Де він у вас висить? І скільки ресурсів жере?MqM: ↑ 29.01.2026 07:51А де опція вимкнень? Без всяких консольних методів?Ekz0rcyst: ↑ 28.01.2026 20:45 bes
Windows defender є і на Windows 10, і теж не безкоштовно по ресурсам працює, і copilot теж є, як і onedrive як і ms store. І те, що ви не користуєтесь ними не означає, що цього немає або ці речі непотрібні. Та якщо для вас це кращий вибір, то не бачу проблеми.
От постійно процес One Drive висить, хоча я там навіть нн реєструвався![]()
І так з усім безліч процесів запускається, навіть, якщо юзер тим ніколи не користувався
Новини
Останні статті і огляди
Windows 10 набирає популярність, тоді як частка Windows 11 потроху знижується
-
vladka767
Member
-
Ekz0rcyst
Member
- Звідки: local
MqM
Як намене ви задаєте дивні питання. Ви в Android сервіси google теж вимикаєте? Риторичне питання.
Як намене ви задаєте дивні питання. Ви в Android сервіси google теж вимикаєте? Риторичне питання.
-
tornadox
Member
- Звідки: мені знати що ти не дивак?
Беремо скрипт (або готову збірку) від NTDEV Tiny11 https://github.com/ntdevlabs/tiny11builder, отримуємо iso, встановлюємо і користуємося.
Win11 все ж таки краща для ігор, вона підтримує всі нові фічі DX12, DirectStorage, там кращий планувальник задач, є підтримка гібридних процесорів, Game Mode покращений. ШІ слоп з 11 видаляється.
Win11 все ж таки краща для ігор, вона підтримує всі нові фічі DX12, DirectStorage, там кращий планувальник задач, є підтримка гібридних процесорів, Game Mode покращений. ШІ слоп з 11 видаляється.
-
Wanek Petrowsky
Junior
Оце так співпало
-
Z440_User
Member
- Звідки: Кривий Ріг
ще команда в CMD: systeminfo | find "Original Install Date"
-
Mozdev
Member
Перезавантажився у 10-ку, подивився що там, бо на лінукс в мене 400 мб.Earanak: ↑ 29.01.2026 07:24 waryag, у меня на 192GB оперативки Win11 25H2 жрет 7GB.
Видимо где то после 64GB, на вскидку - перестает больше резервировать![]()
- спойлер
- Untitled.png
64GB оперативки.
- спойлер
-
Earanak
Member
- Звідки: Украина
Да, на целых 1.5% получается у меня будет больше памяти на Windows 10, не знаю как теперь буду с этим жить дальше.
Придется ставить васянские урезанные LTSC/LTSB сборки с вырезанным Copilot-ом через скрипт с гитхаба
-
Shandor1982
Member
- Звідки: Україна
Аціо: ↑ 29.01.2026 05:59 Earanak
Shandor1982
Взагалі не розумієте що мільйони, мільярди людей не хочуть їсти варену картоплю, а хочуть їсти Київський торт, не хочуть носити смугастий одяг, а хочуть у кліточку, не хочуть їздити на власному авто, а хочуть на байку?
Так от це воля обирати, і ваші патерналістичні та навіть шовіністичні вислови у стилі "Взагалі не розумію вашого смаку чи та як почитаю складається уявлення" - вам і не треба розуміти і складати, це ВОЛЯ ОБИРАТИ.
Людині не має подобатись, і як показує факт мільйонам не подобається і крапка.
А то я вже бачу недалеке майбутнє нових країн та їх конституцій, у дусі
- людина зобов'язана любити що наказав старший брат,
- людина зобов'язана розуміти так як наказав старший брат,
- людина повинна складати уявлення як уявлення старшого брата!
- Або смерть.
яка картопля, який київськи торт...
патерна ШО? шовіні ХТО? святий Петро, це такі дикі висновки з якоїсь фрази...
Хтось Орвела перечитався
Ви що магістр якогось таємного ордену?
-
Sergey Lander
Junior
- Звідки: Украина
Теперь даже установка Windows 11 Enterprise LTSC может не спасти от кривых обновлений, поскольку Microsoft и на корпоративные версии выкатывает откровенно сырые обновления. У меня, например, нашумевшее обновление KB5063878 безвозвратно вывело из строя практически новый накопитель Samsung 9100 Pro. Судя по жалобам на зарубежных форумах, ситуация хоть и не массовая, но далеко не единичная...
