А те, у которых всё отлично с 13900KF уже тут? =)Earanak: ↑ 05.02.2026 16:13 Предлагаю обсудить ASRock проводить внутрішню перевірку щодо причин виходу з ладу CPU Ryzen
Обязательно должны прийти пчелы которые будут вопить в комментариях что у них все отлично с ASRock ))
Новини
Останні статті і огляди
ASRock проводить внутрішню перевірку щодо причин виходу з ладу CPU Ryzen
-
the lamer
Member
-
Liam
Member
- Звідки: Запоріжжя
Й таке пишете маючи у другому ПК плату Biostar? Не маю нічого проти Biostar, але, сподіваюсь, Ви зрозуміли.radeon5870: ↑ 05.02.2026 17:30 А шо, АсРоки іще хтось купляв? ... Я років десять тому мав нещастя позаритись на цей дєшманчик і наївшись їхніх глюків за пару місяців збагрив ці подєлкі як найшвидше
-
unique-neon
Member
Мені здається плюс-мінус як інші вендори. Так то по форумах найменше проблем з рам бачив у асусаalexeygalas: ↑ 05.02.2026 16:54- Краще всіх жене RAM (це загальновідомий факт);
-
Earanak
Member
- Звідки: Украина
Это про меня ?the lamer: ↑ 05.02.2026 19:02 А те, у которых всё отлично с 13900KF уже тут? =)
-
NST1983
Member
- Звідки: Україна
Як за таким дніщенским конфігом можна взагалі рота відкривати?radeon5870: ↑ 05.02.2026 17:30 А шо, АсРоки іще хтось купляв? ... Я років десять тому мав нещастя позаритись на цей дєшманчик і наївшись їхніх глюків за пару місяців збагрив ці подєлкі як найшвидше
- спойлер
- Intel Core i9-12900K [Noctua NH-D15]
ASUS PRIME Z690-A
G.Skill 2x32GB DDR5 6000MHz CL30
INNO3D Geforce RTX 4070 Twin X2
Samsung 980 PRO 2TB
Samsung 970 EVO+ 2TB
SK hynix Gold P31 2TB
Toshiba MG08 8TB
Chieftronic PowerPlay 850W
Fractal Design Define C
- спойлер
-
Шучу
З цими 9800X3D якась явно лажа. Якщо плати щось віддають не так, то АМД має сказати що саме! По SoC там взагалі все чотко - навіть пункт в біос проапдейтили і там він взагалі якось дуже "безпечно" виставляється.
То що тільки зараз ASRock проводить внутрішню перевірку досить дивно. Вони це робили вже давно, ще як почали процесори вмирати
-
erkins007
Member
Это бы было верно, если бы у всех проц горели с +- одинаковой вероятностью. А пока у других не больше стандартного уровня брака, а у асрока х10 случаевNST1983: ↑ 05.02.2026 21:57Працює максимально стабільно.
З цими 9800X3D якась явно лажа. Якщо плати щось віддають не так, то АМД
-
ronemun
Advanced Member
скорше всього проблема в підкладці з кешом х3д. в Zen5 вона знизу, на текстоліті, і всі лінії живлення ідуть через неї у чіплет зверху.
Може живлення по сокету розведено не продумано, не достатньо рівномірно, і в якомусь місці починається перегрів із розшарування з подальшим вигоранням
Може живлення по сокету розведено не продумано, не достатньо рівномірно, і в якомусь місці починається перегрів із розшарування з подальшим вигоранням
-
Earanak
Member
- Звідки: Украина
ronemun, только вот дохнут не только X3D.
ASRock - 50 випадків Ryzen 7 9700X та 29 постраждалих Ryzen 5 9600X. Тобто проблеми не обмежуються чипами X3D-серії.
-
erkins007
Member
Канешна именно поэтому дохнут процы именно на асроке.ronemun: ↑ 06.02.2026 02:58скорше всього проблема в підкладці з кешом х3д
-
NST1983
Member
- Звідки: Україна
На асус також мрутьerkins007: ↑ 06.02.2026 03:50Канешна именно поэтому дохнут процы именно на асроке.ronemun: ↑ 06.02.2026 02:58скорше всього проблема в підкладці з кешом х3д
Відправлено через 8 хвилин 23 секунди:
Цне було б вєрно, якщо б на асроку дохли всі проци 9000 серії а не тільки X3D здебільшого 9800X3Derkins007: ↑ 05.02.2026 22:15Это бы было верно, если бы у всех проц горели с +- одинаковой вероятностью. А пока у других не больше стандартного уровня брака, а у асрока х10 случаевNST1983: ↑ 05.02.2026 21:57Працює максимально стабільно.
