В Європі остання партія GeForce RTX 5090 Founders Edition була розпродана за лічені хвилини

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
curious user
Member

Повідомлення

"Налетай, торопись, покупай живопись" :gigi:
penetrator
Member
Звідки: Amsterdam

Повідомлення

Европейские мсрп куда выше тех мсрп, которые тут так любят обсуждать.
Enjthesilence
Member
Аватар користувача

Повідомлення

penetrator: 01.02.2026 16:12
Enjthesilence: 01.02.2026 15:25

за мсрп - в самий раз
Европейские мсрп куда выше тех мсрп, которые тут так любят обсуждать.
поясни, хіба на оф сайті нвідії для Європи мсрп не йде одразу з vat? 2099 євро за 5090
Firebrand
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Отдел маркетинга невидии, не зря ест свой хлеб B-)
S0N1C
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Enjthesilence: 01.02.2026 16:17
penetrator: 01.02.2026 16:12

Европейские мсрп куда выше тех мсрп, которые тут так любят обсуждать.
поясни, хіба на оф сайті нвідії для Європи мсрп не йде одразу з vat? 2099 євро за 5090
Зображення
Enjthesilence
Member
Аватар користувача

Повідомлення

S0N1C: 01.02.2026 17:02
Enjthesilence: 01.02.2026 16:17

поясни, хіба на оф сайті нвідії для Європи мсрп не йде одразу з vat? 2099 євро за 5090
Зображення
ну і що? 2099 євро вже з податками - це норм ціна для 5090. в штатах зрозуміло краще, там пишуть без податку, а його вже рахують в залежності від штату.
Impulse101
Member

Повідомлення

Просто напомню MSRP на ультимативную игровую карту 1080Ti, которая даже сейчас что-то может была 699$. Так что в самый или не в самый раз вопрос риторический.
penetrator
Member
Звідки: Amsterdam

Повідомлення

2099 это в тех странах ЕУ где vat 20%. Есть куча стран где он доходит до 25% и там мсрп еще веселее.
Enjthesilence
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Impulse101: 01.02.2026 17:31
Enjthesilence: 01.02.2026 15:25

за мсрп - в самий раз
Просто напомню MSRP на ультимативную игровую карту 1080Ti, которая даже сейчас что-то может была 699$. Так что в самый или не в самый раз вопрос риторический.
тут доречніше порівняти з титанами (паскаль), а не з 1080ті. тому що 5090 - це ігрове і професійне рішення одночасно. і на 2016 там мсрп був десь 1200 євро, ліньки рахувати інфляцію, але ще трохи можна додати туди, так.
evenmore
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

С американского сайта за 1-3 минуты 5090 улетали полгода точно, а возможно вообще с релиза, тогда не следил. Только 5080 задерживались, но оно и понятно, пока нерефы 5070ти по мсрп продавались.
Такая себе "новость".
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

купую під ігри, мамою клянусь! :lol:
я слабо вірю, що їх брали саме під ігри
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

А "партія" це у них в нинішніх важких умовах скільки?

20-50 відеокарт теж "партія" :D

Звісно, розкупили б і більше за ~ той же час, нині все обмежується тим, що свято наявності тривало недовго)
S0N1C
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

KimRomik: 01.02.2026 17:49 купую під ігри, мамою клянусь! :lol:
я слабо вірю, що їх брали саме під ігри
купити за 2 продати за 3, якось так :laugh:
Impulse101
Member

Повідомлення

Enjthesilence: 01.02.2026 17:43
Impulse101: 01.02.2026 17:31
Просто напомню MSRP на ультимативную игровую карту 1080Ti, которая даже сейчас что-то может была 699$. Так что в самый или не в самый раз вопрос риторический.
тут доречніше порівняти з титанами (паскаль), а не з 1080ті. тому що 5090 - це ігрове і професійне рішення одночасно. і на 2016 там мсрп був десь 1200 євро, ліньки рахувати інфляцію, але ще трохи можна додати туди, так.
Це все фігня. В чому професійність? Така сама карта, але з повним чіпом. От якби зараз у НВ була карта у якої на 10% менше врам і куда, і при цьому вона була вдвічі дешевша, то можна була б поріняти з нею, але навіть при цьому рост ціни склав би близько 100 відсотків.

