Партнери Qualcomm готуються до старту продажів ноутбуків на платформі Snapdragon X2

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

Polyaan
Ніша для віндових арм ноутів тільки з'являється, тому поки пропозицій мало. Якщо вам треба саме вилизаний пропрієтарний арм ноут то вам до епла, а якщо на вінді то ось вам анонсували, а брати чи не брати - питання вже до вас.
IronWithin
Member
Аватар користувача

Повідомлення

AntonyKandaurov: 08.04.2026 07:57 Polyaan
Ніша для віндових арм ноутів тільки з'являється, тому поки пропозицій мало. Якщо вам треба саме вилизаний пропрієтарний арм ноут то вам до епла, а якщо на вінді то ось вам анонсували, а брати чи не брати - питання вже до вас.
Тільки зʼявляється? Вибачте а скільки їм часу треба щоб реально зʼявитися, років 30? Нагадаю, хвальком перед продажем ще першої партії заявляли про 30% ринку до 2030 року, і нічого близько навіть до реальності такого не буде, ви теж такий же прогнозист?
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

yurius_r: 07.04.2026 20:03 За такі гроші вони були не потрібні навіть із OLED. Це якийсь дивний overprice. Якщо ці буки будуть сильно до 1000, а із OLED тіпа +150$ то ок. Їм треба орієнтуватися на ціну MacBook Neo.
їм треба більше озп ніж в нео, бажано зі слотами під апгрейд/ремонт, нормальні м2 ссд, батарейка щоб також само легко мінялась і підтримка ос окрім вінслопу (тобто лінукс)

тобто переваги системи на х86
і за менше грошей ніж нео чи навіть якісь х86 машини

без того про що я тут написав (окрім ціни може) ні про що окрім х86 і слухати не хочу
без цього це одноразове вендор локнуте лайно

Відправлено через 13 хвилин 27 секунд:
Почитав статтю
асус виглядає добре
якщо туди дозволять ставити лінукс і хоча би не заважатимуть розробникам драйверів то воно переживе будь який макбук

едіт: але знову ж таки можна не гадати і просто взяти ноутбук на х86 який просто працюватиме в будь яких задачах, умовах та ос
Востаннє редагувалось 08.04.2026 09:59 користувачем kabostebeztak, всього редагувалось 1 раз.
IronWithin
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kabostebeztak: 08.04.2026 09:43
yurius_r: 07.04.2026 20:03 За такі гроші вони були не потрібні навіть із OLED. Це якийсь дивний overprice. Якщо ці буки будуть сильно до 1000, а із OLED тіпа +150$ то ок. Їм треба орієнтуватися на ціну MacBook Neo.
їм треба більше озп ніж в нео, бажано зі слотами під апгрейд/ремонт, нормальні м2 ссд, батарейка щоб також само легко мінялась і підтримка ос окрім вінслопу (тобто лінукс)

тобто переваги системи на х86
і за менше грошей ніж нео чи навіть якісь х86 машини

без того про що я тут написав (окрім ціни може) ні про що окрім х86 і слухати не хочу
без цього це одноразове вендор локнуте лайно
Рід занять:
школяр

Я тебе розчарую але для того щоб критикувати вінду або боготворити лінуху, треба про них хоч щось знати :laugh:
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

IronWithin: 08.04.2026 09:56
kabostebeztak: 08.04.2026 09:43

їм треба більше озп ніж в нео, бажано зі слотами під апгрейд/ремонт, нормальні м2 ссд, батарейка щоб також само легко мінялась і підтримка ос окрім вінслопу (тобто лінукс)

тобто переваги системи на х86
і за менше грошей ніж нео чи навіть якісь х86 машини

без того про що я тут написав (окрім ціни може) ні про що окрім х86 і слухати не хочу
без цього це одноразове вендор локнуте лайно
Рід занять:
школяр

Я тебе розчарую але для того щоб критикувати вінду або боготворити лінуху, треба про них хоч щось знати :laugh:
федора мені в глотку слоп машину не запихує

але тут я кажу про лінукс як спосіб подовження життя старої, але все юзабельної машини. тобто, закінчується підтримка вінслопу - переходиш на лінукс і користуєшся тим же самим комп'ютером ще років 10. як зараз з інтел маками.
yurius_r
Member