З цими 9800X3D якась явно лажа. Якщо плати щось віддають не так, то АМД
Це було б вєрно, якщо по збігу обставин на асусі пачка X3D також НЕ подохла
АМД десь явно налажала, що воно при якихось обставинах ловить трігер і дохне. Вангую, що в наступному поколінні, вийде якійсь 10800X3D, де вони скажуть винні звичайно материнки, але проблеми такої в цій серії не буде
-
Nekros
Member
А якщо новину прочитати?NST1983: ↑ 06.02.2026 06:45 Цне було б вєрно, якщо б на асроку дохли всі проци 9000 серії а не тільки X3D здебільшого 9800X3D
зафіксовано понад 183 випадки виходу з ладу процесорів Ryzen 7 9800X3D на материнських платах ASRock, 50 випадків Ryzen 7 9700X та 29 постраждалих Ryzen 5 9600X. Тобто проблеми не обмежуються чипами X3D-серії
-
waryag
Member
- Звідки: Суми
Общая, но у асус было чаще, чем у других. Но там проблему отловили и пофиксили быстро.erkins007: ↑ 05.02.2026 17:29 Было, в первый месяц после выхода х3д процов 7000 серии. Я сам так 7950х3д убил, но то была общая проблема, а тут именно асрок
-
nochnik89
Member
- Звідки: Планета Земля
Помимо того, что дороговато стало, так еще надежности нету нифига. Что интел, что амд. Дурдом.
А что варианты вставил и забыл уже нету в компьютерной индустрии ?
А что варианты вставил и забыл уже нету в компьютерной индустрии ?
-
WWQ
Member
- Звідки: Одесса
Интел без "к" вполне себе подходит под такой запрос...nochnik89: ↑ 06.02.2026 07:55А что варианты вставил и забыл уже нету в компьютерной индустрии ?
-
doc-oc
Member
Оверклокинг умер давным давно! Тем более для домашнего использования! Вот когда можно было на воздухе раскачать проц с 1.86 до 3.4Ггц - это был оверклокинг! Сейчас же, когда всё с завода идёт до предела разогнанным и дохнут как Интеллвские дегроды, так и АМДэшные, о каком вообще овеклокинге речь?!Afit: ↑ 05.02.2026 16:28yungmanpro: ↑ 05.02.2026 16:14 Думав пофіксили, а виявляється на 4.03 біосі, на якому зараз сиджу теж горіли... Той випадок, коли купував для розгону 9800X3D материнку від AsRock із 20+2+1 фазами, а тепер досі ссикую підняти навіть на 50 Гц частоту)
Я навпаки по курві збавив би -20 (якщо повністю стабільний при цьому) й насолоджувався б. Оті 1-3% генерують не продуктивність, а пришвидшену деградацію й тепло. Може я старий, чи божевільний, писати таке на сайті з назвою Overclockers?![]()
Правильно говорите, сейчас наоборот приходится делать андервольт и фиксировать напряжения, чтоб оно на стоковых частотах не сдохло
-
NST1983
Member
- Звідки: Україна
Ну тоді я лажанув, каюсь) Щось не помітив відразу про 9700X та і на думку не приходило що таке також може бути масовоNekros: ↑ 06.02.2026 07:03А якщо новину прочитати?NST1983: ↑ 06.02.2026 06:45 Цне було б вєрно, якщо б на асроку дохли всі проци 9000 серії а не тільки X3D здебільшого 9800X3D
зафіксовано понад 183 випадки виходу з ладу процесорів Ryzen 7 9800X3D на материнських платах ASRock, 50 випадків Ryzen 7 9700X та 29 постраждалих Ryzen 5 9600X. Тобто проблеми не обмежуються чипами X3D-серії
-
erkins007
Member
При соотношении 9:1 вероятность совпадения нулевая. Заканчивайте нести бред и пытаться оправдать асрок.NST1983: ↑ 06.02.2026 06:45На асус також мруть
-
ronemun
Advanced Member
я про основну ознаку - чомусь дохлих х3д 206 шт - в 2+ рази більше ніж інших разом взятих Zen5 -94шт, хоча навряд чи х3д пропорційно так багато купляють - вони дуже дорогі.Earanak: ↑ 06.02.2026 03:14 ronemun, только вот дохнут не только X3D.ASRock - 50 випадків Ryzen 7 9700X та 29 постраждалих Ryzen 5 9600X. Тобто проблеми не обмежуються чипами X3D-серії.
