Почитав таке:
Intel only manages to shrink losses in latest earnings— $300 million deficit comes despite more than $20 billion in outside investment from Nvidia and friends
Цього року Інтел вторгував, тобто продав продуктів на суму приблизно тих же
$53мільярдів, що і попереднього. І в них приблизно такі ж видатки як і минулого року, коли в них було
$18.8 мільярдів збитків за рік.
- спойлер
То чому минулого року в них був річний збиток
$18.8млдр, а цього тільки
$300млн? Через інвестиції уряду
$8.9млрд, нвідії
$5млрд, софтбанку
$2млрд, silver lake
$4.5млрд. Але вони не просто так скинулись. Уряд США ці мільярди заплатив за 9.9% акцій Інтел, Silver Lake купив 51% дочірньої компанії Altera, Nvidia теж купила акції, як і Softbank.
Тобто по-суті близьконульові збитки за рік були досягнуті за рахунок грошових вливань через продаж частини компанії на
$20.4млрд, а не реальними продажами продуктів. Отакі історії. Вони це робили і в інші роки, наприклад,
продали 49% заводу в Ірландії за
$11млрд в 2024 році. А що буде в 26, 27 роках? Інтел ж не може вічно продавати сам себе, треба продавати проци і заробляти на них
