Фіксуються нові випадки вигоряння роз’єму 12V-2X6 на відеокартах Radeon RX 9070 XT

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

syavik2001: 26.01.2026 22:13что конкретно у них ДРУГОЕ, что позволяет им работать с этим разъемом а другим -нет?
https://knowledge.seasonic.com/article/ ... -standards
Ektalion: 26.01.2026 22:18Пробуй ще. Був у мене EVGA G3 650
А у меня 5090 и если она не горит это значит что и все остальные гореть не могут? А если 7950 у меня сгорел это значит что у всех сгорят? Ты или очень хороший троль или крайне плохой мыслитель.
avuremybe
Member
Аватар користувача

Повідомлення

aaleksandrenko: 26.01.2026 13:44причина цього в розташуванні роз'єму який розташований всередині пічки з радіатором
Дійсно, 8пін же ніколи так не розташовували? :rotate:
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

8-pin не горять! А якщо горять, то це неякісні кабелі, вина користувача, неправильно вставив і взагалі усі мої дві карти використовували 8-pin і не згоріли, що говорить про те, що це наднадійний роз'єм! Досить постити фото згорівших 8-pin!
Зображення
спойлер
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Intel74320ASuperFin+: 26.01.2026 18:29Загуглил бы что это за стандарт для разнообразия. Сам он по себе нормальный, не считая убогий 16 пин коннектор.
Он не нормальный - ни рыба ни мясо.
По-хорошему, в стандарте должны были выбросить 3.3В, поднять силовое напряжение до 20-30В и так или иначе стандартизировать конекторы процесора и видеокарты.
Плюс улучшения, которые все-таки вошли в АТХ3.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

oversteve: 26.01.2026 22:55 ці усі також майнили? там їх ще багато, якщо пошукати :gigi:
Ясно, що багато. Там же статка за десятки років, на відміну від...

Пограємо в улюблену гру "виправдай роз'єм":
https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/c ... also_melt/
горіло зі сторони БЖ - БЖ винен.

https://www.facebook.com/groups/pcbuild ... 801870356/
this was 4x8pin not dual - перехідник

https://www.reddit.com/r/PCBaumeister/c ... tut/?tl=en
кутовий перехідник

https://en.***.com/news/zhelezo/igroku-rasplavilo-kabel-na-7900-xtx-pri-zapuske-oblivion-remastered
лінка бита

https://www.reddit.com/r/AMDHelp/commen ... xtx_image/
Фото нема, але з опису просто жах.
Inspected GPU pins, found one pin on middle connector slightly scorched, no other damage noted.

https://www.reddit.com/r/radeon/comment ... my_7900xt/
Cables are from Cablemod for a Corsair HX1000, but both are about 8/9 years old.
Тобто БЖ також під 10 рочків. Ну-ну

Як бачите, я також трошки знаю це кунг-фу :-/
sensey
Member
Аватар користувача
Звідки: Бандероштат

Повідомлення

oversteve: 26.01.2026 16:31
Аціо: 26.01.2026 16:23 А за роз'єм я давав розгорнуту відповідь - він не придатний до використання адже щоб виконувати свої функції, має суворо виготовлятись за стандартами та мати немалий шар позолоти, у кого ще не горіло вам пощастило мати якісно зроблений як роз'єм так і дроти. А інші через окислення, погане з'єднання, неякісні складові на яких у будь який момент може економити будь який виробник, буде викликати оплавлення, перегрів та вихід з ладу відеокарт.
Це рулетка, адже цей роз'єм мінімум має мати 400%+ запасу міцності щоб нівелювати подібні випадки.
цей роз'єм не з потолка взяли, це цілком собі нормальний стандартний молекс мікро-фіт, який вже 10+ років використовується досить широко в індустрії окрім відях і він цілком дозволяє такі струми пропускати, і фактичний запас там в 2+ рази
А будуть якісь дата шити на цю тему чи це фаші фантазії? А то так він в 10 раз запасмає.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Геральт: 27.01.2026 00:28Пограємо в улюблену гру "виправдай роз'єм":
Чим виправдання згорілих 8-pin відрізняється від виправдання згорілих 12VHPWR?
sensey
Member
Аватар користувача
Звідки: Бандероштат

