Клуб поціновувачів старого заліза

Куратор теми: mklm
Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Shvlr: 04.08.2024 14:10 Колектив, а в кого є діючий конфіг на амд 970 чипсеті?

Він насправді жере як не в себе, чи то Гіга з живленням нахомутала у 970а-ds3p типу +25% "для стабільності"
По пам'яті, 785 був холодніший з відключеним відео, хоча 785 - то 55нм, а 970- 65нм
ПС
Щоб поміряти напругу, потрібно розбирати системник, що досить ліниво
ga-970a-ud3p (rev. 2.0) у домашньому системнику зараз стоїть
після асуса 785 плювався й матюкався
поміняв половину конфігу, з яким переїхав з ацуца, поки воно хоть якось запрацювало, ніякого розгону, радий, що зараз хоч працює стабільно (плює тричі) і намагаюся нічого не чіпати.
північний радіатор держиться за допомогою гівна і палок, південний, навпаки, немов прибитий цвяхами, але він майже не гріється.
Shvlr
Member

Повідомлення

radical: 04.08.2024 20:30 ga-970a-ud3p (rev. 2.0)
північний радіатор держиться за допомогою гівна і палок


там такий же як i на DS3p - на клiпсах з "терможуйкою", де основним силовим елементом виступає та сама жуйка.
Нормальне рiшення для плати, котра не позiцiонується "для стенда"
Якщо сдвинули, то свiжа - ще є щанс, що "приклеiться" (розтане вiд нагрiву).
Якщо вона рухається зараз, то термоiнтерфейсу там фактично намає :-/

При замiнi на пасту бажано пружинки сильнiшi поставити та пару обмежувачiв-стовпчикiв з резини по кутам радiатора вiд аналогiчного чiпсету, що не поклоцати кристал.

Але нiхто ж не розраховував, що користувач туди полiзе
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Shvlr,тим часом ідуть знущання над Gigabyte GA-8IPE1000 (rev. 4.x). Які б китайські транзюки сюда не засунеш воно з Прескотиною 3,2 GHz один фіг гаряче гівно з температурами під 85-90 на VRM , яке підігріваю решту плати.
Взагалі плата в процесі роби нехіло так гріється.
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Shvlr: 05.08.2024 08:40 Якщо сдвинули, то свiжа - ще є щанс, що "приклеiться" (розтане вiд нагрiву).
Якщо вона рухається зараз, то термоiнтерфейсу там фактично намає
Наче, я того року плату діставав, щоб помити корпус, і необережно взявся за радіатор, він добряче таки "гуляв".
Що цікаво, плата жере 64ГБ китайської ДДР3 1600, але при встановленні більше 32 у неї планка западає, відвалюються USB3.0 і вона стартує тільки через заход у біос.

А таке незвичне питання, не в кого немає дохлої плати сокет 7 на донорство сокету з металевим важелем на сокеті?
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Маю АСУСЯ на 970 то можу підтвердити що там все кипить і закипає, після заміни рожевої терможуйки на МХ-4 стало трохи краще але точних цифр вже не пригадаю. Там бажано додатковий обдув забезпечити бо на гігах якщо я не плутаю так собі радіатори були, особливо на молодших моделях, там і на топові вентилі вішали для розгону :lamer:
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

spoglyadach, гіги то бюджет. Вище написав назву мамки . На ній охлад півночі радіатор як на 440BX в свій час.
Коли на асусах охлад в 3 поверхи. На гігі в мемтесті за 10 хв він гріється до 67 градусів на ііізііі.
Добре , що хоч є вивід на 12 В під потенційний кулер північного моста. Який я звичайно перекинув з Abit NF3.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Дивно, а АМУДЕшніки особливо ті що прям контужені на тему фуфиксів дуже хвалили гігу і казали шо єто свящєнний грааль під розгін, а АСУС типу оверпрайс і нічого там немає такого прям що б краще. Хоча заради справедливості варто сказати що ті ж самі сайбертуси відлітають доволі часто на 990. Але не впевнений що через перегрів, скоріше то вже сам чіпсет 990й трохи відвалюється від сумлінної праці. Там ще була цікава плата якось R2.0 називалась, теж на 970 так навіть вони відвалювались дай боже, хоча це та сама плата де в два поверхи охолодження
Shvlr
Member

