https://www.juniper.net/content/dam/www ... -guide.pdf
вот тут не указывают DFS в 6GHz спектре... но не знаю - так как дофига может сейчас кхм "специализированного" оборудования работать может - ну и формально у нас пока не сертифицирован он вообще
Питання з розряду "хто додумався виділити під Wi-Fi діапазон 2.4 ГГц, на якому працюють мікрохвильовки, сигналізація і Bluetooth?", яке можна було задати без розуміння ситуації. Є спектр частот, на якому може працювати певна категорія обладнання, щоб не виникало збоїв внаслідок інтерференції. Тобто немає такого, що уся техніка на 2.4 чи 5 ГГц займає увесь діапазон і заважає працювати іншим - проблема стосується тільки частинки з усього участка DFS (5260-5330 МГц), який навпаки дозволили зайняти Wi-Fi пристроям в умовах використання широкої смуги (160 МГц) - фактично з того часу, коли діапазон 5 ГГц був ліцензований під вайфай.Scoffer: ↑ 23.07.2025 20:58Якщо цей радар такий розповсюджений, а він таки розповсюджений, практично в кожному першому внятному аеропорту стоїть, то якому буратіні взагалі прийшло в голову віддати його діапазон на вафлю?
Смішно. Принаймні військовий зв'язок працював на 5 ГГц ще до появи домашніх комп'ютерівScoffer: ↑ 23.07.2025 20:58спочатку впровадять, а потім в паніці вирішуватимуть проблему
Scoffer: ↑ 23.07.2025 22:13Ти почитай історію виникнення DFS
Смішно[2]. У вас в 2003 уже був роутер на 5 ГГц з підтримкою 160 МГц смуги?Dynamic Frequency Selection (DFS) is a channel allocation scheme specified for wireless LANs, commonly known as Wi-Fi. It is designed to prevent electromagnetic interference by avoiding co-channel operation with systems that predated Wi-Fi, such as military radar, satellite communication, and weather radar, and also to provide on aggregate a near-uniform loading of the spectrum (uniform spreading). It was standardized in 2003 as part of IEEE 802.11h
Це не стосувалось домашнього обладнання. При тодішніх data rate не було сенсу займати участок DFS, навіть згадки ніде про це немає. DFS скоріше ввели щоб в сліпому режимі ніхто не ліз на частоти радарів.Scoffer: ↑ 23.07.2025 22:23802.11a ще в далекому 99му працював рівно на тих же частотах що і ах зараз
Я выбрал эконом-вариант у easy express - который по 6 с чем-то за кг. На сроки пофиг, не горит)vdemeshko: ↑ 23.07.2025 13:24 Bruno Banani
с чем мы "протупили" так с тем что если два роутера на woot заказывать, то можно было бы розполовинить доставкуне то что бы много, но..
*в результаті розповсюдження релейного зв'язку, який знову ж немає відношення до домашнього вайфаю. Власне, ще з розповсюдженням стандартів b/g серед споживчої електроніки багато де на той час було заборонене використання вайфаю не в домашніх умовах.Scoffer: ↑ 23.07.2025 22:38в результаті розповсюдження вафлі
Что имеется ввиду под объективным улучшением ? Улучшение чего в сравнении с каким показателем у ax3 ?klim0056: ↑ 24.07.2025 21:17 Що можна норм купити за 5500 грн з некитайського? мікротік hap ax3 норм тєма? чи є щось об'єктивно краще?
Linksys mx4300klim0056: ↑ 24.07.2025 21:17 Що можна норм купити за 5500 грн з некитайського? мікротік hap ax3 норм тєма? чи є щось об'єктивно краще?
Да, hAP ax³ отличный роутер. Если не нужен USB порт то можно рассмотреть — hAP ax².klim0056: ↑ 24.07.2025 21:17 Що можна норм купити за 5500 грн з некитайського? мікротік hap ax3 норм тєма? чи є щось об'єктивно краще?
Так. І довга підтримка ПЗ, ax стандарт, вафля норм 6 (можна і 7, але нашо?), хочу під'єднати в майбутньому NAS до нього.Gold_Star: ↑ 24.07.2025 22:04 klim0056
У вас єдиний критерій до роутера це відсутність надпису Made in China?
ASUS RT-BE58Uklim0056: ↑ 25.07.2025 12:40Так. І довга підтримка ПЗ, ax стандарт, вафля норм 6 (можна і 7, але нашо?), хочу під'єднати в майбутньому NAS до нього.