Партнери AMD поступово підвищують ціни на відеокарти та віддають пріоритет моделям із 8 ГБ відеопам’яті

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
STARL1GHT
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Dilfin: 04.02.2026 12:20
STARL1GHT: 04.02.2026 12:15 Негативна сторона капіталізму в усій своїй красі.
А Ви що тоже в курсі, бо таке враження, що тут ніхто не знає точно чому ростуть ціни.)
Десь з літа 2024-го мені стало цікаво, де ж ті хвалені «контролюючі антимонопольні» органи, які повинні приводити основних гравців на ринку до тями. Тому що ця «істерія», як із логічних причин так і зовсім ні, має дуже вельми негативний вплив та ринок електроніки (споживачі).
спойлер
Але ж то у всьому винен клятий комунізм. :D
спойлер
Який навіть не згадувався. :gigi:
hohlid19
Member

Повідомлення

STARL1GHT: 04.02.2026 15:34
hohlid19: 04.02.2026 13:21

Угу, при коммунизме дефицита не существовало впринципе

Відправлено через 1 хвилину 37 секунд:


Эти нефанаты сейчас с нами в комнате? Мы горели, когда до дефицита куртка выпускал одно и то же 2-3 поколения подряд

Відправлено через 1 хвилину 18 секунд:


Ну... Там нет ДЛСС 4.5. Лучше х2 доплатить же
До чого взагалі тут комунізм? Чи ти як читаєш щось погане про капіталізм, так відразу логіка вимикається. :-/
А что вы предпочитаете? Анархию-мать?
STARL1GHT
Member
Аватар користувача

Повідомлення

erkins007: 04.02.2026 15:49
STARL1GHT: 04.02.2026 15:34До чого взагалі тут комунізм?
Наверное к тому что у человечества или капитализм или социализм/коммунизм. Или вы придумали какую-то третью ветвь?)
Тобто, коли людина описує доволі очевидні речі про певні речі — вона автоматично записана до протилежно згаданих? Я з вас тут дивуюсь інколи, без образ.

А якщо треба пояснити прямо дуже бронелобим — то нічого краще за капіталізм, з реально працюючих економічних парадигм, людство не придумало наразі. Нажаль. Правда це не означає що крайні його прояви, чи маніпуляції, не можуть бути максимально конченими до людини.
спойлер
Ваш згаданий соціалізм / комунізм — мертвонароджена ідея, яка не здатна сама по собі жити. Виключення: реалізація у Китаї, але там справжня химера з комунізму та капіталізму.
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

kairo: 04.02.2026 15:47Ну це хіба якийсь допотопний БЖ або щось за 500 грн, бо навіть в 700 Вт блоках за 2000 грн є два виходи під відеокарту.
Гарантовано це почалося десь від 650Вт. Наприклад, в моєму Corsair RM550x, який не самий поганий на ринку, всього одна лінія під відеокарту.
MaxNew
Member

Повідомлення

Enjthesilence: 04.02.2026 12:40
Ektalion: 04.02.2026 12:34
спойлер
Зображення
Для прикладу. Мені дуже цікаво, чим ти і твої дружбани зараз будуть аргументувати переплату.
а до чого тут тема переплати, якщо обговорюється збільшення ціни на карти радеон? :lol:
замість того, щоб збільшити ринкову долю, коли очевидно, що переплата майже х2 за 5070ті - повний ідіотізм, фіксуючи ціну з мінімальною маржою, що робить амд? пральна, збільшує прайс.
одна карта з твого скріна вже збільшила прайс, інша збільшить. в однієї конторки 93% в іншої 7%)) чого ти не кидав скрін, коли ціни зрівнялись наприкінці літа-початку осені, коли різниця була 50 баксів в штатах і 5-6 к грн в нас (офіційні карти асус), між картами і тоді тільки червоному фанату було зрозуміло, навіщо брати 9070хт, а не 5070ті? та я знаю чому, тепер просто зручно, наче така різниця була завжди, в нас 5080 за 49к продавались в один момент) це як кидати прайс 9070хт на виході, коли він коштував дорожче 5070ті :rotate:
Яка вам різниця хто що купує? В кожного свій бюджет, і не всі готові переплачувати ваші "5-6к грн" за альтернативу, хай вона і краща в кількох моментах.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Artem_K: 04.02.2026 16:43Наприклад, в моєму Corsair RM550x, який не самий поганий на ринку, всього одна лінія під відеокарту.
Там в комплекті йде один кабель PCIe, який на кінці розгалужується на два конектори 6+2 pin
спойлер
Зображення
Звісно під 5070 краще оновити БЖ. Але блін, вистачить навіть блока за 2300 грн.
Firebrand
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

А чего бы и нет. Разрешение 1920х1080 очень даже актуальное. А супербыстрая память на невидии, сделает свое дело. Я бы даже не 6 , а только 2 гб ставил на ртх5090, память же быстрая ,зачем ее много, главное скорость. :gigi:
спойлер
(нет)
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

