Выбор роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
Lamobot
Member

Повідомлення

Дісталося в спадок якесь китайське Г - Xiaomi Mi Router 4A Gigabit Edition з прошитою openWRT.
Резетнув, налаштував пароль адміна і точку досткпа 5G:
Mode AC, Channel auto, Width 20 Mhz. Більше нічого не чіпав.
Швидкість по кабелю ~500мбіт в обидві сторони, по wifi 40-80 (в заледності від настрою, мабуть). Але працює стабільно.

1. Чи є якісь налаштування, щоб збільшити швидкість?
2. Що ще потрібно налаштувати? Є якісь гайди? В тому числі з точки зору безпеки.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Lamobot
Ширина 20Мгц для 5Ггц? :) Та там 80Мгц должно быть (или типа по умолчанию - 20/40/80). А почему 20Мгц поставили, с каких соображений?
Lamobot
Member

Повідомлення

Avenger80
Та я тикав-тикав, швидкість ніяка. То лишив, де швидкість, як мені здається, трохи вища.
Поставив зараз 80 - впала до 32/47 :-/
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Lamobot
М-м-м, а може справа в клієнті?
Якби потестити з різних девайсів.
Бо сам цей роутер в свій час був непоганий.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Lamobot
Странно у вас всё. Ширина канала прямо влияет на скорость. И чем выше ширина канала, тем выше потенциальная скорость wifi. А что у вас за клиент? Какое расстояние до клиента, какие препятствия, И какая скорость соединения на 80Мгц? У вас очень и очень маленькая скорость для 5Ггц...
Востаннє редагувалось 04.10.2024 12:12 користувачем Avenger80, всього редагувалось 1 раз.
Lamobot
Member

Повідомлення

Васильович
ipad pro 1st gen + iphone 13
В мене вдома інет 100 мбіт - по wifi 90+- мбіт завжди конектилося. А тут…
Або я криворукий і щось не налаштував, або роутер г, або прошивка г. Щось з цього…
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Lamobot
Может ему продукция Apple не нравится... Если бы попробовать с ноутбуком каким-то или андроид-смартфоном? А вообще поиграйтесь с номерами каналов, но поставьте на 80Мгц или на авто ширину канала. Тут скорее всего в капризности продукции яблока к каналам.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Lamobot: 04.10.2024 12:12або прошивка г
Дійно, з WiFi існує досі не закритий баг. Не один в один схоже на описане в темі, але сама його наявність вже не викликає надій на стабільну роботу OpenWRT :-/
Lamobot
Member

Повідомлення

Avenger80
Дякую. Ввечері знову сяду покручу. До роутера метра 2 без стін.
Перешивати чуже залізо не варіант… хоч бери да новий купуй…
Тільки що поміряв швидкість speedtest: d 13.8, u 132
132 - це вже прогрес)) але 13.8 мбіт/с… :lol:
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Lamobot
перевірте, точно на 5ггц чипляється кліент? (вимкніть для тесту, наприклад, зовсім 2,4ггц радіомодуль)
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

artko
А как по-другому, если сети разные, к примеру? Или она имеет одно название... и снова мы натыкаемся на пресловутый Смартконнект и т.п. Больше вреда, чем пользы у пользователей от этой технологии. Классно же, когда смартфон скачет с 2,4Ггц (образно говоря, скорость от 40 до 100Мбит/с), на 5Ггц (скорость зависит от скорости пакета и возможности смартфона 300-500-1000-1500Мбит/с и больше). И так, хаотично скачет... :)
Востаннє редагувалось 04.10.2024 13:13 користувачем Avenger80, всього редагувалось 1 раз.
Bender911
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Lamobot

На девайсі з адроїдом поставте сканер мереж wi-fi і подивіться на скільки забитий ефір на вашому каналі, на IOS з цим сумно.

Взагалі я б не ставив авто вибір каналу. Якщо немає чим подивитись ефір, то поставте, наприкад, 36-й і перевірте.

Звісно це актуально для багатоквартирного будинку.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Avenger80
як там налаштовано - невідомо. тільки перевіряти експериментально.
Lamobot
Member

Повідомлення

Спробував різні варіанти :facepalm:
Вище 48 каналу wi-fi взагалі не конектиться. На 80 mhz швидкість взагалі падає десь до 10 mbps. На 20 mhz щось середнє.
Поставив на 40 mhz і 48 канал - наміряв в районі 200 мбіт. Ну, думаю, піде. Але зрадів рано - зараз поміряв d100/u60…
Bender911
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Lamobot: 04.10.2024 21:11 Спробував різні варіанти :facepalm:
Вище 48 каналу wi-fi взагалі не конектиться. На 80 mhz швидкість взагалі падає десь до 10 mbps. На 20 mhz щось середнє.
Поставив на 40 mhz і 48 канал - наміряв в районі 200 мбіт. Ну, думаю, піде. Але зрадів рано - зараз поміряв d100/u60…
Ну взагалі то вище 48-го і не дивно, бо там вже йде DFS. Такі різниці в замірах як раз дуже схожі що у вас дуже забитий ефір. Якщо буде цікаво розібратись з проблемою, то рекомендую все ж таки ефір подивитись.
Lamobot
Member

Повідомлення

Bender911
Взагалі-то цікаво. Але нема ні андроїда, ні ноута.
В мамці є wifi, можна спробувати на компі. Який софт є для цього для пк? Чи, може, щось і для ios знайдеться?
Прошивка openwrt - може для неї якийсь плагін є?
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Lamobot
Bender911
Странно, у меня, к примеру, роутер часто ставит сам 52 канал и всё отлично всегда.
спойлер
Зображення
Хотя может роутер выбрал из-за этого:
спойлер
Зображення
Никогда не видел проседание скорости у себя из-за не того канала (у меня нет техники Apple). Та и вообще, как можно забить эфир в 5Ггц? Он меньше по проникающей способности, это не 2,4Ггц и каналов больше. Может это всё-таки частная несовместимость (глюки) данного роутера (а может только роутера) и техники Apple? Повторюсь, хорошо бы проверить на каком-то любом андроид-смартфоне.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Lamobot: 04.10.2024 22:41 Bender911
Взагалі-то цікаво. Але нема ні андроїда, ні ноута.
В мамці є wifi, можна спробувати на компі. Який софт є для цього для пк? Чи, може, щось і для ios знайдеться?
Прошивка openwrt - може для неї якийсь плагін є?
у luci - status - channel analysis спробуйте.
unique-neon
Member

Повідомлення

Порадьте домашній роутер будь-ласка. Я до роутера не вибагливий.
Користуюсь зараз TL-WR841N. Загалом усім влаштовує окрім того що це wi-fi 4, а в наявності вже є прилади з wifi 6e.
А так раз колись включив налаштував паролі і більше не згадував про нього. Не зависає, зажди працює.
Нічого хитрого не налаштовував, юзаю wifi та ethernet лише.

Хотілось би щось подібне, але сучасніше. Бажано щоб можна було в Україні придбати.
Valdey377
Member

Повідомлення

unique-neon: 05.10.2024 10:58 Порадьте домашній роутер будь-ласка. Я до роутера не вибагливий.
Користуюсь зараз TL-WR841N. Загалом усім влаштовує окрім того що це wi-fi 4, а в наявності вже є прилади з wifi 6e.
А так раз колись включив налаштував паролі і більше не згадував про нього. Не зависає, зажди працює.
Нічого хитрого не налаштовував, юзаю wifi та ethernet лише.

Хотілось би щось подібне, але сучасніше. Бажано щоб можна було в Україні придбати.
А бюджет какой?
Відповісти