Прогрес ARM процесорів

Обсуждение всего, что связано с CPU
Ответить
Автор
Сообщение
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

спойлер
AntonyKandaurov: 23.06.2026 08:28 Це ті що фанатично пропагують епл силікон? :laugh:
- Товарищ Юрий, если ты не испытаешь новый дилдо на АРМ-контролере - ты нам больше не товарищ!
- І наляканий Юра починає гуглити, як зробити аналог зі старого ділдо і вірного поко :rotate:
yuriy_dd
Member

Сообщение

Z440_User: 23.06.2026 08:24Мені просто не потрібен комп'ютер поза межами дому чи офісу.
Така думка вам не приходила виходячи з моєї позиції щодо ноутбуків?
те що основне призначення ноутів для чого їх купують - це мобільність, не приходило в голову?
людям навіть 15" забагато і купують 13"
orange_deer: 22.06.2026 23:00мені було цікаво лише те що стосувалось моїх робочих кейсів. крутити бенчмарки просто щоб циферками мірятись мені ніколи не було цікаво
те що АРМ - став вже швидший в багатьох випадках - не цікаво?
то навіщо сюди ходите? десь йдіть пива попийте і футбол подивіться
walkman3000
Member
Аватара пользователя

Сообщение

AntonyKandaurov: 23.06.2026 08:28працювати із кресленнями з тачпадом (!!!), який краще ніж ото мишкою клацати
а там ще клава та стилус майже 50% вартості від самого сюрфейсу :laugh:
AntonyKandaurov
Member
Аватара пользователя
Откуда: Славетне місто Запоріжжя

Сообщение

yuriy_dd: 23.06.2026 09:14людям навіть 15" забагато і купують 13"
З одним лише можу згодитись- коли по роботі їздиш щоб працювати з обладнанням яке не має віддаленого доступу і треба щось зробити або зняти покази то 13" дюймовий ноутбук дуже добре виручає бо він важить мало і зробити щось п'яти-десятихвилинне в позі стоячи це нормально. Але потім працювати із цим масивом даних на 13" екранчику з тачпаду - це біль. Тому обробляю це вже діло на власному старому 17.3" ноуті під'єднаному до розетки із мишкою. Навіщо купляти 13" щоб працювати годинами і вдивлятись в оті символи мініатюрного розміру - я не розумію. Я не скаржусь на зір але не хочу почати скаржитись бо якийсь демагог кричить що 200 млн мух не можуть помилитись.
LVladislavchik
Member

Сообщение

yuriy_dd: 23.06.2026 08:11це ви просто раб малої автономності х86. Коли ви спробуєте що дає АРМ - вам сподобається ця свобода
Але ж ти постійно ігноруєш мій досвід з низькою автономністю ейра 13 м4 і не сильно гіршою старого xps на і7 1360р, так само ігноруєш незалежні тести, які показують що автономність сучасних х86 та арм ± ідентична :rotate:
Z440_User
Member
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

yuriy_dd: 23.06.2026 09:14 те що основне призначення ноутів для чого їх купують - це мобільність, не приходило в голову?
я майже в кожному повідомлені пишу що мене не цікавлять ноути, в моєму юзкейсі вони не потрібні, мені не потрібен ПК поза межами робочого столу вдома та кабінету в офісі, взагалі не потрібен, ні в якому вигляді.

Мені навіть кнопкового телефону буде достатньо, замість старого Realme 6Pro який "спадок" від жінки (його характеристик я навіть не знаю), який я можу в п'ятницю забути в гаражі і він там буде лежати до понеділка, бо мені лінь за ним йти.

