Новости
Последние статьи и обзоры
AMD використовуватиме архітектуру RDNA 3.5 для своїх iGPU аж до 2029 року
-
Shuginubi
Member
- Откуда: Махачкала
интересно, будет ли новая архитектура вообще называться RDNA 5.. были хабары о объединении CDNA и RDNA в UDNA
-
Grava
Member
- Откуда: Запоріжжя
Пропоную вже видавати бан на тиждень за видалення посилання на новину 
-
Filabatya
Member
- Откуда: Івано-Франківськ
Просто відмінити таку опцію при старті теми обговорення новин 
-
Polaris
Member
- Откуда: Харків; Слов'янськ
Так с Vega так же було
Отправлено спустя 1 минуту 48 секунд:
Отправлено спустя 1 минуту 48 секунд:
Або просто зробити так щоб обговорювання починалось відразу з першого поста автора статті
-
item2
Member
- Откуда: Київ
Для тих, хто не читає далі заголовка:
AMD планує випуск Medusa "Premium" з RDNA 5 та Medusa Halo з RDNA 5. RDNA 4 пропускають повністю. Нагадаю, що поточні Strix Point AMD теж вважає преміальним сегментом. Доступні ноути до 40 тис грн. поки без змін: RDNA 3.5.
AMD планує випуск Medusa "Premium" з RDNA 5 та Medusa Halo з RDNA 5. RDNA 4 пропускають повністю. Нагадаю, що поточні Strix Point AMD теж вважає преміальним сегментом. Доступні ноути до 40 тис грн. поки без змін: RDNA 3.5.
-
unique-neon
Member
В мобільному сегменті вже перегнала, десь як мінімум до 29 року згідно планів амдАле загалом складається враження, що AMD зараз спочиває на лаврах і не прагне до серйозних інновацій, поки Intel намагається активно наздогнати конкурента
Якщо ще й bllc у інтел в наступному поколінні вистрелить, то і з десктопа посуне амд.
З серверами нз, не слідкував за цим ділом.
Тим часом амд релізить інсталер комфі юі замість адаптації редстона під рдна 3 та під вулкан чи поправити фреймпейсінг в генераторі. Пріорітети в амд пішли в аі видно.
Отправлено спустя 4 минуты 30 секунд:
Ні, не вважає. Лише стрікс хало, який подається як вундервафля для аіitem2: ↑ 26.01.2026 10:06Нагадаю, що поточні Strix Point AMD теж вважає преміальним сегментом.

Последний раз редактировалось unique-neon 26.01.2026 10:36, всего редактировалось 2 раза.
-
Sanьka
Member
Техпроцеси вже не дають подвоювати кількість транзюків так бодро як раніше, виїжджати треба на архітектурі.
Але тягнути цю лямку до 2029 на арі 2024го....
Але тягнути цю лямку до 2029 на арі 2024го....
-
unique-neon
Member
Або просто лінк в шапці на новину. От заголовок є, але просто текст.Polaris: ↑ 26.01.2026 09:52 Так с Vega так же було
Отправлено спустя 1 минуту 48 секунд:Або просто зробити так щоб обговорювання починалось відразу з першого поста автора статті
-
OdeMix
Junior
Это не значит, что другую графику использовать они не будут. Это значит, лишь то, что RDNA 3.5 будет до 29 года. Никто не мешает им использовать RDNA 5 для топовых процессоров и RDNA 3.5 для начального уровня. Ну, или буде по другому. Просто сегодняшние флагманы переименуют и сделают в 27-28 какими-то "новыми" процами начального уровня.
-
Scoffer
Member
Тупіковий шлях розвитку архітектури?Цікаво, що компанія не планує розвивати RDNA 4, яка використовується в десктопних відеокартах Radeon RX 9000 і Radeon Pro.
-
Kirakishou
Member
Content Creation: AMD Win
-
unique-neon
Member
Scoffer
Є теорія, що рдна 4 просто не була завершена в igpu конфігураціях, на 2-12 cu, тільки 32 і 64cu
Отправлено спустя 1 минуту 39 секунд:
Є теорія, що рдна 4 просто не була завершена в igpu конфігураціях, на 2-12 cu, тільки 32 і 64cu
Отправлено спустя 1 минуту 39 секунд:
Це преміум, важливо не сплутатиKirakishou: ↑ 26.01.2026 10:45RDNA 3.5 має апаратні баги енкодера, він кодує 1082р замість 1080р
-
Alexsandr
Member
Економія. Навіщо вкладатись якщо є готові блоки які конкурують хоч якось.Scoffer: ↑ 26.01.2026 10:44 Тупіковий шлях розвитку архітектури?
Але сроки, це явно програшна ситуація.
-
item2
Member
- Откуда: Київ
-
unique-neon
Member
item2
Ну значить в амд 7 п'ятниць на неділю, вчора був стрікс поінт преміум, а згідно самого свіжого слайду сьогодні уже ні
Зауважу також, що мій слайд від амд, офіційний, публічно зарелідений, а ваш від селено
Ну значить в амд 7 п'ятниць на неділю, вчора був стрікс поінт преміум, а згідно самого свіжого слайду сьогодні уже ні
Зауважу також, що мій слайд від амд, офіційний, публічно зарелідений, а ваш від селено
-
Piter Cantrope
Member
- Откуда: Калуш
Ну взагалі-то media engine з енкодерами, і compute units графіки (які власне є rdna 3.5) є різними частинами чипу.Kirakishou: ↑ 26.01.2026 10:45RDNA 3.5 має апаратні баги енкодера, він кодує 1082р замість 1080р і якраз контент кріейтери про це знають. І, судячи з усього, AMD не збирається це виправляти, бо то й же AMD Ryzen AI Max+ 395 теж має цей баг, тобто AMD не робить ніяких ревізій цієї архітектури.
- спойлер
-
unique-neon
Member
Piter Cantrope
Тут є трохи, там же лінк на гітлаб
https://www.phoronix.com/forums/forum/l ... ost1559696
Тут є трохи, там же лінк на гітлаб
https://www.phoronix.com/forums/forum/l ... ost1559696
-
Sanьka
Member
З чого ти це взяв? 9700хт вийшла дуже ок.Scoffer: ↑ 26.01.2026 10:44Тупіковий шлях розвитку архітектури?
-
Kirakishou
Member
А VCN 4 не є частиною архітектури RDNA 3.5? Тому що проблема саме з VCN 4. Ось вам відповідь від інженера AMD Ruijing Dong (Ruijing.Dong@amd.com) щодо цього багу. Ну і просто загугліть "amd encoding 1088" та "amd encoding 1082", є багато обговорень цієї проблеми на профільних ресурсах.Piter Cantrope: ↑ 26.01.2026 11:27Але можна лінк почитати?
Вступати в дискусію не збираюся, бо обговорював це на цьому форумі вже не раз. Зараз маю вихідний і хочу пограти в ігри, а не витрачати заряд EcoFlow на переливання із пустого в порожнє, як вже неодноразово було на цьому форумі. Я й сам користуюся продукцією AMD, але завдяки неадекватним фанатикам на цьому і не тільки форумі я потроху починаю її не любити, бо вона у мене асоціюється саме з неадекватами, а я не хочу бути частиною цього неадекватного червоного ком'юніті. Дякую.
-
Lorichic
Member
- Откуда: Киев
Такая проблема при кодинге только в av1, с HEVC проблем нет, тут на форуме были баталии, писали тестовые ролики, с HEVC 1080 пишет в 1080, как по инфо утилит, так и по визуалуunique-neon: ↑ 26.01.2026 11:44Тут є трохи, там же лінк на гітлаб