У GOG Galaxy планують додати офіційну підтримку Linux

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Polaris
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків; Слов'янськ

Повідомлення

Предлагаю обсудить У GOG Galaxy планують додати офіційну підтримку Linux

Хай живе Linux
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

навіщо емулювати Windows, якщо можна просто робити ігри на чистому Linux?
Polaris
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків; Слов'янськ

Повідомлення

KimRomik: 28.01.2026 12:15 навіщо емулювати Windows, якщо можна просто робити ігри на чистому Linux?
Ігророби роблять ігри щоб продавати
Mozdev
Member

Повідомлення

О так це гарна новина, лінукс поступово набирає популярність, особливо на тлі того що робить майкрософт з в11.
Tetronga
Member

Повідомлення

GOG найліпший магазин ігор, з найбільш чесною політикою до користувача :super: Най буде і для Лінукс, хоча я думав він вже й так був раніше ;)
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

KimRomik: 28.01.2026 12:15навіщо емулювати Windows, якщо можна просто робити ігри на чистому Linux?
Бо немає стабільного апі. Перекомпілювати всю ігрулю коли в черговий раз зламають умовний глібс всім западло. Отак і виходить що єдиний варіант випустити гру (і взагалі будь-який софт) на лінукс і бути впевненим що через 2 роки бінарник запуститься є лише використання неемулятора вінди. А тоді чого під лінукс за 35 років не назбиралось критичної маси софту. Дійсно, в чому ж проблема?
yariksom
Member

Повідомлення

Mozdev: 28.01.2026 12:23 О так це гарна новина, лінукс поступово набирає популярність, особливо на тлі того що робить майкрософт з в11.
А що він там робить, бо я дотепер якось ставити не наважуся :shuffle:
Shpoker
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

yariksom
Судя по тому, что я в настройках где-то на португальский язык попадал (в русском пакете локализации и абсолютно оф венде), то это еще даже не бета версия
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 28.01.2026 12:36
KimRomik: 28.01.2026 12:15навіщо емулювати Windows, якщо можна просто робити ігри на чистому Linux?
Бо немає стабільного апі. Перекомпілювати всю ігрулю коли в черговий раз зламають умовний глібс всім западло. Отак і виходить що єдиний варіант випустити гру (і взагалі будь-який софт) на лінукс і бути впевненим що через 2 роки бінарник запуститься є лише використання неемулятора вінди. А тоді чого під лінукс за 35 років не назбиралось критичної маси софту. Дійсно, в чому ж проблема?
Треба просто компілювати прямими руками. В крайньому випадку статично лінкується і працює на будь-якому дистрибутиві.
Додатки для старіших версій Ubuntu на новіших версіях теж запускаються без проблем якщо не прибиті до застарілих версій бібліотек, що Steam обходить пакуючи ці самі бібліотеки в спеціальне передбачуване оточення, принаймні так було останній раз коли я туди дивився.
Проблема є, але вона не на стільки страшна як її малюють.

Вже 13 років на Linux і від "під лінукс за 35 років не назбиралось критичної маси софту" сміявся в голос :lol:
CADR
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Давно пора.
P.S. Использую только Linux с 2003 года.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

nazar-pc: 28.01.2026 13:23В крайньому випадку статично лінкується і працює на будь-якому дистрибутиві.
Ну піди статично скомплілюй прямими руками щось під ікси зі старим глібсом, котрий від ядра залежить, а потім розкажеш як воно класно завелось на новій бубунті.
Ох вже ці фантасти.
nazar-pc: 28.01.2026 13:23Вже 13 років на Linux
Я вперше познайомився з лінуксом коли мандріва ще була мандрейком. І з того часу з софтом стало тільки гірше.
white_noise
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Mozdev: 28.01.2026 12:23 О так це гарна новина, лінукс поступово набирає популярність, особливо на тлі того що робить майкрософт з в11.
Зображення

:lol:
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 28.01.2026 12:36
KimRomik: 28.01.2026 12:15навіщо емулювати Windows, якщо можна просто робити ігри на чистому Linux?
Бо немає стабільного апі. Перекомпілювати всю ігрулю коли в черговий раз зламають умовний глібс всім западло. Отак і виходить що єдиний варіант випустити гру (і взагалі будь-який софт) на лінукс і бути впевненим що через 2 роки бінарник запуститься є лише використання неемулятора вінди. А тоді чого під лінукс за 35 років не назбиралось критичної маси софту. Дійсно, в чому ж проблема?
а як тоді роблять ігри на play station? Там теж лінукс
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

KimRomik: 28.01.2026 13:49а як тоді роблять ігри на play station? Там теж лінукс
Ну по-перше там фряха, а не лінукс, а по-друге соня там нічого не ламає. Це ж не проблема юніксів як таких, це проблема конкретно політики лінукса. Стабільність для слабаків (ц).

