рішення звичайно дуже "менеджерське"
Новини
Останні статті і огляди
Розкрито специфікації старших процесорів Intel Core 200E для вбудованих систем: до 12 P‑ядер
-
IvanCh
Member
- Звідки: Київ
Пропоную обговорити Розкрито специфікації старших процесорів Intel Core 200E для вбудованих систем: до 12 P‑ядер
рішення звичайно дуже "менеджерське"

рішення звичайно дуже "менеджерське"
-
yurius_r
Member
Вже були Е проци. Ніхто не буде робити окремий чіп для такого, тож буде там 8P ядер та й все. Ніяких 12 ядер нікому там не світить якщо в звичайному 285k немає чотирьох відключених P ядер. А якщо там ще й HT з'явиться, це взагалі буде епічно
-
diversion_play
Junior
В назвах цих процесорів взагалі нічого не зрозуміло. Навіть купувати не хочеться а то коли запитають "який у тебе проц?" то відповівши "Інтел 5 221Е" отримаєш реакцію типу "ууу, понятно(шлак)". Яка була проблема з з назвами типу 14900? Чи у АМД погані назви? Але ні, протрібно зробити провальні проци і ще назвати їх так щоб ніхто навіть не став розбиратись 
-
Sanьka
Member
Тобто те, що хотіли від Інтел в 1700 сокеті, вони дадуть коли цей сокет вже не актуальний і взагалі в вбудованих рішеннях?
Або там працюють кретини, або новина фейк.
Схоже на друге, хоча одне не відміняє іншого
Або там працюють кретини, або новина фейк.
Схоже на друге, хоча одне не відміняє іншого
-
firestarter256
Member
- Звідки: Дэнвер
Sanьka
Ты совсем не але? Там до сих порт трудятся Сакдики хасвелы и прочие! У АМД с этим дела еще лучше, до сих пор зен2! Интел уже отправил на пенсию кофейник
Ты совсем не але? Там до сих порт трудятся Сакдики хасвелы и прочие! У АМД с этим дела еще лучше, до сих пор зен2! Интел уже отправил на пенсию кофейник
-
Intel74320ASuperFin+
Member
- Звідки: Intel "7" 10nm++
P ядра и embedded? Шо курят в этой конторке? Сокет и так уже мертвый. Встройка уже стала легаси.
-
waryag
Member
- Звідки: Суми
При чому тут 285к?yurius_r: ↑ 21.02.2026 12:01Вже були Е проци. Ніхто не буде робити окремий чіп для такого, тож буде там 8P ядер та й все. Ніяких 12 ядер нікому там не світить якщо в звичайному 285k немає чотирьох відключених P ядер. А якщо там ще й HT з'явиться, це взагалі буде епічно
Це стара архітектура з НТ, замість е-ядер додали Р.
Але інтел запізнився з випуском на 2-3 роки.
Відправлено через 7 хвилин 9 секунд:
А тобі їх ніхто і не пропонуєdiversion_play: ↑ 21.02.2026 12:03В назвах цих процесорів взагалі нічого не зрозуміло. Навіть купувати не хочеться а то коли запитають "який у тебе проц?" то відповівши "Інтел 5 221Е" отримаєш реакцію типу "ууу, понятно(шлак)". Яка була проблема з з назвами типу 14900? Чи у АМД погані назви? Але ні, протрібно зробити провальні проци і ще назвати їх так щоб ніхто навіть не став розбиратись
І не бачу проблем з неймінгом. АМД сподобався, так, вона скопіювала його для своїх мобільних процесорів.але, як раніше розповів представник компанії ASRock, споживчі плати LGA1700 їхню підтримку, на жаль, не отримають. Ці CPU офіційно розраховані на сферу периферійних обчислень і телекомунікаційного обладнання.
-
ronemun
Advanced Member
Без базових частот і частоти "all core" ця таблиця немає сенсу
-
ДядяСаша
Member
- Звідки: Киев
Кого вони хочуть налюбити!
В розпал дефіциту/дорожнечі DDR5 раптом випускають проци з підтримкою DDR4!
Не буде ніякої підтримки з боку виробників материнських плат.... Ага, я повірив!
Навіть якщо й ні, ми вже бачили ноутбучних франкенштейнів з підложкою, заклеювання пінів, модифікація біосу, тощо.
Е - ентузіастські
!
T - typical.
Q - overQlockers!
В розпал дефіциту/дорожнечі DDR5 раптом випускають проци з підтримкою DDR4!
Не буде ніякої підтримки з боку виробників материнських плат.... Ага, я повірив!
Навіть якщо й ні, ми вже бачили ноутбучних франкенштейнів з підложкою, заклеювання пінів, модифікація біосу, тощо.
Е - ентузіастські
T - typical.
Q - overQlockers!
Востаннє редагувалось 21.02.2026 16:11 користувачем ДядяСаша, всього редагувалось 1 раз.
-
Inqizitor2022
Member
- Звідки: Харьков
То, что Интел не хочет эти процессоры делать для 1700 сокета - это какое-то дно по факту. Интел этим сами себя позорят, многие на них надеялись как на замену 13 и 14 серий адекватную.
-
IvanCh
Member
- Звідки: Київ
Загалом , все логічно, якщо призадуматися.
