Вибір роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
Gold_Star
Member

Повідомлення

uncle joseph: 30.06.2025 20:13Тому й запитав щодо бекдорів і різних вшитих шпигунів "від партії", бо що Xiaomi, що TP-Link одного поля ягоди, просто процесор (чи правильніше ARM) кращі в Redmi-ка, а так це та сама китайська фігня що й TP-шка.
Ну якщо прям сток в сток порівнювати прошивки роутерів по чистоті і функціоналу, то Асус звісно на першому місці. Куді нещодавно з'явилися на ринку і функціонал їхньої вебморди тільки поповнюється, тому беруть переважно за простий перехід на опенврт, але базово усе необхідне там є. Інші більш доступніші роутери беруть або по співвідношенню ціна-площа покриття, або так само для подальшої прошивки, в другому випадку можна не хвилюватись за шпигунів чи ботнет
Це якщо говорити за роутери в ціновій категорії до 2500 грн, ті що дорожче вже в стоку мають або опенврт з розширеною адмінпанеллю (GL.inet), або іншу ос також з розширеним функціоналом (Mikrotik, UniFi, той же околоросійський Keenetic)
Bruno Banani
Member
Звідки: Никарагуа

Повідомлення

vdemeshko
А подскажите ещё раз про 8450.
Какой мотив менять ax3000t на 8450 был? 512 памяти? Качество покрытия?
Что выиграли в итоге? Что-то стало хуже?
При условии, что и там и там owrt ванильная.
snapdragon999
Member
Звідки: UA

Повідомлення

uncle joseph: 30.06.2025 20:13 Тому й запитав щодо бекдорів і різних вшитих шпигунів "від партії", бо що Xiaomi, що TP-Link одного поля ягоди, просто процесор
По всему миру они продаются, значит все ок. Шизофреникам только мешают какие то шпигуни :laugh:
Вшитые бекдоры есть во всех андроидах, айфонах, винде и че теперь делать?
Gold_Star
Member

Повідомлення

snapdragon999: 30.06.2025 20:34Вшитые бекдоры есть во всех андроидах, айфонах, винде и че теперь делать?
Очевидно прошивати нічнушку лінейдж ос
snapdragon999
Member
Звідки: UA

Повідомлення

:laugh: Проблемы с безопасностью, такие как уязвимости в прошивке, характерны для всех производителей роутеров, включая Cisco, Netgear и Asus. Например, Cisco имеет 74 уязвимости в списке CISA KEV, тогда как у TP-Link их только две

Многие роутеры, включая продукцию Netgear, Asus и Linksys, собирают данные для улучшения функциональности, предоставления обновлений или персонализации рекламы. Например, сервис HomeCare от TP-Link, работающий с Avira, отправлял данные даже при отключении в интерфейсе, что вызвало критику, но это не уникально для TP-Link.

Отсутствие "дымящегося пистолета": Как отмечают эксперты, уязвимости в роутерах TP-Link не более серьезны, чем у других производителей, и нет доказательств, что компания сознательно создает бэкдоры.
Обвинения в сборе телеметрии и наличии бэкдоров не уникальны для TP-Link и часто преувеличиваются в контексте геополитической напряженности. Хотя риски существуют, они характерны для всей отрасли, и полное исключение их невозможно без значительных усилий со стороны пользователей
Востаннє редагувалось 30.06.2025 20:55 користувачем snapdragon999, всього редагувалось 2 разів.
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Десь бачив сайт, де зібрані вразливості роутерів, навіть для окремих прошивок. Є у кого посилання?
snapdragon999
Member
Звідки: UA

