Тобі так байдуже що два рази мене процитував.leif: ↑ 16.01.2026 17:14проблема обмеженості твого сприйняття і розуміння процесів, я ніяк не можу тобі з цим допомогти. не бачиш ну й не бачиш, це твоя особиста справа, розбирайся, або продовжуй не бачити. мені то байдуже взагалі.stnl79: ↑ 16.01.2026 17:11Так я не бачу ривка.
Новости
Последние статьи и обзоры
Рекордне зростання цін: в Європі оперативна пам’ять подорожчала більш ніж у чотири рази
-
stnl79
Member
- Откуда: Черкаси
-
leif
Member
ти відповів мені -- я відповів тобі. одна справа написати коротку відповідь -- інша, щось тобі детально пояснювати і розжовувати. розумієш різницю?stnl79: ↑ 16.01.2026 17:27Тобі так байдуже що два рази мене процитував.
якщо ні, ти вже знаєш, хто (точніше що) тобі може допомогти
-
dead_rat
Member
- Откуда: Берлін
Маленька поправочкаTiufin: ↑ 16.01.2026 17:11Звучить як черговий хайповий заголовок, для викривлення сприйняття.dead_rat: ↑ 16.01.2026 16:27 З останніх новин, Цукерберг звільнив свого ЧіфАІ офіцера за те, що той сказав що ЛЛМ це путь в нікуди і назначив замість нього 19 річного хлопця, що пообіцяв що все буде тіп топ.
1. Той чіф, хоч і вважає, що ллм- це тупиковий шлях, але це не означає, що він вважає усю цю ші-тему тупиком. Просто пропонує інший підхід. Який, до речі, потребує навіть більше обчислювальних потужностей, а отже, ще більше фінансових вливань.
2. Новому чіфу не 19, а 29 років. А в 19 він створив ші-стартап, і в 24 був вже мільярдером. Це трохи міняє сприйняття від зеленого дурника, який просто вміє гарно обіцяти, до кваліфікованого генія.
Його компанія не робила АІ, вони продавали лейбелінг, це коли індусу показується картинка, а він додає таги: кіт, на дворі, смішно…In 2016, Wang and Lucy Guo co-founded Scale AI, an artificial intelligence company that provides data labeling and model evaluation services to develop AI applications.
Хлопчина усе одно молодець і крутий бізнесмен
-
ДядяСаша
Member
- Откуда: Киев
Ціни поки що вражають!
На мою думку ситуація вирівняється з часом. Розумні люди кажуть через рік! *?*
Китайці!
Уже зараз повно пропозицій пам'яті і ssd китайського виробництва. Зараз вони займають малу частку. Але з часом наростять виробництво для задоволення попиту, а попит є. А найголовніше ціна є!
Зараз народ з осторогою відноситься до китайської продукції. Але голод не тітка! Коли ціни на пам'ять перевищать 300% люди будуть купувати китайські вироби, бо вони будуть дешевші і масовіші.
Щодо ШІ, хотів підтримати думку одного форумчанина: зараз нарощуються фізичні потужності на застарілій технології, що може призвести до енергетичного колапсу. Потрібен зовсім інший підхід, але на даному етапі еволюції в нас нема нічого крім кремнію.
Я фанат всесвіту Термінатора. У серіалі "Хроніки Сари Конор" є момен коли Скайнет хоче запустити себе в минулому, але не може цього зробити бо немає відповідних технологій. Тому він очолює цілу компанію по розробці компьютерних технологій. В принципі, схожу ідею показано і в 5 фільмі, де Конор очолює відділ розробок ші Генезіс.
І так, в 3 фільмі не могло було Скайнету, машинами управляла Т-Х.
На мою думку ситуація вирівняється з часом. Розумні люди кажуть через рік! *?*
Китайці!
Уже зараз повно пропозицій пам'яті і ssd китайського виробництва. Зараз вони займають малу частку. Але з часом наростять виробництво для задоволення попиту, а попит є. А найголовніше ціна є!
Зараз народ з осторогою відноситься до китайської продукції. Але голод не тітка! Коли ціни на пам'ять перевищать 300% люди будуть купувати китайські вироби, бо вони будуть дешевші і масовіші.
