ситуація із ам5 на старті дуже сильно нагадала історію із ам4 та 1000 -ними райзенами.До розуму Агесу допилювали роки 3, вийшло 2000 покоління, потім 3000, де вже все стало нарешті стабільно. Міркую,що 9000 райзени будуть нормальними і можливо приберуть отвори на кришці процесора і ддр5 почне працювати на 7000+ з коробки. Наразі поки псі-е 5.0 дуже дорогий та нікому не потрібний. Ще більш не потрібний, ніж свого часу 4 версія на старті...
а коли PCI 5 стане доступніший, то всі будуть "заритись" на щось новіше, а ви з жалем для себе дізнаєтесь що більшу частину свого життя ви тупо очікували чогось кращого...

по темі, купувати MSI це йти на ризики, чи вони нарешті почали виконувати свої гарантійні зобов'язання? хоча, високий рівень браку все рівно дасть про себе знати.
Volodya811
Member

Повідомлення

Плата хороша, нафарширована. Питання викликає лише Realtek ALC4080 (на першій сторінці огляду) чи то Realtek ALC4082 (далі по тексту). У минулому році з цими кодеками було проблеми (періодично виникав ефект резонансу і на всю потужність замість звуку йшов писк з шумом). Повернути по гарантії було нереально, бо діагностика за дві години в сервісному центрі нічого не виявляла. Саме тому, в топових платах деяких виробників ставили старіший топ Realtek - ALC1220-VB. Сподіваюсь, що все вже виправили і кодек Realtek ALC4080 працює, як треба.
Kashtan
Member
Аватар користувача
Звідки: Яготин

Повідомлення

Дякую за хороший огляд.
Я б лише додав, що силові елементи по 90А у материнці, що давно вже не вершина, типу 105А та 110А, але ця економія дозволила залишитись материнці в середньому ціновому класі.
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Дуже дорога платформа
Alex_Lord
Member

Повідомлення

Kashtan: 18.10.2022 19:27 Дякую за хороший огляд.
Я б лише додав, що силові елементи по 90А у материнці, що давно вже не вершина, типу 105А та 110А, але ця економія дозволила залишитись материнці в середньому ціновому класі.
Мюсье шутить изволил, 24000 грн за плату уже средний класс :lol:
Полагаю бомж-вариант это плата за 15000 грн? :super:
FastBullet
Member

Повідомлення

Kashtan: 18.10.2022 19:27 Дякую за хороший огляд.
Я б лише додав, що силові елементи по 90А у материнці, що давно вже не вершина, типу 105А та 110А, але ця економія дозволила залишитись материнці в середньому ціновому класі.
Да уж))) юморной парень)))
Другое дело, что может біть выйдут в будущем более жрущие и более многоядерные процессоры)) А так этих VRM с тройным запасом)

Отправлено спустя 5 минут 45 секунд:
lutyk1999: 18.10.2022 17:32 Вартість материнки захмарна. 13-15кіло ₴ і можна поміркувати, чи варто вкладатись в гру у довгу.Чекати 4-5 років,доки нарешті вийде вдалий камень під ам5. Мені ситуація із ам5 на старті дуже сильно нагадала історію із ам4 та 1000 -ними райзенами.До розуму Агесу допилювали роки 3, вийшло 2000 покоління, потім 3000, де вже все стало нарешті стабільно. Міркую,що 9000 райзени будуть нормальними і можливо приберуть отвори на кришці процесора і ддр5 почне працювати на 7000+ з коробки. Наразі поки псі-е 5.0 дуже дорогий та нікому не потрібний. Ще більш не потрібний, ніж свого часу 4 версія на старті...
Смешно))) вообще не напомнило...потому что первые райзены стоили дешевле и материнки ну точно не стоили по 600 долларов((( даже Х серия стоила дешевле, чем сейчас В.
По АГЕСА проблем не было, скорее были проблемы по работе с частотами выше 3000 МгЦ, что не одно и то же.
А вот цены на ОЗУ конечно были в 2017-2018 не лучше, чем сейчас на DDR5.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

