Intel не планує випускати конкурента для платформи AMD Ryzen AI Max

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Предлагаю обсудить Intel не планує випускати конкурента для платформи AMD Ryzen AI Max
А ось і причина (одна з причин) попередньої теми чого
AMD використовуватиме архітектуру RDNA 3.5 для своїх iGPU аж до 2029 року
А Скоффер вже навигадував про тупікову RDNA4 :)
yariksom
Member

Повідомлення

не має наміру чи можливості? :rolleyes:
inquisition
Member
Звідки: Днепр

Повідомлення

А есть смысл Штеуду надрываться в этом направлении, учитывая фактическую доступность амудешных лэптопов с этими котлами в белой рознице?
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Sanьka
Яка причина? Що амд всралась? Xe3 обганяє вбудовану графіку RDNA 3.5, а RDNA4 ніхто не обгонить бо амд її не випустила і не збирається :lol:
yariksom
Member

Повідомлення

Scoffer: 27.01.2026 12:06 Sanьka
Яка причина? Що амд всралась? Xe3 обганяє вбудовану графіку RDNA 3.5, а RDNA4 ніхто не обгонить бо амд її не випустила і не збирається :lol:
В статті ясно написано, що штеуд поступається iGPU Strix Halo, який на RDNA 3.5.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

yariksom: 27.01.2026 12:20В статті ясно написано, що штеуд поступається iGPU Strix Halo, який на RDNA 3.5.
Якщо сракою читати то так, поступається. Strix Halo це Ryzen AI MAX/+ з чотирма розпаяними каналами оперативи що трішки інший клас пристроїв.
А якщо взяти однаковий клас пристроїв, а саме HX 370 з двома нерозпаяними, точно як в Xe3, то зненацька стає все навпаки. В однакових умовах треба порівнювати. Ти б ще 9070xt порівняв.

Відправлено через 3 хвилини 31 секунду:
Готових пристроїв не від китайських ноунеймів на Strix Halo, до речі, теж днем з вогнем не знайдеш. А якщо і знайдеш, то там ціна 2-3+ кілобакси.
Dilfin
Member

Повідомлення

Scoffer: 27.01.2026 12:06 Sanьka
Яка причина? Що амд всралась? Xe3 обганяє вбудовану графіку RDNA 3.5, а RDNA4 ніхто не обгонить бо амд її не випустила і не збирається :lol:
AMD Strix Halo (Ryzen AI Max 300): Це "важка артилерія". У топовій версії Radeon 8060S вона має 40 обчислювальних блоків (CU). Завдяки величезній 256-бітній шині пам'яті, вона змагається з дискретними відеокартами рівня RTX 4060 та RTX 4070.
Intel Xe3 (Panther Lake): Це флагманська енергоефективна графіка. Топовий варіант Arc B390 має 12 ядер Xe3. Вона націлена на те, щоб наздогнати або трохи випередити мобільну RTX 4050.
Хто кого обганяє: Strix Halo все ще значно потужніший. У чистих ігрових тестах (без апскейлерів) Radeon 8060S може бути швидшим за Xe3 на 40-60%. Це логічно, бо AMD використовує втричі більше шейдерних ядер і набагато ширшу шину пам'яті. Intel Xe3 — лідер за ефективністю. Intel вдалося досягти рівня RTX 4050 при набагато меншому споживанні енергії. На презентаціях Intel Core Ultra X9 388H (Xe3) демонструє перевагу над звичайними мобільними чипами AMD (як Ryzen AI 9 HX 370) на 70-80%, але він не дотягує до рівня "монстра" Strix Halo. Це так, для Вашої обізнаності, щоб Ви розуміли чому Вас мінусують.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Dilfin
Теж літери читати не вмієш? Strix Halo жодним чином не конкурент ні Xe3, ні HX 370 хоча б з тієї причини що пристрої на ньому мінімум в кілька разів коштуєть дорожче. Не кажучи вже про те що це різні пристрої в технічному плані. Махатись між собою за ринок і користувачів будуть Xe3 і HX 370. І Xe3 тут краще. Бо амуде всралась і не випустила умовну HX 470 на RDNA4.
Востаннє редагувалось 27.01.2026 12:45 користувачем Scoffer, всього редагувалось 1 раз.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Sanьka: 27.01.2026 11:50А Скоффер вже навигадував про тупікову RDNA4 :)
Не тупикова, а проміжна.
Настільки проміжна, що вирішили не оновлювати АПУ, навіть заточений під ШІ АІ макс, який отримав би величезний буст. І це погана новина для власників 9000 серії, бо АМД може швидко втратити інтерес до її підтримки.

