Новини
Останні статті і огляди
Вибір процесора
-
Gf_ki11er
Member
- Звідки: Киев
Выбираем процессор
Пишите под какие задачи нужен процессор, бюджет, текущую или будущую платформу
Пользуйтесь поиском по теме ( поле "Поиск" - вводите обозначение, например 3570К): вполне вероятно ваш вопрос уже обсуждался
Пишите под какие задачи нужен процессор, бюджет, текущую или будущую платформу
Пользуйтесь поиском по теме ( поле "Поиск" - вводите обозначение, например 3570К): вполне вероятно ваш вопрос уже обсуждался
-
vdemeshko
Member
- Звідки: Киев
в 7700х при существовании 7700 очень мало смысла... даже если 7700 теплопакет повысить, включить PBO +200 (что +5С дает в моем случае в сравнении просто с имзененным теполпакетом присетом) c курвой отрицательной, но при плюс минус тех же буст частотах наврено будет на 10С меньше температура.. уже не говоря о том что у 9700х разница с 7700х в цене не такая уж и большаяoversteve: ↑ 03.02.2026 20:27дякую, по 7700Х то суто в стоці такі температури?
-
lewerlin
Member
- Звідки: Миронівка
Ви досі плутаєте споживання с температурами. Андервольт дасть вам зменшення споживання, яке і так невелике. А температури високі, через складність охолодження(маленька площа кристалу, товста кришка). Мінусовий офсет вам А620 вліпити дасть, налаштування РВО і курви потрібні, якщо треба прямо оптимально витиснути +продуктивність в купі з андервольтом. Для просто андервольту вистачить і мінусового оффсету.oversteve: ↑ 03.02.2026 15:45андервольту порівняно зі стоком, якщо скажемо поставити ліміт температури десь 80-85 градусів?
Отправлено спустя 2 минуты 24 секунды:
Хочете менші температури - кулер з гарним тепловідводом. Необов'язково вода, чи топ повітря, але обов'язково якісно оброблена рівна "підошва", гарне притискання і хороший термоінтерфейс.
-
oversteve
Member
- Звідки: Ukraine
vdemeshko
тут вийшла невелика рокіровка і взяв 265 інтел
lewerlin
мав на увазі, що на В650 вийде скрутити споживання більше і разом з ним знизити нагрів на однаковій самій частоті, і якщо задати пікову температуру, то на А620 буде менше частота при її досягненні ніж на В650
тут вийшла невелика рокіровка і взяв 265 інтел
lewerlin
мав на увазі, що на В650 вийде скрутити споживання більше і разом з ним знизити нагрів на однаковій самій частоті, і якщо задати пікову температуру, то на А620 буде менше частота при її досягненні ніж на В650
-
Cirax
Member
- Звідки: Киев
Кто подскажет, для 9950x3d температура в простое 40 градусов нормально?
При небольших нагрузках прыгает мгновенно до 60-70, и так же в доли секунды назад.
Только вчера собрал, ничего не настраивал вообще.
Всё что заметил - это курва минус 10 по дефолту стоит.
Частота до 5500 поднимается.
Это под водоблоком.
При небольших нагрузках прыгает мгновенно до 60-70, и так же в доли секунды назад.
Только вчера собрал, ничего не настраивал вообще.
Всё что заметил - это курва минус 10 по дефолту стоит.
Частота до 5500 поднимается.
Это под водоблоком.
-
RoMiLiUs
Member
-
oversteve
Member
- Звідки: Ukraine
з поточними цінами це звичне явище, тут наприклад цілий монітор дають в нагрузку, бувало, що дають ссд за 200 баксів з пам'яттю за 500 і т.п.
- спойлер

-
Corey666
Member
Привіт!
Хочу зробити оновлення процесора, але не за всі гроші світу і при цьому залишитися на DDR4 3600 MHz (думаю всі розуміють чому)
На разі є:
i9-9900K ну MSI Z390 під нього (це і планую замінити)
Asus Prime RTX 5070 Ti OC
64 GBD DDR4 3600 MHz
Як гадаєте куди цілити краще Intel 1700 (14500-700-900) чи AM4 (5800x3D)? (Знаю що платформи вже мертві по оновленнях і планую купувати б\у.)
Головне це під ігри (особливо VR) та робота з Unreal Engine - але гадаю в цьому плані, платформа мало нащо впливає.
Хочу зробити оновлення процесора, але не за всі гроші світу і при цьому залишитися на DDR4 3600 MHz (думаю всі розуміють чому)
На разі є:
i9-9900K ну MSI Z390 під нього (це і планую замінити)
Asus Prime RTX 5070 Ti OC
64 GBD DDR4 3600 MHz
Як гадаєте куди цілити краще Intel 1700 (14500-700-900) чи AM4 (5800x3D)? (Знаю що платформи вже мертві по оновленнях і планую купувати б\у.)
