Центри обробки даних потребуватимуть до 70% усієї виробленої пам’яті у 2026 році

Обсуждение статей и новостей сайта
Ответить
Автор
Сообщение
RoMiLiUs
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Я довести цього не можу, але в мене є сильне внутрішнє відчуття, що цього року як весь цей ШІ скам лусне, то все те псевдо-АІ барахло будуть на вагу продавати і буде така рецесія
Nasalot
Junior
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

Все може змінитися значно раніше:
спойлер
Изображение
Tiufin
Member

Сообщение

Барбарис: 20.01.2026 04:15 Tiufin, :lol: :lol: :lol: Накопичені резерви? Звідки, як вони на інвестиціях? Доходи є, але прибутків нема. Все зрозуміло :facepalm:
Хто на інвестиціях? Айті-гіганти багато років отримували величезні прибутки. Куди по-твоєму, ці гроші ділись? В них сумарно сотні мільярдів доларів заощаджень. Ну, в 25 році частину з них витратили на дата-центри, але ще на 26 вистачить.
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Nasalot: 20.01.2026 13:13 Все може змінитися значно раніше:
спойлер
Изображение
Малоймовірно, 14 мільярдів то не гроші коли вони розписуються на трильйони
Tiufin
Member

Сообщение

Барбарис: 20.01.2026 09:16 Tiufin, різні проекти Альтмана в сфері ші наразі вже на 1,4 трлн заплановані, а прибутки в нього не раніше 30 заплановані. :lol:
Всі носяться із цією цифрою в 1,4трлн, але навіть не знають, звідки вони взялась. Якби ви поцікавились, то зрозуміли, що ще немає ніяких 1,4трлн, навіть запланованих.

Відправлено через 2 хвилини :
Nasalot: 20.01.2026 13:13 Все може змінитися значно раніше:
спойлер
Изображение
Вони ipo планують цього року. Будуть акціями розраховуватись. Їм там вже 800млрд капіталізації прогнозують
Барбарис
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінниця

Сообщение

Tiufin, хто опен аі айтігігант? :laugh:
Капіталізація ≠гроші
RoMiLiUs
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Стосовно капіталізації, як казав один мій знайомий
З точки зору капіталізації ти маєш пару мільйонів доларів, якщо тебе розібрати на органи. А в реалі збираєш пляшки.
Последний раз редактировалось RoMiLiUs 20.01.2026 15:06, всего редактировалось 1 раз.
Tiufin
Member

Сообщение

Барбарис: 20.01.2026 15:01 Tiufin, хто опен аі айтігігант? :laugh:
Ти втратив контекст. Як та погана нейронка
Последний раз редактировалось Tiufin 20.01.2026 15:10, всего редактировалось 1 раз.
Tiufin
Member

Сообщение

Барбарис: 20.01.2026 15:01Капіталізація ≠гроші
Але певна залежність є. 800млрд капіталізації - це немало живих грошей, або кредитів під це
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Tiufin: 20.01.2026 14:53
Барбарис: 20.01.2026 04:15 Tiufin, :lol: :lol: :lol: Накопичені резерви? Звідки, як вони на інвестиціях? Доходи є, але прибутків нема. Все зрозуміло :facepalm:
Хто на інвестиціях? Айті-гіганти багато років отримували величезні прибутки. Куди по-твоєму, ці гроші ділись? В них сумарно сотні мільярдів доларів заощаджень. Ну, в 25 році частину з них витратили на дата-центри, але ще на 26 вистачить.
Нема в них заощаджень.

Все, що компанія заробляє, віддається тримачам акцій чи виводиться ще кудись.

Відправлено через 46 секунд:
Tiufin: 20.01.2026 15:10
Барбарис: 20.01.2026 15:01Капіталізація ≠гроші
Але певна залежність є. 800млрд капіталізації - це немало живих грошей, або кредитів під це
В теорії можна взяти кредит під закладені акції, це все
Tiufin
Member

Сообщение

dead_rat: 20.01.2026 15:16Нема в них заощаджень.

Все, що компанія заробляє, віддається тримачам акцій чи виводиться ще кудись.
загугліть, перш ніж стверджувати.
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

vmsolver: 19.01.2026 13:45А через 2-4 года DDR5 и вовсе устареет, и все будут мечтать о паре модулей DDR6, которые будут иметь суммарно 192 бит шину и 8 каналов.
Вряд ли. В рамках одной архитектуры новая ДДР дает немного. Сколько там у интелов было, процентов 10? И это в условиях, когда основной упор был и есть в графику.
Не даром АМД делала на релизе АМ5 все, чтобы АМ4 не был слишком привлекательным.
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Tiufin: 20.01.2026 15:27
dead_rat: 20.01.2026 15:16Нема в них заощаджень.

