Корейські фахівці прогнозують, що до 2040 року буде освоєно техпроцес 0,2 нм

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Олег Мандріаник
Member

Повідомлення

Пропоную обговорити Корейські фахівці прогнозують, що до 2040 року буде освоєно техпроцес 0,2 нм

Гугля утверждает что диаметр ОДНОГО атома кремния - 0,24нм. Я тут немного плохо не понял - как они собираются сделать транзистор меньше чем диаметр ОДНОГО атома кремния? 🤔😁
yariksom
Member

Повідомлення

Олег Мандріаник
Так ти їм це розкажи. Вони скорше всього повідомлять, що ти неправильно зрозумів :gigi:
Tiufin
Member

Повідомлення

Олег Мандріаник: 25.12.2025 18:06 Пропоную обговорити Корейські фахівці прогнозують, що до 2040 року буде освоєно техпроцес 0,2 нм

Гугля утверждает что диаметр ОДНОГО атома кремния - 0,24нм. Я тут немного плохо не понял - как они собираются сделать транзистор меньше чем диаметр ОДНОГО атома кремния? 🤔😁
Ну це ж уже сто разів говорено-переговорено, що мова про умовні нм. Але цього достатньо, щоб зробити уявлення щодо чіпів різних техпроцессів.
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Олег Мандріаник
тут в форумі всі давно знають, що крім реальних нанометрів є ще й маркетингові
ласкаво просимо в клуб!
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Які б не були вони уявні, а меньше атома їх ніяк не зробити. Хіба що використовувати інші атоми.
Щоправда писали про використання витягнутих атомів… — може їх будуть вертикально витягувати, то вони в «талії» вужчі робитимуться?
Здається простіше/дешевше багатошарові процесори робити?
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Правильно сказати «перейменують у 0,2нм»
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

А взагалі схоже на ситуацію: зробити ми не можемо, але так себе розпіаримо! — Що, до речі, має підґрунтя в переманюванні провідних інженерів китайцями. Кінчаються часи, коли Самсунг скуповував знання совкових інженерів. — Для скептиків: тому Самсунг зараз Самсунг, що скуповував ідеї і розробки совкових інженерів.
Kirakishou
Member

Повідомлення

Корейські маркетологи прогнозують, що до 2040 року буде освоєно техпроцес 0,2 нм
Виправив
MqM
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

VovaII: 25.12.2025 19:49 А взагалі схоже на ситуацію: зробити ми не можемо, але так себе розпіаримо! — Що, до речі, має підґрунтя в переманюванні провідних інженерів китайцями. Кінчаються часи, коли Самсунг скуповував знання совкових інженерів. — Для скептиків: тому Самсунг зараз Самсунг, що скуповував ідеї і розробки совкових інженерів.
Багато там Самсунг накопіював розробок? напевно робили аналоги радянських компів? :D
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

VovaII: 25.12.2025 19:49А взагалі схоже на ситуацію: зробити ми не можемо, але так себе розпіаримо! — Що, до речі, має підґрунтя в переманюванні провідних інженерів китайцями. Кінчаються часи, коли Самсунг скуповував знання совкових інженерів. — Для скептиків: тому Самсунг зараз Самсунг, що скуповував ідеї і розробки совкових інженерів.

:popcorn:
Які саме? Безнадійно застарілий реверс інжиніринг західних ПК? Побутову техніку, якою можливо користуватися лише при повній відсутності альтернатив?
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

waryag: 25.12.2025 21:30Які саме?
MqM: 25.12.2025 20:34Багато там Самсунг накопіював розробок?
А ви не плутайте розробки і впровадження. Я вже наводив приклад: стелс літаки розробили в совку. А з впровадженням щось пішло не так на рівні "нафіга нам це треба, радянська людина має героїчно йди і дохнути в парадній формі".
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

waryag: 25.12.2025 21:30Які саме?
В интернетах пишут что самсунг в одно время всё у всех скупала и у ссср тоже - но из контекста что признают только с 1991 с открытием представительства после дип переговоров с Кореей. А товары с 1990 возили в ссср.
Байка из интернетов что самсунг сперла документацию по каким то ЖК дисплеям (конспекты лекций) и у себя начала мутить исследования после этого. В то время сложно было подобрать химикат (науки по жидким кристаллам не было) для ЖК у всех соединений куча недостатков... вот самсунг по байка и перед развёртывание исследований прошлась по миру поглядеть что у кого "изобретено" - обычное исследовавшие рыночной ниши - что для СССР акт шпионажа.
И совкoдрoчерaм приятно мол они дали миру технологии ЖК мониторов.
MqM
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Scoffer: 25.12.2025 21:52
waryag: 25.12.2025 21:30Які саме?
MqM: 25.12.2025 20:34Багато там Самсунг накопіював розробок?
А ви не плутайте розробки і впровадження. Я вже наводив приклад: стелс літаки розробили в совку. А з впровадженням щось пішло не так на рівні "нафіга нам це треба, радянська людина має героїчно йди і дохнути в парадній формі".
Не знаю про стелс, знаю про літаки вертикального злету, які не могли довести до стабільного стану
FastBullet
Member

Повідомлення

MqM: 25.12.2025 21:55
Scoffer: 25.12.2025 21:52

А ви не плутайте розробки і впровадження. Я вже наводив приклад: стелс літаки розробили в совку. А з впровадженням щось пішло не так на рівні "нафіга нам це треба, радянська людина має героїчно йди і дохнути в парадній формі".
Не знаю про стелс, знаю про літаки вертикального злету, які не могли довести до стабільного стану
Та все там стабільно і воно літає як треба...Але економічно все одно воно непотрібно і як виявилось з військової точки зору теж)) Бо якби це була Мрія або Руслан з вертикальним злітом та приземленням, але ж куди там))
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

