Выбор роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
Bender911
Member
Аватар користувача

Повідомлення

vdemeshko: 01.09.2024 20:26 ну тоесть 25Вт+ средняя нагрузка если до 20Вт idle... я тут 8Вт+ пиковых у AX3000T считаю много на фоне Beryl AX c 3.2Вт в разрезе блэкаутов :D но для сравнения Gl.iNet Flint 2 - около 6Вт idle, 8.5Вт средняя нагрузка и 13Вт макс.. не нужон нам Ваш (WiFi7) интернет (с таким потреблением) (с) мем
До речі АХ3000Т зазвичай з декількома клієнтами 6В показує разом з ONU, тому для роботи від павербанки саме те що треба.
DEVES
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Bender911
сравнил китайский самокат с электрокаром :laugh:
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Bender911: 02.09.2024 13:49
vdemeshko: 01.09.2024 20:26 ну тоесть 25Вт+ средняя нагрузка если до 20Вт idle... я тут 8Вт+ пиковых у AX3000T считаю много на фоне Beryl AX c 3.2Вт в разрезе блэкаутов :D но для сравнения Gl.iNet Flint 2 - около 6Вт idle, 8.5Вт средняя нагрузка и 13Вт макс.. не нужон нам Ваш (WiFi7) интернет (с таким потреблением) (с) мем
До речі АХ3000Т зазвичай з декількома клієнтами 6В показує разом з ONU, тому для роботи від павербанки саме те що треба.
он у меня пока и работает как "WiFi затычка" на время блэкаутов (хотя уже купил железку еше менее прожерливую) :) но на нем висит 5-6 клинетов обычно (два MBP, iPad, два iPhone + 1 android)..
Bender911
Member
Аватар користувача

Повідомлення

DEVES: 02.09.2024 16:00 Bender911
сравнил китайский самокат с электрокаром :laugh:
Ну не сказав би:) Самокат в рази повільніше автівки ще й в дощ не поїдеш:)) А цей малюк витискає з гігабітного канала під 800мбс по wi-fi ще й не жере як трактор. В мене є потужніший роутер, але поки не розумію коли його захочеться дістати бо цей зі всім справляється, що мені треба.
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

Bender911: 02.09.2024 13:49
vdemeshko: 01.09.2024 20:26 ну тоесть 25Вт+ средняя нагрузка если до 20Вт idle... я тут 8Вт+ пиковых у AX3000T считаю много на фоне Beryl AX c 3.2Вт в разрезе блэкаутов :D но для сравнения Gl.iNet Flint 2 - около 6Вт idle, 8.5Вт средняя нагрузка и 13Вт макс.. не нужон нам Ваш (WiFi7) интернет (с таким потреблением) (с) мем
До речі АХ3000Т зазвичай з декількома клієнтами 6В показує разом з ONU, тому для роботи від павербанки саме те що треба.
HAP Ac2 + ONU ZTE = 4-4.8Вт

DC1018P живить цей тандем рівно 6 годин
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Евгений King: 02.09.2024 20:05
Bender911: 02.09.2024 13:49

До речі АХ3000Т зазвичай з декількома клієнтами 6В показує разом з ONU, тому для роботи від павербанки саме те що треба.
HAP Ac2 + ONU ZTE = 4-4.8Вт

DC1018P живить цей тандем рівно 6 годин
а світло вимикають на 7 годин
Bender911
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Евгений King: 02.09.2024 20:05
HAP Ac2 + ONU ZTE = 4-4.8Вт

DC1018P живить цей тандем рівно 6 годин
Енергоефективний девайс. Звісно в нього wi-fi старенький, але норм для блекаутів.
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

Smok: 02.09.2024 21:37
Евгений King: 02.09.2024 20:05

HAP Ac2 + ONU ZTE = 4-4.8Вт

DC1018P живить цей тандем рівно 6 годин
а світло вимикають на 7 годин
Тому в мене є пара DC1018P, а також велика банка на 60к mA з виходом DC 12в.
Ну за останні пару тижнів лише 2 рази, коли реально була потреба замінити DC1018P, бо перший розрядився. На ніч я просто вимикаю його, аби зазря не садив акб, коли вимкнули світло, відповідно як світлю дадуть - він дозарядиться повністю і на ранок емність повна.
Здебільшого DC1018P повністю покриває потребу на термін вимкнення і я інколи навіть забуваю що він існує, ну типу працює, сам заряджається, сам переходить на акб, не пищить і не дратує)

Відправлено через 12 хвилин 55 секунд:
Bender911: 02.09.2024 22:20
Евгений King: 02.09.2024 20:05
HAP Ac2 + ONU ZTE = 4-4.8Вт

