Huawei планує почати продажі власних чипів для ШІ за межами Китаю

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Tiufin
Member

Повідомлення

dead_rat: 28.12.2025 20:02
Tiufin: 28.12.2025 12:46
Навряд чи. Бо Китай саме зараз вже на піку своєї могутності, а після піку, як відомо - спад. Чому він саме зараз на піку? Бо вже вичерпав всі ресурси, завдяки яким відбувався розвиток:
- західні гроші та технології скорочуються дуже швидкими темпами
- основні споживачі китайської продукції в світі почали закриватись від китайського експорту
- бідного населення, згодного працювати за їжу - вже немає. Трудові резерви вичерпані.
- впринципі приросту населення вже немає, т.к. відбувається швидке падіння народжуваності, і вже смертність перевищує народжуваність, а далі ці темпи будуть прискорюватись
- пастка середнього доходу, яка не вирішується при поточній політичній системі
- купа боргів та дисбалансів в економіці. Бо вони перетворили індикатор ВВП на ціль, якою треба маніпулювати (закон Гудхарда), в результаті всілякі міста-привиди, економічно неефективна інфраструктура та інші приклади перевиробництва (а криза перевиробництва- це найгірший різновид економічних криз). І навіть із таким підходом темпи зростання їхнього ВВП стрімко падають. Наприклад, по свіжим даним за 2025 рік темпи зростання Китаю приблизно такі ж самі, як в США.
Каца дивитеся?

А давайте про інші фактори:
- хто володіє усіми рідкоземами?
- в кого найбільші в світі виробничі потужності?
- в кого найсучасніше військове дронобудування?
- хто здатний мобілізувати найбільшу армію світу?
- хто має абсолютне стеження за населенням 24/7/365?
Ні, кац тут ні до чого, та й про Китай щось не пригадую у нього роликів.
Щодо вашого списку- а як це все впливає на економічний розвиток та вцілому на поняття держави-лідера? Ви перелічити щось зі сфери військової могутності. Але на одній військовій могутності не виїдеш. СРСР теж був дуже могутнім у військовому плані, але через прогнившу економічну модель рухнув без всілякої війни. Та й у світі із ядерними арсеналами у тисячі боєголовок всі ці переваги військової потуги дуже суперечливі.

Відправлено через 21 хвилину 8 секунд:
daesz: 28.12.2025 19:51Ок; коли є тільки чорне та біле - життя, мабуть, дуже легке
Ну звісно, від продукції з Китаю всі багато в чому залежать, але відверто вболівати за їхні успіхи - ну це дуже дивно, м'яко кажучі. По великому рахунку, саме завдяки Китаю (тому, що від всебічно підтримує росію) ця війна досі триває.
daesz: 28.12.2025 19:51Ever heard the story of Darth Plagueis the Wise Robin Hood? :D
Не зовсім зрозумів, що ви маєте на увазі? Що Китай буде таким собі Робін Гудом? Звісно не буде. Чи те, що людям подобається вірити в чергового Робіна Гуда? Ну я тому і відреагував на те ваше повідомлення, щоб цю віру розвіяти. Бо хтось прочитає та й дійсно так почне вважати.
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Tiufin: 28.12.2025 20:20
dead_rat: 28.12.2025 20:02
Каца дивитеся?

А давайте про інші фактори:
- хто володіє усіми рідкоземами?
- в кого найбільші в світі виробничі потужності?
- в кого найсучасніше військове дронобудування?
- хто здатний мобілізувати найбільшу армію світу?
- хто має абсолютне стеження за населенням 24/7/365?
Ні, кац тут ні до чого, та й про Китай щось не пригадую у нього роликів.
Щодо вашого списку- а як це все впливає на економічний розвиток та вцілому на поняття держави-лідера? Ви перелічити щось зі сфери військової могутності. Але на одній військовій могутності не виїдеш. СРСР теж був дуже могутнім у військовому плані, але через прогнившу економічну модель рухнув без всілякої війни. Та й у світі із ядерними арсеналами у тисячі боєголовок всі ці переваги військової потуги дуже суперечливі.
Якраз навпаки, військова могутність це все.

