Что выбрать? Видеокарты + FAQ

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Відповісти
Автор
Повідомлення
StasTODD
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Данная ветка посвящена обсуждению различных вопросов связанных с выбором видеокарт.
FAQ:
В: На какие параметры стоит обратить внимание при покупки видеокарты?
О: Стоит обратить внимание на:
1) Объем видео памяти
2) Ширину шины
3) Количество шейдеров
4) Соответственно на частоты компонентов (Видеопамять, GPU, универсальные шейдеры)
5) Энергопотребление
6) В некоторых случаях на тепловыделение.

В: В чем отличие между производителями видеокарт напр. ASUS, MSI, XFX и т.д.?
О: Карты могут отличатся:
1) Комплектом поставки (Игры, переходники, клиенты на скачивания и т.д.)
2) Системой охлаждения
3) Наличием "отборных" чипов, у которых выше разгонный потенциал
4) Разгоном от производителя
5) Разводкой компонентов на РСВ
6) Гарантией от производителя.

В: Совместимы ли видеокарты с интерфейсом PCI-Express 2.0/3.0 с материнскими платами с интерфейсом PCI-Express 1.0 и наоборот?
О: Совместимы. Вот результаты тестов.

В: Карты с каким объемом памяти стоит брать для современных игр?
О: 3Gb - 11Gb
Обзоры и сравнительные тесты:

Тут можно сравнить все карты. (Данное сравнение не даст вам точной информации, так что стоит обратить внимание на материалы лаборатории overclockers.ua)
Обзоры и тесты карт в лаборатории overclockers.ua

Уточнить цены можно тут: http://hotline.ua

Оффтоп строго наказуем, поныть о стоимости и отсутствии наличия - Стоимость комплектухи: прогнозы, мысли, размышления
Покупка б/у видеокарты: стоит-ли и прочие вопросы

Хотите получить адекватные рекомендации - укажите разрешение вашего монитора и желаемое количество кадров, основные игры.
Остальную конфигурацию - по желанию

P.S. ВСЕМ "РАСКРЫВАТЕЛЯМ" ЧИТАТЬ ОБЯЗАТЕЛЬНО! viewtopic.php?p=2761824#p2761824 .
Востаннє редагувалось 31.07.2010 02:49 користувачем StasTODD, всього редагувалось 7 разів.
Lekrs
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Hells Angels: 18.10.2024 20:50
sselesnes: 18.10.2024 20:47краще у розстрочку взяти 4070s/tis
щоб грати у ігри, цікаво хто так робить і нафіга :think:
Люди в яких основне хоббі відеоігри.
Hells Angels
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Lekrs: 18.10.2024 20:58Люди в яких основне хоббі відеоігри.
плойка + підписка, нє? набагато дешевше
sselesnes
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Hells Angels графодрочери, щоб кайфувати, а не відкладати грошí, як і PS та xbox - усвідомлений вибір. От я, наприклад, продав дві своїх відяхи та взяв одну за пів ціни. Якось брав на ібей - навіть з митницей було вигідніше, ніж локальні б/в.
Lekrs
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Hells Angels: 18.10.2024 21:08
Lekrs: 18.10.2024 20:58Люди в яких основне хоббі відеоігри.
плойка + підписка, нє? набагато дешевше
Нє. Пк краще. + Торренти, в результаті набагато дешевше.
luckygamerks
Member

Повідомлення

Зараз мабуть за щось нахватаюсь мінусів. На рахунок бу відеокарт це повинен бути дуже зважений вибір. Не варто його рекомендувати людині, яка в цьому зовсім нічого не розуміє. Так купуючи тут на форумі, шанси попасти на гроші зменшуються в рази, хоча і маржа зазвичай тут на форумів "вища".