DC1018P живить цей тандем рівно 6 годин
Енергоефективний девайс. Звісно в нього wi-fi старенький, але норм для блекаутів.
HAP lite/HAP lite ax + ONU взагалі 8-9 годин від DC1018P проживе, це якщо кому ультимативне енергоефективне рішення треба і пофіг на якість Wi-Fi
Ну а стосовно wi-fi старенький, якось в 5Ггц 300Мбіт/с через 2 стіни давить, RTT нормальний, мене задовільняє. Можна б взяти якийсь hAP ax2-3, але там точно про автономність мови не буде, бо воно буде вдвічі прожорливіше за HAP Ac2. І від мікротіка не відійти теж, бо мені потрібен його функціонал, котрий не перекриють інші роутери.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Евгений King: 03.09.2024 03:02 Ну а стосовно wi-fi старенький, якось в 5Ггц 300Мбіт/с через 2 стіни давить, RTT нормальний, мене задовільняє. Можна б взяти якийсь hAP ax2-3, але там точно про автономність мови не буде, бо воно буде вдвічі прожорливіше за HAP Ac2. І від мікротіка не відійти теж, бо мені потрібен його функціонал, котрий не перекриють інші роутери.
(просто цікаво) а що такого використовуєте? чи мова про усб порт, якого на простих роутерах з тим же опенврт майже не буває?
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

artko
А зачем ему usb порт на Микротике, в качестве модема или для чего он там (как я понял, микротиковцев вообще тот usb порт мало интересует)? Речь идёт скорее всего просто о функционале RouterOS как таковой в плане маршрутизации. А то почему то я не пойму, то боготворили тут Микротик и RouterOS многие форумчане (большинство), а теперь оказывается - на фиг тот Микротик с RouterOS, если есть OpenWRT, которая покрывает все потребности микротиковцев. :)
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Avenger80: 03.09.2024 07:46 А зачем ему usb порт на Микротике, в качестве модема или для чего он там (как я понял, микротиковцев вообще тот usb порт мало интересует)?
ну чому. я використовував на ац2 усб як для модему, також і для флешки, як зовнішній стораж під контейнери.
Avenger80: 03.09.2024 07:46 Речь идёт скорее всего просто о функционале RouterOS как таковой в плане маршрутизации. А то почему то я не пойму, то боготворили тут Микротик и RouterOS многие форумчане (большинство), а теперь оказывается - на фиг тот Микротик с RouterOS, если есть OpenWRT, которая покрывает все потребности микротиковцев. :)
по факту :) опенврт - вміє більше. але роутерос просто зручніше в користуванні... (ну, це моє імхо)
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Avenger80: 03.09.2024 07:46 artko
А зачем ему usb порт на Микротике, в качестве модема или для чего он там (как я понял, микротиковцев вообще тот usb порт мало интересует)? Речь идёт скорее всего просто о функционале RouterOS как таковой в плане маршрутизации. А то почему то я не пойму, то боготворили тут Микротик и RouterOS многие форумчане (большинство), а теперь оказывается - на фиг тот Микротик с RouterOS, если есть OpenWRT, которая покрывает все потребности микротиковцев. :)
Если требование к WiFi были минимальные то микротик устраивал людей вроде как..но при переходе на AX уже микротик не осилил пилить свой драйвер под его фичи (wave 2) и перешел на проприетарный вроде и еще процесс его интеграции продолжается.. так что микротик это хороший маршрутизатор, но посредственный роутер с упором на вай фай(с ремаркой что есть люди кому это из серии необходимо и достаточно и стандарта AC хватает). Поэтому часто владельцы микротиков берут их маршрутизаторы + точки доступа WiFi отдельно. А тут и железки на OpenWRT в том числе кстати. OpenWRT же тоже не сама по себе появилась - во второй половине 2000х , когда Linksys была еще частью Cisco - она релизнула свою роутер ос на базе линукс с опен сурс лицензией. Что дало трамплин для развития многих веток WRT прошивок (OpenWRT, DD-WRT и тд). И да в целом некоторые считают , как выше заметили, что OpenWRT имеет больше возможностей, но сложнее в конфигурировании. DD-WRT тут немного ближе к чему то а-ля Kinetic. Прошивка с большими возможностями, но сохранением баланса удобства конфигурирования с набором большинства фич основных сразу предустановленных. OpenWRT полагается на остановку пакетов для расширения ее функционала стандартного.
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

artko: 03.09.2024 07:31
Евгений King: 03.09.2024 03:02 Ну а стосовно wi-fi старенький, якось в 5Ггц 300Мбіт/с через 2 стіни давить, RTT нормальний, мене задовільняє. Можна б взяти якийсь hAP ax2-3, але там точно про автономність мови не буде, бо воно буде вдвічі прожорливіше за HAP Ac2. І від мікротіка не відійти теж, бо мені потрібен його функціонал, котрий не перекриють інші роутери.
(просто цікаво) а що такого використовуєте? чи мова про усб порт, якого на простих роутерах з тим же опенврт майже не буває?
Пара різних VPN + VPN хост на самому роутері, 3 аплінки, ip route табличка на 6-9к маршрутів, протоколи динамічної маршрутизації, скріпти і т.д.
USB мені і даром не треба, хоча чисто заживити роутер з банки можна, мікроти з USB чудово працюють :gigi:
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

