Выбор монитора

Мониторы и другие устройства отображения информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Свіже оновлення щодо вигорання вже за 21 місяць

l-m
Member

Повідомлення

FirstTDM: 30.11.2025 23:09А можно достоверную ссылку на такие числа про кинофильмы?
Мушу визнати, що був не правий.
Заради цікавості прогнав десяток фільмів що були під рукою, та там середня яскравість (тобто середнє арифметичне з всіх кадрів фільму, для яких береться середня яскравість по кадру (FALL, Frame-Average Light Level)) виходить значно нижча. А саме від 5.9 ніт до 26.4. Під спойлером докладна статистика.
спойлер

Код: Виділити все

Results: Spider-Man Into the Spider-Verse (2018) BDRemux 4K 2160p 
==========================================================================================
MaxCLL     | Max: 9179.7 | Avg: 553.9 | Median: 438.5 | P95: 1345.2 | P99: 2057.4
FALL       | Max: 690.8 | Avg: 19.2 | Median: 10.1 | P95: 66.0 | P99: 116.1

Results: A.Star.Is.Born.2018.2160p.BDRemux
==========================================================================================
MaxCLL     | Max: 2947.4 | Avg: 589.5 | Median: 664.2 | P95: 932.2 | P99: 1200.9
FALL       | Max: 442.7 | Avg: 26.4 | Median: 13.5 | P95: 89.5 | P99: 158.4

Results: Dungeons.and.Dragons.Honor.Among.Thieves.2023.2160p.UHD.BDRemux
==========================================================================================
MaxCLL     | Max: 927.4 | Avg: 216.6 | Median: 206.6 | P95: 411.2 | P99: 495.4
FALL       | Max: 216.8 | Avg: 5.9 | Median: 2.8 | P95: 22.0 | P99: 34.8

Results: Le.Comte.de.Monte-Cristo.2024.2160p.BDRemux.HEVC.HDR.DV.TrueHD.Atmos.7.1
==========================================================================================
MaxCLL     | Max: 2060.9 | Avg: 389.8 | Median: 319.5 | P95: 944.2 | P99: 1255.8
FALL       | Max: 161.9 | Avg: 7.4 | Median: 2.6 | P95: 31.0 | P99: 71.6

Results: Dune.2021.Hybrid.UHD.Blu-Ray.Remux.2160p
==========================================================================================
MaxCLL     | Max: 1409.2 | Avg: 211.2 | Median: 159.8 | P95: 597.2 | P99: 845.5
FALL       | Max: 350.7 | Avg: 14.6 | Median: 2.5 | P95: 70.0 | P99: 115.3

Results: Kinds.Of.Kindness.2024.2160p.WEB-DL.DV.HDR10.PLUS
==========================================================================================
MaxCLL     | Max: 344.4 | Avg: 103.1 | Median: 104.4 | P95: 140.2 | P99: 165.0
FALL       | Max: 91.0 | Avg: 13.6 | Median: 12.2 | P95: 31.9 | P99: 39.8

Results: Spider-Man Across the Spider-Verse (2023) UHD.Blu-Ray.Remux
==========================================================================================
MaxCLL     | Max: 2395.2 | Avg: 300.6 | Median: 284.3 | P95: 563.5 | P99: 770.0
FALL       | Max: 149.0 | Avg: 17.0 | Median: 11.4 | P95: 52.2 | P99: 79.2

Results: Strange Darling (2024) UHD.Blu-Ray.Remux
==========================================================================================
MaxCLL     | Max: 3326.2 | Avg: 324.5 | Median: 333.3 | P95: 651.7 | P99: 844.3
FALL       | Max: 217.4 | Avg: 10.2 | Median: 7.4 | P95: 28.5 | P99: 44.7

Results: The Substance (2024) UHD.Blu-Ray.Remux
==========================================================================================
MaxCLL     | Max: 404.5 | Avg: 124.7 | Median: 128.5 | P95: 226.3 | P99: 271.2
FALL       | Max: 133.0 | Avg: 14.9 | Median: 9.0 | P95: 46.6 | P99: 68.0