Я за років 10 купив 3 бу карти на ОЛХ, і кажучи чесно набив лоба добряче. Лише 3-тб карту я купляв вже якось більш менш підготовлено, але ж ціна вабила.
Перша карту я купляв, мені продавець казав, що він тестувальник і робить огляду на залізо, і мабуть це була правда, карта була референсна турбіна і походу піддавалася жорстким тестам, через не дуже тривалий час померла. Другу карту я купляв і людина мені розповідала, що їде за кордон, десь рік карта пропрацювала, пішли артефакти, а потім в один день зникло зображення і тільки вентилятори крутили на повну, ремонтувати не став, бо було економічно не вигідно вийшло. І ось тільки третю я купляв теж на ОЛХ, після першого буму майнінгу RX580 8GB Saphire Nitro за 3000 грн (нова коштувала 6000), і теж мені розповідали "байки не бита, не фарбована, один власник, гаражне зберігання", що людина лише грала і хотіла поміняти на 5700XT нову. Передивившись багато оглядів, як правильно підбирати бу, на що дивитися, чим тестувати, я наважився на третю покупку, карта була я так розумію була після майнінгу, бо один з біосів був прошитий, тести на другому біосі вона прошйла чудово, сама карта була майже в ідеальному стані та на пломбі (хоча пломбу не важко підробити). Цю карту я одразу ж розкрутив, все видув, наніс свіжу термопасту та поміняв терпопрокладки і з того часу жодних проблем по теперішній день, при тому з драйверами в тому числі.
Взагалі за життя в мене були карти і під професійні задачі, і ігрові при тому майже однакова кількість, як зелених так і червоних. Мені нвідія своєю технологічністю подобається більше, але хочу сказати, що при цьому всьому амд часто перемагає через більший об’єм пам’яті і за рахунок продуктивності на гривню. Тому так і вийшло, що останню я взяв амд. Чесно кажучи не зважаючи на свій сумний досвід, зараз я вважаю покупку БУ з умовною ціною на 50% нижчою від нового дуже навіть гарним вибором при умові правильного підходу та осмислення можливих втрат.

Так, що підсумовуючи вище написане хочу ще раз сказати:
1) На ОЛХ купляти можна, але якщо ти як мінімум дуже добре розумієшся у техніці, але це треба робити в крайньому випадку. Можливо ті продавці які мають багато відгуків «відміно» і не будуть продавати відверту халепу.
Тут на форумі купляти безпечніше, але навіть тут поняття «безпека» відносне. Вірогідність отримати труп чи просто погану карту зменшується в рази, також є вірогідність повернути карту продавцю, так як більшість закоренілих перекупів намагаються підтримувати репутацію, але все ж таки і тут купляючи «БУ» бажано знати як правильно перевірити техніку.

2) Покупка із залишковою гарантією виглядає оптимальною при умові адекватної ціни, але зазвичай у наших бариг ціни такі, що часто легше трохи добавити і взяти нову запечатану карту з повноцінною гарантією, а враховуючи, тим паче до нових карт часто то гра у подарунок йде, то оплата картою - 5%, то якісь 50 гривень бонусів нарахують, і у кінцевому рахунку виходить не така ж вже й солідна переплата.

3) Особисто я вважаю 6800ХТ дуже не поганим вибором при її ціні у 11 тисяч за яку тут пишуть, але щось по такій ціні її в наявності і немає, я так розумію і у більдозера в тому ж рахунку зараз вона коштує більше 12. В неї більше енергоспоживання ніж у нинішньої лінійки Нвідіа, правда не критично високе (якщо не брати на 10 років, то рахунок за електрику не косміний), але продуктивність на гривню одна з найкращих на ринку.

4) Якщо взяти відношення електроспоживання до продуктивності, то 4060, 4070, 4070S мають шикарні показники. І можливо для когось стане відкриттям, але є чимало людей, які купляють повний комплект заліза років так на 5-10, а деякі і довше. Тому умовна купівля заліза з великим показником споживання/продуктивність може бути дуже вірним вибором та і їз технології зайвими не будуть.

