По перше це вже не актуальне покоління, по друге я взагалі не пом'ятаю кастомних чіпів від інтел, по третє якщо прямо 12 ядер не дуже треба, то чіпи вже є. Дуже зробили Intel окремий кристал series 300 для портативу? Ні, навіть у планах немає, хоча тут вроді як простіше, потрібен не весь великий чіп, а тайли, які можна перевикористати в інших продуктах
Новини
Останні статті і огляди
Розкрито специфікації старших процесорів Intel Core 200E для вбудованих систем: до 12 P‑ядер
-
yurius_r
Member
-
sharahome
Junior
З дефіцитом пам'яті має сенс для платформи з більш дешевою DDR4.
-
waryag
Member
- Звідки: Суми
Цілком актуальне. А власний старий техпроцесс дозволить робити їх дешево.yurius_r: ↑ 22.02.2026 01:27По перше це вже не актуальне покоління, по друге я взагалі не пом'ятаю кастомних чіпів від інтел, по третє якщо прямо 12 ядер не дуже треба, то чіпи вже є. Дуже зробили Intel окремий кристал series 300 для портативу? Ні, навіть у планах немає, хоча тут вроді як простіше, потрібен не весь великий чіп, а тайли, які можна перевикористати в інших продуктах
При чому тут кастомність? Варіанти під специфічні задачі і потреби у інтел завжди були. Думаю, буде непогана економія, враховуючи, що для 8 ядер достатньо рівня браку Р-ядер як у і3.
Якщо 300 серія добре зайде у портативки, можливі (і ймовірні!) варіанти. Та й в цілому, там адекватна базова конфігурація, супербагато не зекономити.
-
Misteri
Member
- Звідки: Украина
Боже які вони дурні. Висрати 13-14 покоління вони змогли а потім латати підсмажені камені оновленнями біоса... а випустити нове покоління для тих хто тупо боїться брати 13-14... нафіг треба... дибіли по факту
-
yurius_r
Member
Все просто. Легко зробити 8P ядер з існуючого кристалу. Для 12P треба робити щось нове, а не різати готове. От і все. Попит на цю фігню має бути дууже високий, щоб інтел на цю фігню пішла. В що я не вірю. Я вірю що це технічно можливо, але не вірю що це економічно доцільно.waryag: ↑ 22.02.2026 08:00При чому тут кастомність?
P.S. Більш того, впевнений що для такого використання щось накшталт 32E ядер у корпусі 1700/1851 мало б більше сенсу і попиту, ніж міфічні 10-12 P ядер. Ще й коштувало б дешевше, але це вже зовсім оффтоп.
-
KROOM
Member
- Звідки: Днепр
О, нарешті міфічні бартлейк 12р дочалапали до релізу, але десктоп кинути через

-
VladimirV
Member
там якщо відкрити новину є така таблиця, де видно МТ буст і СТ буст. і Base Clock.ronemun: ↑ 21.02.2026 14:53 Без базових частот і частоти "all core" ця таблиця немає сенсу
- спойлер
-
waryag
Member
- Звідки: Суми
Думаю, це відносно дешева розробка. На рахунок більш доцільної системи на е-ядрах згоден, але там по-хорошому треба додавати Л3, в той час як тут достатньо відмасштабувати один кластер Р ядер.yurius_r: ↑ 22.02.2026 13:25Все просто. Легко зробити 8P ядер з існуючого кристалу. Для 12P треба робити щось нове, а не різати готове. От і все. Попит на цю фігню має бути дууже високий, щоб інтел на цю фігню пішла. В що я не вірю. Я вірю що це технічно можливо, але не вірю що це економічно доцільно.
P.S. Більш того, впевнений що для такого використання щось накшталт 32E ядер у корпусі 1700/1851 мало б більше сенсу і попиту, ніж міфічні 10-12 P ядер. Ще й коштувало б дешевше, але це вже зовсім оффтоп.
Взагалі ніякої проблеми при покупці через офіціалів - гарантія довга і працює.Misteri: ↑ 22.02.2026 12:11Боже які вони дурні. Висрати 13-14 покоління вони змогли а потім латати підсмажені камені оновленнями біоса... а випустити нове покоління для тих хто тупо боїться брати 13-14... нафіг треба... дибіли по факту
-
МОНАХ
Member
- Звідки: Український Шаолінь
► ... але частина ентузіастів ВЖЕ перейшла на аналогічні ядра від АМД!Старші моделі зможуть запропонувати 12 «великих» ядер з підтримкою Hyper-Threading. Така конфігурація напевно б забезпечила їм інтерес з боку ПК-ентузіастів, але...