-
DuckRider
Member
Тем временем 8.1 самая быстрая ОС из существующих... Копрософт действительно выпускает кривые продукты, которые работают абы как. Например какого черта винда начиная с 10 пишет на диск 24/7, при том, что вся у меня помещается в озу? И по этой же причине все пользователи пк после выхода 10 пошли и купили ссд, чтоб сраный рабочий стол не лагал. Или какого черта експлорер.ехе привязан и к проводнику и к рабочему столу, что при сбое любого накопителя, будь то диск или юсб, ведёт к зависанию всей системы? Этот хлам буквально из года в год становится всё хуже и хуже. Сначала телеметрия, потом уведомления с новостями на рабочему столе, хбох хлам, теперь ии слоп. Некоторые мои знакомые уже из под линукса КС запускают, потому что там фпс у них больше чем на индусофтовском поделииEaranak: ↑ 29.01.2026 11:31 Аціо, у тебя какие то проблемы с восприятием того что я написал. Ну по крайней мере ты забавный, 'угнетенный Майкрософтом', за которым подсматривает Copilot воруя производительность в играхТолько мне пожалуйста не пиши больше, я видишь ли с тобой в разных палатах
![]()
-
Аціо
Member
- Звідки: Poltava s.
Трохи вам підкажу - у 10ці вимикаєте файл підвантаження і вона не пише нічого буквально на диску, з 11 це не допомагає от 11 все одно пише курва. І це я не торкаюсь ще питань хмар, метро, магазину, та кривого керування живлення яке 11 недоречно навалює повз андервольт. Палати різні це чудово - а потужна незламність одна на всіх, я зрозумів суцільна ТОЩО.DuckRider: ↑ 29.01.2026 18:49Тем временем 8.1 самая быстрая ОС из существующих... Копрософт действительно выпускает кривые продукты, которые работают абы как. Например какого черта винда начиная с 10 пишет на диск 24/7, при том, что вся у меня помещается в озу? И по этой же причине все пользователи пк после выхода 10 пошли и купили ссд, чтоб сраный рабочий стол не лагал. Или какого черта експлорер.ехе привязан и к проводнику и к рабочему столу, что при сбое любого накопителя, будь то диск или юсб, ведёт к зависанию всей системы? Этот хлам буквально из года в год становится всё хуже и хуже. Сначала телеметрия, потом уведомления с новостями на рабочему столе, хбох хлам, теперь ии слоп. Некоторые мои знакомые уже из под линукса КС запускают, потому что там фпс у них больше чем на индусофтовском поделииEaranak: ↑ 29.01.2026 11:31 Аціо, у тебя какие то проблемы с восприятием того что я написал. Ну по крайней мере ты забавный, 'угнетенный Майкрософтом', за которым подсматривает Copilot воруя производительность в играхТолько мне пожалуйста не пиши больше, я видишь ли с тобой в разных палатах
![]()
И буквально большинство хочет, чтоб винда ПРОСТО РАБОТАЛА, а не гадила своими офигительными идеями, на которые уходят ресурсы пк
-
DuckRider
Member
Я сидел без свопа, увы, это не работаетАціо: ↑ 29.01.2026 19:26Трохи вам підкажу - у 10ці вимикаєте файл підвантаження і вона не пише нічого буквально на диску, з 11 це не допомагає от 11 все одно пише курва. І це я не торкаюсь ще питань хмар, метро, магазину, та кривого керування живлення яке 11 недоречно навалює повз андервольт. Палати різні це чудово - а потужна незламність одна на всіх, я зрозумів суцільна ТОЩО.DuckRider: ↑ 29.01.2026 18:49
Тем временем 8.1 самая быстрая ОС из существующих... Копрософт действительно выпускает кривые продукты, которые работают абы как. Например какого черта винда начиная с 10 пишет на диск 24/7, при том, что вся у меня помещается в озу? И по этой же причине все пользователи пк после выхода 10 пошли и купили ссд, чтоб сраный рабочий стол не лагал. Или какого черта експлорер.ехе привязан и к проводнику и к рабочему столу, что при сбое любого накопителя, будь то диск или юсб, ведёт к зависанию всей системы? Этот хлам буквально из года в год становится всё хуже и хуже. Сначала телеметрия, потом уведомления с новостями на рабочему столе, хбох хлам, теперь ии слоп. Некоторые мои знакомые уже из под линукса КС запускают, потому что там фпс у них больше чем на индусофтовском поделииИ буквально большинство хочет, чтоб винда ПРОСТО РАБОТАЛА, а не гадила своими офигительными идеями, на которые уходят ресурсы пк