Повідомлення

kabostebeztak: 08.04.2026 09:56їм треба більше озп ніж в нео, бажано зі слотами під апгрейд/ремонт, нормальні м2 ссд, батарейка щоб також само легко мінялась і підтримка ос окрім вінслопу (тобто лінукс)
Я не проти. m.2 SSD там часто є. Asus з новинки точно їх мають. Батарея на вигляд теж не важко там міняється. З Linux все погано ще у попереднього покоління і там все робиться без участі Квалком, тож біль і страждання. В цьому поколінні там ще кінь не валявся, добре як до нового року щось буде.
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

yurius_r: 08.04.2026 10:35
kabostebeztak: 08.04.2026 09:56їм треба більше озп ніж в нео, бажано зі слотами під апгрейд/ремонт, нормальні м2 ссд, батарейка щоб також само легко мінялась і підтримка ос окрім вінслопу (тобто лінукс)
Я не проти. m.2 SSD там часто є. Asus з новинки точно їх мають. Батарея на вигляд теж не важко там міняється. З Linux все погано ще у попереднього покоління і там все робиться без участі Квалком, тож біль і страждання. В цьому поколінні там ще кінь не валявся, добре як до нового року щось буде.
згоден
будемо сподіватись
просто нащо воно треба, якщо через 5 років підтримку припинять хоча девайсу ще жить і жить
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

kabostebeztak, попереднє покоління на снапах залишилось без підтримки, наскільки я знаю. То брати нове за таку ціну та надіятись на ентузіастів - виглядає максимально нераціонально.
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

Барбарис: 08.04.2026 10:48 kabostebeztak, попереднє покоління на снапах залишилось без підтримки, наскільки я знаю. То брати нове за таку ціну та надіятись на ентузіастів - виглядає максимально нераціонально.
я по моєму казав про офіційну підтримку, що якщо їх не буде то воно помре під тиском зі сторони свободи х86 і вже існуючою диктатурою у фанатиків емейзінгу
Keyser Soze
Member

Повідомлення

del
Востаннє редагувалось 08.04.2026 12:19 користувачем Keyser Soze, всього редагувалось 1 раз.
dotenator
Junior

Повідомлення

Стільки негативних коментів ...
>>Этого шлака
>>Мертворождённый продукт

А можете пояснити аргументовано чому саме це шлак? Ігри не йдуть?
Keyser Soze
Member

Повідомлення

Вчера компания Qualcomm представила потребителям серию чипов Snapdragon X2 Elite в сотрудничестве с крупными производителями оборудования, такими как ASUS и HP. Всего через день после публикации обзоров в некоторых СМИ компания ASUS повысила цены на свою продукцию через своего дистрибьютора-партнера, компанию Best Buy, что существенно повлияло на выводы некоторых обозревателей. Сообщается, что ASUS повысила цены на 100–350 долларов в зависимости от модели и конфигурации ноутбука, независимо от платформы. Это существенное изменение: например, увеличение цены на 350 долларов для модели стоимостью 1000 долларов, такой как Zenbook 14, означает увеличение заявленной цены устройства на треть.
:gigi: :lol: :lol: :lol: :up: :up: :up:
dotenator
Junior

Повідомлення

yurius_r: 07.04.2026 20:03 Їм треба орієнтуватися на ціну MacBook Neo.
З якого переляку?
Порівняйте ПСП, результати бенчмарків, кількість ОЗУ в обох. X2E цілком може бути основним інструментом для розробника наприклад, на Neo можна хіба що інет браузити.

Відправлено через 5 хвилин 12 секунд:
Hotspur: 07.04.2026 20:08
bes: 07.04.2026 15:55 потом в конце опять будут скидывать по 500 - 600 баксов ?
200. ця маячня нікому не треба без вінди
Так там же є вінда :shuffle:

Відправлено через 3 хвилини 29 секунд:
вони е ? :lol:
Не те щоб фанат ARM але ринок x86 ноутів останніми роками не демонструє нічого цікавого.
Дивлячись бенчмарки нових Macbook можна хоч якось для себе аргументувати апгрейд, в той же час x86 ноути - це така пічал :(
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

IronWithin
Деякий адепт пише що доля арм проців в ноутбучному сегменті вже дорівнює долі амд а зараз, на його думку, вже більше. Але це сугубо епл екосистема. Арм для вінди тільки тільки намагається щось показати, будемо дивитись що з цього вийде.

Відправлено через 3 хвилини 38 секунд:
IronWithin: 08.04.2026 08:40такий же прогнозист?
Справжній арм прогнозист в темі про прогрес арм проців, той вже з 2021 року захоплює ринок ноутів та пк, ось тільки софт доточать і х86 нікому не буде потрібен. Тож краще читати його аніж мене, я такий собі прогнозист.
yurius_r
Member

Повідомлення

dotenator: 08.04.2026 12:12Порівняйте ПСП
Вам якось із того ПСП яка користь? Кількість пам'яті так, це слабке місце. Хоча б 16ГБ треба
результати бенчмарків
Для чого вони? Якщо вже влазити в бенчі, то простіше взяти core ultra 300 чи щось із Ryzen
bes
Member
Звідки: Kryvyi Rih