З такими цінами на десктопні материнки краще вже платформу змінити на дешеві Epyc i ThredRipper - там і памяті 8 каналів, всім хватить, і PCie теж. Ціна материнок від 400-500 дол. і мережі по 10 Гбіт, і SAS/OCulink і т.п. А якщо тре, то за невелику надбавку 2х сокетні
DaKaR
Member
Аватар користувача
Звідки: Terra Incognita ака Житомир

Повідомлення

ТЮ. Ще на S1700 казали, що занадто дорога платформа.
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

DaKaR
типа 1700 дешевая :D
но до ам5 ей, конечно, далеко :insane:
Alex_Lord
Member

Повідомлення

По делу нафиг такое надо.
В ближайших несколько лет хватит с головой i9 10900К с платой З чипсета и 32 гб оперативы и все это за 20000 грн.

А не 1 плата за 24 чтоб сделать не 600 а 1000 фпс
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

с тренировкой памяти эпично.
andrew_sc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Проблема АМД в очень дорогих платах. Практически везде стоит модуль Wi Fi, который не всем надо и прилично все удорожает, плюс даже платы попроще в цене в районе $200. Добавляем память дорогую и сам процессор и как бы вообще не весело. Вообще, я думаю, цены на платы должны начинаться от 80 долларов. Тогда это был бы более-менее правильный выход на рынок в современных реалиях. Но мировой кризис наверняка внесет свои коррективы и цены быстро просядут. Только тогда и зарабатывать труднее будет. :(
Robostyle
Member

Повідомлення

andrew_sc
Уже сложнее зарабатывать. А цены вызывают критику даже на забугорных сайтах. Что странно, ибо местая ылита уже отминусовала всех недостойных нищебродов посмевших восбухать по поводу цен на АМ5
Kashtan
Member
Аватар користувача
Звідки: Яготин

Повідомлення

Alex_Lord: 18.10.2022 19:58 Мюсье шутить изволил, 24000 грн за плату уже средний класс :lol:
Полагаю бомж-вариант это плата за 15000 грн? :super:
MSI MPG X670E Carbon WIFI - 470 доларів.
Виробник не винен стосовно апетитів місцевих спекулянтів.
І так - з урахуванням що флагмани давно 1300-1700 коштують - це навіть не верхній сегмент середнього класу.
FANAT7
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Kashtan: 18.10.2022 19:27 Дякую за хороший огляд.
Я б лише додав, що силові елементи по 90А у материнці, що давно вже не вершина, типу 105А та 110А, але ця економія дозволила залишитись материнці в середньому ціновому класі.
В смысле средний класс? Эта плата и на ам4 далеко не среднячек, учитывая ее цену. Я когда в 2019 покупал Gaming Plus b450 за 2500 - Carbon Wifi стоила в районе 4000грн, когда Tomahawk стоил 3000 с просадками до 2800-2900.

На b550 платформе она тоже уверенно дороже чем томагавк и томагавк вайфай, так что эта плата явно не позиционируется как средний сегмент, а уверенно идет в топы либо около топов, как минимум по ценам это очень хорошо видно.

Во все времена эталоном соотношения цена-качество была именно Томагавк, все что дороже покупали уже люди не считающие деньги.
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Alex_Lord: 18.10.2022 19:58Мюсье шутить изволил, 24000 грн за плату уже средний класс :lol:
Полагаю бомж-вариант это плата за 15000 грн? :super:
Недавно решил почитать маркетинговый пост от Асуса по выбору Z790 плат. Так там пишут что Asus Z790-A ROG Strix DDR4 - (This motherboard also gives budget-conscious builders a cost-effective pathway to an Intel 13th Gen build.)

Может у меня с английским плохо... Но я так понял там буквально сказано что это выбор для людей с ограниченным бюджетом :laugh:

Плата за 16-17к грн это вам для бюджетных сборочек :super:

https://edgeup.asus.com/2022/z790-motherboard-guide/
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kashtan: 19.10.2022 03:22 MSI MPG X670E Carbon WIFI - 470 доларів.
Виробник не винен стосовно апетитів місцевих спекулянтів.
А доставка? А растаможка? И будет 22.5к где-то ;) так что причём тут магазины, когда цена реально конская даже заграницей
Відповісти