Fortnite тепер вимагає одночасного ввімкнення Secure Boot, TPM та IOMMU для системи захисту від читерів

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
1nsane
Member
Звідки: Ларнака, Кипр

Повідомлення

Предлагаю обсудить Fortnite тепер вимагає одночасного ввімкнення Secure Boot, TPM та IOMMU для системи захисту від читерів

О как, то есть теперь с секурным IOMMU на виртуалках не погонять больше?
yurius_r
Member

Повідомлення

Пропоную відкинуті ті костилі і зробити вже по хардкор у
- поставляти гру у вигляді образу віртуальної машини та вимагати підтримку Nested VM від користувацького оточення. Перевіряти цілісність образу під час кожного запуску.
- обов'язково використовувати Secure Encrypted Virtualization.
Я думаю можна ще накидати пару дурних вимог від розробників ігор
sionus
Member

Повідомлення

Тобто для захисту ОС від вірусів не треба вмикати Secure Boot, TPM та IOMMU, а для захисту від читерів треба
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

ну шо тіпа всьо, на лінуксі точно не запуститься?
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

1nsane: 12.02.2026 10:14О как, то есть теперь с секурным IOMMU на виртуалках не погонять больше?
завязуй з чітами, бро :lol:
Mozdev
Member

Повідомлення

А може вони пійдуть лісом прогулятися :rotate:
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: local

Повідомлення

Зазвичай все що описане й так увімкнене тому досить дивна ситуація.
Kullerok
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Короче это все хорошо и интересно. Вы лучьше расскажите кто играет в ЭТО :censoured: там читеры есть или нет? Чисто интересно :gigi:
Востаннє редагувалось 12.02.2026 12:26 користувачем Kullerok, всього редагувалось 1 раз.
Mozdev
Member

Повідомлення

Ekz0rcyst: 12.02.2026 12:24 Зазвичай все що описане й так увімкнене тому досить дивна ситуація.
Це чергове пропихування цих безглуздих приблуд, які доречі давно зламані.
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

Kullerok: 12.02.2026 12:25 Короче это все хорошо и интересно. Вы лучьше расскажите кто играет в ЭТО :censoured: там читеры есть или нет? Чисто интересно :gigi:
Є, але не так багато як було би з менш суворими мірами

Відправлено через 1 хвилину 21 секунду:
Mozdev: 12.02.2026 12:25
Ekz0rcyst: 12.02.2026 12:24 Зазвичай все що описане й так увімкнене тому досить дивна ситуація.
Це чергове пропихування цих безглуздих приблуд, які доречі давно зламані.
будь який захист можна обійти, але це не значить що його не треба використовувати
1nsane
Member
Звідки: Ларнака, Кипр

Повідомлення

KimRomik: 12.02.2026 12:00
1nsane: 12.02.2026 10:14О как, то есть теперь с секурным IOMMU на виртуалках не погонять больше?
завязуй з чітами, бро :lol:
Ах если бы) На линуксе просто по другому никак
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

1nsane: 12.02.2026 12:28
KimRomik: 12.02.2026 12:00 завязуй з чітами, бро :lol:
Ах если бы) На линуксе просто по другому никак
ось ось
античіти це круто але нашо воно треба якщо на лінуксі не працює
Mozdev
Member

Повідомлення

kabostebeztak: 12.02.2026 12:28
Kullerok: 12.02.2026 12:25 Короче это все хорошо и интересно. Вы лучьше расскажите кто играет в ЭТО :censoured: там читеры есть или нет? Чисто интересно :gigi:

будь який захист можна обійти, але це не значить що його не треба використовувати
Це не захист(Secure Boot, TPM), вони подавалися як захист, але насправді ціль була їх створення інша.
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

Mozdev: 12.02.2026 12:33
kabostebeztak: 12.02.2026 12:28


будь який захист можна обійти, але це не значить що його не треба використовувати
Це не захист(Secure Boot, TPM), вони подавалися як захист, але насправді ціль була їх створення інша.
і яка вона була?
Mozdev
Member

Повідомлення

kabostebeztak: 12.02.2026 12:30
1nsane: 12.02.2026 12:28

Ах если бы) На линуксе просто по другому никак
ось ось
античіти це круто але нашо воно треба якщо на лінуксі не працює
О це так, бо більшість цих так званих анти-читів, зроблені за принципом найменшого спротиву, за звичай це драйвер рівня ядра....
А що до ліункса, то там треба таке страшне чаклунство творити, що аж страшно, щей з бубном камлати та надіятися що все проканає і тебе не забанять по ричині
"А патамушта" :rotate:
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