-
Earanak
Member
- Звідки: Украина
Я ни слова не говорил про производительность, качество апдейтов и все вот это вот что вы перечислили.DuckRider: ↑ 29.01.2026 18:49Тем временем 8.1 самая быстрая ОС из существующих... Копрософт действительно выпускает кривые продукты, которые работают абы как. Например какого черта винда начиная с 10 пишет на диск 24/7, при том, что вся у меня помещается в озу? И по этой же причине все пользователи пк после выхода 10 пошли и купили ссд, чтоб сраный рабочий стол не лагал. Или какого черта експлорер.ехе привязан и к проводнику и к рабочему столу, что при сбое любого накопителя, будь то диск или юсб, ведёт к зависанию всей системы? Этот хлам буквально из года в год становится всё хуже и хуже. Сначала телеметрия, потом уведомления с новостями на рабочему столе, хбох хлам, теперь ии слоп. Некоторые мои знакомые уже из под линукса КС запускают, потому что там фпс у них больше чем на индусофтовском поделииEaranak: ↑ 29.01.2026 11:31 Аціо, у тебя какие то проблемы с восприятием того что я написал. Ну по крайней мере ты забавный, 'угнетенный Майкрософтом', за которым подсматривает Copilot воруя производительность в играхТолько мне пожалуйста не пиши больше, я видишь ли с тобой в разных палатах
![]()
И буквально большинство хочет, чтоб винда ПРОСТО РАБОТАЛА, а не гадила своими офигительными идеями, на которые уходят ресурсы пк
Я с этим всем согласен и ни слова против не говорил.
Я сам сталкивался с тем что OS постоянно будила HDD, и что то писала на Диски.
Это было и у Win XP/7/10/11. По этому поводу я себе третий комп купил куда всю пачку HDD скинул.
На основные компы просто воткнул восемь M.2 SSD дисков и забыл уже про эти беды ))
explorer.exe не помню когда у меня в последний раз зависал, но, вообще...
- Есть же настройка которая дробит explorer.exe на отдельные процессы
По поводу Свопа - Некоторый софт рабочий НЕ работает с отключенным Свопом, будь у тебя хоть 768гб ОЗУ, да это тупость. Я с этим сталкивался на протяжении всей карьеры визуализатора. Так как использовал всегда максимально или около-максимально доступный объем ОЗУ на компах, и постоянно хотел отключить Своп. Но ни к чему хорошему это не приводило )) Тот же ZBrush просто слал меня нафиг. Unreal Engine Editor с Лоушанг-Бейком или стандартным Swarm-Agent тоже отлетал с ошибкой что ему нужно хотя бы 100мб подкачки. Это только пару примеров которые я вспомнил. Тут уже впрок использовать RAMDisk а они все с своей подкачкой бесячей.
Впервые слышу про уведомления на рабочем столу с новостями. У меня такого не было. А то что в пуске было просто отключил. Прост непонятно на кой вы цитируете мое сообщение. Я ведь ни слова про все эти моменты в теме не писал ! И в целом мне эти вопросы не особо интересны к обсуждению. Я писал только про Copilot, ну и немного про потребление ОЗУ системой. На этом все, сидите себе тут обсуждайте все это, я почитаю все это со стороны, меня не трогайте
А сколько там у меня FPS в CS на Линуксе будет - уж простите, не интересно со всей силы прям
-
MqM
Member
- Звідки: Україна
Висить у запущених процесах очевидно, що помітно у Диспетчері завдань)vladka767: ↑ 29.01.2026 12:42Де він у вас висить? І скільки ресурсів жере?MqM: ↑ 29.01.2026 07:51
А де опція вимкнень? Без всяких консольних методів?