Повідомлення

dotenator: 08.04.2026 12:12 Дивлячись бенчмарки нових Macbook можна хоч якось для себе аргументувати апгрейд, в той же час x86 ноути - це така пічал :(
как просто думать что все так легко когда ты ничего не собираешься делать. Ты думаешь серьезно что смена другой ОС это просто выбор производительно и потребления железа? Удачи особенно когда столкнешься с ограничениями ОС или выбора софта который не факт что там есть под твои нужды или если есть то работает так же как под виндой :laugh:
ArmagedoonZergs
Member

Повідомлення

Polyaan: 07.04.2026 22:06 Вот реально, не фанат не x86 ноутов, но что могут для пользователя ноуты на арм не от яблока предложить , чего не сможет Mac Neo?
Простой пример, мне вот матери надо обновить ноут, только браузер, звонки онлайн и новости с видео. Не разу не пользовался маками, но подумываю о нео.
Чем арм на снепе лучше? Серьезно? Просто цена как то должна быть обоснована? Ведь так?
Подумай-спробуй Мамі дати замість ноутбука - планшет. Як показує практика - набагато зручніше, краще і простіше юай і робить все на ура.
А, ще і коштує 3 копійки.
beeeeeeee
Member

Повідомлення

IronWithin: 08.04.2026 08:40заявляли про 30% ринку
Да заявлять могут что угодно. Обычный маркетинг. Нам рассказывали какие крутые электромобили, но что-то их не спешат покупать и вот уже мы читаем новость:
спойлер
Зображення
dotenator
Junior

Повідомлення

yurius_r: 08.04.2026 13:12
dotenator: 08.04.2026 12:12Порівняйте ПСП
Вам якось із того ПСП яка користь? Кількість пам'яті так, це слабке місце. Хоча б 16ГБ треба
1. Відкриття та індексація проекту з кодом, компіляція, робота з базою, швидкість роботи code-assisted LLM - все це напряму залежить від ПСП. В цих дисциплінах що Apple silicone що X2EE мають перевагу навіть над актуальними десктопними процами.
2. >> Хоча б 16ГБ треба - Так в Asus A16 розпаяно 48 Гб, до чого тут це?
yurius_r: 08.04.2026 13:12
результати бенчмарків
Для чого вони? Якщо вже влазити в бенчі, то простіше взяти core ultra 300 чи щось із Ryzen
1. Ні. Що Ryzen що ultra300 будуть на третину повільніше навіть у шанованому тут CB2024:
Screenshot 2026-04-08 141701.png
2. По Geekbench дисципліні X2EE вже на рівні M4 Pro, а це дуже швидко.
3. Багато девів зараз вже користуються LLM для розробки. На більшості x86 залізі нормального асистента не запустити, обирати доводиться між M4/M5, Snapdragon'ом та Ryzen AI Max (Але він батарею жере як не в себе).

Відправлено через 2 хвилини 57 секунд:
bes: 08.04.2026 13:18
dotenator: 08.04.2026 12:12 Дивлячись бенчмарки нових Macbook можна хоч якось для себе аргументувати апгрейд, в той же час x86 ноути - це така пічал :(
как просто думать что все так легко когда ты ничего не собираешься делать. Ты думаешь серьезно что смена другой ОС это просто выбор производительно и потребления железа? Удачи особенно когда столкнешься с ограничениями ОС или выбора софта который не факт что там есть под твои нужды или если есть то работает так же как под виндой :laugh:
Я б тут не писав якби не мав досвіду. Був у мене M1 Pro і я спробував весь наявний стек проекту перетягнути в macos. Приблизно половина потрібного софту не працювала або працювала криво. Тоді я дропнув цю ідею, але я не забув наскільки швидшим тоді відчувався ARM чип навіть порівняно з 14700k. З snapdragon думаю є шанс отримати краще з двох світів. Судячи з вижимки reddit має запрацювати весь потрібний софт.
PS. Нещодавно мав нагоду трохи поюзати ноут на Ryzen HX370 - І по батарейці, і по швидкості це такий сум :weep:

Відправлено через 4 хвилини 51 секунду:
beeeeeeee: 08.04.2026 13:31
IronWithin: 08.04.2026 08:40заявляли про 30% ринку
Да заявлять могут что угодно. Обычный маркетинг. Нам рассказывали какие крутые электромобили, но что-то их не спешат покупать и вот уже мы читаем новость:
спойлер
Зображення
А ви персонально користувались електромобілем? Можете об'єктивно оцінити різницю з ДВС?
IronWithin
Member
Аватар користувача

Повідомлення

beeeeeeee: 08.04.2026 13:31
IronWithin: 08.04.2026 08:40заявляли про 30% ринку
Да заявлять могут что угодно. Обычный маркетинг. Нам рассказывали какие крутые электромобили, но что-то их не спешат покупать и вот уже мы читаем новость:
спойлер
Зображення
Я б на вашем месте не читал первый попавшийся сайт
Відповісти