Тести AMD FSR 4.1 показали зниження продуктивності Radeon RX 7900 XTX до 14% порівняно з FSR 3.1

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
vsx
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

kairo: 25.06.2026 18:37 Зображення згенероване апскейлером на основі оригінального кадру.
Какой еще апскейлер? Все работает в нативном разрешении (1:1) и применяется сглаживание, а не масштабирование. Никакого «оригинального кадра» там нет от слова совсем, входное изображение сразу имеет целевое количество пикселей. Ты путаешь антиалиасинг с апскейлом
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

шкода що такої технології небуло років 15-20 тому
якась елементарщина перемножень матриць на елементарному int8 форматі перевернула з ніг на голову і згладжування, і обробку кадрів і зменшила навантаження на рендеринг/текстури/шейдери в рази
vsx
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

ronemun
Перемножать матрицы в формате int8 могли еще десятилетия назад, дело же не в этом. Дело в том что нужно сначала придумать темпоральное сглаживание, потом научится работать с векторами движений и в конце концов обучить нейросеть на огромных датасетах чтобы она извлекала из всего этого полезную информацию. И только потом множить матрицы.
Vladys77
Member

Повідомлення

Щось я не зрозумів, вони генерацію кадрів тестували чи масштабування?

Я то зазвичай без FSR граю. Але якщо FSR 4.1 буде не значно гірше від натива, то тоді це буде збільшення частоти кадрів при його увімкненні 😀

Відправлено через 3 хвилини 50 секунд:
Kirakishou: 25.06.2026 15:39
Геральт: 25.06.2026 15:18Ем-м, FSR100 має гірше згладжування, ніж FSR(Q)?
Де я про це писав? Я порівняв режим якості з нативом. З FSR100 падіння продуктивності буде ще більшим. І для FSR100 не потрібно було чекати FSR4.1, на FSR3.1 він теж чудово працює і картинка чудова. Власне і FSR(Q) сильніше навантажує відеокарту, ніж просто натив з ТАА на 7000-й серії. Принаймні в 4К і тих іграх, на яких я його пробував. 4К натив з ТАА гра споживає 160Вт, FSR(Q) - 260Вт. Навіть FSR(B) - 200Вт.
Енергоефективна у вас відеокарта :D

Відправлено через 2 хвилини 4 секунди:
Kirakishou: 25.06.2026 15:45
tornadox: 25.06.2026 15:40Зараз вже можна спокійно включити в онлайн іграх.
За умови, що він там є. Якщо немає і ви увімкнете його через драйвер, то античіту це може не сподобатися. Такі рекомендації буквально сьогодні вранці я отримав від техпідтримки ігор HoYoverse, а це навіть не онлайн-гра, а гра-сервіс. В цьому і проблема FSR – його просто немає в багатьох іграх, на відміну від DLSS. Ну і про що тоді тут сперечатись в плані того, яка технологія краща?
В більшості ігор є і те, і інше. А якщо гра є і на консолі, то обов'язково має бути FSR.

А ті кілька онлай ігор, в які я не граю, мені не цікаві :D
Kirakishou
Member

Повідомлення

tornadox: 25.06.2026 19:46Твоє право, якщо на аккаунті тисячі доларів, то краще взагалі нічого в драйверах не чіпати. Але на рахунок того, що розробникам плювати на AMD - це міф, враховуючи, що PS5 та Xbox повністю побудовані на AMD і вся індустрія пише ігри під них. Ну а купувати пікселі в гачі за ціною топового ПК - це, звісно, потужно.
Саме ці розробники працюють на нвідія. Коли був дефіцит відеокарт через майнінг, вони подарували своїм співробітникам хоч і не топові на той час, але все одно дефіцитні відеокарти. Здається, 3070 чи 3070Ті, вже точно не пам’ятаю. Щодо того, хто на що витрачає гроші – таке можна сказати про будь-яке хобі. Чим це відрізняється від покупки фільмів, наприклад? Теж віртуальне задоволення. Або навіть покупки ігор. Чому ти гадаєш, що якщо я купую персонажів, а ти купуєш ігри – то це чимось відрізняється? Ти теж купуєш пікселі. А хтось скаже, що дурні – це ті, хто купує топовий ПК замість будинку.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