Останнє, що хочу сказати, мені здається, що у людині, яка зараз розглядає покупку «БУ», можливо є сенс почекати умовні пів року, коли вийде нове покоління, і ціни на 4000 лінійку підуть на барахолках у низ, і ось вже 4000 лінійка за адекватні гроші з її енергоспоживанням, продуктивністю та технологічністю може стати дійсно «БЕСТ БАЙ». Але тут є пару моментів:
1) Нестабільність у країні, яка в любий момент може принести свої сюрпризи за рахунок зміни курсу валют, нових подітків та інше. І це мабуть перше чому треба думати чи варто чекати, бо завтра може бути набагато дорожче.
2) БУ залишається БУ, в якому б воно гарному стані не було.
3) Нове покоління може вийти не таким вдалим за рахунок, послаблення позицій АМД.
4) Наприклад весною можна було взяти любу відекарту дешевше ніж вони коштують зараз, при тому як нову так і бу.

Можливо перелічувати до безкінечності причини чому не варто чекати. Якщо Дякую за увагу.
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Hells Angels
А в чем проблема? У тебя есть деньги, но ты просто не хочешь прямо за раз отдать те условные 30к. А берёшь под выплату 0% на каких-то пару месяцев/полгода
Clever
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Любі друзі, щось ви мене заплутали. В темі зі збірками переважно радять 7900gre, но окрім референсу (який шлак), норм варіанти в пристойних магазинах відсутні.
З 7800 xt ситуація не краще. Із доступних варіантів бачу наступні моделі:
7800 xt за 26к https://hotline.ua/ua/computer-videokar ... 78tqickf9/
7800 xt за 28к https://hotline.ua/ua/computer-videokar ... og-gaming/
або вже
4070 super за 30к
4070 ti super за 40к

і тут знов вступає в бій 7700xt за 21к :gigi: https://hotline.ua/ua/computer-videokar ... g-oc-12gd/

але є відчуття що я таки плюну і куплю 4070 ti super за 40к, бо щось червоні по гарним пропозиціям зараз недоступні.
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Clever: 19.10.2024 14:32 Любі друзі, щось ви мене заплутали. В темі зі збірками переважно радять 7900gre, но окрім референсу (який шлак), норм варіанти в пристойних магазинах відсутні.
З 7800 xt ситуація не краще. Із доступних варіантів бачу наступні моделі:
7800 xt за 26к https://hotline.ua/ua/computer-videokar ... 78tqickf9/
7800 xt за 28к https://hotline.ua/ua/computer-videokar ... og-gaming/
або вже
4070 super за 30к
4070 ti super за 40к

і тут знов вступає в бій 7700xt за 21к :gigi: https://hotline.ua/ua/computer-videokar ... g-oc-12gd/

але є відчуття що я таки плюну і куплю 4070 ti super за 40к, бо щось червоні по гарним пропозиціям зараз недоступні.
є гроші на 4070 ти супер - але розглядаємо 7700хт :facepalm:
lewerlin
Member
Аватар користувача
Звідки: Миронівка

Повідомлення

luckygamerks: 19.10.2024 11:01Зараз мабуть за щось нахватаюсь мінусів. На рахунок бу відеокарт це повинен бути дуже зважений вибір. Не варто його рекомендувати людині, яка в цьому зовсім нічого не розуміє. Так купуючи тут на форумі, шанси попасти на гроші зменшуються в рази, хоча і маржа зазвичай тут на форумів "вища".