Вони робили 12-ядерні проци і не змогли. Не змогли в нормальні частоти і хоч якесь притомне споживання.
Тому ті кристали, що встигли наклепати, вирішили даунвольтуни і пустити для вбудованих систем.
Вони робили 12-ядерні проци і не змогли. Не змогли в нормальні частоти і хоч якесь притомне споживання.
Тому ті кристали, що встигли наклепати, вирішили даунвольтуни і пустити для вбудованих систем.
-
waryag
Member
- Звідки: Суми
overqloquers!ДядяСаша: ↑ 21.02.2026 16:04Q - overQlockers!
-
DuckRider
Member
А я не согласен. Это все ещё лучшая архитектура из тех что у них естьwaryag: ↑ 21.02.2026 14:51 Але інтел запізнився з випуском на 2-3 роки.
А вот зажать их в 65вт - ну это уже идиотизм
-
yurius_r
Member
От додіки маркетологи. Додати їх у 200-ту серію, але у 1700-й сокет (не побачів). Є ж Xeon 6300/E2400. Все одно у те що буде більше 8-ми ядер віриться не дуже, це прям окремий кристал. Площі там теоретично вистачіть, 4E ядра за площею як 1P. Тобто це як взяти 14900k, викинути 16E ядер і бахнути 4P. Але це Intel - вони не дуже вміють в кастом поки клієнт не супер великий. А кому таке треба я не розумію, до того ж там ціла лінійка - ще й 10 ядер є.waryag: ↑ 21.02.2026 14:51При чому тут 285к?
Це стара архітектура з НТ, замість е-ядер додали Р.
Але інтел запізнився з випуском на 2-3 роки.
-
ronemun
Advanced Member
yurius_r
Навпаки, 12-14 покоління Інтел має десятки різних кристалів.
різні комбінації:
1. кількості і типу ядер P/e: десктопи/ноути/ультрабуки/N проци (тільки e-ядра), від 2p/0e (Celeron/pentium) і 0p/4e (pentiumN) до 8p/16e і 0p/8e (CoreN)
2. кількість і типу інтегрованої графіки: Xe в ноутах/UHD в десктопах і дешевих версіях
3. медіаблок - здвоєний і одинарний і різні їх версії
4. кількість і типи інтегрованого відеовиходу - з підтримкою TB/без, різні версії DP і
5. кількість ліній PCie (4/8/16) і типу v4/v5 і навіть v3 в N-процах
6. кількість каналів ddr - 1 (в проців N) і 2
7. для ноутів/ультрабуків з окремою смугою для підключення чіпсета поруч з кристалом проца в одній упаковці
тільки для Core 12 версії повно, а потім різні з 13/14
Навпаки, 12-14 покоління Інтел має десятки різних кристалів.
різні комбінації:
1. кількості і типу ядер P/e: десктопи/ноути/ультрабуки/N проци (тільки e-ядра), від 2p/0e (Celeron/pentium) і 0p/4e (pentiumN) до 8p/16e і 0p/8e (CoreN)
2. кількість і типу інтегрованої графіки: Xe в ноутах/UHD в десктопах і дешевих версіях
3. медіаблок - здвоєний і одинарний і різні їх версії
4. кількість і типи інтегрованого відеовиходу - з підтримкою TB/без, різні версії DP і
5. кількість ліній PCie (4/8/16) і типу v4/v5 і навіть v3 в N-процах
6. кількість каналів ddr - 1 (в проців N) і 2
7. для ноутів/ультрабуків з окремою смугою для підключення чіпсета поруч з кристалом проца в одній упаковці
тільки для Core 12 версії повно, а потім різні з 13/14
-
alexeygalas
Member
- Звідки: Khmelnytskyi
5.7ghz турбо і 65w? А так буває оО? Щось лижі не їдуть.
-
waryag
Member
- Звідки: Суми
На 1 ядро. Крім того, ПЛ1 більше. Але ржачно, що у топа 65Вт, а у молодших проців є 125.alexeygalas: ↑ 21.02.2026 22:385.7ghz турбо і 65w? А так буває оО? Щось лижі не їдуть.
-
DolfDolfi
Member
Здається вже проходили це, але життя їх нічому не вчить
-
yurius_r
Member
ronemun
Що означає навпаки? Є хоч один кристал із 12-ма P ядрами? Немає! Тож для цих проців треба новий. А який в цьому сенс?
Що означає навпаки? Є хоч один кристал із 12-ма P ядрами? Немає! Тож для цих проців треба новий. А який в цьому сенс?
Це все загальновідомі факти. Є навіть конфіги 8p0e. Тобто вони вже існують - той самий i9-14901E. Але в новий кристал я не вірю.1. кількості і типу ядер P/e: десктопи/ноути/ультрабуки/N проци (тільки e-ядра), від 2p/0e (Celeron/pentium) і 0p/4e (pentiumN) до 8p/16e і 0p/8e (CoreN)
-
waryag
Member
- Звідки: Суми
Чому ні? Якщо embedded чомусь не дружить з різними ядрами, цілком логічно зробити під нього окремий кристал. Це не так дорого, попит є.yurius_r: ↑ 21.02.2026 23:36 Що означає навпаки? Є хоч один кристал із 12-ма P ядрами? Немає! Тож для цих проців треба новий. А який в цьому сенс?