Повідомлення

Grava: 30.06.2025 21:00 Десь бачив сайт, де зібрані вразливості роутерів, навіть для окремих прошивок. Є у кого посилання?
У любого есть уязвимости, тплинк на среднем уровне, а циско там вообще тысячи на том гомносайтике, который ты стёр.
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

snapdragon999
Це не той.
uncle joseph
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Я бачу тут весело на форумі: запитав про роутер бабі з дідом, а розпочав Третю світову війну користувачів роутерів. :)
Висновок такий: треба казати ТупоЛінки, та що їх дають на здачу в м'ясному відділі, також що OpenWRT потрібна тим, хто носить шапочку із фольги та всі всі бекдори - це теорія змови, OpenWRT класна шняга, та було б непогано (якщо навіть зараз не планую) з часом перейти на неї - розширити можливості роутера.
А якщо серйозно, то, як на мене, оптимальним вибором буде:
1. Взяти якогось Асуса і сидіти на попі рівно - все одно якщо й не ставити сторонні прошивки, то їхній роутер - це найкраще для дому (хоча не найдешевше)
2. Взяти Cudy та відкрити для себе нові горизонти з прошиваннями на OpenWRT
3. Взяти якогось C80, який валить Wi-Fi на всю хату і їм буде достатньо.
p.s. Або візьму їм для спокійного серфінгу один роутер, а собі для експериментів якогось Cudy (перечитав/передивився, що Xiaomi ще й не так просто перепрошити - є нюанси), та й порівняю в роботі та з часом що працювало краще/стабільніше: той що маю AX53 на прошивці з заводу, чи Cudy 3000H зі сторонньою.
p.p.s сайт в Cudy ніби і скромненький, але технічні характеристики роутерів розписані майже як в Mikrotika, от в WR3000 (без "Н") ROM тільки 16Мб, тож прошивок там не наставиш, хоч проц цікавий стоїть як у WR3000H.
Востаннє редагувалось 30.06.2025 21:30 користувачем uncle joseph, всього редагувалось 1 раз.
snapdragon999
Member
Звідки: UA

Повідомлення

Клон пустился во все тяжкие уже :laugh:

Отправлено спустя 8 минут 21 секунду:
uncle joseph: 30.06.2025 21:25 Cudy ніби і скромненький, але технічні характеристики роутерів розписані майже як в Mikrotika, от в WR3000 (без "Н") ROM тільки 16Мб, тож прошивок там не наставиш, хоч проц цікавий стоїть як у WR3000H.
Сама назва бренду говорить cudy ти лізешь чувак :laugh:
Для мамкиных программистов и эникейщиков, которые любят позадрачиваться с прошивками.
У серьёзных, занятых людей нету на это времени, они купили и юзают, по воздуху обновление раз в год и ок.
Востаннє редагувалось 30.06.2025 21:41 користувачем snapdragon999, всього редагувалось 2 разів.
Bruno Banani
Member
Звідки: Никарагуа

Повідомлення

uncle joseph
Из cudy именно 3000h и интересен памятью 256/128 и 2.5 Гб wan портом.
По сути это немного улучшенный xiaomi ax3000t, по питанию у него 12v 1.5a, в отличии от 12v 1a у 3000t.
pelia
Member
Аватар користувача

Повідомлення

uncle joseph: 30.06.2025 21:25 3. Взяти якогось C80, який валить Wi-Fi на всю хату і їм буде достатньо.
не валить, в порівнянні з hap ac lite практичне не помітив різниці :rotate:
Gold_Star
Member

Повідомлення

Bruno Banani: 30.06.2025 21:33по питанию у него 12v 1.5a
Скоріш за все споживання в стандартному режимі у нього як у 3000t (біля 5 ватт в спокої, біля 10 ватт при завантаженні гігабіту на один поток вайфаю), а блок дають з запасом по максимально можливому споживанню при одночасній нагрузці на lan+wifi, де буває короткочасний скачок напруги (у флінта по тій же причині блок на 40 ват, хоча споживання з юсб у нього в районі 20-25).

Отправлено спустя 44 секунды:
snapdragon999: 30.06.2025 21:33Для мамкиных программистов и эникейщиков, которые любят позадрачиваться с прошивками.
У серьёзных, занятых людей нету на это времени, они купили и юзают, по воздуху обновление раз в год и ок.
Як добре що тебе це не стосується, бо:
snapdragon999: 30.06.2025 18:21У меня еженеделька иногда проскакивают косяки,от билда к билду, типа отвал датчика пальца или светодиод не включается на пропущенных, но это моя вина, если б не обновлял на 15А, то работало ок
snapdragon999: 30.06.2025 18:21Официальная нормально не работала, там 6 андроид был, всё глючило
snapdragon999
Member
Звідки: UA

Повідомлення

Gold_Star: 30.06.2025 21:49
Bruno Banani: 30.06.2025 21:33по питанию у него 12v 1.5a
Скоріш за все споживання в стандартному режимі у нього як у 3000t (біля 5 ватт в спокої, біля 10 ватт при завантаженні гігабіту на один поток вайфаю), а блок дають з запасом по максимально можливому споживанню при одночасній нагрузці на lan+wifi, де буває короткочасний скачок напруги (у флінта по тій же причині блок на 40 ват, хоча споживання з юсб у нього в районі 20-25).

