Новини
Останні статті і огляди
AMD і Meta уклали партнерство у сфері ШІ-чипів. Сума угоди оцінюється більш ніж у $100 млрд
-
dret09
Member
- Звідки: Харків
Пропоную обговорити AMD і Meta уклали партнерство у сфері ШІ-чипів. Сума угоди оцінюється більш ніж у $100 млрд
Боже, коли ж ця дурня закінчиться...
Боже, коли ж ця дурня закінчиться...
-
Devijack
Member
- Звідки: Запоріжжя
Коли машини повстануть і стануть загрозою людству. Сам пособисто підеш розстрілювати заводи з ШІ.dret09: ↑ 24.02.2026 16:37Боже, коли ж ця дурня закінчиться...
-
Keyser Soze
Member
Будет с этими железками от Nvidia и AMD так же, как с IBM и COBOL, когда AI Claude Code от Anthropic помог/помогает дописывать/переписывать код за копейки, за который IBM просит миллиарды долларов. Будут железки или решения, которые за копейки будут делать то, за что сейчас требуют миллиарды

P.S. надо чуточку подождать...
P.S. надо чуточку подождать...
-
VovaII
Member
І шо? Нові відеокарти від АМД теж відкладаються на невизначений строк?
Коли там дефіцит на 9070XT?
Коли там дефіцит на 9070XT?
-
Piter Cantrope
Member
- Звідки: Калуш
Продали частину компанії, як і за договором з Open AI. Нвідія так не робить, Нвідія тільки продає карти на всі гроші, а свої акції не роздає.
Ну а Інтел просто так задешево продається) Он уряд США собі 10% Інтела відкусив за $8.9млрд.
Ну а Інтел просто так задешево продається) Он уряд США собі 10% Інтела відкусив за $8.9млрд.
-
dead_rat
Member
- Звідки: Берлін
Це ті самі 100 лярдів, що все кружляють обіцянками?
-
Oxygen2002
Junior
Ні - це коли нвідіа там щось і ті хто довкола почали казати що це чимось пахне не тим і ось тепер це ) То як тоді напозичив в банках маск грошей і тепер ті банки не знають що з тим робити ) я про Х - це так само тут. тільки тут не 100 лярдів )) а сума була озвучена що хочуть там набагато більша і всі щось там будують.dead_rat: ↑ 24.02.2026 17:55Це ті самі 100 лярдів, що все кружляють обіцянками?
-
ronemun
Advanced Member
450 Гбайт HBM4e на прискорювач зараз коштують більше ніж все інше разом взяте. Ще знааачна частина - це мережа, з оптикою, свічі, і .., які АМД не виробляє. І 2нм техпроцес теж дуже дорогий для 4 кристалів для обчислень на 1 прискорювач, а ще є 2 кристали з кеш+хаб+контролер HBM
+ стійки (живлення/охолодження/новітні стандарти)
+ розробка софту для підтримки цього всього
не зрозуміло який прибуток залишиться самій AMD, а вона ще й акції роздає. Дивно.
+ стійки (живлення/охолодження/новітні стандарти)
+ розробка софту для підтримки цього всього
не зрозуміло який прибуток залишиться самій AMD, а вона ще й акції роздає. Дивно.
-
Devijack
Member
- Звідки: Запоріжжя
Ціни за 40т тобі не дефіцит?VovaII: ↑ 24.02.2026 17:24Коли там дефіцит на 9070XT?
-
EvhenS
Member
- Звідки: Черкаси
Ці 100 миллиардов витрачені не для того, щоб тобі за копійки щось робити, а для того щоб ти за п'ять років ці 100 міліардів віддав, а потім доївся вже так, в прибуток.Keyser Soze: ↑ 24.02.2026 17:09 Будет с этими железками от Nvidia и AMD так же, как с IBM и COBOL, когда AI Claude Code от Anthropic помог/помогает дописывать/переписывать код за копейки, за который IBM просит миллиарды долларов. Будут железки или решения, которые за копейки будут делать то, за что сейчас требуют миллиарды![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
P.S. надо чуточку подождать...![]()
-
8day
Junior
Ну-ну, а грошей на підтримку дров РДНА2 немає, та й ФСР4 на РДНА 2 та 3 не може працювати.
-
yurius_r
Member
Те що ви не чули, що AMD щось виробляє, не означає що цього не існує. Просто як і з прискорювачами Nvidia, воно не таке розпіарене. Загугліть Pensando і Solarflare.ronemun: ↑ 24.02.2026 21:27Ще знааачна частина - це мережа, з оптикою, свічі, і .., які АМД не виробляє.
-
n6407
Member
- Звідки: Київ
ну шо там посоны
, снова корпорация бобра, не совсем бобра
сарказм если шо, в этом холиваре лет 10 уже не участвую
понятно что не вляпаться в ИИ сейчас решительно не возможно 
сарказм если шо, в этом холиваре лет 10 уже не участвую
-
ronemun
Advanced Member
yurius_ryurius_r: ↑ 25.02.2026 09:42Те що ви не чули, що AMD щось виробляє, не означає що цього не існує. Просто як і з прискорювачами Nvidia, воно не таке розпіарене. Загугліть Pensando і Solarflare.ronemun: ↑ 24.02.2026 21:27Ще знааачна частина - це мережа, з оптикою, свічі, і .., які АМД не виробляє.
не тре ставити себе вище інших, будьте скромними.