Results: The Fabelmans.2022.UHD.Blu-Ray.Remux.2160p
==========================================================================================
MaxCLL     | Max: 182.2 | Avg: 89.1 | Median: 92.8 | P95: 119.8 | P99: 132.1
FALL       | Max: 67.5 | Avg: 6.8 | Median: 4.9 | P95: 19.9 | P99: 27.8
Також для найбільш "середньояскравого" додам графіки (по кліку збільшення):
реальна яскравість декодовваного відео HDR10
hdr_lum_plot_A.Star.Is.Born.2018.2160p.BDRemux.png
метаданні Dolby Vision, це не фактична яскравість, а допоміжні данні про налаштування яскравості для екрана
graph_Star.Is.Born.png
Отже, якщо пікова яскравість (MaxCLL = Maximum Content Light Level), якихось декількох пікселів регулярно пробиває небеса, то FALL, тобто серденя яскравість, зазвичай дуже-дуже низька у фільмах, та ледве відривається від дна графіку. Тепер стає зрозуміліше чому ОЛЕД телевізори на яких дивляться кіно все ніяк вигоряти не хочуть.
FirstTDM: 30.11.2025 23:09Но вот зачем производители мониторов и ТВ всё время борются за максимальную яркость 1К, 2К и выше... вот Самсунг пообещал 4000 нит...
Самсунг пише про пікову яскравість. Вона зайвою не буде, вище є нагялдні приклади чому (див MaxCLL). А крім цього, й для більшого ресурсу теж корисно.

Відправлено через 19 хвилин 6 секунд:
Gold_Star: 01.12.2025 23:41 До речі, тут до нас доїхав ультрабюджетний QD-OLED Samsung G50SF з піковими 200 ніт, щоправда цінник у нього зовсім далекий від рекомендованих 350$...
Чудовий варік для свідка "динамічної яскравості" в HDR :laugh:
Через твою маячню, яку несеш тут вже купу повідомлень підряд, та те, що це свіжа модель, був змушений дивитись китайський огляд.
HDR standard maximum brightness: 396.2 cd/m2
OLED G5 LS27FG500S.png
І то, можливо китаєць не розібрався як увімкнути інший режим окрім "HDR400". Але й так очевидно що пікові 200 ніт це твоя фантазія невідомо чим навіяна.
FirstTDM
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

l-m: 02.12.2025 15:54Мушу визнати, що був не правий... виходить значно нижча. А саме від 5.9 ніт до 26.4.
Да ну... это не совсем то, о чем мы говорим:

1) Как бы надо анализировать полный BD, а не разные варианты BDRemux
2) "Средняя температура по больнице вместе с моргом" мало о чем говорит B-)
3) На приведенных графиках видны сотни/тысячи пиков выше 500 нит в HDR - вот для этого и нужен хороший ТВ/Монитор
l-m: 02.12.2025 15:54Отже, якщо пікова яскравість (MaxCLL = Maximum Content Light Level), якихось декількох пікселів регулярно пробиває небеса, то FALL, тобто серденя яскравість, зазвичай дуже-дуже низька у фільмах, та ледве відривається від дна графіку. Тепер стає зрозуміліше чому ОЛЕД телевізори на яких дивляться кіно все ніяк вигоряти не хочуть.
Я бы сказал, что несколько секунд на экране сверх яркие вспышки для кинематографичных эффектов... и так десятки/сотни раз на протяжении фильма...