Те що пересічний китаєць має поганеньке життя - це його проблеми. Совок то і розвалився, бо військова міць так само дала тріщину і не змогли більше силою отримувати все що було потрібно.

Я був у Китаї не далі як учора, зацінив цифровий концтабір і рівень пропаганди, русні до них далеко.
Востаннє редагувалось 28.12.2025 20:43 користувачем dead_rat, всього редагувалось 1 раз.
Tiufin
Member

Повідомлення

VovaII: 28.12.2025 20:17Площа заводу більша за площу Парижу.
А чого не більше за площу Марса? Якось в людей взагалі немає критичного мислення, що вірять у всіляку маячню та несуть її далі у маси :banghead:
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Tiufin: 28.12.2025 20:42
VovaII: 28.12.2025 20:17Площа заводу більша за площу Парижу.
А чого не більше за площу Марса? Якось в людей взагалі немає критичного мислення, що вірять у всіляку маячню та несуть її далі у маси :banghead:

BYD's "Super Factory" refers to its massive, highly automated EV manufacturing complex in Zhengzhou (formerly Jung/Jangzhou), China, a huge industrial city-within-a-city designed for massive scale, cost efficiency, and vertical integration, producing millions of EVs annually

Vast Size: Spans over 130 sq km (around 50 sq miles), larger than San Francisco, functioning as a self-contained city with housing, schools, malls, and recreation for 60,000+ workers
Навіть якщо камрад перебільшив, то не дуже сильно
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Tiufin: 28.12.2025 20:42
VovaII: 28.12.2025 20:17Площа заводу більша за площу Парижу.
А чого не більше за площу Марса? Якось в людей взагалі немає критичного мислення, що вірять у всіляку маячню та несуть її далі у маси :banghead:
Площадь завода 130км квадратных.
Сравнивайте.

Площадь Парижа -105
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Cirax
Ну центр Парижу 105 кв км, але Великий Париж ~800.

Тому твердження вцілому справедливе, що завод більший за історичний Париж
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Tiufin: 28.12.2025 20:41Ну звісно, від продукції з Китаю всі багато в чому залежать, але відверто вболівати за їхні успіхи - ну це дуже дивно, м'яко кажучі. По великому рахунку, саме завдяки Китаю (тому, що від всебічно підтримує росію) ця війна досі триває.
спойлер
Тільки не по вині Китаю ця війна почалась, не Китай віддав весь ядерний потенціал нашої країни, не Китай розпродав всю воєнну амуніцію, поки палив пусті склади, не Китай розмінував перешийок між Кримом та Херсоном, і тд.
Все дуже просто, якщо дивитись на світ в чорних та білих кольорах. Але Китай, як і всі наші так звані "союзники" діє в особистих інтересах, і нагадаю - всі ці гнилі підараси Європи досі в нейтральних водах нафту переливають, купляють золото з росії через всякі Емірати чи Турцію, купляють газ через Турцію та Казахстан, купляють лом, жмуть руку та сідають за стіл перемовин і терористом, але чомусь ви вирішили про це мовчати, дуже зручно із вашої сторони :rotate:
edt.
спойлер
Зображення
Востаннє редагувалось 28.12.2025 21:05 користувачем daesz, всього редагувалось 1 раз.
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

dead_rat: 28.12.2025 20:54 Cirax
Ну центр Парижу 105 кв км, але Великий Париж ~800.

Тому твердження вцілому справедливе, що завод більший за історичний Париж
Ну, про пригороды речи не было :)
Tiufin
Member

Повідомлення

dead_rat: 28.12.2025 20:45Навіть якщо камрад перебільшив, то не дуже сильно
Ок, тут я поспішив із висновками. Щойно подивився - так, будуть щось типу мономіста. Ну і під парижем уявляв ото все велике місто, а воно виявляється ще ділиться на саме Париж та Великий Париж. Та й площа міста рахується дивно - наприклад, якщо це щось витягнуте то вона може бути величезною (наприклад, як із Кривим рогом).
Тим не менш, так, дійсно китайці будуть щось велике.
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Tiufin
Щоб прояснити ось карта, червоним Гугл відмітив Париж, а все навкруги то Великий Париж.