Повідомлення

kairo: 26.01.2026 23:38 8-pin не горять! А якщо горять, то це неякісні кабелі, вина користувача, неправильно вставив і взагалі усі мої дві карти використовували 8-pin і не згоріли, що говорить про те, що це наднадійний роз'єм! Досить постити фото згорівших 8-pin!
Зображення
спойлер
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
А так а що ви доказали? Судячи з вашого фото то це кастомні кабелі хенд мейд... таки да у когось криві руки. Напевно юзав старі термінали.
Востаннє редагувалось 27.01.2026 00:51 користувачем sensey, всього редагувалось 1 раз.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

sensey: 27.01.2026 00:41А так а щл ви доказали? Судячи з вашого фото то це кастомні кабелі хенд мейд... таки да у когось криві руки. Напевно юзав старі термінали.
Та купа фото поплавлених оригінальних кабелів в інеті. Ба більше, на основі чого ви визначили, що це все хендмейд?

Пост сарказм на тему, що 12VHPWR горять, бо погані, а погорівші 8-pin, то все вина користувача.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

sensey: 27.01.2026 00:41 А так а що ви доказали? Судячи з вашого фото то це кастомні кабелі хенд мейд... таки да у когось криві руки. Напевно юзав старі термінали.
Psu: Cosair SF750 Psu cables made by cablemod Cpu: ryzen 7800x3D Gpu: 7900xtx

I have two theories: it could be the custom cable mod cables,


It started crashing with my 7900xtx then melted in my brothers 7900xtx (we were trying to troubleshoot the crashes)

https://www.reddit.com/r/PcBuild/commen ... in_my_gpu/
oversteve
Member
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Геральт: 27.01.2026 00:28
oversteve: 26.01.2026 22:55 ці усі також майнили? там їх ще багато, якщо пошукати :gigi:
Ясно, що багато. Там же статка за десятки років, на відміну від...

Пограємо в улюблену гру "виправдай роз'єм":
https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/c ... also_melt/
горіло зі сторони БЖ - БЖ винен.

https://www.facebook.com/groups/pcbuild ... 801870356/
this was 4x8pin not dual - перехідник

https://www.reddit.com/r/PCBaumeister/c ... tut/?tl=en
кутовий перехідник

https://en.***.com/news/zhelezo/igroku-rasplavilo-kabel-na-7900-xtx-pri-zapuske-oblivion-remastered
лінка бита

https://www.reddit.com/r/AMDHelp/commen ... xtx_image/
Фото нема, але з опису просто жах.
Inspected GPU pins, found one pin on middle connector slightly scorched, no other damage noted.

https://www.reddit.com/r/radeon/comment ... my_7900xt/
Cables are from Cablemod for a Corsair HX1000, but both are about 8/9 years old.
Тобто БЖ також під 10 рочків. Ну-ну

Як бачите, я також трошки знаю це кунг-фу :-/
так про те і мова, що є випадки, а причини зовсім різні, просто у випадку 8пін всі мовчать і всім пофіг, а у випадку 12вхпвр роз'єм поганий :dontknow:

Відправлено через 2 хвилини 56 секунд:
sensey: 27.01.2026 00:36 А будуть якісь дата шити на цю тему чи це фаші фантазії? А то так він в 10 раз запасмає.
даташит пише 9.5А на 6 пінах з дельтою 30 градусів, до оплавлення там суттєво більше треба
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

oversteve
Так 12пін і є поганий. І навіть не тому, що куртка його зафорсив (хоча це також, ги), а By design. Від нового роз'єму варто було очікувати покращень, а якщо в нього fail rate такий самий, як в старого (насправді мабуть трохи вищий), то не варто було і морочитись. Ну, але це мабуть комусь вигідно. І явно не користувачам.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Геральт: 27.01.2026 00:53I have two theories: it could be the custom cable mod cables,
спойлер
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
oversteve
Member
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Геральт: 27.01.2026 01:05 oversteve
Так 12пін і є поганий. І навіть не тому, що куртка його зафорсив (хоча це також, ги), а By design. Від нового роз'єму варто було очікувати покращень, а якщо в нього fail rate такий самий, як в старого (насправді мабуть трохи вищий), то не варто було і морочитись. Ну, але це мабуть комусь вигідно. І явно не користувачам.
ви це молексу розкажіть, вони цей роз'єм розробили в 2013 році, якщо я не помиляюсь і шось до того, як їх почали на карти ставити всім все було ок :dontknow:
насправді покращеня є - менше місця займає, менше кабелів прокладати-утрамбовувати, більш жорсткі вимоги до виконання кабеля, ну і у випадку рідних бж кабелів менше імовірність, що користувачь початківець щось утне якто не вставить 1 з 2-3 кабелів, або використає мікс із кабелів і апендиксів
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