Але ви мені упорно про автономність, мобільність, батарею, енергоефективність.
Я це розумію, комусь це потрібно і важливо, але у мене немає сценарію такого користування і тому я веду дискусію в руслі десктопу, якого ви також торкаєтесь в цій гілці.
Розкажіть мені про автономномність, мобільність, батарею, енергоефективність оцих трьох пристроїв: mac mini / mac studio / imac. :spy:

Хоча останнім часом теми десктопу ви почали уникати, бо ARM тут суттєво кульгає на обидві ноги, і це ще м'яко сказано. :laugh:
yuriy_dd
Member

Сообщение

Z440_User: 23.06.2026 09:51я майже в кожному повідомлені пишу що мене не цікавлять ноути
що ви робите в цій темі?
Z440_User: 23.06.2026 09:51 Але ви мені упорно про автономність, мобільність, батарею, енергоефективність.
бо АРМ - це саме про це.
Z440_User: 23.06.2026 09:51Розкажіть мені про автономномність, мобільність, батарею, енергоефективність оцих трьох пристроїв: mac mini / mac studio / imac
про мак міні - вже розказував. В стані спокою споживання менше 1 Вт.

якщо вас не цікавить нічого що стосується енерго-ефективності але ви продовжуєте це писати - мені легше вас заблокати ніж вести з вами просвітницьку розмову
думайте що пишите
Барбарис
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінниця

Сообщение

yuriy_dd: 23.06.2026 10:27
якщо вас не цікавить нічого що стосується енерго-ефективності але ви продовжуєте це писати - мені легше вас заблокати ніж вести з вами просвітницьку розмову
думайте що пишите
:lol:
царьок і божок місцевого недоливу. Це, що якась приватна тема? Чи лише тобі можна писати, що згадки ігор, декстопів та практичних сфер застосування заборонені? Чого продовжуєш свій сценарій на все натягувати та всіх інших обзивати фанатами?

yuriy_dd: 23.06.2026 10:27
Z440_User: 23.06.2026 09:51 Але ви мені упорно про автономність, мобільність, батарею, енергоефективність.
бо АРМ - це саме про це.
Арм - це про можливість створити проц лише під свою задачу та викинути непотрібні інструкції. Енергоефективність - це наслідок в даному випадку приємний, а не мета.
Z440_User
Member
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

yuriy_dd: 23.06.2026 10:27 що ви робите в цій темі?
Читаю про прогрес ARM, але поки що виходить читати про прогрес ноутбуків Apple.
Іноді підтягуються снапи.

Виходить що прогрес є, але він суто нішевий, мобільний. Вузькоспеціалізований.

Є ще прогрес в серверних, але ви багато знаєте користувачів, які вдома тримають серверний шкаф з терабайтами озу та десятком цпу і споживанням електрики під 10кВт/год включеним цілодобово (10кВт*24год*4.32грн = 1036.8 грн /доба*30д.= 31 104,00грн/міс за електрику на шафу за примітивною прикидкою)? Та й взагалі вартість того шкафу.

Всяке обладнання для ШІ - то робочий інструмент за купу грошей, бо після роботи на ньому скоріш за все відпочити за іграшкою не вийде, помучитися так, але не відпочити. Ото хіба що кіно можна переглянути.

А от на звичайному універсальному десктопі немає нічого, що може бути співставне за вартістю збірки на Intel / AMD + DDR5 ще й зі слотом під відеокарту, не кажучі про інші доступні інтерфейси. Сюди прогрес ARM не дійшов.
yuriy_dd: 23.06.2026 10:27 про мак міні - вже розказував. В стані спокою споживання менше 1 Вт.
І яка автономність у mac mini? На скільки часу вистачає? :gigi:
yuriy_dd: 23.06.2026 10:27 якщо вас не цікавить нічого що стосується енерго-ефективності але ви продовжуєте це писати - мені легше вас заблокати ніж вести з вами просвітницьку розмову
Ваше право, на здоров'я.
yuriy_dd: 23.06.2026 10:27 думайте що пишите
Я вам теж раджу того ж самого + уважно читати що вам пишуть, а не пробігати по діагоналі, ігнорувати незручне і відповідати маніпуляціями лише на зручні фрагменти запитань.
Ответить