Ну и по пикселам: 4К=3840*2160=8,3 млн т.е. участок 2-5% для пиковой яркости - это сотни тысяч пикселей... B-)
Gold_Star
Member

Повідомлення

l-m: 02.12.2025 15:54Через твою маячню, яку несеш тут вже купу повідомлень підряд, та те, що це свіжа модель, був змушений дивитись китайський огляд.
В якому ти не бачиш, що 396.2 ніти це 1% білого на екрані, при 100% це значення якраз рівне декларованим 200 нітам - монітор не відповідає навіть стандарту HDR400
l-m: 02.12.2025 15:54як увімкнути інший режим окрім "HDR400".
В цьому режимі QD-OLED монітори зазвичай видають номінальних 400 ніт при 100% білого. Якщо ти цього не знав - тепер знатимеш
l-m: 02.12.2025 15:54китаєць не розібрався
l-m: 02.12.2025 15:54це твоя фантазія
Бо один ти в нас розумний, а усі тупі :rotate:
FirstTDM: 02.12.2025 16:39Как бы надо анализировать полный BD, а не разные варианты BDRemux
Та можна було би й по нетфліксу з рівнем якості Widevine L1, але маємо те що маємо - людина сама не знає що доказує :)
l-m
Member

Повідомлення

FirstTDM: 02.12.2025 16:39 1) Как бы надо анализировать полный BD, а не разные варианты BDRemux
:facepalm:
Тут би ще спитати який "полный BD" з 31 випущеного варіанту, але насправді, кому "нада" той хай і займається дурницями.
FirstTDM: 02.12.2025 16:39 2) "Средняя температура по больнице вместе с моргом" мало о чем говорит B-)
Якщо є чим думати, то надана статистика багато про що каже.

Gold_Star: 02.12.2025 17:25
l-m: 02.12.2025 15:54Через твою маячню, яку несеш тут вже купу повідомлень підряд, та те, що це свіжа модель, був змушений дивитись китайський огляд.
В якому ти не бачиш, що 396.2 ніти це 1% білого на екрані
Я все бачу. Як і бачив твою маячню про пікову яскравість в 200 ніт. Якби я мав щастя її не бачити, то не писав би тут.
Gold_Star: 02.12.2025 17:25 при 100% це значення якраз рівне декларованим 200 нітам - монітор не відповідає навіть стандарту HDR400
І як це міняє що для 1% він видає 396.2, а для 10% - 395.4? Ти ж заявляв що 200.
Крім того, HDR400 жоден з QD-OLED моніторів не відповідає. Для них є "True Black 400", де треба тільки 8% Peak Brightness 400 cd/m2, а не 100%.
Gold_Star: 02.12.2025 17:25 В цьому режимі QD-OLED монітори зазвичай видають номінальних 400 ніт при 100% білого. Якщо ти цього не знав - тепер знатимеш
Не видають. Це твоє чергове марення, попий таблетки.
Найкращий результат серед QD-OLED це 280 cd/m² на сьогодняшній день - https://www.rtings.com/monitor/tools/ta ... =copy_link
Gold_Star: 02.12.2025 17:38 Бо один ти в нас розумний, а усі тупі :rotate:
За всіх не скажу. Але про тебе, так, вердикт невтішний.
Gold_Star: 02.12.2025 17:38 Та можна було би й по нетфліксу з рівнем якості Widevine L1, але маємо те що маємо - людина сама не знає що доказує :)
Widevine L1 це не рівень якості, а DRM. Враження що це пише ШІ-бот з галюцинаціями :lol:
Але ладно, покажи свої графіки "по нетфліксу з рівнем якості Widevine L1", ти ж знаєш що доказуєш :laugh:
Gold_Star
Member