Головне це під ігри (особливо VR) та робота з Unreal Engine - але гадаю в цьому плані, платформа мало нащо впливає.
-
QFlash
Member
- Звідки: Lviv
З якого 1700 мертвий?Corey666: ↑ 18.05.2026 19:20Як гадаєте куди цілити краще Intel 1700 (14500-700-900) чи AM4 (5800x3D)? (Знаю що платформи вже мертві по оновленнях і планую купувати б\у.)
-
Corey666
Member
Ну типу що нових процесорів вже не вийде на неї.QFlash: ↑ 18.05.2026 20:33З якого 1700 мертвий?Corey666: ↑ 18.05.2026 19:20Як гадаєте куди цілити краще Intel 1700 (14500-700-900) чи AM4 (5800x3D)? (Знаю що платформи вже мертві по оновленнях і планую купувати б\у.)
-
Melofon
Member
- Звідки: Николаев
1700-й не мертвый, просто там в апгрейде тупик, хоть и процессоры хорошие там и мощные есть и даже лучше чем 1800-й в играх, а АМ4 вообще уже смысла брать нет когда уже по цене того же 1700-го есть АМ5, даже если взять самый донный 7500ф на нормальной плате типа В850 то можно потом апгрейдится хоть до 9950X3D X2 или даже новее при выходе поколения Зен 6, так что советую плату на В850 , проц 7500ф и минимум 32ГБ оперативы двумя планками.Corey666: ↑ 18.05.2026 19:20 Привіт!
Хочу зробити оновлення процесора, але не за всі гроші світу і при цьому залишитися на DDR4 3600 MHz (думаю всі розуміють чому)
На разі є:
i9-9900K ну MSI Z390 під нього (це і планую замінити)
Asus Prime RTX 5070 Ti OC
64 GBD DDR4 3600 MHz
Як гадаєте куди цілити краще Intel 1700 (14500-700-900) чи AM4 (5800x3D)? (Знаю що платформи вже мертві по оновленнях і планую купувати б\у.)
Головне це під ігри (особливо VR) та робота з Unreal Engine - але гадаю в цьому плані, платформа мало нащо впливає.
Отправлено спустя 3 минуты 50 секунд:
На 1800-й тоже не выйдет новых кроме рефрэшей, так что по вашей логике и этот мертвый и если интел то ждать следующего, но зачем когда есть современный АМ5 у которого апгрейд ещё впереди и который и сейчас уделывает интел последних двух поколений?
-
капітошка
Member
просто цікаво, з чого зараз штеуд 12400 коштує ~7к грн але амд 5600 ~5к грн, вони приблизно однакові і ще у 2023 коштували однаково, я вже не кажу, що матплата для амд набагато функціональніша ніж аналогічна під цей штеуд, не заради холівара 
-
Vinzy
Member
Corey666
5800х3д найти за адекватный прайс нереально. Да и это абсолютно бессмысленно.. Ведь он будет как новый 9800х3д стоить. 5700х3д тоже дорогие как для ам4 платформы. Из амд могу сказать ток 5700х сейчас имеет смысл. Все остальное дорого и бессмысленно на ам4.
Мой 5700х умудряется загрузить 5080 практически во всех играх на 99% в 4К.
По интел тоже выбор как по мне невелик. Все упрется снова в ддр4.
i5-14600k/kf. Но тут интел будет немного получше 5700х из-за запаса ядер. Как по мне всё остальное слишком дорого.
Но под интел надо норм охлад. Амд комплект обычно чуть дешевле. Особенно если б/у. И холоднее.
Отправлено спустя 1 минуту 24 секунды:
Хотя если удастся урвать 5800x3d 10лет эдишн. За цену нового пк то можно и играть))
5800х3д найти за адекватный прайс нереально. Да и это абсолютно бессмысленно.. Ведь он будет как новый 9800х3д стоить. 5700х3д тоже дорогие как для ам4 платформы. Из амд могу сказать ток 5700х сейчас имеет смысл. Все остальное дорого и бессмысленно на ам4.
Мой 5700х умудряется загрузить 5080 практически во всех играх на 99% в 4К.
По интел тоже выбор как по мне невелик. Все упрется снова в ддр4.
i5-14600k/kf. Но тут интел будет немного получше 5700х из-за запаса ядер. Как по мне всё остальное слишком дорого.
Но под интел надо норм охлад. Амд комплект обычно чуть дешевле. Особенно если б/у. И холоднее.
