Intel знімає з виробництва процесори Core 12-го покоління

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

XXXshadyXXX: 21.01.2026 20:56 Piter Cantrope
Всмысле 5600 недалеко ?))) Это если играть в 4к в Алана вейка 2 то да, недалеко согласен :D
Цей i5 звичайно ж швидший і кращий проц. Але він не аж так далеко втікає якщо в нього теж повільна пам'ять.
От в мене був кейс - треба зібрати племіннику комп. На руках є стара повільна DDR4 пам'ять, є бж 600вт, є стара-добра перформа, ссд зняв з ноута старого.

Пам'ять абсолютно дубова 2400MHz. Контролер цього i5 тут ніякої погоди не зробить. То я як собі думав: "візьму той же 5600 за 3 з копійками, і він буде повільніший ніж 14600k, питань нема. Але не настільки якщо б той 14600k був з хорошою ddr5 hynix пам'яттю, і з таймінгами ручками. А зекономлені гроші краще на монітор витрачу. Бо тепер в 2026 році монітори дешеві, то вже краще бюджет збірки на монік витратити."
Така була моя логіка. Ну і брати б/у 13600k/14600k то таке, а з 5600 цілком спокійно.
То я так і зробив. 34" 3440х1440p IPS 165Hz монітор за 180$ разом з доставкою, корпус Jonsbo за 2к, 5600 за 3500, x570 за 60$ (брати бу плату з цим сокетом набагато безпечніше, ніж am5 або 1700 в яких lga). А відеокарту тато малого сказав сам купить, бо теж буде сідати бавитись) І взяв 5070.
То мені вийшла плата + проц + монітор + корпус 375$. Трохи дорожче ніж 15к гривень, які планував.
Зібрав, ввімкнув cyberpunk, подивився, все працює, карта на 100%. Пішов глянув тести з 9800x3d - там в 5070 такий самий фпс, як і в мене на 5600. Глянув з 14600k (з ddr5) - там очікувано такий же фпс. Значить все ок.
Чи будуть якісь ігри, де воно впиратись в проц? Та будуть, мабуть. Але не аж так щоб дуже, не в 3440х1440. Ну і знову ж таки, це був би 14600 з пам'яттю 2400Mhz, а це велика різниця порівняно з 6000Mhz cl30.

i5 новий коштує дорожче ніж мені обійшлись проц + плата. А якщо з рук то трохи страшнувато, хоча можна в нас на форумі, але то теж дорожче. Плюс можливо довелось би думати про охолодження, а на цей 5600 просто поставив стару перформу, і забув. БЖ в мене був 600вт, думаю вистачило б, але знову ж у 5600 PPT 88вт і взагалі про це не треба думати. На i5 можна поставити ліміти, але комп цей стоятиме в іншому місті, і я не хочу руками ставити ліміти, думати чи біос не злетить в дефолт після чергового вимкнення світла і т.д.
Filabatya
Member
Аватар користувача
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення

Piter Cantrope
добре, що батя в долі :gigi:
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

Filabatya
То точно) В мене теж так було, коли був малий. Поки тато на роботі - в компі я. Він прийшов з роботи - сідав за комп, а мене гнав уроки вчити)

Я трохи подивився цю тему, і саме дивився 13600k/14600k проти 5600/5600х, бо це, як на мене, оптимальне що є на тих платформах. То якщо i5 дати швидку пам'ять, і ще тести в 1080p low, то там деколи можна і вдвічі більше фпс побачити. А якщо з однаковою DDR4 пам'яттю, то там вже набагато ближче. Ну і чим більша роздільна здатність, тим більше карта працює. Так шо я вирішив неупереджено взяти 5600.

Але по-доброму взяв би 7500f, якби не ці ціни на DDR5. Їх продають по 4к з рук, деколи навіть дешевше. Я аж здивався коли побачив.
XXXshadyXXX
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина\Норвегия

Повідомлення

Piter Cantrope
Так я выше и написал, если в 4к запустить Алан Вейк 2 то разницы не будет, упор то в видеокарту. А вот если поиграть в full hd в Battlefield 6 либо Arc Riders, то Ryzen 5 5600 сразу превращается в тыкву и дикий недогруз видеокарты🤷
Я сам слез с 5600X на 5700X3d, играю в 4к(псевдо) и разницы нет :gigi:
Alonzo
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Все ще користуюся 12700кф з ддр4, камінь топчик, шо в роботі, шо в ігорях навіть на 9070хт. Те, що його зараз можна взяти в районі усього 7к, мабуть, тимчасово :D
Gil_gamesh
Junior

Повідомлення

Я купував рік тому 64Gb хорошої DDR4 і Z690 плату за 150$ до свого 12900k. Відчуваю себе інвестором, який купив на низах.
Відповісти