ASUS випустила професійний 8K-монітор ProArt PA32KCX з підсвічуванням Mini-LED

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
dret09
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Пропоную обговорити ASUS випустила професійний 8K-монітор ProArt PA32KCX з підсвічуванням Mini-LED

Я розумію, що це проф апарат, але 8500 євро? ШО? :eek:
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

4032 зони :eek:
От це вже реально бімба :lick:
Mike88
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

daesz
рахуй по іншому: одна зона підсвітки на 8000 пікселів :D
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Mike88: 21.01.2026 11:21 daesz
рахуй по іншому: одна зона підсвітки на 8000 пікселів :D
Тут тільки 32", у "перекладі" на 4к32 - це буде "на 2к пікселів" :-P
gregory_amd
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

І все ще гірше майже у всьому за древній Pro display XDR... Який можна на $2к дешевше знайти ніж оце..

Upd: 1) шукати не треба, новий у офіціалів $5999 коштує
2) не майже а буквально по всім параметрам набагато краще...
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

dret09: 21.01.2026 11:04Я розумію, що це проф апарат, але 8500 євро? ШО? :eek:
Думаю, тисяча-друга тільки за моторчик у колориметрі :lol:
Dragobes
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

waryag: 21.01.2026 11:36
dret09: 21.01.2026 11:04Я розумію, що це проф апарат, але 8500 євро? ШО? :eek:
Думаю, тисяча-друга тільки за моторчик у колориметрі :lol:
+ по 500€ за кожну букву бренду :D
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Dragobes: 21.01.2026 11:55 + по 500€ за кожну букву бренду :D
Asus ProArt PA32KCX - 17 знаків. по 500 євро за кожний - 8500! :rotate:
Alexx-wisa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

"вбудований моторизований колориметр" що там моторизованого? :shuffle:
yariksom
Member

Повідомлення

Alexx-wisa: 21.01.2026 13:12 "вбудований моторизований колориметр" що там моторизованого? :shuffle:
Колориметер же :-P
Toster
Junior
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Чудово, через 10-12 років буде доступний кожному :rotate: Хоча й в 4к 32" пікселі не заважають :shuffle: Цього разу хочаб з двох не клеять :idea:
FarCry
Member
Аватар користувача

Повідомлення

dret09
А ви гляньте скільки коштують професійні монітори Sony Trimaster для телестудій. :rotate:
Наприклад - Sony PVM-X3200. Це теж 32". :D
HREN
Member
Аватар користувача
Звідки: Польша

Повідомлення

Это монитор для видео контента, для фото слишком слабенький по цветности и однородности. Из плюсов только разрешение, в остальном для видео сильно уступает ОЛЕД решениям. А для фото по цвету не сопоставим с EIZO 2740 - старым омнитором 4к 27"
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Ну нарешті хоч якісь новинки 8K, хай і навіть на нікчемних мініатюрних 32 дюймах. Може технологія все ж таки не вимре.
Filabatya
Member
Аватар користувача
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення

Kassatka
Це не телевізор, це 2 різних девайси :facepalm:
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Filabatya: 21.01.2026 18:06 Kassatka
Це не телевізор, це 2 різних девайси :facepalm:
Але всякий сучасний телевізор можна використовувати також як монітор, якщо під'єднати до компа через HDMI. І всякий сучасний монітор можна використовувати також як телевізор, якщо під'єднати до нього Android-приставку. Тож в принципі не критично важлива різниця.

І 43-50 дюймів найкращий оптимум саме для домашнього використання в ролі монітору. Як для робочих програм, так і для ігор за винятком шутерів. Для чисто телевізора можна і 65 дюймів і навіть 85, це лише на користь, були б гроші.
А 32 дюйми добре підходить лише для 2,5K. Для 4K, 5K, 6K, 8K краще мінімум 43 дюйми, максимум 50 дюймів, щоб ефективно використовувати все поле зоре, а також не просрати весь профіт можливості вмістити більше контенту при високій розподільчій здатності, замість того, щоб сильно урізати кількість цього корисного вмісту на екрані надмірним масштабуванням.

8K-телевізори в ролі телевізорів зараз буквально непотрібні, бо нема контенту. А от дисплей 8K у ролі монітору може виявитися дуже корисним - для робочого столу з високим ppi, для геймінгу, для фоток у високій розподільчій здатності.
Filabatya
Member
Аватар користувача
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення

Kassatka
є одна дрібничка в цій кулсторі 50 дюмів 8К перед лицем, це відуха, яка таке потяне :gigi:
хіба в 2к перемикатися для ігор, коли зявляться фільми тоді вже буде цікаво, на 42ці це вже буде 207ррі замість 107ррі :up:
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Khmelnytskyi

Повідомлення

gregory_amd: 21.01.2026 11:32І все ще гірше майже у всьому за древній Pro display XDR
1. Там 576 зон (тут 4 тис);
2. Працює лише по TB (в цьому крім TB є DP/HDMI)
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Filabatya: 22.01.2026 02:29 Kassatka
є одна дрібничка в цій кулсторі 50 дюмів 8К перед лицем, це відуха, яка таке потяне :gigi:
У найгіршому випадку б/в RTX 3090 за 30K у магазині/продавана з гарними відгуками буде предостатньо. Серед нового бажано мінімум RTX 5070 Ti, яка на жаль різко втрачає доступність у продажу :( .
Виходячи з того, що моя нинішня RX 6800 у 4K без рейтрейсингу для більшості ігор надмірна рази в два. З того, що перехід з 4K до 8K згідно тестів просаджує FPS приблизно втричі. І з того, що необов'язково все на ультра виставляти, лише текстури на ультра - це суперкритично.
А для робочого столу або фоток взагалі достатньо будь-якого відео з HDMI 2.1: хоч RTX 3050, RX 6400 хоч інтеграшки останніх поколінь проців.
Filabatya
Member
Аватар користувача
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення

що для вас іграбельний експіренс, 30 фпс?
Відповісти