Что выбрать? Видеокарты + FAQ

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Відповісти
Автор
Повідомлення
StasTODD
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Данная ветка посвящена обсуждению различных вопросов связанных с выбором видеокарт.
FAQ:
В: На какие параметры стоит обратить внимание при покупки видеокарты?
О: Стоит обратить внимание на:
1) Объем видео памяти
2) Ширину шины
3) Количество шейдеров
4) Соответственно на частоты компонентов (Видеопамять, GPU, универсальные шейдеры)
5) Энергопотребление
6) В некоторых случаях на тепловыделение.

В: В чем отличие между производителями видеокарт напр. ASUS, MSI, XFX и т.д.?
О: Карты могут отличатся:
1) Комплектом поставки (Игры, переходники, клиенты на скачивания и т.д.)
2) Системой охлаждения
3) Наличием "отборных" чипов, у которых выше разгонный потенциал
4) Разгоном от производителя
5) Разводкой компонентов на РСВ
6) Гарантией от производителя.

В: Совместимы ли видеокарты с интерфейсом PCI-Express 2.0/3.0 с материнскими платами с интерфейсом PCI-Express 1.0 и наоборот?
О: Совместимы. Вот результаты тестов.

В: Карты с каким объемом памяти стоит брать для современных игр?
О: 3Gb - 11Gb
Обзоры и сравнительные тесты:

Тут можно сравнить все карты. (Данное сравнение не даст вам точной информации, так что стоит обратить внимание на материалы лаборатории overclockers.ua)
Обзоры и тесты карт в лаборатории overclockers.ua

Уточнить цены можно тут: http://hotline.ua

Оффтоп строго наказуем, поныть о стоимости и отсутствии наличия - Стоимость комплектухи: прогнозы, мысли, размышления
Покупка б/у видеокарты: стоит-ли и прочие вопросы

Хотите получить адекватные рекомендации - укажите разрешение вашего монитора и желаемое количество кадров, основные игры.
Остальную конфигурацию - по желанию

P.S. ВСЕМ "РАСКРЫВАТЕЛЯМ" ЧИТАТЬ ОБЯЗАТЕЛЬНО! viewtopic.php?p=2761824#p2761824 .
Востаннє редагувалось 31.07.2010 02:49 користувачем StasTODD, всього редагувалось 7 разів.
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

daesz: 13.09.2024 17:04їсть 300 Вт, а не 150
165 кушает 4060ти16
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Melki: 13.09.2024 17:28
daesz: 13.09.2024 17:04їсть 300 Вт, а не 150
165 кушает 4060ти16
150/165 - це одне й те саме, 4070ті-с їсть майже в двічі більше. Тому радіатор по суті значення не має, коли ми говоримо про паршивість пропелерів на вентусі. Якщо вмієте користуватись викруткою - зробите дешрауд і все буде гаразд :)
luckygamerks
Member

Повідомлення

oversteve: 13.09.2024 17:06 luckygamerks
ліпити все на купу і рахувати фпс/грн для всіх карт це збочення, у якоїсь умовної 3060 цей показник може бути краще ніж у 3090, але кожен обирає щось виходячи із своїх фінансових можливостей і той, у кого є гроші на 3090 не буде дивитися на 3060
нові карти з залишковою гарантією завжди можна продати з якоюсь частковою втратою, повернувши частину грошей і вклавши її у нове залізо, а якщо дороге б.у. без гарантії помре, то ви залишитеся без бабла
Так, я з вами згоден, але частково. Відносно списку я не зазначав, що там повинна бути одна якась карта на один якийсь окремий бюджет. Це може бути 2,3,4 в залежності від ситуації. Відносно покупки нової і продажу її з остаточною гарантією, то продасте ви її все одно з велики втратами, особливо, якщо вона куплена на старту продажу покоління. А купуючи карту з остаточною гарантією, але у когось є теж не мало ризиків, не набагато менше ніж карта без гарантії. Якщо люди не розбирається, їй так само можуть підсуеути в підробку гарантію, або якусь карту яку ремонтували минаючи по якійсь причині сервісний центр. Якщо людина не в зуб ногою в цвй темі, то навіть у знайомого соромно купляти, але ж я проце вказав вище про ризики. Особисто мене цікавлять оптимальні БУ карти в районі 10-20 тис, лучі бажані, але не принципові, споживання не кінське. БУ це завжди великі ризики, були, є і буде. Особисто в мене бу карта куплена в 2 рази дешевше ніж вона коштувала у магазині, яка прекрасно працює 5 років, єдине, що я зробив після покупки, це розібрав, почистив, наніс нормальну термопасту та термопрокладки.
sselesnes
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