Повідомлення

ApostolCV: 05.08.2024 09:38 Shvlr,тим часом ідуть знущання над Gigabyte GA-8IPE1000 (rev. 4.x).
Взагалі плата в процесі роби нехіло так гріється.
Ну там лінійні стабелі на пам'ять, тому тільки в тепло, які б транзистори не стояли

Я тут на днях вирішив поколупати MX440 AGP8X від Inno3D, в неї то половина пам'яті детектилась, то вся.
Нічого не наколупав, а потім подумав - а нафіга воно мені, там ГП від 3.3В через лінійний стабель
15Ватт в ГП та 18 на транзисторі?
Але тоді так робили :gigi:


Які б китайські транзюки сюда не засунеш воно з Прескотиною 3,2 GHz один фіг гаряче гівно з температурами під 85-90 на VRM , яке підігріваю решту плати.
Ну там 3 фази не найкрощої якості - на одинарних транзисторах. Якщо спробувати зняти щозь з біль сучасного, типу АМ3+/1151 то може буде трішки краще.
Та дроселі змінити на ферритові "кубіки" 1R2 (1R0), вони таки влізуть
Скоріш всього, треба робити як зараз - радіатори приліпили і норм. Просто що у неї ВРМ формою не під радіатори.

Відправлено через 14 хвилин 19 секунд:
spoglyadach: 05.08.2024 10:51 сайбертуси відлітають доволі часто на 990.
Впевнений, щой 990-УД5 відлітають так само.
Ця ідіотська ідея з'єднати ВРМ та північ тепловою трубкою. Ні, воно звісно відомо про хороший понт...
Там скоріш всього ВРМ догріває північ до ручки, по перше.
А теплова трубка "відриває" радіатор від чипсету, а "жуйка" цього не переносить.

По докам, 9хх жере під 20+ ватт, що більше схоже на Р3 Копермайн, а на 4 точках кріплення, ще й буквою "Г" нормальний контакт виставити не можливо, ще й темпа гуляє від 20 до 90 градусів. Паста там не дуже працювати буде, бо зазор. Жуйка - крихка через рік-другий, тай більш технологічна при нанесенні.

При цьому ж в АМДшних чипсетах давно є енергосберігайки, типу ПСИ-Е в1 у спокої, в2 під навантаженням. Якщо "новини по вихідним дивитись", то воно ще попрацює.
Але Сайбери та УД5 не під це брали ;)

Відправлено через 8 хвилин 17 секунд:
spoglyadach: 05.08.2024 10:16 так собі радіатори були
Ну у Асуса в масс-сегменті трешу було також достатньо.
Зображення
Виглядає круто, на фотці.
Радіатор зараз лежить передімною - по факту бздюшка, ще й для чипсету з вбудованим відео.
Бумик
Member
Аватар користувача
Звідки: Донецкая область Покровск

Повідомлення

За скільки приблизно можна продати отакий комп?
486-VC-HD Motherboard
ST 486DX2-66@80
RAM 8 Mb 30 simm
Hard Disk - Conner 540 Mb
Video - Trident 8900CL 1024 Kb ISA
Sound - ESS 1869F ISA
PSU 200 W
Case AT format
Працює відмінно,без усіляких нарікань .
Також є ЕЛТ монітор Samsung 550B 15 ,трубка не сівша,зображення видає на відмінно.
Якщо є потенційний поцінувач такого заліза,з адекватною пропозицією ціни,ласкаво прошу до ПП.
спойлер
IMG_20240805_123323.jpg
Також є купа системників,аж 15 штук.
Сокети 370,462,754,939,775 (а також окремі комплектуючі) .
Оптового покупця навряд чи вдасться знайти,але...все можливо - кого зацікавить,тоді в ПП за подробицями.
Не знаю,можливо згодом створю тему в барахолці з продажем цієї купи,але на це треба час та бажання...