kairo: 04.02.2026 17:14Там в комплекті йде один кабель PCIe, який на кінці розгалужується на два конектори 6+2 pin
Звісно під 5070 краще оновити БЖ. Але блін, вистачить навіть блока за 2300 грн.
Й цим кабелем в мене без проблем заживлена 5060Ti через перехідник, бо мій варіант з 12VHPWR. Але бажання експерементувати таким ж чином з 5070 в мене не було. Ідея брати дешевий БЖ мені не заходить. Я не так вже й планував міняти карту, але було розуміння, що потім стане міняти взагалі боляче. Якщо врахувати акцію з поверненням % від карти на Стім, то зараз моя карта вже зробила + 9 тис до вартості, за яку я її брав, а пройшло всього 2,5 місяця.
PS. Для моїх 1920х1080 75Гц мене все влаштовує. Я вже в такому віці, що різниця між FHD, 2К та 4 К вже тільки у назві :)
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kairo: 04.02.2026 17:14
Artem_K: 04.02.2026 16:43Наприклад, в моєму Corsair RM550x, який не самий поганий на ринку, всього одна лінія під відеокарту.
Там в комплекті йде один кабель PCIe, який на кінці розгалужується на два конектори 6+2 pin
спойлер
Зображення
Звісно під 5070 краще оновити БЖ. Але блін, вистачить навіть блока за 2300 грн.
150 ват у даунклоці картка та 50 ват без CBP Ryzen 7700. 200 ват чистими будь який бж витримає це не навантаження ;) При бажанні картку можна ще затупити задля економії світла, але мені часу не дали перевірити можна там 100 ват зробити чи ні =[
vsx
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

5070/9070 в теории можно запустить на маломощных бп. У меня с розетки тянет 325вт в основном во время игры, с монитором (редко 350). CPU и GPU в андервольте конечно. Если включать Radeon chill будет еще меньше.
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

vsx
Та можно все запустить на маломощных БП. Даже 5090 можно поставить лимит в 200 ват и получить производительность уровня 5070, а то и выше.
vsx
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

erkins007
Я имел ввиду со стоковой производительностью, без повышения лимита. Правда в этом случае бп будет работать под нагрузкой а во время скачков энергопотребления уходить в защиту.
Nouriel
Member
Аватар користувача
Звідки: Вараш

Повідомлення

STARL1GHT: 04.02.2026 16:21бто, коли людина описує доволі очевидні речі про певні речі — вона автоматично записана до протилежно згаданих? Я з вас тут дивуюсь інколи, без образ.

А якщо треба пояснити прямо дуже бронелобим — то нічого краще за капіталізм, з реально працюючих економічних парадигм, людство не придумало наразі. Нажаль. Правда це не означає що крайні його прояви, чи маніпуляції, не можуть бути максимально конченими до людини.
та то місцевий дурачок, пише шо попало і не попало

Відправлено через 10 хвилин 40 секунд:
MaxNew: 04.02.2026 16:49Яка вам різниця хто що купує? В кожного свій бюджет, і не всі готові переплачувати ваші "5-6к грн" за альтернативу, хай вона і краща в кількох моментах.
ну 9070хт від 36к у норм магазинах, 5070ті уже під 60к
5-6к уже не пахне)))
pelia
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Nouriel: 05.02.2026 15:21
STARL1GHT: 04.02.2026 16:21бто, коли людина описує доволі очевидні речі про певні речі — вона автоматично записана до протилежно згаданих? Я з вас тут дивуюсь інколи, без образ.

А якщо треба пояснити прямо дуже бронелобим — то нічого краще за капіталізм, з реально працюючих економічних парадигм, людство не придумало наразі. Нажаль. Правда це не означає що крайні його прояви, чи маніпуляції, не можуть бути максимально конченими до людини.
та то місцевий дурачок, пише шо попало і не попало

Відправлено через 10 хвилин 40 секунд:
MaxNew: 04.02.2026 16:49Яка вам різниця хто що купує? В кожного свій бюджет, і не всі готові переплачувати ваші "5-6к грн" за альтернативу, хай вона і краща в кількох моментах.
ну 9070хт від 36к у норм магазинах, 5070ті уже під 60к
5-6к уже не пахне)))
Сьогодні взяли другу 9060хт хелхаунд 16гб за 22.7к (в комфі), 5060ті на 16гб починаються від 30к в бомж виконанні, таке собі задоволення, насправді
Ektalion
Member
Аватар користувача

Повідомлення

pelia: 05.02.2026 16:03 Сьогодні взяли другу 9060хт хелхаунд 16гб за 22.7к (в комфі), 5060ті на 16гб починаються від 30к в бомж виконанні, таке собі задоволення, насправді
Якщо так далі піде, то 5060ті обжене по ціні 9070. Не багато залишилось :laugh:
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Ektalion: 05.02.2026 18:43
pelia: 05.02.2026 16:03 Сьогодні взяли другу 9060хт хелхаунд 16гб за 22.7к (в комфі), 5060ті на 16гб починаються від 30к в бомж виконанні, таке собі задоволення, насправді
Якщо так далі піде, то 5060ті обжене по ціні 9070. Не багато залишилось :laugh:
В мене 5060 ті вже обігнала 5070 :laugh:
Mozdev
Member

Повідомлення

В мене була дурнувата ідея придбати 5060 тепер її немає :gigi:
pelia
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ektalion: 05.02.2026 18:43
pelia: 05.02.2026 16:03 Сьогодні взяли другу 9060хт хелхаунд 16гб за 22.7к (в комфі), 5060ті на 16гб починаються від 30к в бомж виконанні, таке собі задоволення, насправді
Якщо так далі піде, то 5060ті обжене по ціні 9070. Не багато залишилось :laugh:
До речі, вже там карта (9060хт) по 27к, росте як гриби після дощу. Тупо 100 баксів зверху
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

pelia: 05.02.2026 20:10
Ektalion: 05.02.2026 18:43

Якщо так далі піде, то 5060ті обжене по ціні 9070. Не багато залишилось :laugh:
До речі, вже там карта (9060хт) по 27к, росте як гриби після дощу. Тупо 100 баксів зверху
Тут rtx 5080 з 1399 стала 2065€ :eek:
S0N1C
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

зараз он ще мідь подорожчала, скоро і кулери і все інше де є мідь подорожчає, бо як інакше, тільки виробникам пам"яті вершки знімати? :rotate:
спойлер
Зображення
Відповісти