Повідомлення

l-m: 02.12.2025 18:11Як і бачив твою маячню про пікову яскравість в 200 ніт. Якби я мав щастя її не бачити, то не писав би тут.
Можливо тому що:
1 Я брав інформацію з відкритих україно- чи англомовних джерел
2 Мені байдуже на модель з відбракованою матрицею
3 Монітор все ще не може в нормальний HDR, а при ціні в 500$ таке не потрібне
l-m: 02.12.2025 18:11Не видають. Це твоє чергове марення, попий таблетки.
Твоя шиза нажаль невиліковна. Розжую: монітори можуть тестувати при різних PQ EOTF, з якими ABL працює агресивніше ніж в звичайному режимі HDR400 Black. Тобто щоб підтвердити твою тезу, тобі як мінімум потрібно на своєму QD-OLED моніторі (якого в тебе судячи з усього немає) люксометром заміряти 100% білого в обох режимах HDR без "захисту OLED"
l-m: 02.12.2025 18:11Widevine L1 це не рівень якості, а DRM. Враження що це пише ШІ-бот з галюцинаціями
В тебе ще й проблеми з причинно-наслідковістю, якщо не врубаєш що без Widevine L1 немає якості 4K HDR :lol:
l-m: 02.12.2025 18:11ти ж знаєш що доказуєш
Можеш відкрити свій же графік по бдріпу, де жирною лінією середня яскравість сягає 600-700 ніт :rotate:
JIPOCTO_AHAHAC
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Всім привіт! Порадьте 4к монік, дивлюсь на Acer XV275KP5 mini led IPS, але роздивлюсь альтернативи

Також, краще брати 27" чи 32"?
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

JIPOCTO_AHAHAC: 02.12.2025 22:59Також, краще брати 27" чи 32"?
Проти 27" нічого проти не маю, але зараз брав би виключно 32".
Свегер
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

JIPOCTO_AHAHAC: 02.12.2025 22:59 Всім привіт! Порадьте 4к монік, дивлюсь на Acer XV275KP5 mini led IPS, але роздивлюсь альтернативи

Також, краще брати 27" чи 32"?
Із альтернатив, це Samsung Odyssey Neo G7 (LS32BG750) на 32 дюйми, VA матриця. Один із найкращих Mini Led моніторів, які ще є на ринку на сьогоднішній день в бюджеті до 1000$
Також, 32 дюйми, це вже досить не маленький екран і потрібно враховувати глубину вашого столу, щоб було комфортно (можливо знадобиться кронштейн, якщо потрібно буде розмістити його подалі), та враховувати висоту екрану - такого розміру монітор, потрібно опускати максимально низько до столу, щоб не боліла шия від задирання голови.
Як варіант, можна вирізати картонний шаблон в розмір екрану можливого монітора, щоб оцінити його габарити в себе на столі.
JIPOCTO_AHAHAC
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergN: 02.12.2025 23:02
JIPOCTO_AHAHAC: 02.12.2025 22:59Також, краще брати 27" чи 32"?
Проти 27" нічого проти не маю, але зараз брав би виключно 32".
А чому так?

Отправлено спустя 57 секунд:
Свегер: 02.12.2025 23:31
JIPOCTO_AHAHAC: 02.12.2025 22:59 Всім привіт! Порадьте 4к монік, дивлюсь на Acer XV275KP5 mini led IPS, але роздивлюсь альтернативи

Також, краще брати 27" чи 32"?
Із альтернатив, це Samsung Odyssey Neo G7 (LS32BG750) на 32 дюйми, VA матриця. Один із найкращих Mini Led моніторів, які ще є на ринку на сьогоднішній день в бюджеті до 1000$
Також, 32 дюйми, це вже досить не маленький екран і потрібно враховувати глубину вашого столу, щоб було комфортно (можливо знадобиться кронштейн, якщо потрібно буде розмістити його подалі), та враховувати висоту екрану - такого розміру монітор, потрібно опускати максимально низько до столу, щоб не боліла шия від задирання голови.
Як варіант, можна вирізати картонний шаблон в розмір екрану можливого монітора, щоб оцінити його габарити в себе на столі.
Що можете сказати про той монік який вище згадував Асер? Ціна 550 USD
FirstTDM
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

