Системы воздушного охлаждения + FAQ. Выбор, обсуждение

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
poulk
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Тернополь

Повідомлення

Данная ветка посвящена выбору а так же обсуждению различных вопросов связанных с системами воздушного охлаждения.

Прежде чем задать свой вопрос, стоит ознакомиться с FAQ.

Зображення

Похожие темы:
Вентиляторы + FAQ. Выбор, обсуждение
СВО (вода) вопросы, проблемы и их решения, советы

Игнорирование правил конференции наказывается
Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем
Востаннє редагувалось 10.11.2011 13:51 користувачем EvGaS, всього редагувалось 38 разів.
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

daesz: 22.09.2024 16:26мідний чорний, який знятий із виробництва (повністю мідний покритий чорною фарбою; чув, що є китайці які досі купляють звичайні мідні, розпаковують, покривають їх графеновим чорним покриттям і після цього продають, дорожче звичайно)
Черный цвет увеличивает эффективность радиатора но должна быть не краска, а химическое чернение.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

S: 22.09.2024 19:01
daesz: 22.09.2024 16:26мідний чорний, який знятий із виробництва (повністю мідний покритий чорною фарбою; чув, що є китайці які досі купляють звичайні мідні, розпаковують, покривають їх графеновим чорним покриттям і після цього продають, дорожче звичайно)
Черный цвет увеличивает эффективность радиатора но должна быть не краска, а химическое чернение.
Я незнаю яка була основа "фарбувальної субстанції", але то був не графен. На сфф діскорді хтось писав, що китайці точно використовують графен, навіть мав лінки на алі (але я на той момент шукав саме лінки на таобао, бо не хотів переплачувати перекупам з алі :D ).
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

daesz: 22.09.2024 19:21Я незнаю яка була основа "фарбувальної субстанції", але то був не графен.
Есть очень черные краски Vantablack, Musou Black и другие. Как заявлено Vantablack содержит углеродные (по идее графеновые) нанотрубки но её оригинальной у китайцев скорее всего нет.
спойлер
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

S: 22.09.2024 13:13 А какие сейчас есть хорошие кулера не башни, так что бы околосокет обдувался?
Я колись на оцей дивився.
https://hard.rozetka.com.ua/ua/be-quiet ... 316695526/
Мене він найбільше цікавив тим що пам'ять обдуває, бо мені набридло стяжками чіпляти вентилятори на пам'ять :) Ну і врм теж як бонус (хоча в мене не 1700 тому я не переживаю за vrm), напевно і м2 верхній.

Але з того всьго купив корпус Fractal North з бічною меш-сіткою, куди можна поставити корзину на 140мм вентилятори. І все обдувається ними - для гарячих vrm, м2, чіпсетів, і при розгоні пам'яті підходить супер.

Отаке чудо ще є. Виглядає цікаво
https://www.tomshardware.com/reviews/ju ... 3k-diamond
https://hard.rozetka.com.ua/ua/433799273/p433799273/
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

этот нормальный напоминает древний Gemin II
https://lab501.ro/racire/cooler-master-gemini-ii
Piter Cantrope: 24.09.2024 20:17Я колись на оцей дивився.
https://hard.rozetka.com.ua/ua/be-quiet ... 316695526/
суровый оверпрайс
Вадим_М
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Доброго дня всім.
Підкажіть бідь ласка. Задумав апгрейд. Хочу поставити райзен 5900 і Radeon RX 6700 XT (те шо перекос в сторону проца я знаю, це ок, зараз не про те). І придивися БЖ be quiet Dark power pro 11 750W Platinum по хорошій ціні. По потужності він підходить. Але нагадався, що модель уже досить старенька. Підключиться до нього радеон 6700? Там же треба додаткове живлення на відяху
pelia
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Вадим_М: 25.09.2024 11:09 Доброго дня всім.
Підкажіть бідь ласка. Задумав апгрейд. Хочу поставити райзен 5900 і Radeon RX 6700 XT (те шо перекос в сторону проца я знаю, це ок, зараз не про те). І придивися БЖ be quiet Dark power pro 11 750W Platinum по хорошій ціні. По потужності він підходить. Але нагадався, що модель уже досить старенька. Підключиться до нього радеон 6700? Там же треба додаткове живлення на відяху
Стареньке що? Бж чи відеокарта? Якщо відеокарта, то з яких пір 6700хт старенька? А взагалі, всі вони харчуються одинаково вже майже 2 десятки років, у конструкціяї як бж так і відеомап нічого не змінилось (збочення від хуанга не рахуємо). Все має працювати і підключатись.

