Новини
Останні статті і огляди
Intel вимагає пам’ять зі швидкістю не менше 7467 МТ/с для інтегрованої графіки Arc B370/B390
-
yuriy_dd
Member
Пропоную обговорити Intel вимагає пам’ять зі швидкістю не менше 7467 МТ/с для інтегрованої графіки Arc B370/B390
невже доведеться розпаювати?
а каналів більше ніж 2 - ще не вимагають? доведеться почекати?
невже доведеться розпаювати?
а каналів більше ніж 2 - ще не вимагають? доведеться почекати?
-
KimRomik
Member
дуже невдалий період вони вибрали для нових інтеграшок, коли пам"ять нині стала дорогою
якби вони зайнялись цим ще років 2-3 тому, то вони стали б серйозним конкурентом не тільки Нвідії/Амд, а ще й консолям
якби вони зайнялись цим ще років 2-3 тому, то вони стали б серйозним конкурентом не тільки Нвідії/Амд, а ще й консолям
Востаннє редагувалось 02.02.2026 15:27 користувачем KimRomik, всього редагувалось 1 раз.
-
alexeygalas
Member
- Звідки: Khmelnytskyi
CAMM2yuriy_dd: ↑ 02.02.2026 15:23невже доведеться розпаювати?
-
den888
Member
zephyrus 2026 недавно світився на виставках, розпаяна пам'ять і цінник ... за 5080, 3000+
-
yuriy_dd
Member
а скільки місця займає CAMM2 у порівнянні з розпаяною?
а якщо щоб працювало 8 каналів як у макбук ейр?
пс: я ж ніби очевидні питання займаю
пс2 - який там % нових ноутів мають CAMM2 слот?
-
alexeygalas
Member
- Звідки: Khmelnytskyi
Не сильно більшеyuriy_dd: ↑ 02.02.2026 15:33а скільки місця займає CAMM2 у порівнянні з розпаяною?
Для чого 12 ядрам аж 8 каналів?yuriy_dd: ↑ 02.02.2026 15:33а якщо щоб працювало 8 каналів як у макбук ейр?
Технологія нова. Але з минулого року збільшується. Lenovo/Dell в Thinkpad-ах і PRO перейшли на CAMM2yuriy_dd: ↑ 02.02.2026 15:33пс2 - який там % нових ноутів мають CAMM2 слот?
-
yuriy_dd
Member
може для швидкодії? бо у М5 - вона сильно вища - наприклад одно-потік. А він дуже важливий для користувачів - вся взаємодія з системою - це одно-потікalexeygalas: ↑ 02.02.2026 15:40 Для чого 12 ядрам аж 8 каналів?
з офісом, веб сторінкою і тд. Ви згідні? хотіли би щоб вас ноут мав швидкий одно-потік?
-
alexeygalas
Member
- Звідки: Khmelnytskyi
Ні ) мої однопотоки мене всюди влаштовуютьyuriy_dd: ↑ 02.02.2026 15:45хотіли би щоб вас ноут мав швидкий одно-потік?
Мені важливіше, щоб я на будь-якому свому комп'ютері міг запускати будь-що без обмежень
Востаннє редагувалось 02.02.2026 15:50 користувачем alexeygalas, всього редагувалось 1 раз.
-
yuriy_dd
Member
а я якось за прогрес, і хочеться швидше - наприклад як у М5 - +50% до х86
-
alexeygalas
Member
- Звідки: Khmelnytskyi
Але прогресує лише M-фанатизм. І чим далі тим агресивнішеyuriy_dd: ↑ 02.02.2026 15:50а я якось за прогрес
-
Earanak
Member
- Звідки: Украина
Почему требования только к частоте. Типа можно бахнуть 7467Mhz на CL80 и норм будет ? 
-
waryag
Member
- Звідки: Суми
Красиво, але дорого. Як і ЛПКАММ2. А з нинішніми цінами зниження прайсу не буде.
Там специфічний підрахунок, типу як кожний канал ДДР5 можна рахувати як два підканали.alexeygalas: ↑ 02.02.2026 15:40Для чого 12 ядрам аж 8 каналів?