Щодо ШІ, хотів підтримати думку одного форумчанина: зараз нарощуються фізичні потужності на застарілій технології, що може призвести до енергетичного колапсу. Потрібен зовсім інший підхід, але на даному етапі еволюції в нас нема нічого крім кремнію.
Я фанат всесвіту Термінатора. У серіалі "Хроніки Сари Конор" є момен коли Скайнет хоче запустити себе в минулому, але не може цього зробити бо немає відповідних технологій. Тому він очолює цілу компанію по розробці компьютерних технологій. В принципі, схожу ідею показано і в 5 фільмі, де Конор очолює відділ розробок ші Генезіс.
І так, в 3 фільмі не могло було Скайнету, машинами управляла Т-Х.
-
Dilfin
Member
Розумову працю замінить ШІ, фізичну - людиноподібні роботи, яких планують масово випускати в наступному році, а що тоді буде з живими людьми?
-
Kullerok
Member
- Откуда: Київ
Блин срочно нужно заменить стеклянные стенки на 5 мм сталь. Срочно!sapsan: ↑ 16.01.2026 13:18 А ви надійно замикаєте свої корпуси?У Південній Кореї з’явилися крадії, яких цікавить виключно оператива. Тіп пробрався в офіс, розбив скло в корпусах ПК і вкрав(цензура!) 4 планки Micron DDR5 по 32 ГБ. Більше нічого не взяв. Адмін тепер планує всюди ставити глухі бокові панелі і думає над радикальними методами захисту
-
Scoffer
Member
Термін життя серверного компухтерного обладнання це 6 (шість) років, після чого в утиль тому що починаються різко накопичуватись проблеми і закінчуються всі розширені гарантії, навіть за гроші. Ти десь бачив хоч один бізнес-план як їхні трильярдні інвестиції мають за 6 років окупитись та ще і заробити? Отож-бо.vmsolver: ↑ 16.01.2026 15:29а в датацентры, которые способны на всё, что можно выразить в виде матричной арифметики
Воно не сходиться вже на етапі максимально поверхневих прикидок. Це по-перше.
По-друге ніде більше така обчислювальна потужність нафіг на всралась на даному етапі технологічного розвитку тому що якби всралась, то була б вже побудована раніше. Немає їм більше путнього завдання окрім ллм з котами.
-
f24gun69
Member
Georgin: ↑ 16.01.2026 15:34 dead_rat
О, щось корисне для людини, це цікаво.
Найближче я був до подібного, коли робили фронтенд для хоспісу![]()
- спойлер
- Точная суммарная величина всех затрат человечества на исследования в области лечения рака за всю историю (во всём мире, включая частный сектор, фармацевтическую индустрию, государственные и благотворительные источники) официально не подсчитывалась в одной единой статистике — из-за разрозненности данных, разной отчетности и отсутствия полного учета частных инвестиций в исследования и разработки.
Тем не менее, существуют ориентировочные оценки и крупные срезы по временному периоду:
1. Официальные исследования по конкретным периодам (2016–2023)
• Анализ почти 108 000 грантов по исследованиям рака показал, что только государственные и благотворительные расходы за период 2016–2023 составили примерно 51,4 млрд долларов США (без учета частных инвестиций фармкомпаний и коммерческой разработки) — это прямые расходы на научные исследования. 
2. Отдельные оценки за более длинный исторический период
• Согласно неточным (и непроверяемым официально) оценкам на основе частичных данных: кумулятивные инвестиции в исследования рака с начала современной научной деятельности (приблизительно с 1971 года) до середины 2020-х годов могут составлять порядка 600–800 млрд долларов США с учетом государственных, благотворительных и частных (индустриальных) затрат. 
3. Государственные источники
• Например, Национальный институт рака США (NCI), крупнейший государственный источник финансирования исследований рака, получил за десятилетия финансирования сотни миллиардов долларов в совокупности (частные оценки называют порядка 100 млрд долларов для NCI с 1971 по 2025). 
Однако это часть общей суммы и не включает прямые инвестиции фармацевтических компаний в свою R&D-деятельность.
