Список виробників збільшується, а дефіцит зростає
Новини
Останні статті і огляди
У відеокартах GeForce RTX 50‑ї серії тепер можна зустріти мікросхеми GDDR7 від Micron
-
Afit
Member
- Звідки: Запоріжжя
Предлагаю обсудить У відеокартах GeForce RTX 50‑ї серії тепер можна зустріти мікросхеми GDDR7 від Micron
Список виробників збільшується, а дефіцит зростає
Список виробників збільшується, а дефіцит зростає
-
n+gibat[]r
Member
- Звідки: Spain
Ну так картельный сговор жеAfit: ↑ 27.02.2026 14:22 Предлагаю обсудить У відеокартах GeForce RTX 50‑ї серії тепер можна зустріти мікросхеми GDDR7 від Micron
Список виробників збільшується, а дефіцит зростає![]()
-
Dragobes
Member
- Звідки: Миколаїв
Супер! Хочу Super 
-
Ray2000gt
Advanced Member
- Звідки: Киев
Як це працює з боку виробника.Afit: ↑ 27.02.2026 14:22 Предлагаю обсудить У відеокартах GeForce RTX 50‑ї серії тепер можна зустріти мікросхеми GDDR7 від Micron
Список виробників збільшується, а дефіцит зростає![]()
Ситуація - істотно збільшується попит. Хай невеличкий запас потужностей поточного устаткування був. Він вже вибраний. Тобто більше виробних чисто фізично зробити не може.
Тут два шляхи.
1. Нарощувати потужності з метою більшої реалізації продукту з такою ж маржею. Це закупівля (а точніше замовлення наперед) нового обладнання, навчання персоналу, будівництво. Процес запуску додаткових потужностей. Це все дууже інертно, затратно, ризиковано.
І шлях номер 2. Підняти ціну до рівня збалансованості попиту/пропозіції. Це по суті поміняти цифри в ексель табличках.
Питання, що вибере виробник за умови однакого профіту від цих кроків?
Або на прикладі працівника. Бос пропонує просто тобі підняти ставку або запропонує можливість більше працювати й більше отримувати. Ну хто захоче друге?
-
maxud_b
Member
- Звідки: Харків
Якщо не задовольниш попит а лише піднімеш ціну то с тебе відразу з'являться нові конкуренти - китай. Їм цікаво бо інвестиції відібються швидко, бо попит без збільшення виробництва нікуди не пропаде а з ним і висока ціна. Відтяпають гарну частину ринку, продепінгануть після насичення ринку і вишвирнуть зажравшихся олігополістів з ринку, як вийшло з Філіпсом, Шарпом, телевізорами Соні...Ray2000gt: ↑ 27.02.2026 15:42
І шлях номер 2. Підняти ціну до рівня збалансованості попиту/пропозіції. Це по суті поміняти цифри в ексель табличках.
Питання, що вибере виробник за умови однакого профіту від цих кроків?
-
waryag
Member
- Звідки: Суми
В даному випадку вибрали 1+2. Хтось здивований?Ray2000gt: ↑ 27.02.2026 15:42Тут два шляхи.
1. Нарощувати потужності з метою більшої реалізації продукту з такою ж маржею. Це закупівля (а точніше замовлення наперед) нового обладнання, навчання персоналу, будівництво. Процес запуску додаткових потужностей. Це все дууже інертно, затратно, ризиковано.
І шлях номер 2. Підняти ціну до рівня збалансованості попиту/пропозіції. Це по суті поміняти цифри в ексель табличках.
Питання, що вибере виробник за умови однакого профіту від цих кроків?
-
mycolaevich
Member
- Звідки: Луцьк
Я думаю в нинішній ситуації виробники пам'яті цього і бояться. Ніхто точно не знає скільки ще триватиме оте кругове др***во AI компаній, і яким буде попит коли воно закінчиться.maxud_b: ↑ 27.02.2026 20:34 попит без збільшення виробництва нікуди не пропаде а з ним і висока ціна.
-
waryag
Member
- Звідки: Суми
Китай теж намагається лізти в ШІ.maxud_b: ↑ 27.02.2026 20:34Якщо не задовольниш попит а лише піднімеш ціну то с тебе відразу з'являться нові конкуренти - китай. Їм цікаво бо інвестиції відібються швидко, бо попит без збільшення виробництва нікуди не пропаде а з ним і висока ціна. Відтяпають гарну частину ринку, продепінгануть після насичення ринку і вишвирнуть зажравшихся олігополістів з ринку, як вийшло з Філіпсом, Шарпом, телевізорами Соні...
Якщо ШІ бульбашка лопне чи сповільнить зростання (а вона не може рости незкінченно), ринок швидко наповниться - до буму на ринку був надлишок пам'яті.Їм цікаво бо інвестиції відібються швидко, бо попит без збільшення виробництва нікуди не пропаде
-
Yurius
Member
- Звідки: Запоріжжя
А я ще подумав який в біса Мікрон.
з.і. Асус дуал 5070 з розетки свіжа.
з.і. Асус дуал 5070 з розетки свіжа.
- спойлер
-
MaKCuMyC
Member
- Звідки: Сіверодонецьк
Оце у вас добрячий чорний англійський гумор.
-
yurius_r
Member
MaKCuMyC
Якщо в якомусь вигляді DDR5 вже є у nenya, то чому ні? Подивися, що навіть Winbond щось там виробляє. Зараз дуже гарний час отримати інвестиції для розширення виробництва. Та й китайці як мінімум консьюмермькі модулі на своїх чіпах роблять
Якщо в якомусь вигляді DDR5 вже є у nenya, то чому ні? Подивися, що навіть Winbond щось там виробляє. Зараз дуже гарний час отримати інвестиції для розширення виробництва. Та й китайці як мінімум консьюмермькі модулі на своїх чіпах роблять