vsx: 25.06.2026 20:44
kairo: 25.06.2026 18:37 Зображення згенероване апскейлером на основі оригінального кадру.
Какой еще апскейлер? Все работает в нативном разрешении (1:1) и применяется сглаживание, а не масштабирование. Никакого «оригинального кадра» там нет от слова совсем, входное изображение сразу имеет целевое количество пикселей. Ты путаешь антиалиасинг с апскейлом
DLAA/FSR100 - це глибока реконструкція оригінального кадру на основі накопичених даних. Нейромережа бере оригінальний кадр у рідній роздільній здатності + попередні кадри в буфері + вектори руху та генерує на основі цього масиву даних кадр без аліасингу.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

tornadox: 25.06.2026 19:46Але на рахунок того, що розробникам плювати на AMD - це міф, враховуючи, що PS5 та Xbox повністю побудовані на AMD і вся індустрія пише ігри під них.
Є проблема - соні поки що не хоче випускати ПССР на ПС5, а на курентген коробці він тим більше не з'явиться. А тиражі прошки не настільки великі, щоб індустрії було цікаво.
tornadox
Member
Аватар користувача
Звідки: мені знати що ти не дивак?

Повідомлення

Kirakishou: 25.06.2026 21:19Щодо того, хто на що витрачає гроші – таке можна сказати про будь-яке хобі. Чим це відрізняється від покупки фільмів, наприклад? Теж віртуальне задоволення. Або навіть покупки ігор. Чому ти гадаєш, що якщо я купую персонажів, а ти купуєш ігри – то це чимось відрізняється? Ти теж купуєш пікселі. А хтось скаже, що дурні – це ті, хто купує топовий ПК замість будинку.
Казино прикрите мультяшньою графікою з неповнолітніми дівчатками - це не хоббі, це залежність.
Без різниці на чому вони працюють і що вони там радять, це онлайн казино яке впершу чергу орієнтується на мобілки і дітей. Про яку авторитетність тут можна говорити?
XXXshadyXXX
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина\Норвегия

Повідомлення

tornadox: 25.06.2026 17:17На реддіті вже виклали FSR 4.1.1 мод для RDNA2
https://www.reddit.com/r/radeon/comment ... gh_proton/
https://www.reddit.com/r/radeon/comment ... 02c_rdna2/
https://www.reddit.com/r/radeon/comment ... a2_rx6600/
Пишуть шо на RDNA 3.5 теж працює
Почитал реддит, пока что ну так... Слепили из того что было, несколько людей проверили и то драйвер не тот, нужен старый, то еще что то. Поставлю уже когда будет 100% рабочая dll под новые драйвера с дискорд оф канала Optiscaler. Либо хотя бы условный пан @AncientGameplays опубликуют пост что всё работает
Kirakishou
Member

Повідомлення

tornadox: 25.06.2026 21:41Казино прикрите мультяшньою графікою з неповнолітніми дівчатками - це не хоббі, це залежність.
Без різниці на чому вони працюють і що вони там радять, це онлайн казино яке впершу чергу орієнтується на мобілки і дітей. Про яку авторитетність тут можна говорити?
Ви далекі від цих ігор і тому говорите типовими стереотипами. Для яких дітей? Цільова аудиторія гача-ігор це самотні чоловіки та жінки за 30, які працюють та мають гроші на ці ігри. Саме вони і є цільовою аудиторією. В тому ж Китаї в ці ігри неповнолітнім можна грати три години на тиждень – з 20:00 по 21:00 в п’ятницю, суботу та неділю. Крім цього, у них ліміт на витрати в іграх. І реальний вік гравця контролюється, бо ти виходиш в інтернет під своїм айді. А необмежено витрачати гроші ти можеш тільки після того, як тобі виповниться 21 рік. Те, що у нас за цим ніхто не слідкує і діти можуть грати в ці ігри, то це проблеми того, що батькам плювати на те, чим займаються їх діти.
Щодо казино – а в каесікі немає казино? Чи це інше? А чим покупка скінчиків за тисячі доларів відрізняться від покупки персонажа? У вас мало того, що подвійні стандарти, так ще й шаблонне мислення.
tornadox
Member
Аватар користувача
Звідки: мені знати що ти не дивак?