Хаха, карта палить де мій колишній офіс
спойлер

Зображення
Tiufin
Member

Повідомлення

dead_rat: 28.12.2025 20:42Совок то і розвалився, бо військова міць так само дала тріщину і не змогли більше силою отримувати все що було потрібно.
Та ні. Армія там у 80х якраз була на піку могутності. Та й що у 80х не зміг отримувати совок через проблеми із армією? Хіба якісь країни вийшли з-під його влади через послаблення армії? Ні. То ж, всі ресурси він отримував як і раніше, армія була міцною, а от економічна система - згнила.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

VovaII: 28.12.2025 20:17Кажете відстала країна?
Та це у нас відсталі не бачать куди прямує світ. В китаї зненацька поєдналось все що треба: сильна стабільна диктатура з плануванням розвитку держави на наступні 50 років, і абсолютно дикий капіталізм рівня америки 150-річної давнини. Це комбо не може не виграти.
Трамп намагається рівно те ж саме провернути в штатах тому що це реально працююча схема, котра поставила економіку ліводемократичних штатів на коліна. Доводиться перед якимись там китайцями повзати і просити а дайте нам ресурсу чи продайте ще якусь фігнюшку. Сто років тому про таке і в анекдотах не розповідали ще.

Відправлено через 13 хвилин 55 секунд:
До речі на Тайвані перші 50 років теж була диктатура і дикий капіталізм. Тому він і розвинувся так. Потім трішечки погрались в демократію, і тепер назад до старого-рідного гоміньдану бо якась фігня виходить. Південа Корея також в свої роки бурхливого розвитку не відрізнялась особливою демократичністю, а зараз погрязла в корупції зато демократичній :laugh:
Vi
Member
Звідки: Млечный Путь

Повідомлення

Scoffer
Про демократию ещё Платон написал всё с избытком. Собственно, если его почитать, то аналогии с сегодняшним упадком демократического мира не заставят себя долго ждать. И тут уже вспомнится Эклезиаст. :)
yariksom
Member

Повідомлення

ronemun: 27.12.2025 21:37 daesz
Scoffer
ви забуваєте основний принцип Вселенної - все що бажаєш іншим отримаєш сам
Китай чітко показує що він піде саме силовим шляхом, ви підтримуєте це - отримаєте.
По суті навіть мовчазна згода (на злочин) це згода - і закони Всесвіту це приймають як згоду, аналогічно голосуванню на виборах.
І ви це отримаєте.
Китай силовим шляхом ніби ніколи нічого не досяг.
З іншої сторони вони завжди асимілювали загарбників.
Єгипет, Рим, Візантія, монголи (як завойовник) трампарампам ... так дальше, були передовими і счезли, а Китай ні.
Виходить, що сама історія нам каже - не розвивайся швидко :gigi:
Дурня звичайно, але така думка має право на існування. :shuffle:
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

yariksom: 30.12.2025 19:09 Єгипет, Рим, Візантія, монголи (як завойовник) трампарампам ... так дальше, були передовими і счезли, а Китай ні.
А яке відношення сьогодняшній комуністичний Китай має до того, що був в ті часи?
Тоді Рим = Італія
Єгипет - є
Монголія - є
Візантія це Турція
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

dead_rat: 30.12.2025 19:35Єгипет - є
А єгиптян немає :D Ну там трішки тих коптів ще є, але я думаю в осяжному майбутньому їх таки дожують араби.
dead_rat: 30.12.2025 19:35Візантія це Турція
Греція все ж таки. Тюрки не мають нічого спільного з населенням Візантії до її завоювання.
Відповісти