Огляд і тестування бездротового маршрутизатора ASUS ROG STRIX GS-BE18000. Той самий Wi-Fi 7, якого так довго чекали!

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Khmelnytskyi

Повідомлення

Довго вони ще на кожну кавоварку будуть ліпити Republic of Gamers і побільше RGB підсвітки. Виглядає просто смішно. Невже на це ведуться.
Той самий Wi-Fi 7, якого так довго чекали!
А ми чекали? :laugh:

Хоча мабуть це чекав отой чувак, який сидить в кріслі ROG весь обліплений обмазаний РОГами. Килимок у нього, навушники, системник, лептоп, портативка, мишка, клава, монік і роутер 2 діапазонний з попереднього топіка. І він чекає чекає - і тут бабах. Той самий wifi 7

Зображення
Востаннє редагувалось 23.09.2025 16:34 користувачем alexeygalas, всього редагувалось 2 разів.
bes
Member
Звідки: Kryvyi Rih

Повідомлення

За 15 859 грн мы еще подождем
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Khmelnytskyi

Повідомлення

bes: 23.09.2025 16:27За 15 859 грн мы еще подождем
Це майже ціна zyxel wbe660 4x4x4 монстра https://ek.ua/ua/ZYXEL-NEBULAFLEX-WBE660S.htm
bes
Member
Звідки: Kryvyi Rih

Повідомлення

alexeygalas: 23.09.2025 16:31
bes: 23.09.2025 16:27За 15 859 грн мы еще подождем
Це майже ціна zyxel wbe660 4x4x4 монстра https://ek.ua/ua/ZYXEL-NEBULAFLEX-WBE660S.htm
вроде зиксель сейчас весь идет энтерпрайз а не для дома
mrigi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Та ні, ми чекали на wifi6 бо він покращує всі діапазони.
Так званий "wifi7" в цілому нічого важливого не дає. Без MLO та 320Mhz ширини каналів життя повністю ок.
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

mrigi: 23.09.2025 16:48 Та ні, ми чекали на wifi6 бо він покращує всі діапазони.
Так званий "wifi7" в цілому нічого важливого не дає. Без MLO та 320Mhz ширини каналів життя повністю ок.
Та вже визначтеся: то треба 6ГГц і канали 320 МГц чи не треба?
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Khmelnytskyi

Повідомлення

bes: 23.09.2025 16:36вроде зиксель сейчас весь идет энтерпрайз а не для дома
Так ніхто ж не забороняє вдома ентерпрайзом користуватись )) У мене вдома і роутер і точка ентрепрайзні
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

alexeygalas: 23.09.2025 16:31
bes: 23.09.2025 16:27За 15 859 грн мы еще подождем
Це майже ціна zyxel wbe660 4x4x4 монстра https://ek.ua/ua/ZYXEL-NEBULAFLEX-WBE660S.htm
Так цей монстр 2х4х4 :rotate:

Відправлено через 53 секунди:
alexeygalas: 23.09.2025 17:16
bes: 23.09.2025 16:36вроде зиксель сейчас весь идет энтерпрайз а не для дома
Так ніхто ж не забороняє вдома ентерпрайзом користуватись )) У мене вдома і роутер і точка ентрепрайзні
І як воно?
mrigi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

master: 23.09.2025 17:16Та вже визначтеся: то треба 6ГГц і канали 320 МГц чи не треба?
Треба wifi6, а не 6ГГц. 6ГГц не обов'язково. 320Мгц поки що взагалі не цікаво.
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Khmelnytskyi

Повідомлення

master: 23.09.2025 17:17І як воно?
Та так - аптайми від оновлення до оновлення, 0 фейлів. Добре воно.

Відправлено через 3 хвилини 43 секунди:
master: 23.09.2025 17:17Так цей монстр 2х4х4
Я вмію читати )) Але крім передавача ще софт має бути надійним і мати регулярні оновлення.
Ну і - в кінці кінців це клас рогатого роутера, який стоятиме там, де точка входу комунікацій провайдера. А в 95% випадків - це не найкраще місце для wifi. А закріпити цю вундервафлю на стелі:
1) Не вийде за відсутності кріплення;
2) Не вийде заживити через відсутність PoE IN
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

alexeygalas: 23.09.2025 17:23
master: 23.09.2025 17:17І як воно?
Та так - аптайми від оновлення до оновлення, 0 фейлів. Добре воно.

Відправлено через 3 хвилини 43 секунди:
master: 23.09.2025 17:17Так цей монстр 2х4х4
Я вмію читати )) Але крім передавача ще софт має бути надійним і мати регулярні оновлення.
Ну і - в кінці кінців це клас рогатого роутера, який стоятиме там, де точка входу комунікацій провайдера. А в 95% випадків - це не найкраще місце для wifi. А закріпити цю вундервафлю на стелі:
1) Не вийде за відсутності кріплення;
2) Не вийде заживити через відсутність PoE IN
Ніколи цього не розумів, ну тільки якщо ентерпрайз дістався нахаляву або був вкрадений... більшість ентерпрайз фічей зазвичай не працює без підписки, яка грошів коштує. РоЕ - не аргумент, 2x Спліттер PoE коштує аж 120 грн :D
То скажіть, нахіба ентерпрайз?