Я за років 10 купив 3 бу карти на ОЛХ, і кажучи чесно набив лоба добряче. Лише 3-тб карту я купляв вже якось більш менш підготовлено, але ж ціна вабила.
Перша карту я купляв, мені продавець казав, що він тестувальник і робить огляду на залізо, і мабуть це була правда, карта була референсна турбіна і походу піддавалася жорстким тестам, через не дуже тривалий час померла. Другу карту я купляв і людина мені розповідала, що їде за кордон, десь рік карта пропрацювала, пішли артефакти, а потім в один день зникло зображення і тільки вентилятори крутили на повну, ремонтувати не став, бо було економічно не вигідно вийшло. І ось тільки третю я купляв теж на ОЛХ, після першого буму майнінгу RX580 8GB Saphire Nitro за 3000 грн (нова коштувала 6000), і теж мені розповідали "байки не бита, не фарбована, один власник, гаражне зберігання", що людина лише грала і хотіла поміняти на 5700XT нову. Передивившись багато оглядів, як правильно підбирати бу, на що дивитися, чим тестувати, я наважився на третю покупку, карта була я так розумію була після майнінгу, бо один з біосів був прошитий, тести на другому біосі вона прошйла чудово, сама карта була майже в ідеальному стані та на пломбі (хоча пломбу не важко підробити). Цю карту я одразу ж розкрутив, все видув, наніс свіжу термопасту та поміняв терпопрокладки і з того часу жодних проблем по теперішній день, при тому з драйверами в тому числі.
Взагалі за життя в мене були карти і під професійні задачі, і ігрові при тому майже однакова кількість, як зелених так і червоних. Мені нвідія своєю технологічністю подобається більше, але хочу сказати, що при цьому всьому амд часто перемагає через більший об’єм пам’яті і за рахунок продуктивності на гривню. Тому так і вийшло, що останню я взяв амд. Чесно кажучи не зважаючи на свій сумний досвід, зараз я вважаю покупку БУ з умовною ціною на 50% нижчою від нового дуже навіть гарним вибором при умові правильного підходу та осмислення можливих втрат.
Ваш досвід - типова "помилка вцілілого".
При цьому купа типових помилок при купівлі БУ.
1. Найдешевші варіанти зажди потрібно скіпати, якщо ви тільки точно не знаєте, чому така ціна. Дивитесь "середню по лікарні" і обираєте лише в цьому діапазоні.
2. Вам абсолютно має бути начхати, що там розказує продавець про "не бита не майнена"(лише нестиковки в його "розказуваннях"). Вас цікавить тільки стан заліза, котрий можна перевірити, відсутність нестиковок в словах продавця, і безпечні умови оплати. Приміром, краще.
якщо прямо кажуть, що карта майнила.
Тут на форумі продають роками одні й ті ж люди. Вони зароблять з цього оберту і роками напрацювували репутацію(а це критично важливо для вторинки).
Вони по своєму прямо зацікавлені, щоб ви не попали(на відміну від ОЛХ).
Clever
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Vlaad13: 19.10.2024 14:39
Clever: 19.10.2024 14:32 Любі друзі, щось ви мене заплутали. В темі зі збірками переважно радять 7900gre, но окрім референсу (який шлак), норм варіанти в пристойних магазинах відсутні.
З 7800 xt ситуація не краще. Із доступних варіантів бачу наступні моделі:
7800 xt за 26к https://hotline.ua/ua/computer-videokar ... 78tqickf9/
7800 xt за 28к https://hotline.ua/ua/computer-videokar ... og-gaming/
або вже
4070 super за 30к
4070 ti super за 40к

і тут знов вступає в бій 7700xt за 21к :gigi: https://hotline.ua/ua/computer-videokar ... g-oc-12gd/

але є відчуття що я таки плюну і куплю 4070 ti super за 40к, бо щось червоні по гарним пропозиціям зараз недоступні.
є гроші на 4070 ти супер - але розглядаємо 7700хт :facepalm:
прайс перфоменс кращий за 7800) але 7700 не розглядаю
Hells Angels
Member
Аватар користувача

Повідомлення

yupi: 19.10.2024 13:32А в чем проблема? У тебя есть деньги, но ты просто не хочешь прямо за раз отдать те условные 30к.
это не тот продукт который стоит покупать под выплату
luckygamerks
Member

Повідомлення

lewerlin: 19.10.2024 14:53
luckygamerks: 19.10.2024 11:01Зараз мабуть за щось нахватаюсь мінусів. На рахунок бу відеокарт це повинен бути дуже зважений вибір. Не варто його рекомендувати людині, яка в цьому зовсім нічого не розуміє. Так купуючи тут на форумі, шанси попасти на гроші зменшуються в рази, хоча і маржа зазвичай тут на форумів "вища".