Друге діло що тема то про охолодження, а не бж :rotate:
Вадим_М
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

pelia
А так, дякую, попутав гілку. Видалюсь
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

S: 24.09.2024 21:48
Piter Cantrope: 24.09.2024 20:17Я колись на оцей дивився.
https://hard.rozetka.com.ua/ua/be-quiet ... 316695526/
суровый оверпрайс
Ну це be quiet!, там завжди такі ціни)
S: 24.09.2024 21:48
этот нормальный напоминает древний Gemin II
Мене цей кулер цікавить, я ще не бачив його ні в кого. До нас його тільки привезли. Мені насправді нема сенсу інший кулер купувати зараз, але якщо б купував щось, думаю спробував би його. Отут ціна навіть трошки краща
https://hard.rozetka.com.ua/ua/450221900/p450221900/
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Piter Cantrope,
жду на варіацію з 2х 92мм, щоб поміщався в малолітражки на мІТХ МП :D
Machovelvet
Junior

Повідомлення

Доброго дня всім. Маю корпус Cougar Airface rgb Black, але встановлені кулери на ньому трохи шумні, (2х140 морда, 1х120 ззаду) Підкажіть плз щось не за всі гроші світу на заміну, дякую.
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Machovelvet: 26.09.2024 14:01 Доброго дня всім. Маю корпус Cougar Airface rgb Black, але встановлені кулери на ньому трохи шумні, (2х140 морда, 1х120 ззаду) Підкажіть плз щось не за всі гроші світу на заміну, дякую.
цем вам скорше сюди
viewtopic.php?f=6&t=5918&start=13340

п.с. дивіться як саме вентилятори шумлять, якщо чути поток повітря, то й інші вентилятори на великих обертах будуть шуміти, то вам скорше треба погратися з обертами, якщо чути як шумлять мотори - от тоді вже можна думати над заміною вентиляторів, якщо дешево і сердито, то арктик Ф12 ззаду і Р14 Мах на морду, якщо фільтр щільний, якщо не дуже, то можливо пробувати Ф14
Enombre de soberano
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Machovelvet
Якщо треба найкраще за дешево, беріть Arctic BioniX F140 (або просто f140) + Arctic P12 PWM PST Black

І ще
будь-які вентилятори треба налаштовувати:
140 мм зазвичай тихі до 800 об/хв
120 мм тихі до 1200 об/хв
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

daesz: 25.09.2024 17:50 жду на варіацію з 2х 92мм, щоб поміщався в малолітражки на мІТХ МП :D
Як же вам m-itx-никам тяжко живеться)) Кулери не підходять, nvme гріються, вибір материнок малий)
P.S. Я не по-злому, просто смішно стало)
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Piter Cantrope: 27.09.2024 00:06
daesz: 25.09.2024 17:50 жду на варіацію з 2х 92мм, щоб поміщався в малолітражки на мІТХ МП :D
Як же вам m-itx-никам тяжко живеться)) Кулери не підходять, nvme гріються, вибір материнок малий)
P.S. Я не по-злому, просто смішно стало)
З материнками, по крайній мірі в цьому поколінні, ситуація доволі хороша - бо є А620і лайтнін в бюджетному сегменті та В650і лайтнін яка чуть дорожча (але змісту в ній небагато в мІТХ сегменті). З нвме от прогадав, єсті би знать зараннє (с) митець що чіпсет на мІТХ дошках під нвме знаходиться, то зразу взявби саташний ссд під файлопомийку :D
Ну а от з кулерами трохи проблемно. Замовив корпус (ghost s1) який підтримує 67мм кулер, з розрахунком докупити до нього в свій час thermalright axp120-x67, але не врахував що пропелер буде знаходитись в притул до перфорованої стінки від чого буде турбулентність/посторонні звуки, довго мучився вибирав - зупинився на axp90-x53 повністю мідному, навіть знайшов на таобао перехідники для нього на кріплення 120мм пропелера, потім пошурупав мізками і вирішив що ризиковано, бо мідь має властивість окислюратись, а термалрайт на зло зняли із виробництва повністю мідну модель пофарбовану в чорний колір (ну типу фарба в цьому випадку і стильненько виглядає, і захист від окислення), добре хоч корпус приїде через півтори місяця, а теперішню ВК ще не продав -тож маю час щось "сообразити" :shuffle:
Machovelvet
Junior

Повідомлення

Дякую всім за поради! Буду дивится на Arctic. Але чисто для інтересу, які моделі ідуть на 1 крок вище? щоб хоча б ціни порівняти
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Machovelvet: 27.09.2024 20:46 Дякую всім за поради! Буду дивится на Arctic. Але чисто для інтересу, які моделі ідуть на 1 крок вище? щоб хоча б ціни порівняти
Max = на голову вище всього іншого, що арктик пропонує, на видув можна ставити спокійно f-серію, звичайну, або байонік, який трохи кращий, але й трохи дорожчий :)
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Думаю, деяким людям в цьому треді буде цікаво почитати :D
https://x.com/coolingreviews/status/1840486753271959817
https://www.tomshardware.com/pc-compone ... -se-review
Відповісти