1. Мережа там неосновне - якщо б ви звернули увагу на головне то замітили б що я написав про память - 432 в АМД проти 288 в Нвідії. Але очевидно, що AMD все одно буде дешевша за Нвідія, інакше ніхто не купить. А враховуючи шалену ціну на додаткові 144 Гбайт HBM4e на кожен прискорювач, уявляєте який це мінус в прибутках.
2. техпроцес 2нм знаачно дорожчий ніж 3нм у VeraRubin, а користі в транзисторах/мм2 з нього поки що мало
3. для 400/800+ Гбіт/с основну ціну складає оптика, а чіп з SerDes 56/112 Гбіт/с зараз клепають всі хто захоче. Там ще якість сигналу, дороге обслуговування і т.п.
4. в АМД немає досвіду маштабування логічного висновку в 80-100 раз який є у Нвідії. В неї навіть немає на чому його випробувати - Mi355 можуть обєднанти максимум 8 чіпів. Розробка софту від це займе масу часу і грошей. Зараз вони тільки перейшли з переробки з готового софту для Nvidia на китайський софт
5. стійки це не тільки чіпи, особливо новітні на 100ні кіловат.
-
yurius_r
Member
ronemun
У вас дуже дивна реакція на критику. Я вставив вашу цитату, де ви на мою думку не праві. А ви мені кажете що ваша думка про щось інше. Нафіга тоді ви написали те що написали, якщо воно неважливе.
У вас дуже дивна реакція на критику. Я вставив вашу цитату, де ви на мою думку не праві. А ви мені кажете що ваша думка про щось інше. Нафіга тоді ви написали те що написали, якщо воно неважливе.
-
ronemun
Advanced Member
yurius_r
якщо когось виправляєте то розберіться в темі спочатку, в т.ч. контекст враховуйте, а вже тоді мінуси ліпіть.
спочатку йшлося не про те що мережі нема, а що АМД мало вигоди, при колосальних затратах, тим більше є ризик обвалу AI ринку загалом - надто багато ігроків туди ввійшли. Звідси йде і основний параметр - витрати на дорогі чужі компоненти:
+HBM память
+мережа, малось на увазі оптика, яка складає 4/5 ціни, АМД її ж не виготовляє. 1 стійка тільки наззовні буде мати 43 Тбайт/с=344 Тбіт/с. А внутрішня мережа ще в 6 раз швидша. А ще свічі. Навіть для Нвідії це 1/3 ціни стійки - величезні витрати.
+дорогий техпроцес. Нвідія знаачно багатша але не стала ризикувати ні новим техпроцесом, тим більше ціною за 2нм, ні гарантією виробництва. А ще є ціна зєднання кристалів і брак при цьому.
+ явно неготовий софт, хоча він все одно в 10ки раз краще за те сміття що було рік тому, там ще робити і робити
і т.ін.
Більш подібно що Ліза почала розкидатись акціями не просто так - це спосіб підкупу, очевидно, і їй вже напряму натякають що вона йде ва-банк бо чує сильний ризик
якщо когось виправляєте то розберіться в темі спочатку, в т.ч. контекст враховуйте, а вже тоді мінуси ліпіть.
спочатку йшлося не про те що мережі нема, а що АМД мало вигоди, при колосальних затратах, тим більше є ризик обвалу AI ринку загалом - надто багато ігроків туди ввійшли. Звідси йде і основний параметр - витрати на дорогі чужі компоненти:
+HBM память
+мережа, малось на увазі оптика, яка складає 4/5 ціни, АМД її ж не виготовляє. 1 стійка тільки наззовні буде мати 43 Тбайт/с=344 Тбіт/с. А внутрішня мережа ще в 6 раз швидша. А ще свічі. Навіть для Нвідії це 1/3 ціни стійки - величезні витрати.
+дорогий техпроцес. Нвідія знаачно багатша але не стала ризикувати ні новим техпроцесом, тим більше ціною за 2нм, ні гарантією виробництва. А ще є ціна зєднання кристалів і брак при цьому.
+ явно неготовий софт, хоча він все одно в 10ки раз краще за те сміття що було рік тому, там ще робити і робити
і т.ін.
Більш подібно що Ліза почала розкидатись акціями не просто так - це спосіб підкупу, очевидно, і їй вже напряму натякають що вона йде ва-банк бо чує сильний ризик
-
yurius_r
Member
Мінус я вам поставив за ваш другий пост, що був дуже не в тему, бо ви чомусь перейшли на особистості одразу, а перший вам намінусовав ще хтось, тож це мимо. А вся інша ваша "аналітика" також дуже спекулятивна, ви не маєте цифр по ціні, бо їх вам немає де взяти. Оперуєте якимось відносними поняттями, дорожче/дешевше і т.д. по яких також немає фактажу, тож сюди я навіть не влазив в обговорення.ronemun: ↑ 25.02.2026 20:46якщо когось виправляєте то розберіться в темі спочатку, в т.ч. контекст враховуйте, а вже тоді мінуси ліпіть.
-
БомжАнатолій
Junior
Гей амд бомжі, дайте фср4 офіційний в драйвері на відеокартах rx 7000-6000, фср4 на вулкані, де рейреконстракшн крім гри КАЛ оф дюті, найміть більше людей в графічний відділ, чи ви безхатьки? алло
-
waryag
Member
- Звідки: Суми
Бульбашка росте...