Я за років 10 купив 3 бу карти на ОЛХ, і кажучи чесно набив лоба добряче. Лише 3-тб карту я купляв вже якось більш менш підготовлено, але ж ціна вабила.
Перша карту я купляв, мені продавець казав, що він тестувальник і робить огляду на залізо, і мабуть це була правда, карта була референсна турбіна і походу піддавалася жорстким тестам, через не дуже тривалий час померла. Другу карту я купляв і людина мені розповідала, що їде за кордон, десь рік карта пропрацювала, пішли артефакти, а потім в один день зникло зображення і тільки вентилятори крутили на повну, ремонтувати не став, бо було економічно не вигідно вийшло. І ось тільки третю я купляв теж на ОЛХ, після першого буму майнінгу RX580 8GB Saphire Nitro за 3000 грн (нова коштувала 6000), і теж мені розповідали "байки не бита, не фарбована, один власник, гаражне зберігання", що людина лише грала і хотіла поміняти на 5700XT нову. Передивившись багато оглядів, як правильно підбирати бу, на що дивитися, чим тестувати, я наважився на третю покупку, карта була я так розумію була після майнінгу, бо один з біосів був прошитий, тести на другому біосі вона прошйла чудово, сама карта була майже в ідеальному стані та на пломбі (хоча пломбу не важко підробити). Цю карту я одразу ж розкрутив, все видув, наніс свіжу термопасту та поміняв терпопрокладки і з того часу жодних проблем по теперішній день, при тому з драйверами в тому числі.
Взагалі за життя в мене були карти і під професійні задачі, і ігрові при тому майже однакова кількість, як зелених так і червоних. Мені нвідія своєю технологічністю подобається більше, але хочу сказати, що при цьому всьому амд часто перемагає через більший об’єм пам’яті і за рахунок продуктивності на гривню. Тому так і вийшло, що останню я взяв амд. Чесно кажучи не зважаючи на свій сумний досвід, зараз я вважаю покупку БУ з умовною ціною на 50% нижчою від нового дуже навіть гарним вибором при умові правильного підходу та осмислення можливих втрат.
Ваш досвід - типова "помилка вцілілого".
При цьому купа типових помилок при купівлі БУ.
1. Найдешевші варіанти зажди потрібно скіпати, якщо ви тільки точно не знаєте, чому така ціна. Дивитесь "середню по лікарні" і обираєте лише в цьому діапазоні.
2. Вам абсолютно має бути начхати, що там розказує продавець про "не бита не майнена"(лише нестиковки в його "розказуваннях"). Вас цікавить тільки стан заліза, котрий можна перевірити, відсутність нестиковок в словах продавця, і безпечні умови оплати. Приміром, краще.
якщо прямо кажуть, що карта майнила.
Тут на форумі продають роками одні й ті ж люди. Вони зароблять з цього оберту і роками напрацювували репутацію(а це критично важливо для вторинки).
Вони по своєму прямо зацікавлені, щоб ви не попали(на відміну від ОЛХ).
Що таке помилка вцілілого?

Мабуть ви не дуже зрозуміли мій текст та посил в цілому. Своїм попереднім досвідом та тим, що можуть плести люди я поділився, для тих хто хоче купити БУ, але не завжи розумію, що ж таке на справді БУ. Мої помилки достатньо стандартні для більшості не підготовлених людей, які будуть робити більшість купляючи бу, тому що більшість людей не настільки технічно грамотні і часто не знають, як себе вести і які негативні наслідки можуть бути.
Першу карту я купляв і зовсім не вникав у те, що я отримаю, точніше не розумів наслідків ціни. Це я купляв перше залізо за свої гроші. І в той час я зібрав комп космос ракету, вирішив зекономити тільки на відео карті, бо хтів просто пересидіти поміняти на щось більш продуктивне з часом.
Другу карту я купляв по середній ціні на ринку, не по найдешевшій, можливо мені просто не повезло, наскільки я памьятаю проблема була з цепями живлення, але я не став заморочуватися.
А ось вже третю карту я купляв осознано, по середній ціні на ринку і приклад спілкування людини я привів тільки для прикладу, я чітко розумів, що і де дивитись, що міняти, як і чим тестувати, так це не убезпечую на 100 % від можливих скритих проблем. І зараз я теж думаю чи бу чи нову. Але бу за адекватні гроші мені все ж таки подобається більше, тим паче вже якийсь набутий досвід у виборі є.