4. Отраслевой аспект частных инвестиций
• Фармацевтические компании тратят значительные суммы на R&D (в совокупности десятки миллиардов долларов ежегодно по всему миру), значительная часть которых идет на разработку противораковых препаратов. Эти инвестиции учитываются редко в глобальных исследованиях, но существенно увеличивают общую сумму затрат. 
Краткая иллюстрация масштабов:
• ~51 млрд долл. — глобальные государственные и благотворительные инвестиции в исследования рака за период 2016–2023. 
• ~600–800 млрд долл. (ориентировочно) — совокупные инвестиции в исследования рака с начала современной научной эры (1971–2025), включая частный сектор по оценкам аналитиков. 
• Несколько десятков миллиардов долларов ежегодно — текущие глобальные расходы на исследования и разработки в области онкологии (приблизительно $20–30 млрд/год в последние годы). 
Вывод:
Суммарная величина инвестиций человечества в исследования рака измеряется сотнями миллиардов долларов (ориентировочно 600–800 млрд USD) за последние несколько десятилетий, и ежегодно на исследования расходятся десятки миллиардов долларов, но точную глобальную совокупную сумму с начала всех онкологических исследований получить невозможно из-за отсутствия полного исторического учета данных по частному сектору. 
-
Tiufin
Member
Ну не знаю. Судячі з інфи в вікіпедії, його компанією навіть пентагон зацікавився. Тож, здається, там щось трохи складніше, ніж аутсорт індусів по розпізнаванню картинок.dead_rat: ↑ 16.01.2026 17:32Маленька поправочкаTiufin: ↑ 16.01.2026 17:11
Звучить як черговий хайповий заголовок, для викривлення сприйняття.
1. Той чіф, хоч і вважає, що ллм- це тупиковий шлях, але це не означає, що він вважає усю цю ші-тему тупиком. Просто пропонує інший підхід. Який, до речі, потребує навіть більше обчислювальних потужностей, а отже, ще більше фінансових вливань.
2. Новому чіфу не 19, а 29 років. А в 19 він створив ші-стартап, і в 24 був вже мільярдером. Це трохи міняє сприйняття від зеленого дурника, який просто вміє гарно обіцяти, до кваліфікованого генія.Його компанія не робила АІ, вони продавали лейбелінг, це коли індусу показується картинка, а він додає таги: кіт, на дворі, смішно…In 2016, Wang and Lucy Guo co-founded Scale AI, an artificial intelligence company that provides data labeling and model evaluation services to develop AI applications.
Хлопчина усе одно молодець і крутий бізнесменспіймав вчасно хвилю продажу лопат
Відправлено через 3 хвилини 25 секунд:
Вічно цім людям все не так:Dilfin: ↑ 16.01.2026 17:40 Розумову працю замінить ШІ, фізичну - людиноподібні роботи, яких планують масово випускати в наступному році, а що тоді буде з живими людьми?
Треба працювати - ой, жах, ця система робить із нас рабів!
Не треба працювати - ой, жах, що тепер з нами буде, як далі жити!
-
vmsolver
Member
Энергоэффективность оборудования растёт, вон Rubin уже пишут в продакшене, он эффективнее Блэквелла.ДядяСаша: ↑ 16.01.2026 17:35 Щодо ШІ, хотів підтримати думку одного форумчанина: зараз нарощуються фізичні потужності на застарілій технології, що може призвести до енергетичного колапсу. Потрібен зовсім інший підхід, але на даному етапі еволюції в нас нема нічого крім кремнію.
Что касается кремния, то заменить его в обозримом будущем нечем, любые альтернативы находятся на стадии забавного рисёрча, дороги и фабы к ним не всегда готовы.
Шесть лет, 2030-2034, плюс не факт, что оборудование Нвидиа это те же шесть лет, так что за это время много чего произойдёт.Scoffer: ↑ 16.01.2026 17:49Термін життя серверного компухтерного обладнання це 6 (шість) років, після чого в утиль тому що починаються різко накопичуватись проблеми і закінчуються всі розширені гарантії, навіть за гроші. Ти десь бачив хоч один бізнес-план як їхні трильярдні інвестиції мають за 6 років окупитись та ще і заробити? Отож-бо.vmsolver: ↑ 16.01.2026 15:29а в датацентры, которые способны на всё, что можно выразить в виде матричной арифметики
Воно не сходиться вже на етапі максимально поверхневих прикидок. Це по-перше.
