AMD заявила, що процесори Ryzen AI перевершують Intel Panther Lake за більшістю показників

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Пропоную обговорити AMD заявила, що процесори Ryzen AI перевершують Intel Panther Lake за більшістю показників

Якби ще вони всі комусь комусь крім махінаторів були потрібні :lol:
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Позорисько, навіть графіків не намалювали і порівнюють АІ макс з 4-каналом і 2-канальні інтели.

Тим часом інтел випускає нові процесори і архітектури, а АМД рефрешить старі на РДНА3.5 ,яку сама ж не хоче підтримувати.
unique-neon
Member

Повідомлення

Не знаю що там по цінах, але якщо закрити на них очі, то пантер лейк виглядає таки технологічнішим та енергоефективнішим. Графіка на ядро взагалі пішла в далекий відрив від різенів. Порівнювати стрікс хало з ним таке собі: не тільки чотири канал, як вище вказано, там і TDP сильно вище пантер лейка.

АМД сіла в калюжу, і з неї волає такими от заявами
yurius_r
Member

Повідомлення

waryag
Позорисько, навіть графіків не намалювали і порівнюють АІ макс з 4-каналом і 2-канальні інтели.
Це можна і в бік Інтела повернути. "Позорисько, не могли для преміальних ноутів зробити більше двох каналів?" Ну і є щось сбоку Інтел, що може в 4 канали з чим можна було б порівняти? Немає? От шкода :-P
unique-neon: 23.01.2026 11:15там і TDP сильно вище пантер лейка
TDP сьогодні це налаштування в bios. Питання лише в швидкодії в більш менш однаковому споживанні. От побачимо тести.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

yurius_r: 23.01.2026 11:17Це можна і в бік Інтела повернути. "Позорисько, не могли для преміальних ноутів зробити більше двох каналів?" Ну і є щось сбоку Інтел, що може в 4 канали з чим можна було б порівняти? Немає? От шкода :-P
Не можна, бо райзен АІ макс це продукт, в першу чергу націлений на ШІ задачі. (і тим дивніше, що не виходить оновлення на набагато кращій РДНА4)

А для преміального ноута я би ще подумав над вибором між заточеним під енергоефективність інтел і монстром від АМД.
yurius_r
Member

Повідомлення

waryag
Не можна, бо райзен АІ макс це продукт, в першу чергу націлений на ШІ задачі
Я впевнений що націленість на ШІ вийшла випадково. Тренд такий. Починалося це більше як конкурент чіпам Apple. Але вся ця AI маячня поламала ринок.
А для преміального ноута я би ще подумав над вибором між заточеним під енергоефективність інтел і монстром від АМД.
Так преміальний ноут це зазвичай штука із окремим GPU. AI Max як раз може бути ефективнішим за систему із процом Intel і картою Nvidia. Тож добре що є з чого обирати.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

yurius_r: 23.01.2026 12:59Я впевнений що націленість на ШІ вийшла випадково. Тренд такий. Починалося це більше як конкурент чіпам Apple. Але вся ця AI маячня поламала ринок.
Навряд чи. Там з самого початку була ціна як за зв'язку не найгірших процесора і дискретки.
yurius_r: 23.01.2026 12:59Так преміальний ноут це зазвичай штука із окремим GPU. AI Max як раз може бути ефективнішим за систему із процом Intel і картою Nvidia. Тож добре що є з чого обирати.
Є багато дорогих моделей з якісним корпусом і екраном без дискретки.
yurius_r
Member

Повідомлення

waryag: 23.01.2026 13:46Там з самого початку була ціна як за зв'язку не найгірших процесора і дискретки.
Так там і iGPU за рівнем як непогана дискретка
Є багато дорогих моделей з якісним корпусом і екраном без дискретки.
Це трохи інша історія. Тіпа бізнесноути - Lenovo Thinkpad, Dell Pro etc. Їх будують і на Intel і на AMD і навіть на Qualcomm.
unique-neon
Member

Повідомлення

Оце подумав. АМД дала удар під дих Інтелу, коли почала штампувати багатоядерні енергоефективні десктопні процесори, а потім ще коли зробила 3д кеш.
Так ось, ці нові апу від Інтела такий самий удар під дих АМД в мобільному сегменті сьогодні. Ще були чутки що АМД і в медузі може свої нещасні рдна 3.5 завезти, то відходити АМД ще довго буде.
yurius_r
Member

Повідомлення

unique-neon
Так навіть норм тестів немає. А всі вирішили що це прямо перемога Intel.
unique-neon
Member

Повідомлення

yurius_r
Вже забув на котрому саме каналі дивився, в час CES, стояли лептопи на пантерлейку і досить бадьоро там бігали сучасні ігри, зокрема завдяки повноцінному xess. Стрікс поінти таке не вміють. Горгон поінти відповідно також.
yurius_r
Member

Повідомлення

unique-neon
Серйозно? Це такі бенчмарки у 2026? "Бадьоро бігають"? Ви там відмова з каналу Eta Prime передивилися?
unique-neon
Member

Повідомлення

yurius_r
Ні, не з ета прайм. І так порівняно з феніксом таки бадьоро бігають сучасні ігри, йому то не досяжно. А стрікс/горгон не далеко від фенікса пішли - це вже можна в базі 3д марка подивитись. А пантерів ядра явно пошвидше раз, підтримують мл апскейл та фреймген два. АМД тут нічого ловити, хало версії нехай і швидше, але то вже інший ринок як вище тут обговорювалось. Технічно АМД у цьому поколінні дорефрешилась.
sensey
Member
Аватар користувача
Звідки: Бандероштат

Повідомлення

waryag: 23.01.2026 11:08 Позорисько, навіть графіків не намалювали і порівнюють АІ макс з 4-каналом і 2-канальні інтели.

Тим часом інтел випускає нові процесори і архітектури, а АМД рефрешить старі на РДНА3.5 ,яку сама ж не хоче підтримувати.
А не так давно інтол був корпорацією зла... :laugh: :laugh:
Відповісти