Ps Он, в мене вже третій рік стоїть asus rt-ax59u за 4000 грн. Аптайм навіть не щнаю, стоїт перезавантаження раз на тиждень. Оновлення приходять регулярно, нахіба той enterprise?
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Khmelnytskyi

Повідомлення

master: 23.09.2025 17:40стоїт перезавантаження раз на тиждень.
Ну от - навіть ви не довіряєте.
master: 23.09.2025 17:40ентерпрайз дістався нахаляву або був вкрадений
Ну ок. не прям ентерпрайз а скажемо оператоського класу. Ну gwn7630 була десь роки 4 тому куплена за 3500 грн і досі працює. А L009 був рік тому куплеий за 4000 і зайняв місце майже розплавленого hEX S (якби він так страшенно не грівся в мому конфігу - не міняв би). І ніяких перезавантажень. І я в обох впевнений на 100%, що вони не підведуть
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

master: 23.09.2025 17:40більшість ентерпрайз фічей зазвичай не працює без підписки
Не пригадаю жодноі ентерпрайз фічі, котра не працює без підписки в роутері чи точці доступу. Хібя що сигнатури в якомусь апаратному фаєрволі, але цей самий апаратний фаєрвол вдома об'єктивно нафіг не потрібен.
master: 23.09.2025 17:40Аптайм навіть не щнаю, стоїт перезавантаження раз на тиждень.
Аптайм - тиждень :laugh:
master: 23.09.2025 17:40То скажіть, нахіба ентерпрайз?
Всім його може і не треба, але вартість в 16 тисяч гривнів вказує на те що з ентерпрайзом конкурувати таки доведеться. А щоб не доводилось, треба ставити ціни поадекватніше. Для якогось там геймінгу як мінімум вполовинити.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

master: 23.09.2025 17:40Аптайм навіть не щнаю, стоїт перезавантаження раз на тиждень.
А зачем?
Mike88
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Avenger80
Мабуть звичка лишилась з часів DIR-300 :D
Polybius
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Юзаю ще дешевший RT-AX52, останній раз перезавантажувався разом з вимиканням світла напевно, зараз 263 дні аптайм
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

alexeygalas: 23.09.2025 17:50
master: 23.09.2025 17:40стоїт перезавантаження раз на тиждень.
Ну от - навіть ви не довіряєте.
master: 23.09.2025 17:40ентерпрайз дістався нахаляву або був вкрадений
Ну ок. не прям ентерпрайз а скажемо оператоського класу. Ну gwn7630 була десь роки 4 тому куплена за 3500 грн і досі працює. А L009 був рік тому куплеий за 4000 і зайняв місце майже розплавленого hEX S (якби він так страшенно не грівся в мому конфігу - не міняв би). І ніяких перезавантажень. І я в обох впевнений на 100%, що вони не підведуть
Я ж кажу, якщо дуже дешево, або на халяву, то ок. Я до речі теж впевний, що не підведе.

Відправлено через 40 секунд:
Scoffer: 23.09.2025 17:56
master: 23.09.2025 17:40більшість ентерпрайз фічей зазвичай не працює без підписки
Не пригадаю жодноі ентерпрайз фічі, котра не працює без підписки в роутері чи точці доступу. Хібя що сигнатури в якомусь апаратному фаєрволі, але цей самий апаратний фаєрвол вдома об'єктивно нафіг не потрібен.
master: 23.09.2025 17:40Аптайм навіть не щнаю, стоїт перезавантаження раз на тиждень.
Аптайм - тиждень :laugh:
master: 23.09.2025 17:40То скажіть, нахіба ентерпрайз?
Всім його може і не треба, але вартість в 16 тисяч гривнів вказує на те що з ентерпрайзом конкурувати таки доведеться. А щоб не доводилось, треба ставити ціни поадекватніше. Для якогось там геймінгу як мінімум вполовинити.
Так я про ентерпрайз типу aruba, meraki. Там як без підписки?
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

master: 23.09.2025 17:17І як воно?
Чудово, правда у мене не ентерпрайз, а SOHO. :shuffle:
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Avenger80: 23.09.2025 17:58
master: 23.09.2025 17:40Аптайм навіть не щнаю, стоїт перезавантаження раз на тиждень.
А зачем?
А шо, треба відключити?

Відправлено через 1 хвилину 33 секунди:
Mike88: 23.09.2025 18:02 Avenger80
Мабуть звичка лишилась з часів DIR-300 :D
Ніколи не юзав це русняве одоробло. В мене був ASUS WL-520gU з прошивкою від Олєга :super:
Відповісти