Отправлено спустя 1 минуту 24 секунды:
Хотя если удастся урвать 5800x3d 10лет эдишн. За цену нового пк то можно и играть))
-
FirstTDM
Member
- Звідки: Киев
Ну как "примерно одинаковые" - 12400 быстрее на 5-15% в играх/работе + поддерживает всё современное: DDR5/PCIe 5.0... еще и графика встроенная UHD Graphics 730капітошка: ↑ 14.06.2026 08:05просто цікаво, з чого зараз штеуд 12400 коштує ~7к грн але амд 5600 ~5к грн, вони приблизно однакові
Вот и не надо такое говоритькапітошка: ↑ 14.06.2026 08:05я вже не кажу, що матплата для амд набагато функціональніша ніж аналогічна під цей штеуд
-
Grava
Member
- Звідки: Запоріжжя
З ддр4 чи ддр5?FirstTDM: ↑ 23.06.2026 11:1212400 быстрее на 5-15% в играх/работе
-
Piter Cantrope
Member
- Звідки: Калуш
Corey666
14600k/kf дуже подорожчали. Нормальні ддр4 материнки на 1700 з pcie 5.0 дуже подорожчали, і їх майже неможливо знайти.
АМ4 проци теж подорожчали, особливо x3d, і материнки теж не те щоб за копійки віддають.
Якщо брати, то все-таки краще 1700, мабуть. Але якось неприкольно стільки грошей віддавати за таку систему.
А 7500f можна купити до 4тис, і материнок повно. Навіть 1851 плати вже можна знайти за притомними цінами. 250k plus i 270k plus дуже цікаві проци. Тому може навіть є сенс продати все, і купити ддр5.
А що, бракує вже 9900k? Може оперативку підрозігнати, таймінги підтягнути, з процом підшаманити?
14600k/kf дуже подорожчали. Нормальні ддр4 материнки на 1700 з pcie 5.0 дуже подорожчали, і їх майже неможливо знайти.
АМ4 проци теж подорожчали, особливо x3d, і материнки теж не те щоб за копійки віддають.
Якщо брати, то все-таки краще 1700, мабуть. Але якось неприкольно стільки грошей віддавати за таку систему.
А 7500f можна купити до 4тис, і материнок повно. Навіть 1851 плати вже можна знайти за притомними цінами. 250k plus i 270k plus дуже цікаві проци. Тому може навіть є сенс продати все, і купити ддр5.
А що, бракує вже 9900k? Може оперативку підрозігнати, таймінги підтягнути, з процом підшаманити?
-
FirstTDM
Member
- Звідки: Киев
Поддерживаю! Правильный советPiter Cantrope: ↑ 23.06.2026 11:39Навіть 1851 плати вже можна знайти за притомними цінами. 250k plus i 270k plus дуже цікаві проци. Тому може навіть є сенс продати все, і купити ддр5.
Одно дело, собирать что-то на старых железяках или брать б/у "за копейки" - а тут "всё подорожало" и вкладывать деньги в платформу на DDR4/PCI 4.0 как-то грустно...
-
Vinzy
Member
Я вот долго думал как быть с обновлением проца. Из-за покупки 5080 ему стало тяжко. И все же решил обновить до 9800х3д. Ддр5 память взял бу. А проц и мать новое. Это щас в разы выгоднее чем бустить кэш в старый сокет. Тем более дешевле уже не будет. А так лет на 5 закрыть потребность будет
-
капітошка
Member
в сенсі? покажіть у інтела 1700 аналог b450 з шістьма sata і чотирма ддр4 слотами за адекватні гроші?FirstTDM: ↑ 23.06.2026 11:12
Вот и не надо такое говоритькапітошка: ↑ 14.06.2026 08:05я вже не кажу, що матплата для амд набагато функціональніша ніж аналогічна під цей штеуд![]()
-
oversteve
Member
- Звідки: Ukraine
старі стріли не менш цікаві, враховуючи що деякі з них можна по дуже ок цінам знайти, просто там треба в біосі викрутити множник нгу та д2д, щоб отримати продуктивність в іграх на рівні рефрешівPiter Cantrope: ↑ 23.06.2026 11:39 250k plus i 270k plus дуже цікаві проци.
-
FirstTDM
Member
- Звідки: Киев
DDR5/PCIe 5.0 - дальше рассказывать?капітошка: ↑ 23.06.2026 14:22в сенсі? покажіть у інтела 1700 аналог b450 з шістьма sata і чотирма ддр4 слотами за адекватні гроші?
MSI PRO Z790-P WIFI - 4xDDR5 7000+ МГц, M.2:2x PCI-E 4.0 x4, 2x PCI-E 4.0 x4/SATA3, SATA Revision 3.0: 6 + 1x PCI Express 5.0 x16 (x16)