luckygamerks яб дивився на карти 150-220Вт nvidia 3000. Открім 1660, nvidia 1000-2000 та amd 5000/6000 начебто погана статистика, але на мою думку то все про 220+Вт.
PS: e минулому грудні телмарт дав цікави знижки, в т.ч. на рефаби.
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

daesz: 13.09.2024 17:32зробите дешрауд і все буде гаразд
я планирую остаться в двух слотах
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Andrew_R30: 13.09.2024 17:19 Чи можна, ще купувати в 2024р б/у карту rx6800xt під сталкер 2 чи вона вже застаріла?
Чи краще взяти нову rtx4060 8gb за 17900грн?
Монік 2к

Декілька місяців тому хотів брати rx7900GRE, але бюджет трішки змінився..
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

daesz: 13.09.2024 17:32радіатор по суті значення не має
ты сам указал на разницу в Вантусе и Гейминг - пропеллеры одинаковые, но разные радиаторы и очень разные температуры
Валерий
Member
Аватар користувача
Звідки: Kur

Повідомлення

Vlaad13
Оно и так понятно, что 4060 проигрывает без шансов ;)
luckygamerks
Member

Повідомлення

Vlaad13: 13.09.2024 18:24
Andrew_R30: 13.09.2024 17:19 Чи можна, ще купувати в 2024р б/у карту rx6800xt під сталкер 2 чи вона вже застаріла?
Чи краще взяти нову rtx4060 8gb за 17900грн?
Монік 2к

Декілька місяців тому хотів брати rx7900GRE, але бюджет трішки змінився..
Коли дивишся на споживання RX6800XT, трохи сумно стає, але на фоні таких печок як 3090 і їм подібних не все так погано, хоч і продуктивність в них теж вища.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Melki: 13.09.2024 18:20
daesz: 13.09.2024 17:32зробите дешрауд і все буде гаразд
я планирую остаться в двух слотах
2 слімки (92 чи навіть 120) точно не будуть товстішими тіж 43мм (чи скільки там міліментрів) в вентуса :)
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

daesz: 13.09.2024 19:08точно не будуть товстішими
а как узнать наверняка?
Alvaro
Member
Звідки: Львов

Повідомлення

Andrew_R30: 13.09.2024 17:19Чи можна, ще купувати в 2024р б/у карту rx6800xt під сталкер 2 чи вона вже застаріла?
Чи краще взяти нову rtx4060 8gb за 17900грн?
Монік 2к
Наскільки я дивився коли думав брати в бюджеті до 300у.о. , то бж 6800хт була найкраща без конкурентів навіть якщо потрібні промені в іграх . тут на форумі думав брати , була ціла партія хороша в бульдозера по 10800грн асрок. За таку ціну приблизно краще немає варіанту напевно.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Melki: 13.09.2024 19:43
daesz: 13.09.2024 19:08точно не будуть товстішими
а как узнать наверняка?
Попросити підказати в когось із тих, що мають вентус (там товщина шрауда всюди одинакова, в не залежності від карти) поміряти його товщину :)
Наприклад, у ось цього пана : https://www.reddit.com/r/sffpc/comments ... are_button
Я в нього розпитував в свій час на рахунок корпусу деякі речі які мене цікавили (коли ще хотів купити mechanic master c24).
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

daesz: 13.09.2024 19:50(там товщина шрауда всюди одинакова, в не залежності від карти)
ок, что такое "шрауд"? (если мы говорим о его толщине)

самый тонкий кулер что я нашел, это 92х14 Ноктуа, который стоит 18 серебренников за штуку, 36 за пару - проще карту выбрать пожирнее охладом, например тот-же Гейминг икс с заведомо нормальным радиатором, которому дешрауд и нафиг не нужен...

