Новости
Последние статьи и обзоры
Центри обробки даних потребуватимуть до 70% усієї виробленої пам’яті у 2026 році
-
RoMiLiUs
Member
Я довести цього не можу, але в мене є сильне внутрішнє відчуття, що цього року як весь цей ШІ скам лусне, то все те псевдо-АІ барахло будуть на вагу продавати і буде така рецесія
-
Nasalot
Junior
- Откуда: Україна
Все може змінитися значно раніше:
- спойлер

-
Tiufin
Member
Хто на інвестиціях? Айті-гіганти багато років отримували величезні прибутки. Куди по-твоєму, ці гроші ділись? В них сумарно сотні мільярдів доларів заощаджень. Ну, в 25 році частину з них витратили на дата-центри, але ще на 26 вистачить.Барбарис: ↑ 20.01.2026 04:15 Tiufin,![]()
![]()
Накопичені резерви? Звідки, як вони на інвестиціях? Доходи є, але прибутків нема. Все зрозуміло
![]()
-
dead_rat
Member
- Откуда: Берлін
Малоймовірно, 14 мільярдів то не гроші коли вони розписуються на трильйони
-
Tiufin
Member
Всі носяться із цією цифрою в 1,4трлн, але навіть не знають, звідки вони взялась. Якби ви поцікавились, то зрозуміли, що ще немає ніяких 1,4трлн, навіть запланованих.Барбарис: ↑ 20.01.2026 09:16 Tiufin, різні проекти Альтмана в сфері ші наразі вже на 1,4 трлн заплановані, а прибутки в нього не раніше 30 заплановані.![]()
Відправлено через 2 хвилини :
Вони ipo планують цього року. Будуть акціями розраховуватись. Їм там вже 800млрд капіталізації прогнозують
-
Барбарис
Member
- Откуда: Вінниця
Tiufin, хто опен аі айтігігант? 
Капіталізація ≠гроші
Капіталізація ≠гроші
-
Tiufin
Member
Але певна залежність є. 800млрд капіталізації - це немало живих грошей, або кредитів під цеБарбарис: ↑ 20.01.2026 15:01Капіталізація ≠гроші
-
dead_rat
Member
- Откуда: Берлін
Нема в них заощаджень.Tiufin: ↑ 20.01.2026 14:53Хто на інвестиціях? Айті-гіганти багато років отримували величезні прибутки. Куди по-твоєму, ці гроші ділись? В них сумарно сотні мільярдів доларів заощаджень. Ну, в 25 році частину з них витратили на дата-центри, але ще на 26 вистачить.Барбарис: ↑ 20.01.2026 04:15 Tiufin,![]()
![]()
Накопичені резерви? Звідки, як вони на інвестиціях? Доходи є, але прибутків нема. Все зрозуміло
![]()
Все, що компанія заробляє, віддається тримачам акцій чи виводиться ще кудись.
Відправлено через 46 секунд:
В теорії можна взяти кредит під закладені акції, це всеTiufin: ↑ 20.01.2026 15:10Але певна залежність є. 800млрд капіталізації - це немало живих грошей, або кредитів під цеБарбарис: ↑ 20.01.2026 15:01Капіталізація ≠гроші
-
Tiufin
Member
загугліть, перш ніж стверджувати.dead_rat: ↑ 20.01.2026 15:16Нема в них заощаджень.
Все, що компанія заробляє, віддається тримачам акцій чи виводиться ще кудись.
-
waryag
Member
- Откуда: Суми
Вряд ли. В рамках одной архитектуры новая ДДР дает немного. Сколько там у интелов было, процентов 10? И это в условиях, когда основной упор был и есть в графику.vmsolver: ↑ 19.01.2026 13:45А через 2-4 года DDR5 и вовсе устареет, и все будут мечтать о паре модулей DDR6, которые будут иметь суммарно 192 бит шину и 8 каналов.
Не даром АМД делала на релизе АМ5 все, чтобы АМ4 не был слишком привлекательным.
-
dead_rat
Member
- Откуда: Берлін
Tiufin: ↑ 20.01.2026 15:27загугліть, перш ніж стверджувати.dead_rat: ↑ 20.01.2026 15:16Нема в них заощаджень.
Все, що компанія заробляє, віддається тримачам акцій чи виводиться ще кудись.