От постійно процес One Drive висить, хоча я там навіть нн реєструвався![]()
І так з усім безліч процесів запускається, навіть, якщо юзер тим ніколи не користувався
Мало, поки щось потужне не запущене і кожна така хрінь набирає вже більш суттєву масу
Отправлено спустя 1 минуту 38 секунд:
Дивні ці люди оптимізатори, вимикають те, чим вони взагалі не користуються) Дійсно нехай процеси, які ніяк і ніде не використовуються накопичуються та забирають потудності в тих процесів, які дійсно нагальні)Ekz0rcyst: ↑ 29.01.2026 13:25 MqM
Як намене ви задаєте дивні питання. Ви в Android сервіси google теж вимикаєте? Риторичне питання.
пс в мене немає зараз Андроїд системи окрім телевізора, якщо вам так цікаво) Благо, якраз для телевізорів там все оптимізовано)
-
Аціо
Member
- Звідки: Poltava s.
Тоді в пошуку через адміна запустить оптимізацію дисків, встановите раз на місяць та підтвердьте.
Після чого спробуйте через командний рядок від адміна
1 dism.exe /online /cleanup-image /analyzecomponentstore
2 dism.exe /online /cleanup-image /startcomponentcleanup /resetbase
powercfg -h off
dism /online /set-reservedstoragestate /state:disabled
10 точно не буде нічого зайвого писати, а от 11 продовжить писати.
Ну лишень якщо у вас Дефендер не вимкнено, то тоді так він пише сам собі постійно, поставте краще сторонній антивірус та вимкніть Дефендер, забороніть його завантаження.
-
Truchmann
Member
- Звідки: Дніпро
Sergey Lander
Я теж маю проблеми із оновленням до Windows 11, котрий є до того но IoT, тобто мусе мати мовляв лише перевірені оновлення:
2026-01 Sicherheitsupdate (KB5074109) (26100.7623)
Я теж маю проблеми із оновленням до Windows 11, котрий є до того но IoT, тобто мусе мати мовляв лише перевірені оновлення:
2026-01 Sicherheitsupdate (KB5074109) (26100.7623)
-
Alexsandr
Member
Под зоопарк? Пока не будет 1-2 основных ОС это будет сложно. Бывает пакеты под дебиан не ставятся на линь собранные на основе дебина и т.п. А установить софт без инета вообще весело.Gelonyrum: ↑ 28.01.2026 17:09 Надіюсь не виправляться, вінда загнеться з кінцями разом з майкрософтом і деви почнуть робити нативні порти під опенсорс ОС.
-
SergiusTheBest
Member
- Звідки: Київ
Достатньо зробити під саму попуряну: Ubuntu. А далі вже кому треба, запакує в flatpak чи appimage, щоб працювало всюди.Alexsandr: ↑ 05.02.2026 21:31 Под зоопарк? Пока не будет 1-2 основных ОС это будет сложно. Бывает пакеты под дебиан не ставятся на линь собранные на основе дебина и т.п. А установить софт без инета вообще весело.
-
Alexsandr
Member
Решения не без серьезных минусов. Варианты автономного дистрибутива сколько лет так остаются где-то там.SergiusTheBest: ↑ 05.02.2026 21:57 Достатньо зробити під саму попуряну: Ubuntu. А далі вже кому треба, запакує в flatpak чи appimage, щоб працювало всюди.
-
tablestikus
Member
- Звідки: Київ
Тобто ми повертаємось до моменту що ти юзаєш або бубунту або в стані як зараз сам собі щось ковиряй? далеко з таким не поїдеш, особливо фраховуючи як в бубунту пхають все підряд і воно стає від рока до року все більше франкенштейном яке наче живе, але краще не тикати в нього палкою.SergiusTheBest: ↑ 05.02.2026 21:57Достатньо зробити під саму попуряну: Ubuntu. А далі вже кому треба, запакує в flatpak чи appimage, щоб працювало всюди.Alexsandr: ↑ 05.02.2026 21:31 Под зоопарк? Пока не будет 1-2 основных ОС это будет сложно. Бывает пакеты под дебиан не ставятся на линь собранные на основе дебина и т.п. А установить софт без инета вообще весело.