это не правильный путь...

я вообще смотрю, что двуслотовых двухвентиляторных, раз-два и закончились в нормальном исполнении, и далеко за 400 серебренников
man1242
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Валерий: 13.09.2024 18:30 Vlaad13
Оно и так понятно, что 4060 проигрывает без шансов ;)
Любая видеокарта амд проигрует без шансов, тому пример киберпанк где жёстко тролят владельцев АМД ГПУ с тем же фср 3.0 :laugh:
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Vlaad13: 13.09.2024 15:40я даже кучу фоток карт выкладывал в отзывах на этом форуме но для вас это все не доказательства
Не видел тех фоток , но и фото это никакое ниразу не доказательство твоих знаний, или мало можно фоток в Ютубе найти? :D я сужу твои знания чисто по тому как ты рассказываешь про видяхи и опыта там судя по всему с гулькин нос или с нос Гуля :D , чисто для привлечения внимания :facepalm:
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Melki: 13.09.2024 20:30
daesz: 13.09.2024 19:50(там товщина шрауда всюди одинакова, в не залежності від карти)
ок, что такое "шрауд"? (если мы говорим о его толщине)
Shroud = кожух, ну от та пластмасова частина із пропелерами, її товщина десь 12-15мм, це те ж саме, що поставити 2 слімки :)
В порівнянні з ноктуа - точно немає змісту економити тоді, бо дешевше буде взяти чуть дорожче виконання, яке точно буде краще. Я особиство точно не бачив жодного відгуку на вентус 2х (в не залежності чи це 4060, чи 4070, чи 4080), де не говорили б про погані температури та пропелери :)
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

daesz: 13.09.2024 21:01
Melki: 13.09.2024 20:30
ок, что такое "шрауд"? (если мы говорим о его толщине)
Shroud = кожух, ну от та пластмасова частина із пропелерами, її товщина десь 12-15мм, це те ж саме, що поставити 2 слімки :)
В порівнянні з ноктуа - точно немає змісту економити тоді, бо дешевше буде взяти чуть дорожче виконання, яке точно буде краще. Я особиство точно не бачив жодного відгуку на вентус 2х (в не залежності чи це 4060, чи 4070, чи 4080), де не говорили б про погані температури та пропелери :)
шрауд точно тонше, ніж слімка вентилятор + ще треба сообразити якесь кріплення для вентилятора, так що на якісь 5-6мм карта стане товстіше, якщо не більше

Відправлено через 3 хвилини 24 секунди:
Melki: 13.09.2024 20:30 самый тонкий кулер что я нашел, это 92х14 Ноктуа, который стоит 18 серебренников за штуку, 36 за пару - проще карту выбрать пожирнее охладом, например тот-же Гейминг икс с заведомо нормальным радиатором, которому дешрауд и нафиг не нужен...
це вже питання габаритів відеокарти і побажань, в деяких випадках дійсно може не бути змісту ставити лєві вентилятори, але іноді можна обійтися чимось простішим ніж нокта, і вліпивши 2 прості товсті 120 замість 2 рідних тонких 80-95 вентиляторів можна досить відчутно скосити температури і шум
man1242
Member
Аватар користувача