More Big Tech company debt ‘would increase the macro risks associated with the AI build-out,’ Goldman Sachs warnsThose companies—Amazon, Google, Meta, Microsoft, and Oracle specifically—have taken on $121 billion in debt, in 2025 year to date
-
Барбарис
Member
- Откуда: Вінниця
Tiufin, та ні, ти втратив. Вони недавно лише статус. І позов маска з цього приводу досі висить. Якщо в нього вигорить, то майки їх не врятують - у них своя петля з копайлота висить. Опен навіть електрику та сервери не може оплатити досі з доходів.
Певна залежність - не гарантія отримання реальних коштів.
Певна залежність - не гарантія отримання реальних коштів.
Последний раз редактировалось Барбарис 20.01.2026 15:49, всего редактировалось 1 раз.
-
waryag
Member
- Откуда: Суми
Большим корпорациям не впервой списывать десятки миллиардов.Entar: ↑ 19.01.2026 16:30Вот прям возьмут и закроют все те чаты гпт/гемини/дипсики в которые вложили десятки/сотни миллиардов? Зачем? Перестанут дополнительно инвестировать - допустим, но закрывать зачем?)
99.9% людей не будут заморачиваться с локальными ЛЛМ. Разработка для компаний своих специализированных это очень очень дорого.
Конечно, могут оставить поддержку на минималках, но и она очень дорогая и быстро становится токсичной.
-
Tiufin
Member
І далі продовжуєш про опенаі написуватиБарбарис: ↑ 20.01.2026 15:46Tiufin, та ні, ти втратив
Відправлено через 3 хвилини 3 секунди:
То що? В мене теж є борг по 2-місячній безвідсотковій кредитці у монобанку- досить зручно.dead_rat: ↑ 20.01.2026 15:43More Big Tech company debt ‘would increase the macro risks associated with the AI build-out,’ Goldman Sachs warnsThose companies—Amazon, Google, Meta, Microsoft, and Oracle specifically—have taken on $121 billion in debt, in 2025 year to date
Ви б про резерви погуглили краще, якщо стверджували, що їх немає.
-
Барбарис
Member
- Откуда: Вінниця
Tiufin,
Бо опен аі - має найбільший сегмент ринку, найбільше заманює інвестицій та має найбільше проектів і планів на базі аі. Це власне найяскравіший приклад. За опенаі пишу по причині того ж прикладу - лише його плани тягнуть на половину витрат з 2.8(з цього все почалось і пост про 1.4 на минулій сторінці ти став спростовувати, а тепер задню даєш). І тут вже мова йде саме про них. А тепер пишеш щось про неуважність
То розкажи тепер прро резерви компанії, яка тільки в 25 стала комерційною
Бо опен аі - має найбільший сегмент ринку, найбільше заманює інвестицій та має найбільше проектів і планів на базі аі. Це власне найяскравіший приклад. За опенаі пишу по причині того ж прикладу - лише його плани тягнуть на половину витрат з 2.8(з цього все почалось і пост про 1.4 на минулій сторінці ти став спростовувати, а тепер задню даєш). І тут вже мова йде саме про них. А тепер пишеш щось про неуважність
То розкажи тепер прро резерви компанії, яка тільки в 25 стала комерційною
-
Tiufin
Member
Суцільний фейспалм. Ти перемігБарбарис: ↑ 20.01.2026 16:12 Tiufin,![]()
Бо опен аі - має найбільший сегмент ринку, найбільше заманює інвестицій та має найбільше проектів і планів на базі аі. Це власне найяскравіший приклад. За опенаі пишу по причині того ж прикладу - лише його плани тягнуть на половину витрат з 2.8(з цього все почалось і пост про 1.4 на минулій сторінці ти став спростовувати, а тепер задню даєш). І тут вже мова йде саме про них. А тепер пишеш щось про неуважність![]()
То розкажи тепер прро резерви компанії, яка тільки в 25 стала комерційною![]()
-
Барбарис
Member
- Откуда: Вінниця
Tiufin, тобто аргументів ти не знайшов? Навіть погуглити, первірити свої слова не здатен? Лише невдала спроба сарказму? Хлопче, міг би й красивіше з'їхати.
-
Demedik
Member
- Откуда: Харків
Серьезно?Tiufin: ↑ 20.01.2026 15:00Всі носяться із цією цифрою в 1,4трлн, але навіть не знають, звідки вони взялась. Якби ви поцікавились, то зрозуміли, що ще немає ніяких 1,4трлн, навіть запланованих.Барбарис: ↑ 20.01.2026 09:16 Tiufin, різні проекти Альтмана в сфері ші наразі вже на 1,4 трлн заплановані, а прибутки в нього не раніше 30 заплановані.![]()
Раз: И два: Commitments = обязательства.