vdemeshko
В принципе то, что вы написали логично. Просто не забывайте человеческий фактор во всём этом (фактор привычки, предпочтения), истинный микротиковец не будет просто так переходить на OpenWRT и ему по фиг на то, что wifi где-то слабый - ничего, добавим точку доступа, а вообще на фиг он мне нужен и т.д. Спасибо, что хоть один человек в теме появился со свежими мыслями. А то тема стала токсичной и бесполезной - одни срачи бесполезные при выборе роутеров.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Евгений King
а, ну в мене майже те саме, окрім аплінків (відмовився від одного провайдера, вони так і не зробили резервування живлення обладнання, навіщо провайдер, який валяється по 20 годин на добу - я тоді не зрозумів). Переїхав з ац2 на xiaomi ax3200/опенврт - бо рандомні падіння wi-fi на мікроті задовбли :(
А ще в мене є опенвпн з удп та стисканням :) (на момент переходу з ац2 - роутерос це так ще і не тягнула, 7.11 версії. конкретно опцію стискання пакетів)

Відправлено через 11 хвилин 25 секунд:
vdemeshko: 03.09.2024 08:08 И да в целом некоторые считают , как выше заметили, что OpenWRT имеет больше возможностей, но сложнее в конфигурировании.
не те що складніше... опенврт це лінух. нема единого центру конфігурування - там щось, там.. а ось там подивись.. а зайдешь, на льоту щось змінишь - потім голову ламаєшь, чому перестало працювати ( бо ніде ті зміни не зберіглися). Банальний ip rule add from x.x.x.x table to_vpn в шеллі, потім ребутнув - упс, що не так? :)
RouterOS має центральну вісь, де все що там наконфігуряв можна подивитись и зрозуміти. І це дуже добре.

доречі, користувачи роутерос - як вам новий вінбокс? щось таке стільне, модне, молодіжне зробили... але з'явився натівний вінбокс під лінухи.
спойлер
winbox.jpg
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

vdemeshko: 03.09.2024 08:08
Avenger80: 03.09.2024 07:46 artko
А зачем ему usb порт на Микротике, в качестве модема или для чего он там (как я понял, микротиковцев вообще тот usb порт мало интересует)? Речь идёт скорее всего просто о функционале RouterOS как таковой в плане маршрутизации. А то почему то я не пойму, то боготворили тут Микротик и RouterOS многие форумчане (большинство), а теперь оказывается - на фиг тот Микротик с RouterOS, если есть OpenWRT, которая покрывает все потребности микротиковцев. :)
Если требование к WiFi были минимальные то микротик устраивал людей вроде как..но при переходе на AX уже микротик не осилил пилить свой драйвер под его фичи (wave 2) и перешел на проприетарный вроде и еще процесс его интеграции продолжается.. так что микротик это хороший маршрутизатор, но посредственный роутер с упором на вай фай(с ремаркой что есть люди кому это из серии необходимо и достаточно и стандарта AC хватает). Поэтому часто владельцы микротиков берут их маршрутизаторы + точки доступа WiFi отдельно. А тут и железки на OpenWRT в том числе кстати. OpenWRT же тоже не сама по себе появилась - во второй половине 2000х , когда Linksys была еще частью Cisco - она релизнула свою роутер ос на базе линукс с опен сурс лицензией. Что дало трамплин для развития многих веток WRT прошивок (OpenWRT, DD-WRT и тд). И да в целом некоторые считают , как выше заметили, что OpenWRT имеет больше возможностей, но сложнее в конфигурировании. DD-WRT тут немного ближе к чему то а-ля Kinetic. Прошивка с большими возможностями, но сохранением баланса удобства конфигурирования с набором большинства фич основных сразу предустановленных. OpenWRT полагается на остановку пакетов для расширения ее функционала стандартного.
ну в мене ах2 чудово ах працював і я там задля теста норм вижимав. Але в більшу квартиру як переїхав то перещов на точку від юніфай щоб все зовсім покрило. Бо ах2 трьошку на 90 квадратів десь тіки на 85% норм покрив
crumd
Member

Повідомлення

Avenger80: Речь идёт скорее всего просто о функционале RouterOS как таковой в плане маршрутизации.
Именно так. В РФ - сходить на ютюб и инстаграмм. В Украине - сходить на вконтакте и одноклассники.
Сегодня vpn уже стал необходимостью. После того, как интернет перестал быть зоной, свободной от государств. Сегодня роутер без vpn клиента - уже и не роутер.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

artko
Що за версія Winbox?
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

crumd: 03.09.2024 09:46В Украине - сходить на вконтакте и одноклассники.
Без іронії питаю - а навіщо це може бути треба в 2024 році?
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Васильович
Я б взагалі перефразував, - що на тих ресурсає взагалі є такого аби їх відвідувати? Ну от серйозно...
Відповісти