Mozdev: 12.02.2026 12:38
kabostebeztak: 12.02.2026 12:30

ось ось
античіти це круто але нашо воно треба якщо на лінуксі не працює
О це так, бо більшість цих так званих анти-читів, зроблені за принципом найменшого спротиву, за звичай це драйвер рівня ядра....
А що до ліункса, то там треба таке страшне чаклунство творити, що аж страшно, щей з бубном камлати та надіятися що все проканає і тебе не забанять по ричині
"А патамушта" :rotate:
Зате менше чітерів. Пріорітети!
Люблю Embark (The Finals, ARC Raiders) за те що дають все ж таки пограти.
В Destiny 2 чув що банять тих хто на лінукс
не думаю що в Marathon ситуація буде іншою :(
LINUX SUPPORT WILL MAKE ME GOD
tornadox
Member
Аватар користувача
Звідки: мені знати що ти не дивак?

Повідомлення

Для тих кому не зрозуміло навіщо це.
Умовно це захист від DMA читів які ніякий античіт не може виявити.
Дані плати через PCI шину напряму читають памʼять гри і передають її на інший ПК на якому вже працює ПО для чітерства яке потім через спеціальний софт або плату виводить дані про інших гравців по типу Wall Hack.
Просунуті версії як на другому скріншоті емулюють мишку і реалізовують аім-бот.
https://www.intorqa.gg/post/2024-the-ye ... ware-cheat
Зображення
Зображення
Востаннє редагувалось 12.02.2026 12:54 користувачем tornadox, всього редагувалось 2 разів.
Mozdev
Member

Повідомлення

kabostebeztak: 12.02.2026 12:42
Mozdev: 12.02.2026 12:38

О це так, бо більшість цих так званих анти-читів, зроблені за принципом найменшого спротиву, за звичай це драйвер рівня ядра....
А що до ліункса, то там треба таке страшне чаклунство творити, що аж страшно, щей з бубном камлати та надіятися що все проканає і тебе не забанять по ричині
"А патамушта" :rotate:
Зате менше чітерів. Пріорітети!
Люблю Embark (The Finals, ARC Raiders) за те що дають все ж таки пограти.
В Destiny 2 чув що банять тих хто на лінукс
не думаю що в Marathon ситуація буде іншою :(
LINUX SUPPORT WILL MAKE ME GOD
Я не багато граю, особливо в онлайн грайки.
У Path of Exile, не банять за лінукс, до того ж вона працює ок через вайн-протон...
З Quake Champions та ж історія працює.
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

А в чому то проблема для пересічного? TPM + UEFI є вже на платах сто років тому, вони вимкнені напевно тільки у тих людей які бавляться дуалбутом.

Якщо система не встановлена в подібних параметрах то вже клініка :rotate:
Mozdev
Member

Повідомлення

tornadox: 12.02.2026 12:51 Для тих кому не зрозуміло навіщо це.
Умовно це захист від DMA читів які ніякий античіт не може виявити.
Дані плати через PCI шину напряму читають памʼять гри і передають її на інший ПК на якому вже працює ПО для чітерства яке потім через спеціальний софт або плату виводить дані про інших гравців по типу Wall Hack.
Просунуті версії як на другому скріншоті емулюють мишку і реалізовують аім-бот.
https://www.intorqa.gg/post/2024-the-ye ... ware-cheat
Зображення
Зображення
+1
Це все одно обходять, але це вже складний сетап, який використають 1,5 читера :gigi:

Отправлено спустя 9 минут 23 секунды:
Donate: 12.02.2026 12:55 А в чому то проблема для пересічного? TPM + UEFI є вже на платах сто років тому, вони вимкнені напевно тільки у тих людей які бавляться дуалбутом.

Якщо система не встановлена в подібних параметрах то вже клініка :rotate:
Ну, я практикую обхід Secure Boot з TPM для запуску будь-чого на девайсах, де не можна вимкнути Secure Boot, та замінити PK, KEK, MOK. B-)
( поки що це можливо, а далі це може змінитися )

І все йде до того що нас м'яко привчають до Secure Boot з TPM( через грайки та інщі методи), які з часом зроблять такими що не можна вимкнути, та не можна ними керувати,
а це дуже погано.
Відповісти