По-друге ніде більше така обчислювальна потужність нафіг на всралась на даному етапі технологічного розвитку тому що якби всралась, то була б вже побудована раніше. Немає їм більше путнього завдання окрім ллм з котами.
С чего ты взял, что тебе будут показывать бизнес-планы? Их показывают инвесторам. Плюс учти стратегическую составляющую, если они не вложатся, Китай опередит, поэтому Китай отрезали от технологий и строят сами.
Потребность в генерации токенов такая, что лишних производственных мощностей не предвидится, строят гиганские датацентры и наверняка эти планы ограничены энергетикой и прочим. Если эти мощности вдруг перестанут быть нужными, то такое может быть только в случае, когда появилось что-то значительно лучше и меньшими требованиями к ресурсам, ожидать такого пока предпосылок нет. Появятся - построят другие датацентры, не сомневайся.
В целом, картина маслом, идиоты с триллионами строят инфраструктуру, а гении без миллионов говорят, что всё они делают не правильно. Зачастую, не все понимают что там делают, поэтому фактически всё ещё смешнее, получается "я не знаю, что вы делаете, но вы делаете это не правильно", только говорит это не академик, а кто-то вроде таксиста.
-
QFlash
Member
- Откуда: Lviv
bull shiiiiit
-
Kyro
Member
1. Весь вопрос как раз в том стоит ли вваливать такие деньги в датацентры для того чтобы там LLM крутить. Если там уже уперлись а профита с этого и близко нет.Tiufin: ↑ 16.01.2026 17:11Звучить як черговий хайповий заголовок, для викривлення сприйняття.dead_rat: ↑ 16.01.2026 16:27 З останніх новин, Цукерберг звільнив свого ЧіфАІ офіцера за те, що той сказав що ЛЛМ це путь в нікуди і назначив замість нього 19 річного хлопця, що пообіцяв що все буде тіп топ.
1. Той чіф, хоч і вважає, що ллм- це тупиковий шлях, але це не означає, що він вважає усю цю ші-тему тупиком. Просто пропонує інший підхід. Який, до речі, потребує навіть більше обчислювальних потужностей, а отже, ще більше фінансових вливань.
2. Новому чіфу не 19, а 29 років. А в 19 він створив ші-стартап, і в 24 був вже мільярдером. Це трохи міняє сприйняття від зеленого дурника, який просто вміє гарно обіцяти, до кваліфікованого генія.
Т.е получается у ребят забавный ресерч за чужие миллиарды. Все фигня давай по новой.
2. Chief scientist AI - Jakub Pachocki
Chief Research Officer : Mark Chen : https://digidai.github.io/2025/11/08/ma ... -analysis/ как-то не заметил про 19 він створив ші-стартап, і в 24 був вже мільярдером ну и ему 34.
Соорри туплю. Это ж про МЕТА.
Последний раз редактировалось Kyro 16.01.2026 18:32, всего редактировалось 2 раза.
-
QFlash
Member
- Откуда: Lviv
better to think about thermonuclear fusion
-
Олег963
Member
- Откуда: Львів
В мене такий набір тільки на 6400MHz куплявся ще літом напочатку за 8300 чи 8100 +- грн а тепер чи в пк тримати чи в сейфіProff: ↑ 16.01.2026 13:43 Всюди пишуть про подорожщання пам'яті, думаю чого всі скиглять, зайду подивлюсь на ціни на хотлайні. я прозрів :кіт, що я собі придивився на майбутній апгрейд G.Skill 64 GB (2x32GB) DDR5 6800 MHz Ripjaws S5 Matte Black коштує 68 000 грн.![]()
![]()
Це успєх товаріщі!
-
maksim2020
Member
- Откуда: Sunshine State
Ян ЛєКун сказав, що ЛЛМ-ки ніколи не отримають свідомість: "there is no way" - його слова. За це його й звільнили, бо Цукерберга це дуже образило.Tiufin: ↑ 16.01.2026 17:11Звучить як черговий хайповий заголовок, для викривлення сприйняття.dead_rat: ↑ 16.01.2026 16:27 З останніх новин, Цукерберг звільнив свого ЧіфАІ офіцера за те, що той сказав що ЛЛМ це путь в нікуди і назначив замість нього 19 річного хлопця, що пообіцяв що все буде тіп топ.