Ще варіант - вирішили економити по повній і частину затрат на розробку нової відеоархітектури для АПУ перекласти на бюджети соні і майків з їх некстген консолями.
Dilfin
Member

Повідомлення

Scoffer: 27.01.2026 12:37 Dilfin
Теж літери читати не вмієш? Strix Halo жодним чином не конкурент ні Xe3, ні HX 370 хоча б з тієї причини що пристрої на ньому мінімум в кілька разів коштуєть дорожче. Не кажучи вже про те що це різні пристрої в технічному плані. Махатись між собою за ринок і користувачів будуть Xe3 і HX 370. І Xe3 тут краще. Бо амуде всралась і не випустила умовну HX 470 на RDNA4.
Так і це мобільна система і це, то як не конкурент, чи покупець буде в магазині розпитувати: а як розпаяна ваша система в ноуті, чи буде питати який потужніший і переважно в іграх, бо робота то таке, другорядне.)
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Dilfin: 27.01.2026 12:51Так і це мобільна система і це, то як не конкурент, чи покупець буде в магазині розпитувати: а як розпаяна ваша система в ноуті, чи буде питати який потужніший і переважно в іграх, бо робота то таке, другорядне.)
Покупець подивиться на ноут за три кілобакси з Strix Halo, поряд на такий же за 2 з дискреткою від хуанга, купить з дискреткою і піде щасливий додому. Strix Halo взагалі нікому не конкурент по ціні якщо не треба 96 гіг оперативи для ганяння локальної аішечки. З такою вартістю це мертвонароджений продукт. Недаремно його проігнорили трішки більше ніж всі нормальні контори, і клепають щось більш-менш серійно лише китайські ноунейми.
Dilfin
Member

Повідомлення

Scoffer: 27.01.2026 12:54
Dilfin: 27.01.2026 12:51Так і це мобільна система і це, то як не конкурент, чи покупець буде в магазині розпитувати: а як розпаяна ваша система в ноуті, чи буде питати який потужніший і переважно в іграх, бо робота то таке, другорядне.)
Покупець подивиться на ноут за три кілобакси з Strix Halo, поряд на такий же за 2 з дискреткою від хуанга, купить з дискреткою і піде щасливий додому. Strix Halo взагалі нікому не конкурент по ціні якщо не треба 96 гіг оперативи для ганяння локальної аішечки. З такою вартістю це мертвонароджений продукт. Недаремно його проігнорили трішки більше ніж всі нормальні контори, і клепають щось більш-менш серійно лише китайські ноунейми.
Не факт, є багато перфекціоністів, які можуть хотіти найпотужніше і найтонше одночасно і вже таких багато, а гроші їм немають значення бо дуже легко їм даються. Світ сходить з розуму, клавіатури по 500 доларів купляють і змінні кейкапи за 100.
max1996
Member

Повідомлення

Scoffer: 27.01.2026 12:28
yariksom: 27.01.2026 12:20В статті ясно написано, що штеуд поступається iGPU Strix Halo, який на RDNA 3.5.
А якщо взяти однаковий клас пристроїв, а саме HX 370 з двома нерозпаяними, точно як в Xe3, то зненацька стає все навпаки.
Ну поки лише тести бачили з розпаяними
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Dilfin: 27.01.2026 13:18Не факт, є багато перфекціоністів, які можуть хотіти найпотужніше і найтонше одночасно
AI Max з його 45-120W TDP точно не вписується ні в яке найтонше. Це прямий конкурент дискреткам за форм-фактором з усіма відповідними наслідками. В найтоншому будуть Xe3 і HX 370 також з усіма відповідними наслідками. Я повторюсь, ти не ті продукти порівнюєш. Воно взагалі різне. Зовсім різне. От Xe3 і HX 370 - однакове. Конкуренція між ними і ніяк інакше.
yuriy_dd
Member

Повідомлення

а щось з швидким одно-потоком - планують? ну на рівні хоч би М4
Scoffer: 27.01.2026 12:28В однакових умовах треба порівнювати
це стосується лише коли з Інтелом? а якщо з М4 - без охолодження та від батареї? будемо в однакових умовах тестувати?
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Dilfin, а можна після джеміні хоч трохи текст міняти?
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 27.01.2026 12:06Що амд всралась?
Scoffer: 27.01.2026 12:28Якщо сракою читати то так
Scoffer: 27.01.2026 12:37Теж літери читати не вмієш?
Один ти - Дартаньян. :D
Якийсь ти токсичний став :-/
unique-neon
Member

Повідомлення

Sanьka
То від болю за амд
StreamLV
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

як власник ноутбука на AMD розглядаю Panther Lake на майбутнє, подивимося на ціни та доступність, судячи по тестам - дійсно класний продукт вийшов у Intel. Для десктопа AMD на зараз топ, особливо якщо враховувати як довго платформи сумісні живуть
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 27.01.2026 12:06 Xe3 обганяє вбудовану графіку RDNA 3.5
спойлер
Зображення
Зображення
Де? :think:
У АІ мах нема конкуренції. Навіщо щось випускати, коли конкурент відстає вдвічі, можна взяти цей час та розробити щось таке, що конкурент в 2029 знову буде відставати вдвічі, якщо не втричі.
Відповісти