MqM
waryag
А! То Ви взагалі дупля не ловите що таке розробки. — Гугліть самі, а то дуже довго розповідати.
Для прикладу: років із 30 тому ІВМ придумало писати інформацію на носій купою головок. Щось типу скануючий електронний мікроскоп із 1000 паралельних головок. — Так от погулять скільки тисяч патентів було зареєстровано на цю тему, яка нікуди далі не пішла. — Це для прикладу розуміння, що таке наукові дослідження і розробки.
MqM
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

VovaII: 25.12.2025 22:34 MqM
waryag
А! То Ви взагалі дупля не ловите що таке розробки. — Гугліть самі, а то дуже довго розповідати.
Для прикладу: років із 30 тому ІВМ придумало писати інформацію на носій купою головок. Щось типу скануючий електронний мікроскоп із 1000 паралельних головок. — Так от погулять скільки тисяч патентів було зареєстровано на цю тему, яка нікуди далі не пішла. — Це для прикладу розуміння, що таке наукові дослідження і розробки.
За те ми добре розуміємо, як розвивалися обчислювальні машини в радянському союзі, де технології відставали на десятки років. Ви так і не відповіли, які саме технології совка Самсунг використав) Вам же не буде важко перечислити з посиланням на джерела?
пс скільки у нас тих підприємств збанкрутувало одразу ж після переходу на ринкову економіку, де вже з'явилася конкуренція
MqM
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

FastBullet: 25.12.2025 22:08
MqM: 25.12.2025 21:55

Не знаю про стелс, знаю про літаки вертикального злету, які не могли довести до стабільного стану
Та все там стабільно і воно літає як треба...Але економічно все одно воно непотрібно і як виявилось з військової точки зору теж)) Бо якби це була Мрія або Руслан з вертикальним злітом та приземленням, але ж куди там))
Та невже? а коли обмаль місця, коли немає наземної інфраструктури для посадки?
Все таки зависання на місці в певних ситуаціях має плюс, ніж пролетіли і наново заходити на ціль)
FastBullet
Member

Повідомлення

MqM: 25.12.2025 23:06
FastBullet: 25.12.2025 22:08

Та все там стабільно і воно літає як треба...Але економічно все одно воно непотрібно і як виявилось з військової точки зору теж)) Бо якби це була Мрія або Руслан з вертикальним злітом та приземленням, але ж куди там))
Та невже? а коли обмаль місця, коли немає наземної інфраструктури для посадки?
Все таки зависання на місці в певних ситуаціях має плюс, ніж пролетіли і наново заходити на ціль)
Ви мабуть не зовсім розумієте для чого потрібен літак і яке в нього завдання. Вже за майже 5 років війни можна було зрозуміти...
А для інших завдань є конвертоплани, гелікоптери та інше.
Зараз для літака першочергове це перейти на ШІ (6 покоління), ще більше збільшити непримітність (для радарів), посилити авіоніку (РЕБ, супутники, локатори та інше) і бонусом якщо вийде, то зробити надзвуковий політ безфорсажним (але це більше вже справа не самих літаків, а виробників двигунів до них).
MqM
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

FastBullet: 26.12.2025 00:52
MqM: 25.12.2025 23:06

Та невже? а коли обмаль місця, коли немає наземної інфраструктури для посадки?
Все таки зависання на місці в певних ситуаціях має плюс, ніж пролетіли і наново заходити на ціль)
Ви мабуть не зовсім розумієте для чого потрібен літак і яке в нього завдання. Вже за майже 5 років війни можна було зрозуміти...
А для інших завдань є конвертоплани, гелікоптери та інше.
Зараз для літака першочергове це перейти на ШІ (6 покоління), ще більше збільшити непримітність (для радарів), посилити авіоніку (РЕБ, супутники, локатори та інше) і бонусом якщо вийде, то зробити надзвуковий політ безфорсажним (але це більше вже справа не самих літаків, а виробників двигунів до них).
Ну так конвертоплани існують ледь не в єдиній моделі, й то кажуть американська армія в них розчарувалася (переважно через технічну надійність)
Ну так розкажіть чому такий попит на f-35)
Мабуть ніхто нічого не розуміє, аое при тому скуповує)
Пс так дійсно, я не військовий пілот, щоб розуміти всі нюанси війни. Спостерігати за війною це заажди інше, не зважаючи скільки там років цде війна)
І все ж не вірю, що технології впроваджуються по приколу)
До речі щодо гелікоптерів, то вони взагалі перестали мати сенс в тій самій згаданій сучасній війні, а от мінуси у вигляді швидкості та висоти порівняно з літаками таки збереглися
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

MqM: 26.12.2025 00:59Ну так розкажіть чому такий попит на f-35
Був попит. Тому що була концепція що якщо ти купляєш американську зброю, америка наводить порядок і не дає на тебе нападати. Трамп успішно зруйнував цю концепцію. Від F-35 вже відмовились Іспанія, Португалія і серйозно подумує над цим Канада, а літаки що вивільнились в результаті цієї відмови, не зацікавили навіть Індію. Треба розуміти що F-35 з самого початку не планувався в якості винищувача завоювання панування в небі і з цією роллю не впорається, зато коштує супердорого і не факт що краще двох покоління 4++, котрих заважить по ціні. Америкосам треба була заміна F/A-18 на авіаносці і вони впарили її іншим. Винищувачем же планувався, був і є F-22. Але його робити успішно розучились. Всьо, немає таких технологій у них більше. Все настільки погано що довелось реінкарнувати і повторно запустити в серію F-15 щоб замінити ним F-22 :facepalm: Благо F-15 до цього успішно впарювали всім сортам арабів і робити ще вміють. Так от на основі арабської версії тепер штати модернізують авіапарк :laugh:
Відповісти