JIPOCTO_AHAHAC: 02.12.2025 22:59дивлюсь на Acer XV275KP5 mini led IPS, але роздивлюсь альтернативи
В этот бюджет уже помещается 27" QD-OLED - он лучше будет для игр/кино...
Свегер: 02.12.2025 23:31 Samsung Odyssey Neo G7 (LS32BG750) на 32 дюйми, VA матриця. Один із найкращих Mini Led моніторів, які ще є на ринку на сьогоднішній день в бюджеті до 1000$
В бюджете 1000$ уж точно надо брать 4К 32" QD-OLED
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Загорівся недавно ідеєю придбати собі ОЛЕД монітор. 32'', 4К. Надивився оглядів та зупинився на двох варіантах:
WOLED Asus ROG Strix OLED XG32UCWG - 49К.
QD-OLED Samsung Odyssey OLED G8 G81SF - акційна ціна 44К(з картою розетка 42К).
Ще був варіант уцінка G81SF через подряпини позаду моніка за 36К, але поки я думав, його хтось замовив. З недоліків, гарантію Розетка давала лише 14 днів, що для ОЛЕД монітору за косарь, трохи ризиково.

По Асус були сумніви через глянець TrueBlack Glossy. Мій попередній глянцевий монітор напрягав, тим що відбивав все підряд, навіть моє обличчя. По Самсунгу, пишуть, що мат занадто вже грубий. Нормальної ціни на чорну п'ятницю я не побачив та вирішив поки що почекати. Можливо дочекатись четвертого покоління WOLED.

Відправлено через 1 хвилину 30 секунд:
Свегер: 03.12.2025 00:42Один із найкращих Mini Led моніторів, які ще є на ринку на сьогоднішній день в бюджеті до 1000$
Наче головна перевага Mini Led, в тому, що він близький до ОЛЕДу по картинці при ціні в ~300 баксів. Який сенс брати Mini Led за косарь.
Востаннє редагувалось 03.12.2025 01:05 користувачем kairo, всього редагувалось 1 раз.
FirstTDM
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

kairo: 03.12.2025 00:50Наче головна перевага Mini Led, в тому, що він близький до ОЛЕДу по картинці при ціні в ~300 баксів. Який сенс брати Mini Led за косарь.
Игра слов - все мониторы как-то "близький до ОЛЕДу по картинці", но оледы намного лучше: в числах это время реакции 0,03 мс vs 1-2 мс... в картинке - никаких зон подсветки - всё идеально на каждом пикселе... скажем так - при любом тестировании все и всегда однозначно выбирают олед по качеству и скорости - это факт... ну и $300 в этом случае - это 30% от косаря, а не двойная переплата...
kairo: 03.12.2025 00:50WOLED Asus ROG Strix OLED XG32UCWG - 49К.
QD-OLED Samsung Odyssey OLED G8 G81SF - акційна ціна 44К(з картою розетка 42К).
Оба варианта хороши - просто рекомендую посмотреть на линейки QD-OLED от MSI, Гигабайт, Асус... там много моделей примерно в том же ценовом диапазоне...
Gold_Star
Member

Повідомлення

kairo: 03.12.2025 00:50По Асус були сумніви через глянець TrueBlack Glossy. Мій попередній глянцевий монітор напрягав, тим що відбивав все підряд, навіть моє обличчя.
На поточних WOLED є мінімальний антиблік, у QD-OLED він ще кращий, тому за наявність "дзеркала" на глянцевому оледі можете не хвилюватися
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

FirstTDM: 03.12.2025 01:03Игра слов - все мониторы как-то "до ОЛЕДу по картинці", но оледы намного лучше: в числа это время реакции 0,03 мс vs 1-2 мс... в картинке - никаких зон подсветки - всё идеально... скажем так - при любом тестировании все и всегда однозначно выбирают олед по качеству и скорости - это факт... ну и $300 в этом случае - это 30% от косаря, а не двойная переплата...
Mini Led має переваги в тому, що немає проблем з відображенням тексту, геморою зі статичними зображеннями та ризиків вигорання. Але за косарь, я би все ж розглядав ОЛЕД.
Оба варианта хороши - просто рекомендую посмотреть на линейки QD-OLED от MSI, Гигабайт, Асус... там много моделей примерно в том же ценовом диапазоне...
Я трохи придивлявся, але чомусь саме XG32UCWG зараз найбільше хвалять в оглядах. Але 49К якось жаба давить, його на ЧП в США по 800 баксів продавали.