Повідомлення

XXXshadyXXX: 25.06.2026 22:16 Почитал реддит, пока что ну так... Слепили из того что было, несколько людей проверили и то драйвер не тот, нужен старый, то еще что то. Поставлю уже когда будет 100% рабочая dll под новые драйвера с дискорд оф канала Optiscaler. Либо хотя бы условный пан @AncientGameplays опубликуют пост что всё работает
Звісно, я кинув глянути на що очікувати. Тобто як зайде офіційний драйвер то буде приблизно такий же результат.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

vsx: 25.06.2026 21:04 ronemun
Перемножать матрицы в формате int8 могли еще десятилетия назад, дело же не в этом. Дело в том что нужно сначала придумать темпоральное сглаживание, потом научится работать с векторами движений и в конце концов обучить нейросеть на огромных датасетах чтобы она извлекала из всего этого полезную информацию. И только потом множить матрицы.
1/ я до того що раніше ші рахували тільки на fp32 точності шейдерів для графіки і не на спецблоках, а просто на шейдерах. Потім в Tesla v100 спецільно матричні блоки fp16 ввели на 120 Тфлопс, тоді як шейдери там в 8 раз слабші. А потім tf/bf/fp8/fp4/int8/int4.. - і на малій точності продуктивність ШІ рванула так шо зараз v100 нікому безплатно непотрібна - всі бібліотеки вимагають нові формати тому що вони в 10ки раз швидші: fp8 в b300 має 10 000 Тфлопс, в 80 раз швидше.
Але суть що для маштабування кадрів не так вже й багато необхідно тренувати, і колись графіка була в рази простіша, тож навіть елементарний ШІ справився б, головне щоб це займало мало транзисторів. З fp32 це тоді було не можливо, а з матричними блоками fp8/int8 - запросто.
2/ работать с векторами движений - з ними ще кодеки XVID/DIVX працювали в 2003 році.
Soulwatcher
Member

Повідомлення

yariksom: 25.06.2026 15:04 Картинка стала краща? Краща.
За це довелося платит частотою кадрів? Довелося.
Що не так?
То, что эта технология не относится к "расплатиться кадрами за качество". Это технология относится к "при тех же кадрах получить больше кадров с приемлемым качеством".
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

tornadox: 25.06.2026 21:41Казино прикрите мультяшньою графікою з неповнолітніми дівчатками - це не хоббі, це залежність.
Любое хобби может превратиться в зависимость.
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

kairo: 25.06.2026 16:19 Так FSR100 це не натив.
Геральт: 25.06.2026 15:46А FSR100, то не натив? А що тоді?
Згенероване зображення на основі нативного кадру.
Тоді TAA - це замилене зображення на основі нативного кадру. Не бачу сенсу тестувати в іграх TAA, якщо це лайно й безнадійно застаріла технологія, яка була актуальна 10 років назад. Продуктивність на межі - значить треба юзати DLSS(Q)/FSR(Q) в залежності від відеокарти. Продуктивності з запасом, значить можна юзати натив зі зглажуванням DLAA/FSR у залежності від відеокарти. І порівнювати треба DLSS(Q) з DLAA, а FSR(Q) з FSR Native AA.
При цьому завжди потрібно уточнювати, яка саме версія DLSS/DLAA та FSR. При високому резолюшені рендеру можна не гнатися за найновішою версією DLSS/DLAA та FSR.