oversteve
Ота вся косметика до лампочки, якщо воно горить/плавиться. Раз на 3 роки я вже якось протягну/вкладу кабелі.
oversteve: 27.01.2026 01:29 і у випадку рідних бж кабелів менше імовірність, що користувачь початківець щось утне якто не вставить 1 з 2-3 кабелів, або використає мікс із кабелів і апендиксів
foolproof design :gigi:

Там в коментах багато цікавого є, хоч і давно відомого
Востаннє редагувалось 27.01.2026 01:38 користувачем Геральт, всього редагувалось 1 раз.
oversteve
Member
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Геральт: 27.01.2026 01:34 oversteve
Ота вся косметика до лампочки, якщо воно горить/плавиться. Раз на 3 роки я вже якось протягну/вкладу кабелі.
вам до лампочки, мені ні, 1 кабель явно легше пакувати в сфф корпус, ніж 1, вже не кажучи, про довжину карти
Геральт: 27.01.2026 01:34
oversteve: 27.01.2026 01:29 і у випадку рідних бж кабелів менше імовірність, що користувачь початківець щось утне якто не вставить 1 з 2-3 кабелів, або використає мікс із кабелів і апендиксів
foolproof design :gigi:
це перехідник :dontknow:
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

oversteve
an owner of the expensive MSI GeForce RTX 5090 SUPRIM SOC was using the bundled yellow-tipped cable and found that the card-end connector had burned and appears to have slightly melted. Комплектний кабель :dontknow:

Ви отих крокодилів по 300Вт в сфф корпус пакуєте? :insane:
І яким боком довжина карти до роз'му? Карти з 12пін завжди коротші, а з 8 зажди довші чи як?
То може ще покращити, і замість 12пін зробити 4 як в процах? Пофарбувати в помаранчевий, щоб юзер до кінця дотискав та й все :-/
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Геральт: 27.01.2026 01:46Комплектний кабель
От того что переходник комплектный, он переходником быть не перестает.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

erkins007
Taking into account all these findings here in the lab, it is interesting to see that the new adapters now have no higher failure rate after over 8,000 units sold than the normal, native cables from the power supply manufacturers.

Якщо перехідник якісний, то не гірший за прямий кабель. А за якість комплектного перехідника відповідає вендор карти. Робіть висновки.
https://www.igorslab.de/en/smoldering-h ... tx-4090/6/
Так то ще за 23й рік стаття. Зараз-то наука вперед пішла і комплектні перехідники вже мали бути ого-го!
oversteve
Member
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Геральт
він нормально працює, доки його не починаєш гнути біля роз'єму :dontknow:
ну і знову ж питання по комплектних перехідниках вже треба суто вендорам задавати

Відправлено через 4 хвилини 36 секунд:
Геральт: 27.01.2026 01:46 oversteve
an owner of the expensive MSI GeForce RTX 5090 SUPRIM SOC was using the bundled yellow-tipped cable and found that the card-end connector had burned and appears to have slightly melted. Комплектний кабель :dontknow:
там зразу видно перехідник по тій ізоляції навколо роз'єму
Геральт: 27.01.2026 01:46 Ви отих крокодилів по 300Вт в сфф корпус пакуєте? :insane:
І яким боком довжина карти до роз'му? Карти з 12пін завжди коротші, а з 8 зажди довші чи як?
То може ще покращити, і замість 12пін зробити 4 як в процах? Пофарбувати в помаранчевий, щоб юзер до кінця дотискав та й все :-/
саме так, у мене 5070ті в 12-літровому корпусі і все ок, в планах переїхати в 9-літровий
під 3 роз'єми треба довший текстоліт, відповідно коротких зелених карт суттєво більше асортимент, ніж коротких червоних
так фактично тут так і зроблено, тільки перейшли на термінали з кроком 3мм замість 4.2мм
Відповісти