Відправлено через 3 хвилини 21 секунду:
Gold_Star: 03.12.2025 01:10На поточних WOLED є мінімальний антиблік, у QD-OLED він ще кращий, тому за наявність "дзеркала" на глянцевому оледі можете не хвилюватися
Треба буде затестити в якомусь магазині. В мене зараз матовий ДЕЛЛ, а до цього був глянцевий ЛГ, то я коли кіно увечері дивився, любувався своїм відображенням в моніторі в темних сценах.
FirstTDM
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

kairo: 03.12.2025 01:13Mini Led має переваги в тому, що немає проблем з відображенням тексту
Нет. Тексты на 32" 4К QD-OLED идентичны отличному IPS... неоднократно сравнивали - ниже 99% совпадения никто не давал... через лупу никому не разрешали смотреть :)
kairo: 03.12.2025 01:13геморою зі статичними зображеннями та ризиків вигорання.
Это страшилки... защитные системы на оледах работают отлично... новые модели 2025 года еще ни у кого не выгорели - посмотрим через 3-4 года...
kairo: 03.12.2025 01:13але чомусь саме XG32UCWG зараз найбільше хвалять в оглядах
На rtings все мониторы 32" 4К QD-OLED хвалят почти идентично - и MSI, и Гигабайт, и Асус...
kairo: 03.12.2025 01:13Але 49К якось жаба давить
MSI MAG 321UP QD-OLED - 42К
GIGABYTE MO32U QD-OLED - 43К
MSI MAG 321UPX QD-OLED - 46К
...........................
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

FirstTDM: 03.12.2025 01:20Нет. Тексты на 32" 4К QD-OLED идентичны отличному IPS
На Monitors Unboxed по даним моніторам вказували, що невеликі недоліки ОЛЕД в текстах все ще є.
Это страшилки... защитные системы на оледах работают отлично... новые модели 2025 года еще ни у кого не выгорели - посмотрим через 3-4 года...
Тобто, можна залишити пуск, статичні шпалери й за пару років нічого не буде?
FirstTDM
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

kairo: 03.12.2025 01:28На Monitors Unboxed по даним моніторам вказували, що невеликі недоліки ОЛЕД в текстах все ще є
Ну да... я же и пишу про 99%... и про лупу не зря сказал... :)
kairo: 03.12.2025 01:28Тобто, можна залишити пуск, статичні шпалери й за пару років нічого не буде?
Да. Всё это у меня так и есть. Включены все защитные опции (сдвиг пикселей и т.д), которые вообще не мешают работать/играть.

Ну и работать в режиме SDR - это правильно, логично и комфортно для глаз. HDR c пиками до 1000 нит только для игр/фильмов на весь экран.

Каждые 4 часа монитор автоматически напоминает о процедуре "очистки пикселей" - можно раньше это делать (например перед игрой или митингом), можно реже (но 1 раз в 24 часа надо делать обязательно).
Востаннє редагувалось 03.12.2025 01:37 користувачем FirstTDM, всього редагувалось 1 раз.
Gold_Star
Member

Повідомлення

kairo: 03.12.2025 01:28Тобто, можна залишити пуск, статичні шпалери й за пару років нічого не буде?
В режимі SDR при ~150 нітах нічого не буде (більше навряд чи захочете ставити для роботи), ресурс у сучасних оледів вже достатній, ну і вище вже згадали про захисні функції для статики
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

FirstTDM: 03.12.2025 01:20MSI MAG 321UP QD-OLED - 42К
GIGABYTE MO32U QD-OLED - 43К
MSI MAG 321UPX QD-OLED - 46К
Вони всі вийшли півтора року назад. Монітори хороші, але якось жаба душить давати +1К баксів, коли закордоном свіженький XG32UCWG за 800 продавали. Чисто психологічно. Поки в роздумах.
Відповісти