Ігри по замовчуванню всі тестувальники тестять на ультрах Native TAA без трасування, і потім ще можуть додавати окремі тести з трасуванням та DLSS(Q)/FSR(Q). А я на своїй 6800 намагаюся в 4K принаймні тестити на ультрах FSR3 Q без трасування, бо не бачу сенсу тестувати в TAA, то вже може бути додатковий тест для порывняння з типовими результатами тестувань. (У 8K там дупа і повні ультра взагалі може не витягувати, тим більше з FSR Native AA)
Востаннє редагувалось 26.06.2026 00:52 користувачем Kassatka, всього редагувалось 1 раз.
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Kirakishou: 25.06.2026 15:16вони сказали, що підтримка FSR поки що не планується, але порекомендували слідкувати за новинами. А, і заборонили використовувати FSR на рівні драйвера, бо це може призвести до проблем з акаунтом
Ну і хто вони після цього? :tomat:
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Kassatka: 26.06.2026 00:42 Не бачу сенсу тестувати в іграх TAA, якщо це лайно й безнадійно застаріла технологія, яка була актуальна 10 років назад. Продуктивність на межі - значить треба юзати DLSS(Q)/FSR(Q) в залежності від відеокарти. Продуктивності з запасом, значить можна юзати натив зі зглажуванням DLAA/FSR у залежності від відеокарти. І порівнювати треба DLSS(Q) з DLAA, а FSR(Q) з FSR Native AA.
Сенс є. Якщо цього не робити, то з'ясується, що апскейл паскуджить картинку і ні про яке "краще нативу" і мови не може бути. А так ховрашки свято переконані, що апскейл зображення покращує. А деякі навіть DLSS вважають краще за DLAA, настільки хвороба прогресує. Вже не кажучи, що АА (ТАА) досить часто можна взагалі відключити.
Kirakishou: 25.06.2026 22:33 Щодо казино – а в каесікі немає казино? Чи це інше? А чим покупка скінчиків за тисячі доларів відрізняться від покупки персонажа? У вас мало того, що подвійні стандарти, так ще й шаблонне мислення.
В каесіках скін також з певним шансом випадає при вливанні 1k$? В каесіках йдеш на ринок і купуєш те, що подобається за 1k$, а не крутиш рулетку 100разів по 10$. І в каесіках можна як витрачати так і заробляти реал. Досить вже виправдовувати свою залежність, краще б до спеціаліста звернувся. Усвідомлення проблеми - перший крок до вирішення.
Kirakishou
Member

Повідомлення

Геральт: 26.06.2026 06:10В каесіках скін також з певним шансом випадає при вливанні 1k$? В каесіках йдеш на ринок і купуєш те, що подобається за 1k$, а не крутиш рулетку 100разів по 10$. І в каесіках можна як витрачати так і заробляти реал. Досить вже виправдовувати свою залежність, краще б до спеціаліста звернувся. Усвідомлення проблеми - перший крок до вирішення.
Ще один з шаблонним мисленням. Так звана "рулетка" має гарант, саме тому це не казино. Отримати будь-якого персонажа можна безкоштовно, якщо грати в гру по 10-15 хвилин на день. Але якщо ти хочеш, щоб цей персонаж був імбою, який однією кнопкою пройде тобі ендгейм – тоді плати гроші, так. Зазвичай більшість гравців цього не робить, бо тоді може втратитися інтерес до гри. Пройти ендгейм можна простим персонажем, якщо у тебе є навички і ти розбираєшся в механіках цього персонажу. І про які 10 доларів ти говориш? За 10 доларів ти можеш взяти підписку і на ігрову валюту з цієї підписки забрати персонажа. Чесно, мені вже набридло відповідати на питання невігласів, які навіть гугл осилити не можуть. Ви не грали і не граєте в ці ігри, не знаєте їх правил, всю інформацію ви берете від якихось клоунів з ютубу чи ще звідкись, які такі ж самі невігласи. Більш того, у більшості з них упереджене ставлення до японської культури та аніме, адже у них в прошивці аніме асоціюється з мультиками для дітей. І плювати, що аніме має багато видів і більшість аніме взагалі транслюється в нічний час, бо воно не розраховане на дітей. Типове стереотипне і шаблонне мислення. Ну, власне, як і у більшості хейтерів японських, корейських та китайських ігор. Просто їх розвиток та інтелект не дозволяє їм зрозуміти культуру цих країн. Більше не збираюся витрачати час на невігласів, мені за це не платять. Всього найкращого.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Kirakishou
Це вам дурникам підрозказують про гарант, щоб ви вже геть лохами себе не відчували. 1в1 як ігровий автомат, там також є свій "гарант" під капотом, інакше хто ж той автомат крутити буде? І яка різниця як саме в тебе видурять гроші: на персонажа чи прокачку? Задача - тебе чистити на регулярній основі (і тут постійна прокачка краще підходить, ніж разовий персонаж) і щоб ти ходив щасливий, що розумієш "культуру". Ендгейм і взагалі весь ігролад - просто ширма, яка прикриває ігровий автомат. Персонажа може й можна забрати з підписки, але якщо ти хочеш, щоб цей персонаж був імбою...
Не грав і не збираюсь грати в те сміття, ютуб рідко дивлюсь і вже точно не про гача помийки.
Аніме і є мультик (ну не фільм же?), але то не суттєво в даному разі, бо мова про казино, яке хтось чомусь називає "ігри".
Відповісти