І особливо виділяється саме 1 чіптетний 9800х3д - аж 183шт, проти 79 в сумі 9700х+9600х
Очевидно причина десь в тому кеші. При тому що нагрузка на IO хаб навпаки меньша, адже память обслуговує лише те що непопало в кеш.
ТАкож великий кеш, як не дивно, сильно збільшує навантаження на ядра, адже він забирає вузьке місце - підсистему памяті, і зменшує простій ядер, що очевидно в різкому рості fps в іграх
видно, додатковий кристал з кешом погіршив відведення тепла від ядер через металізацію підкладки проца, тепло накопичується локально, росте градієнт температур і Asrock не достатньо відодить тепло від сокета саме в місцях з ядрами, тому вони і горять. А де градієнт, там і напруження і викривлення-розшарування-мікророзриви, що при високих струмах часто лавиноподібно збільшує нагрів в місці розриву, як контактна зварка
Відправлено через 19 хвилин 22 секунди:
навпаки, відколи проци/відяхи отримали потужний заводський турбобуст на всі ядра, оверклокінг перейшов зі збільшення напруги на зменшення, адже головним параметром став теплопакет, і опесередковано, температура. Зменшити споживання значить добитись довшої роботи на максимальних частотах, а часто і дууже тривалого при великому навантаженні на всі ядра.doc-oc: ↑ 06.02.2026 14:44Оверклокинг умер давным давно! Тем более для домашнего использования! Вот когда можно было на воздухе раскачать проц с 1.86 до 3.4Ггц - это был оверклокинг! Сейчас же, когда всё с завода идёт до предела разогнанным и дохнут как Интеллвские дегроды, так и АМДэшные, о каком вообще овеклокинге речь?!Afit: ↑ 05.02.2026 16:28
Я навпаки по курві збавив би -20 (якщо повністю стабільний при цьому) й насолоджувався б. Оті 1-3% генерують не продуктивність, а пришвидшену деградацію й тепло. Може я старий, чи божевільний, писати таке на сайті з назвою Overclockers?![]()
![]()
Правильно говорите, сейчас наоборот приходится делать андервольт и фиксировать напряжения, чтоб оно на стоковых частотах не сдохло![]()
ТАкож в ультралегких ноутбуках, а це більшість зараз, популярно стало тестування на 1 найпотужніше ядро, чи 2, тому-що ультраекономні проци часто мають з заводу турбобуст на 1 ядро на пару ГГц вище ніж на всі ядра.
По суті оверклокінг це спосіб витянути найбільше продуктивності за меньшу ціну, це боротьба між виробником проца і споживачем. І коли виробники захопили поляну оверів, самі підняли частоти і теплопакет на максимум, спеціально перевищучи їх для реклами в тестах, але зменшуючи середню продуктивність для кращих продаж дорожчих моделей, овери обійшли їх на економії.
Відправлено через 10 хвилин 36 секунд:
звичайні проци в інших виробників теж дохнутьNekros: ↑ 06.02.2026 07:03А якщо новину прочитати?NST1983: ↑ 06.02.2026 06:45 Цне було б вєрно, якщо б на асроку дохли всі проци 9000 серії а не тільки X3D здебільшого 9800X3D
зафіксовано понад 183 випадки виходу з ладу процесорів Ryzen 7 9800X3D на материнських платах ASRock, 50 випадків Ryzen 7 9700X та 29 постраждалих Ryzen 5 9600X. Тобто проблеми не обмежуються чипами X3D-серії
до уваги тре брати різницю, в % від згорівших проданих плат, між Asrock і іншими виробниками, для проців відповідно без x3D і з ним.
-
SandmanN
Junior
Доброго вечора. В мене Asrock X870E Nova Wifi + 9800X3D може є якісь рекомендації як уникнути проблем з процессором ? Буду дуже вдячний. p.s. Компу 2 місяця всього.
-
Bloodfallen
Member
Поставити свічку за нього та ікону невеличку в корпусі. 2 місяці, то вже срок....SandmanN: ↑ 06.02.2026 20:23 Доброго вечора. В мене Asrock X870E Nova Wifi + 9800X3D може є якісь рекомендації як уникнути проблем з процессором ? Буду дуже вдячний. p.s. Компу 2 місяця всього.
- спойлер
- Оновити біос до останньої версії та не гнати нічого.