Це все насклідки монополного становища, і знаходяться люди які вважать це нормальним. Завтра викатять умовну 6090 або 7090 за 4999$, а маркетинг пояснить це супер-технологіями і потопом/дефіцитом/ШІ (необхідне підкреслити), і через рік знайдуться люди які будуть вважати що це норм, і так і має бути :-/
Enjthesilence
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Impulse101: 01.02.2026 18:09
Enjthesilence: 01.02.2026 17:43

тут доречніше порівняти з титанами (паскаль), а не з 1080ті. тому що 5090 - це ігрове і професійне рішення одночасно. і на 2016 там мсрп був десь 1200 євро, ліньки рахувати інфляцію, але ще трохи можна додати туди, так.
Це все фігня. В чому професійність? Така сама карта, але з повним чіпом. От якби зараз у НВ була карта у якої на 10% менше врам і куда, і при цьому вона була вдвічі дешевша, то можна була б поріняти з нею, але навіть при цьому рост ціни склав би близько 100 відсотків.

Це все насклідки монополного становища, і знаходяться люди які вважать це нормальним. Завтра викатять умовну 6090 або 7090 за 4999$, а маркетинг пояснить це супер-технологіями і потопом/дефіцитом/ШІ (необхідне підкреслити), і через рік знайдуться люди які будуть вважати що це норм, і так і має бути :-/
чому "фігня?" раніше був титан, тепер його нема, тепер в нас є 5090.
я не казав, що загальне збільшення цін - це добре, просто так от працює сьогодні все. все що тебе оточує дорожчає, на базовому рівні від продуктів і ліків, до автівок і нерухомості.
а за монополію ти правий, нічого в цьому нормального нема, шкода що радеон як почав з виходу паскалів втрачати стабільно ринок, так і надалі втрачає вже до якихось критичних показників
Impulse101
Member

Повідомлення

Enjthesilence: 01.02.2026 18:21
Impulse101: 01.02.2026 18:09
Це все фігня. В чому професійність? Така сама карта, але з повним чіпом. От якби зараз у НВ була карта у якої на 10% менше врам і куда, і при цьому вона була вдвічі дешевша, то можна була б поріняти з нею, але навіть при цьому рост ціни склав би близько 100 відсотків.

Це все насклідки монополного становища, і знаходяться люди які вважать це нормальним. Завтра викатять умовну 6090 або 7090 за 4999$, а маркетинг пояснить це супер-технологіями і потопом/дефіцитом/ШІ (необхідне підкреслити), і через рік знайдуться люди які будуть вважати що це норм, і так і має бути :-/
чому "фігня?" раніше був титан, тепер його нема, тепер в нас є 5090.
я не казав, що загальне збільшення цін - це добре, просто так от працює сьогодні все. все що тебе оточує дорожчає, на базовому рівні від продуктів і ліків, до автівок і нерухомості.
а за монополію ти правий, нічого в цьому нормального нема, шкода що радеон як почав з виходу паскалів втрачати стабільно ринок, так і надалі втрачає вже до якихось критичних показників
Так в тому то і справа що 5090 це неповний чіп, тобто фактично НВ прибрала з лінійки топову іміджеву карту (Титан), і продає предтоп по ціні іміджевого топа, залишаючи за собою можливість накинути ще трохи куда і зелених також.

Якщо б вони керувались своєю старою, більш адекватною логікою, то продавали би 5090 по 1000 баксів, але комьюніті менеджмент все грамотно пояснив, а риночок порішав. Нічого дивоного тут немає, враховуючи монополію, але трохи сумно що є люди які це виправдовують :)
Enjthesilence
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Impulse101: 01.02.2026 18:39
Enjthesilence: 01.02.2026 18:21
чому "фігня?" раніше був титан, тепер його нема, тепер в нас є 5090.
я не казав, що загальне збільшення цін - це добре, просто так от працює сьогодні все. все що тебе оточує дорожчає, на базовому рівні від продуктів і ліків, до автівок і нерухомості.
а за монополію ти правий, нічого в цьому нормального нема, шкода що радеон як почав з виходу паскалів втрачати стабільно ринок, так і надалі втрачає вже до якихось критичних показників
Так в тому то і справа що 5090 це неповний чіп, тобто фактично НВ прибрала з лінійки топову іміджеву карту (Титан), і продає предтоп по ціні іміджевого топа, залишаючи за собою можливість накинути ще трохи куда і зелених також.

Якщо б вони керувались своєю старою, більш адекватною логікою, то продавали би 5090 по 1000 баксів, але комьюніті менеджмент все грамотно пояснив, а риночок порішав. Нічого дивоного тут немає, враховуючи монополію, але трохи сумно що є люди які це виправдовують :)
1000 баксів... той самий 1080ті, який ти згадав коштував приблизно 800 євро на момент реліза в Європі, про які 1000 доларів за 5090 йде мова. чому не за 600 баксів одразу, було б ще краще))
Hells Angels
Member
Аватар користувача
Звідки: Кам'янець-Подільський

Повідомлення

купити майже нереально, хіба що хтось зробить бота котрий буде контролювати наявність та в потрібен момент зробить викуп карт(и).
Відповісти