1. Той чіф, хоч і вважає, що ллм- це тупиковий шлях, але це не означає, що він вважає усю цю ші-тему тупиком. Просто пропонує інший підхід. Який, до речі, потребує навіть більше обчислювальних потужностей, а отже, ще більше фінансових вливань.
2. Новому чіфу не 19, а 29 років. А в 19 він створив ші-стартап, і в 24 був вже мільярдером. Це трохи міняє сприйняття від зеленого дурника, який просто вміє гарно обіцяти, до кваліфікованого генія.
Последний раз редактировалось maksim2020 16.01.2026 18:37, всего редактировалось 1 раз.
-
QFlash
Member
- Откуда: Lviv
thermonuclear fusion is the key question.
Yes, in our time, unrealistic but possible.
Look for the key.
Відправлено через 3 хвилини 21 секунду:
The energy issue solves everything
Відправлено через 1 хвилину 18 секунд:
Це складно в нашому часі, але можливо.
Yes, in our time, unrealistic but possible.
Look for the key.
Відправлено через 3 хвилини 21 секунду:
The energy issue solves everything
Відправлено через 1 хвилину 18 секунд:
Це складно в нашому часі, але можливо.
-
Kyro
Member
Scale AI :dead_rat: ↑ 16.01.2026 17:32Маленька поправочкаTiufin: ↑ 16.01.2026 17:11
Звучить як черговий хайповий заголовок, для викривлення сприйняття.
1. Той чіф, хоч і вважає, що ллм- це тупиковий шлях, але це не означає, що він вважає усю цю ші-тему тупиком. Просто пропонує інший підхід. Який, до речі, потребує навіть більше обчислювальних потужностей, а отже, ще більше фінансових вливань.
2. Новому чіфу не 19, а 29 років. А в 19 він створив ші-стартап, і в 24 був вже мільярдером. Це трохи міняє сприйняття від зеленого дурника, який просто вміє гарно обіцяти, до кваліфікованого генія.Його компанія не робила АІ, вони продавали лейбелінг, це коли індусу показується картинка, а він додає таги: кіт, на дворі, смішно…In 2016, Wang and Lucy Guo co-founded Scale AI, an artificial intelligence company that provides data labeling and model evaluation services to develop AI applications.
Хлопчина усе одно молодець і крутий бізнесменспіймав вчасно хвилю продажу лопат
Profitability: The company has targeted profitability but was not profitable as of mid-2025.
Красавчик без вопросов
-
dead_rat
Member
- Откуда: Берлін
Kyro
Як бізнесмен хлопчина господь.
Як бізнесмен хлопчина господь.
-
QFlash
Member
- Откуда: Lviv
Питання в енергії
-
Tiufin
Member
До речі, щодо свідомості - кілька місяців тому antropic провели експеримент із досить моторошним результатом. Вони підключили ШІ до своєї внутрішньої переписки та там навмисно вели розмови, що планують відключити ШІ. В результаті ші з'ясувало, що один із членів команди ніби-то зраджує своїй дружині, та почав його шантажувати, щоб він не відключав той ші.maksim2020: ↑ 16.01.2026 18:34Ян ЛєКун сказав, що ЛЛМ-ки ніколи не отримають свідомість: "there is no way" - його слова. За це його й звільнили, бо Цукерберга це дуже образило.
В іншому моделюванні ситуації, інженер, який мав відключити ШІ, потрапив у серверній у якусь ситуацію, яка загрожувала його життю (перегрів повітря та нестача косню). І ШІ відключив автоматичний виклик рятувальників - щоб той інженер загинув, та не відключив ШІ.
Upd: хоча в цьому моделюванні ситуація була трохи запутаніша, бо по легенді ші своїм існуванням мав захищати інтереси США, а у серверну пробрався чужинець, який хотів вимкнути ші та перенастроїти на захист інтересів іншої сторони. Тож, виходить, там ші не лише себе захищав.
https://www.anthropic.com/research/agentic-misalignment
Последний раз редактировалось Tiufin 16.01.2026 19:09, всего редактировалось 3 раза.