Повідомлення

luckygamerks: 13.09.2024 17:56
oversteve: 13.09.2024 17:06 luckygamerks
ліпити все на купу і рахувати фпс/грн для всіх карт це збочення, у якоїсь умовної 3060 цей показник може бути краще ніж у 3090, але кожен обирає щось виходячи із своїх фінансових можливостей і той, у кого є гроші на 3090 не буде дивитися на 3060
нові карти з залишковою гарантією завжди можна продати з якоюсь частковою втратою, повернувши частину грошей і вклавши її у нове залізо, а якщо дороге б.у. без гарантії помре, то ви залишитеся без бабла
Так, я з вами згоден, але частково. Відносно списку я не зазначав, що там повинна бути одна якась карта на один якийсь окремий бюджет. Це може бути 2,3,4 в залежності від ситуації. Відносно покупки нової і продажу її з остаточною гарантією, то продасте ви її все одно з велики втратами, особливо, якщо вона куплена на старту продажу покоління. А купуючи карту з остаточною гарантією, але у когось є теж не мало ризиків, не набагато менше ніж карта без гарантії. Якщо люди не розбирається, їй так само можуть підсуеути в підробку гарантію, або якусь карту яку ремонтували минаючи по якійсь причині сервісний центр. Якщо людина не в зуб ногою в цвй темі, то навіть у знайомого соромно купляти, але ж я проце вказав вище про ризики. Особисто мене цікавлять оптимальні БУ карти в районі 10-20 тис, лучі бажані, але не принципові, споживання не кінське. БУ це завжди великі ризики, були, є і буде. Особисто в мене бу карта куплена в 2 рази дешевше ніж вона коштувала у магазині, яка прекрасно працює 5 років, єдине, що я зробив після покупки, це розібрав, почистив, наніс нормальну термопасту та термопрокладки.
Ну все что ниже пастрейсинга каша и кал имхо, в пример вот не давний хелблейд 2 где освещение в игре и без лучей на хорошо уровне где тонут многие мидл карты. Хотите играть и не думать 6800-7800хт 4070-4070ti щас могут предложить по хорошей цене. Снова камень в огород АМД это оптимизация игр под архитектуру рдна и она просто отвратная. Где-то читал что в компании это тоже понимают и будут стараться решить данную проблему но мы покупаем карту чтоб поиграть сегодня а не ждать когда.

Відправлено через 5 хвилин 49 секунд:
oversteve: 13.09.2024 21:27
daesz: 13.09.2024 21:01
Shroud = кожух, ну от та пластмасова частина із пропелерами, її товщина десь 12-15мм, це те ж саме, що поставити 2 слімки :)
В порівнянні з ноктуа - точно немає змісту економити тоді, бо дешевше буде взяти чуть дорожче виконання, яке точно буде краще. Я особиство точно не бачив жодного відгуку на вентус 2х (в не залежності чи це 4060, чи 4070, чи 4080), де не говорили б про погані температури та пропелери :)
шрауд точно тонше, ніж слімка вентилятор + ще треба сообразити якесь кріплення для вентилятора, так що на якісь 5-6мм карта стане товстіше, якщо не більше

Відправлено через 3 хвилини 24 секунди:
Melki: 13.09.2024 20:30 самый тонкий кулер что я нашел, это 92х14 Ноктуа, который стоит 18 серебренников за штуку, 36 за пару - проще карту выбрать пожирнее охладом, например тот-же Гейминг икс с заведомо нормальным радиатором, которому дешрауд и нафиг не нужен...
це вже питання габаритів відеокарти і побажань, в деяких випадках дійсно може не бути змісту ставити лєві вентилятори, але іноді можна обійтися чимось простішим ніж нокта, і вліпивши 2 прості товсті 120 замість 2 рідних тонких 80-95 вентиляторів можна досить відчутно скосити температури і шум
Вроде все експерты лепят кульки на пластиковые хамуты без зазрения совести, у самого была ещё в 2013году gts 450 gameward без кожуха отдали, влепил 120 на 1350оборотов с контроллером беда была правдо, калхозил как распоять его на ГПУ и пришел к выводу проще кривую от процессора сделать что в итоге дало 60 градусов в пике и шум +25дб при 1100 оборотов. Видал тоже у людей gtx770 где радиатор весил 1,5кг с 2мя 120 но уже с модом на контролер в ГПУ, спрашивал как дошли до такого утверждали что карта с родными до 90 переваливала :up:
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Melofon: 13.09.2024 20:53
Vlaad13: 13.09.2024 15:40я даже кучу фоток карт выкладывал в отзывах на этом форуме но для вас это все не доказательства
Не видел тех фоток , но и фото это никакое ниразу не доказательство твоих знаний, или мало можно фоток в Ютубе найти? :D я сужу твои знания чисто по тому как ты рассказываешь про видяхи и опыта там судя по всему с гулькин нос или с нос Гуля :D , чисто для привлечения внимания :facepalm:
Наверное у вас опыт и знания видеокарт 4 000 серии Нвидия ещё с 2010 года :lol:
Я так понимаю любые фото-видео, доказательства вам не подходят, а ваш визит откладывается на неопределенный срок... Так что же нам делать? :weep:
Відповісти