Я більше того скажу, це конкретно проблема політики того самого Лінуса. Це у нього в башкі засіла якась дивна ідея що софт і драйвери хай самі слідкують за оновленнями всіх пакетів в системі і зміни в ядрі.
Востаннє редагувалось 28.01.2026 14:06 користувачем Scoffer, всього редагувалось 2 разів.
The_Rusik
Member

Повідомлення

Mozdev
Что он делает? Что вин10, что вин11, работает стабильно, без всяких танцев. Что я делаю не так?
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 28.01.2026 13:42
nazar-pc: 28.01.2026 13:23В крайньому випадку статично лінкується і працює на будь-якому дистрибутиві.
Ну піди статично скомплілюй прямими руками щось під ікси зі старим глібсом, котрий від ядра залежить, а потім розкажеш як воно класно завелось на новій бубунті.
Ох вже ці фантасти.
nazar-pc: 28.01.2026 13:23Вже 13 років на Linux
Я вперше познайомився з лінуксом коли мандріва ще була мандрейком. І з того часу з софтом стало тільки гірше.
Скомпілював, версія для Ubuntu 22.04 працює на 24.04+.
Стара Glibc прекрасно працює на новішому дистрибутиві/ядрі, але не навпаки. Але то біда конкретно Glibc, а не Linux як такого.
DDt
Member
Звідки: Луганск -> Северодонецк -> Харьков -> Киев

Повідомлення

nazar-pc
я уже как-то рассказывал как однажды пробовал на линуксах запускать нативные игры с того же GOGа, что-то типа Baldurs Gate 2 или подобную старую игрушку, оказалось что в нативной сборке прибита какая-то либа типа openssl старой версии, а в новых дистрибах её конечно нет, и игрушка крашиться при запуске. Не, я конечно нашёл на форуме мануал как подсунуть старую либу и запустить, но нафик оно надо такие приключения для новичка. И это не единичный случай
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

nazar-pc: 28.01.2026 14:12Скомпілював, версія для Ubuntu 22.04 працює на 24.04+.
Стара Glibc прекрасно працює на новішому дистрибутиві/ядрі
Цілих два роки нічого не ламали? Нічого собі, на рекорд йдуть. І ні, стара глібс в загальному випадку не працює на новому ядрі тому що апі між глібсом і ядром принципово анстейбл. Це прямо в документації описано.
nazar-pc: 28.01.2026 14:12Але то біда конкретно Glibc, а не Linux як такого.
Оскільки глібс - основоположна частина системи, базове апі для більшості інших пакетів, то це проблема лінукса як такого.
CADR
Member
Аватар користувача

Повідомлення

DDt: 28.01.2026 14:12 nazar-pc
я уже как-то рассказывал как однажды пробовал на линуксах запускать нативные игры с того же GOGа, что-то типа Baldurs Gate 2 или подобную старую игрушку, оказалось что в нативной сборке прибита какая-то либа типа openssl старой версии, а в новых дистрибах её конечно нет, и игрушка крашиться при запуске. Не, я конечно нашёл на форуме мануал как подсунуть старую либу и запустить, но нафик оно надо такие приключения для новичка. И это не единичный случай
Вряд ли на GOG есть нативные Linux игры. Скорее всего Вы использовали игру через какую-то stanalone wine-обертку. А вот она уже могла быть коряво собрана.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

CADR
Чому ж, були і нативні. Вазьмак другий наприклад. Зараз він взагалі не працює на свіжих лінуксах, а коли працював, то робив це гірше ніж віндова версія в вайні :D

Відправлено через 1 хвилину 46 секунд:
Треба щоб нарешті хтось, наприклад Габен, прийняв вольове рішення, і завіз він апі як базове софтове апі в лінукс, раз своє тримати не осилюють. І тоді все зійдеться.
Відповісти