Все, що компанія заробляє, віддається тримачам акцій чи виводиться ще кудись.
загугліть, перш ніж стверджувати.
Those companies—Amazon, Google, Meta, Microsoft, and Oracle specifically—have taken on $121 billion in debt, in 2025 year to date
More Big Tech company debt ‘would increase the macro risks associated with the AI build-out,’ Goldman Sachs warns
Барбарис
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінниця

Сообщение

Tiufin, та ні, ти втратив. Вони недавно лише статус. І позов маска з цього приводу досі висить. Якщо в нього вигорить, то майки їх не врятують - у них своя петля з копайлота висить. Опен навіть електрику та сервери не може оплатити досі з доходів.
Певна залежність - не гарантія отримання реальних коштів. :facepalm:
Последний раз редактировалось Барбарис 20.01.2026 15:49, всего редактировалось 1 раз.
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

Entar: 19.01.2026 16:30Вот прям возьмут и закроют все те чаты гпт/гемини/дипсики в которые вложили десятки/сотни миллиардов? Зачем? Перестанут дополнительно инвестировать - допустим, но закрывать зачем?)
99.9% людей не будут заморачиваться с локальными ЛЛМ. Разработка для компаний своих специализированных это очень очень дорого.
Большим корпорациям не впервой списывать десятки миллиардов.
Конечно, могут оставить поддержку на минималках, но и она очень дорогая и быстро становится токсичной.
Tiufin
Member

Сообщение

Барбарис: 20.01.2026 15:46Tiufin, та ні, ти втратив
І далі продовжуєш про опенаі написувати :facepalm: мало того, що неуважний (буває зі всіма), але ще й пихатий та впертий. Думаю, далі дискусія не вдасться

Відправлено через 3 хвилини 3 секунди:
dead_rat: 20.01.2026 15:43
Tiufin: 20.01.2026 15:27
загугліть, перш ніж стверджувати.
Those companies—Amazon, Google, Meta, Microsoft, and Oracle specifically—have taken on $121 billion in debt, in 2025 year to date
More Big Tech company debt ‘would increase the macro risks associated with the AI build-out,’ Goldman Sachs warns
То що? В мене теж є борг по 2-місячній безвідсотковій кредитці у монобанку- досить зручно.
Ви б про резерви погуглили краще, якщо стверджували, що їх немає.
Барбарис
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінниця

Сообщение

Tiufin, :facepalm:
Бо опен аі - має найбільший сегмент ринку, найбільше заманює інвестицій та має найбільше проектів і планів на базі аі. Це власне найяскравіший приклад. За опенаі пишу по причині того ж прикладу - лише його плани тягнуть на половину витрат з 2.8(з цього все почалось і пост про 1.4 на минулій сторінці ти став спростовувати, а тепер задню даєш). І тут вже мова йде саме про них. А тепер пишеш щось про неуважність :laugh:
То розкажи тепер прро резерви компанії, яка тільки в 25 стала комерційною :lol:
Tiufin
Member

Сообщение

Барбарис: 20.01.2026 16:12 Tiufin, :facepalm:
Бо опен аі - має найбільший сегмент ринку, найбільше заманює інвестицій та має найбільше проектів і планів на базі аі. Це власне найяскравіший приклад. За опенаі пишу по причині того ж прикладу - лише його плани тягнуть на половину витрат з 2.8(з цього все почалось і пост про 1.4 на минулій сторінці ти став спростовувати, а тепер задню даєш). І тут вже мова йде саме про них. А тепер пишеш щось про неуважність :laugh:
То розкажи тепер прро резерви компанії, яка тільки в 25 стала комерційною :lol:
Суцільний фейспалм. Ти переміг :D
Барбарис
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінниця

Сообщение

Tiufin, тобто аргументів ти не знайшов? Навіть погуглити, первірити свої слова не здатен? Лише невдала спроба сарказму? Хлопче, міг би й красивіше з'їхати.
Demedik
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харків

Сообщение

Tiufin: 20.01.2026 15:00
Барбарис: 20.01.2026 09:16 Tiufin, різні проекти Альтмана в сфері ші наразі вже на 1,4 трлн заплановані, а прибутки в нього не раніше 30 заплановані. :lol:
Всі носяться із цією цифрою в 1,4трлн, але навіть не знають, звідки вони взялась. Якби ви поцікавились, то зрозуміли, що ще немає ніяких 1,4трлн, навіть запланованих.
Серьезно?

Раз:
спойлер
https://techcrunch.com/2025/11/06/sam-a ... mmitments/
И два:
спойлер
https://www.facebook.com/share/r/16PcdGg39w/
Commitments = обязательства.
Ответить