Відправлено через 3 години 21 хвилину 9 секунд:
Подарую ПК (частково вкомплектований,тобто - материнка 939 під слот АЖП ,на ній проц Атлон Х2 4200 з кулером,блок живлення *Повер люкс* на 450 ,привід ДВД ,все це в доволі непоганому кейсі.Єдине , що по днищу трохи пішла корозія та я тоді зачистив й зафарбував його).
В такому коплектуванні цей ПК мені майже рік тому (у вересні 2023 року)подарував добрий форумчанин MOrph_UA.
Ось посилання на сторінку з його повідомленням,там і фото є.
viewtopic.php?f=1&t=234181&start=2760
Зараз хочу,щоб цей кейс достався поцінувачу старого заліза з нашого форума.
Єдине прохання - це не для перепродажу,дерібану та тим паче,розтрощювання на органи з-за цінних металів.
Зазначу,що майже рік в мене цей ПК не стояв без діла,а був доукоплектований відеокартою,ОЗУ,хардом та замінені кулер та БП.
Але обставини вимушують його подарувати комусь з нашого форуму.
Запакувати нема в що,так що буде пакування від Нової Пошти (Укрпошти).Пошта по бажанню та чи інша.
Ось і фото,як * внутрощі * зараз виглядають,але це все,що я встановлював (відео,память,кулер,хард)будуть зняті та встановлю кулер та БП,які були в ньому).
спойлер
IMG_20240805_151722.jpg
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Бумик: 05.08.2024 16:23Подарую ПК (частково вкомплектований,тобто - материнка 939 під слот АЖП ,на ній проц Атлон Х2 4200 з кулером,блок живлення *Повер люкс* на 450 ,привід ДВД ,все це в доволі непоганому кейсі.Єдине , що по днищу трохи пішла корозія та я тоді зачистив й зафарбував його).
Я б взяв суто з-за проца і AGP плати, все інше (коробка і БЖ) тільки викинути зайві гроші на пересилку, безхозних корпусів у мене вистачає. Можу навзаєм теж подарувати якеcь залізо, яке вам цікаве, а у мене тільки пил збирає. Ви якраз недавно питали за бартони і торобреди наче, можу знайти також і плату з пам'яттю.
Бумик
Member
Аватар користувача
Звідки: Донецкая область Покровск

Повідомлення

В тому і сенс,що треба знайти людину,котра доукомплектує та збереже цей ПК.
Як я це зробив майже рік тому.Але написав,що обставини вимушують віддати цей комп.
Бумик: 05.08.2024 16:23 Єдине прохання - це не для перепродажу,дерібану та тим паче,розтрощювання на органи з-за цінних металів.
Не знайдеться бажаючий,хай тоді зостається в мене.
Тим паче,кейс доволі непоганий.За виключенням плями іржі на боковій кришці та днищі (воно так і було,але я раніше днище підчистив та зафарбував,а кришку привести до ладу не зоставить багато клопоту,імхо).

Відправлено через 10 хвилин 57 секунд:
Ось як вигядає *мордашка*.
спойлер
IMG_20240805_174052.jpg
А ось ця пляма іржи.
спойлер
IMG_20240805_174104.jpg
Ще там є невеличкі цятки іржи на кришці ,але ж це все можна виправити.
У інших місцях по кейсу таких плям немає.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

radical: 05.08.2024 17:02 Ви якраз недавно питали за бартони і торобреди наче, можу знайти також і плату з пам'яттю.
Мені вотєто тожє цікаво, бартони і тороубреди і ото всьо на 462 B-)
Бумик
Member
Аватар користувача
Звідки: Донецкая область Покровск

Повідомлення

radical: 05.08.2024 17:02 Ви якраз недавно питали за бартони і торобреди наче, можу знайти також і плату з пам'яттю.
За Торобреди я не питав-вони зовсім не цікаві.А проц,за який я питав,то виложив там у пості маркіровку.то це Тортон.
Та плати 462 вже зовсім не цікаві,бо на трьох Солтеках є три ситеиники 462 та ще окремо навіть 4-5 материнок 462,як на 133 чіпсетах,так на 400.
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Бумик: 05.08.2024 18:21
radical: 05.08.2024 17:02 Ви якраз недавно питали за бартони і торобреди наче, можу знайти також і плату з пам'яттю.
За Торобреди я не питав-вони зовсім не цікаві.А проц,за який я питав,то виложив там у пості маркіровку.то це Тортон.
Та плати 462 вже зовсім не цікаві,бо на трьох Солтеках є три ситеиники 462 та ще окремо навіть 4-5 материнок 462,як на 133 чіпсетах,так на 400.
Вибачаюсь, зараз подивився у своїй коробці з процами, AXDC2000DUT3C є один.
бартонів 2500+ два, один перероблений в мобільний замиканням містків, можна стерти лак і повернути його до звичайного.
наче, десь був ще один 2500, може, у якійсь платі стирчить, зараз не знайду
з материнок є цікаві асрочини на КТ600 і 880(з двохканалом)
Бумик
Member
Аватар користувача
Звідки: Донецкая область Покровск