Юрі подобається тірібонькати на їх кількість.
-
Scoffer
Member
Бо це для графіки, а вона не дуже чутлива до затримок. Так що можна хоч CL120.Earanak: ↑ 02.02.2026 15:53Почему требования только к частоте. Типа можно бахнуть 7467Mhz на CL80 и норм будет ?
-
Alexsandr
Member
вообще пофиг для ПК. Но не много.yuriy_dd: ↑ 02.02.2026 15:33 а скільки місця займає CAMM2 у порівнянні з розпаяною?
Пока по тестам прирост от кучи каналов не такой и большой. Это яблоку надо что-то делать в этом плане что бы минимизировать недостатки архитектуры в этом плане. Однопоток, ну смотря где ведь по факту, не везде лучше.yuriy_dd: ↑ 02.02.2026 15:33 а якщо щоб працювало 8 каналів як у макбук ейр?
-
waryag
Member
- Звідки: Суми
Для интеграшки скорость важнее задержек. Думаю, все заточено под типичные тайминги ЛПДДР.Earanak: ↑ 02.02.2026 15:53Почему требования только к частоте. Типа можно бахнуть 7467Mhz на CL80 и норм будет ?
И в принципе, можно ставить любую, но
Якщо виробник вирішить зекономити, застосувавши менш швидкісні мікросхеми пам’яті, то в такому разі iGPU визначатиметься системою просто як «Intel Graphics».
-
alexeygalas
Member
- Звідки: Khmelnytskyi
Mac PROyuriy_dd: ↑ 02.02.2026 15:50а я якось за прогрес
2013:
2019:Memory
3.7GHz Quad-Core
12GB (three 4GB) of 1866MHz DDR3 ECC memory
Configurable to 16GB (four 4GB), 32GB (four 8GB) or 64GB (four 16GB)
3.5GHz 6-Core
16GB (four 4GB) of 1866MHz DDR3 ECC memory
Configurable to 32GB (four 8GB) or 64GB (four 16GB)
3.0GHz 8-Core
16GB (four 4GB) of 1866MHz DDR3 ECC memory
Configurable to 32GB (four 8GB) or 64GB (four 16GB)
2021+:Memory
Configure up to 1.5TB of DDR4 ECC memory in 12 user-accessible DIMM slots
Регрес.Memory
64GB ECCunified memory
Configurable to:
128GB or 192GB
Або нехай затруть лейбик PRO, або реалізують ECC
-
yurius_r
Member
Так якби зрозуміла вимога. Але все ж весело щодо того, що для швидкості нижче вони називатимуть графіку інакше. Цікаво, як вони це зробили - невже динамічний PCI device id? Чи просто неможна наліпку начепити на ноут?
-
alexeygalas
Member
- Звідки: Khmelnytskyi
Мало взявEaranak: ↑ 02.02.2026 15:53Типа можно бахнуть 7467Mhz на CL80 и норм будет ?
- Ultra 7 258V
Але це може бути і погода в Африці. Бо графіку GPU-Z досі нормально не вичитує навіть.
-
yuriy_dd
Member
все одно треба буде 4 слота для 8 каналів - місця скільки займе?waryag: ↑ 02.02.2026 15:55Там специфічний підрахунок, типу як кожний канал ДДР5 можна рахувати як два підканали.
на АМД для 395 - зробили аж 4-и. Вони теж люблять тірібонькати?waryag: ↑ 02.02.2026 15:55 Юрі подобається тірібонькати на їх кількість.
пс: хороше слово, застосою для фанатів х86
точно недоліки архітектури? але що робити якщо вона на 50% швидша?Alexsandr: ↑ 02.02.2026 15:58Это яблоку надо что-то делать в этом плане что бы минимизировать недостатки архитектуры в этом плане
так, погано. Поки ще не готові напевне.alexeygalas: ↑ 02.02.2026 16:02 Або нехай затруть лейбик PRO, або реалізують ECC
-
Graveworm
Member
- Звідки: in the woods somewhere
alexeygalas
6400 цл92 це круто
6400 цл92 це круто