Ще раз купляти БУ, можна і навіть іноді треба, але залишається багато але.
Надіність продавця, наявність гарантії, чи дійсно ціна така, аби ризикувати і навіть при покупках у достатньо надійних людей, бажано хоча б знати на що треба звернути увагу.
Тому саме непідготовленим людям я КАТЕГОРИЧНО не рекомендую БУ залізо.
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Hells Angels: 19.10.2024 15:19это не тот продукт который стоит покупать под выплату
Ну так не покупай, буд-то тебя кто-то заставляет. Знаю людей, которые так берут, хотя могут купить и две, и три сразу такие карты
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Hells Angels: 19.10.2024 15:19
yupi: 19.10.2024 13:32А в чем проблема? У тебя есть деньги, но ты просто не хочешь прямо за раз отдать те условные 30к.
это не тот продукт который стоит покупать под выплату
Карту за 30к при нынешнем положении вещей в Украине думаю не прям много людей может позволить себе оплатой сразу
А какой продукт стоит покупать - если на то пошло?
Кокос? :laugh:
Hells Angels
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Vlaad13: 19.10.2024 15:41Карту за 30к при нынешнем положении вещей в Украине думаю не прям много людей может позволить себе оплатой сразу
у меня зп не зависит от состояния дел в стране, не можешь купить не покупай, уже писал выше ... проще купить плойку и подписку, и играть лежа на диване с ребенком, чем в раскорячку за столом
Lekrs
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Clever: 19.10.2024 14:32 Любі друзі, щось ви мене заплутали. В темі зі збірками переважно радять 7900gre, но окрім референсу (який шлак), норм варіанти в пристойних магазинах відсутні.
З 7800 xt ситуація не краще. Із доступних варіантів бачу наступні моделі:
7800 xt за 26к https://hotline.ua/ua/computer-videokar ... 78tqickf9/
7800 xt за 28к https://hotline.ua/ua/computer-videokar ... og-gaming/
або вже
4070 super за 30к
4070 ti super за 40к

і тут знов вступає в бій 7700xt за 21к :gigi: https://hotline.ua/ua/computer-videokar ... g-oc-12gd/

але є відчуття що я таки плюну і куплю 4070 ti super за 40к, бо щось червоні по гарним пропозиціям зараз недоступні.
Якщо є можливість взяти 4070 ті супер, бери. На покоління довше зможеш користуватись до апгрейду.
Завжди слід брати максимально продуктивну, по можливості.
PhoenixTMS
Member

Повідомлення

Недавно появилась у меня 4070 ti super.
Самая простая, короткая и тонкая, трехвентиляторная версия - гигабайт виндфорс.
И вот задался я вопросом, какая потеря именно производительности, не шум/температура, между топ и лоу впрсией одной и той же модели? Знает кто?
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

PhoenixTMS: 19.10.2024 17:41 Недавно появилась у меня 4070 ti super.
Самая простая, короткая и тонкая, трехвентиляторная версия - гигабайт виндфорс.
И вот задался я вопросом, какая потеря именно производительности, не шум/температура, между топ и лоу впрсией одной и той же модели? Знает кто?
1%, мб 2% якщо це різниця між віндфорсом/паліт дуалом та стріксом (наприклад).
Дешевші карти - це перш за все дешевша компонентська база (врм), а також гірші температури/шум (менший радіатор, дешевші пропелери).
Икорян
Member

Повідомлення

PhoenixTMS, и почему Анус дуал не взяли ? У Гиги норм карты начинаются с серии гейминг. Кто посоветовал покупать гигу виндфорсе ?
Vader
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Я так и не понял,столько текста про продажу б/у какрт с гарантией,какие то рассчеты...С выходом новой линейки,буду брать 50 серию,соответственно свою 4070ти с 2х летней гарантией буду продавать..И че?я должен продать ее в 50% от ее первоначальной цены?? :gigi: тут твкое проскакивало...Мда,заявочки тут у некоторых,ни че так..

[
Відповісти