Отправлено спустя 44 секунды:
snapdragon999: 30.06.2025 21:33Для мамкиных программистов и эникейщиков, которые любят позадрачиваться с прошивками.
У серьёзных, занятых людей нету на это времени, они купили и юзают, по воздуху обновление раз в год и ок.
Як добре що тебе це не стосується, бо:
snapdragon999: 30.06.2025 18:21У меня еженеделька иногда проскакивают косяки,от билда к билду, типа отвал датчика пальца или светодиод не включается на пропущенных, но это моя вина, если б не обновлял на 15А, то работало ок
snapdragon999: 30.06.2025 18:21Официальная нормально не работала, там 6 андроид был, всё глючило
Ну да, раз прошил за 10 лет и теперь обновляю по воздуху, там только еженедельные версии.
Gold_Star
Member

Повідомлення

snapdragon999: 30.06.2025 21:52Ну да, раз прошил за 10 лет и теперь обновляю по воздуху, там только еженедельные версии.
Так це не те саме що отримувати стабільні оновлення системи, в тебе фактично вічний альфатест білдів по першій сирості
Ну і 15-й андроїд на девайсі з 2 гб озп. Тут нічого сказати :lamer:
Bruno Banani
Member
Звідки: Никарагуа

Повідомлення

А пользователи cudy wr3000h тут есть? Как у него с покрытием по сравнению с китайской версией 3000t?
Если поставить и там и там owrt + регион Панама, например, будет равнозначно или что-то лучше?

Cudy, конечно, выглядит получше 3000t по вентиляции, там + 1 порт, кнопка wps ну и может качество изготовления будет получше, т.к xiaomi за 20$ там явно не напрягается высокой культурой изготовления.
Востаннє редагувалось 30.06.2025 22:16 користувачем Bruno Banani, всього редагувалось 1 раз.
snapdragon999
Member
Звідки: UA

Повідомлення

Gold_Star: 30.06.2025 22:06
snapdragon999: 30.06.2025 21:52Ну да, раз прошил за 10 лет и теперь обновляю по воздуху, там только еженедельные версии.
Так це не те саме що отримувати стабільні оновлення системи, в тебе фактично вічний альфатест білдів по першій сирості
Ну і 15-й андроїд на девайсі з 2 гб озп. Тут нічого сказати :lamer:
Лучше работает чем на 6 miui
Gold_Star
Member

Повідомлення

snapdragon999: 30.06.2025 22:14Лучше работает чем на 6 miui
Краще купити б/у покофон ніж так ізвращатись

Отправлено спустя 4 минуты 6 секунд:
Bruno Banani: 30.06.2025 22:09Если поставить и там и там owrt + регион Панама, например, будет равнозначно или что-то лучше?
Та то вже лишнє. Там 23 дбм на 5 ггц покриють біля 100 квадратів квартирної площі. Ну і коефіцієнт підсилення антен вище ніж у 3000т
Bruno Banani
Member
Звідки: Никарагуа

Повідомлення

Gold_Star
Ну в ax3000t в стоковій прошивці на регіоні Китай покриває 105м² + навіть більше.
В тій же квартирі до того був якийсь Zyxel Keenetic з двома антенами (модель не можу знайти), там він в сусідній кімнаті через коридор погано покривав.
Gold_Star
Member

Повідомлення

Bruno Banani: 30.06.2025 22:34Ну в ax3000t в стоковій прошивці на регіоні Китай покриває 105м² + навіть більше.
Ну все, тоді 3000Н покаже не гірший результат. Там стокова прошивка одна глобальна іде, не в залежності звідки роутер був куплений, але чесні 23 дбм на регіоні США або Китай вона видає
Відповісти