Повідомлення

radical: 05.08.2024 18:31 AXDC2000DUT3C є один.
бартонів 2500+ два, один перероблений в мобільний замиканням містків, можна стерти лак і повернути його до звичайного.
з материнок є цікаві асрочини на КТ600 і 880(з двохканалом)
Так,отакий проц AXDC2000DUT3C мені й потрібен.Стосовно Атлону 2500,переробленого в мобільний.Якщо памятаю,то у мобільного 2500 напруга 1,45\1,5 вольт.Тільки цим він має відрізнятись від звичайного 2500,у якого 1,65 вольт.Але,чи робить цей перероблений проц при такий напрузі?
Був у мене свого часу проц 2500,він ідентифікувався,як мобільний,наприкінці маркування мав букву L.Тобто,розумію,що це означає,як Low Voltage.
З материнок на КТ 600 мене тільки цікавила Albatron KX 600.
КТ 880,яка модель плати?
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Бумик: 05.08.2024 19:04 Стосовно Атлону 2500,переробленого в мобільний.Якщо памятаю,то у мобільного 2500 напруга ядра 1,45\1,5 вольт.Тільки цим він має відрізнятись від звичайного 2500,у якого 1,65 вольт.Але,чи робить цей перероблений проц при такий напрузі?
Був у мене свого часу проц 2500,він ідентифікувався,як мобільний,наприкінці маркування мав букву L.Тобто,розумію,що це означає,як Low Voltage.
З материнок на КТ 600 мене тільки цікавила Albatron KX 600.
КТ 880,яка модель плати?
Містки, що відповідають за напругу, я не чіпав, тобто напруга там має бути стандартна. Думаю, що робить, якщо софтово спробувати її знизити. Можу провести експеримент.
Я його мобілив, щоб встановити на КТ133А плату і міняти множник з-під вінди софтом.
плата на 880 така
https://www.asrock.com/mb/VIA/K7Upgrade-880/

Є ще така цікава плата
https://theretroweb.com/motherboards/s/ecs-k7s5a
а цікава вона тим, що може переключати на льоту не лише множник, але і шину за допомогою спідфану 66/100/133/166/200 (на 200 мені запустити мою не вдалося)
На SIS ще є 462 з AGP 3.0 гігабайт
Бумик: 05.08.2024 17:46 Ось як вигядає *мордашка*.
щойно згадав, де я його бачив, мені такий точно колись подарували корпус з усім начинням (там ще аудіо з морди втикається штекерами у материнку ззаду), я його "передарував" знайомим, коли треба було їм простий комп зібрати для інтернету. Ну а нутрощі там типові для китайських корпусів тих часів, у мене точно зараз пара таких стоїть.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

А може є в кого тороубред 2400+ а то в мене випадково згорів, шото ніже мені так і не трапився що б купити на заміну. Отакий AMD Athlon XP 2400+ - AXDA2400DKV3C
Бумик
Member
Аватар користувача
Звідки: Донецкая область Покровск

Повідомлення

Почав розбирати свої старі ПК,тому що у повному складі,у кейсах та з усіма нутрощами, зрозуміло що вони не продадуться.
Поки що один лот,по мірі розборки буду там додавати комплектуючі.Прохання уважно прочитати принцип продажі лотів.Кому цікаво,то ось
viewtopic.php?f=29&t=281744
acidburn
Member

Повідомлення

Бумик: 06.08.2024 00:30 Прохання уважно прочитати принцип продажі лотів.

Тільки помітив точну локацію, ого. Якщо є щось цінне та габаритне, то треба вивозити, може, є склад/гараж у безпечному місці?
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Вивозити і терміново але точно не в гараж
Відповісти