Выбор монитора

Мониторы и другие устройства отображения информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
unique-neon
Member

Повідомлення

Vlaad13
1080p мабуть під 400 герц має dp 1.4 без компресії підтримувати. DSC компресія стосується в першу чергу 4к моніторів, і частково вискогерцових 2к моніторів.
Sanguinary
Junior

Повідомлення

Хлопці, який порадите монітор в районі 10-15к грн, 2к роздільна здатність, діагональ 27-32. Використовується в основному для ігор, відео, роботі з текстовими документами, скролінг браузера і тп. З графікою не працюю.
AndP
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Привет всем. Подскажите, как проверить цвета на мониторе, в домашних условиях, подручными средствами? Или только вызывать калибратора?
Монитор 28" Odyssey Gaming G70B
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

S: 24.07.2024 12:08Кстати а почему не выпускают amoled мониторы?
Вигорають відчутно швидше.
MobileLord
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

А кто чем протирает мониторы, в особенности глянцевые oled? На сайте производителя пишут про микрофибру + 70% спиртовой раствор, все остальные пишут что спирт ни в коем случае нельзя использовать и рекомендуют дистиллированную воду. :rolleyes:
unique-neon: 25.07.2024 18:20 Vlaad13
4к 120 герц без використання компресії по dp 1.4

вище вже з компресією, але втрату якості треба дуже добре пошукати ще
DSC это компрессия без визуальных потерь. Я пробовал ее отключать, разницы не увидел.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

MobileLord
Етиловий спирт розводи залишає, потрібен ізопропіловий. Або ще краще спец засоби на ньому ж. Наприклад Axent 5304 в білій банкі, а не біло-червоній, якщо знайдеш, бо по європам ізопропіловий заборонили якийсь період часу тому що дивні дитятки повадились використовувати його не за призначенням. В біло-червоній вже без спирту і нічорта не миє :-/
MobileLord
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Scoffer: 30.07.2024 17:55 MobileLord
Етиловий спирт розводи залишає, потрібен ізопропіловий. Або ще краще спец засоби на ньому ж. Наприклад Axent 5304 в білій банкі, а не біло-червоній, якщо знайдеш, бо по європам ізопропіловий заборонили якийсь період часу тому що дивні дитятки повадились використовувати його не за призначенням. В біло-червоній вже без спирту і нічорта не миє :-/
Пока заказал дистиллят в эпицентре за 16грн, если не поможет поищу ваше средство. :up:
AndP
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Я вытираю стекломоем :shuffle: проблем не возникало, всё отлично с монитором
https://rozetka.com.ua/glutoclean_40448 ... 6AQAvD_BwE
man1242
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 30.07.2024 00:21
S: 24.07.2024 12:08Кстати а почему не выпускают amoled мониторы?
Вигорають відчутно швидше.
оледы не выгорают, это все фейки
unique-neon
Member

Повідомлення

MobileLord
Спирт не пробував. Зазвичай вистачало протерти вологою фіброю, і поки мокрий екран ще сухою (суха усуває розводи, які залишила б волога).

В схожий спосіб колега миє вікна :D , мокрі витирає сухими газетами. Але я не став би глянц газетою полірувати.
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

MobileLord: 30.07.2024 15:57А кто чем протирает мониторы, в особенности глянцевые oled? На сайте производителя пишут про микрофибру + 70% спиртовой раствор, все остальные пишут что спирт ни в коем случае нельзя использовать и рекомендуют дистиллированную воду.
Самый безопасный вариант влажная ватка с мылом (так что бы не текло). Намылил потом просто влажной ваткой мыло снял, потом бумажной салфеткой высушил и убрал разводы по сухому. Если с первого раза разводы не ушли, еще раз ватка с водой и опять бумажная салфетка. Воду можно из под крана не обязательно идти в автомаг за дистилятом.
Scoffer: 30.07.2024 17:55Етиловий спирт розводи залишає, потрібен ізопропіловий.
Во первых нужно понимать какие загрязнения удаляем. Если следы от пальцев то спирт пойдет (но всегда есть риск повредить матовое покрытие или пленку), а если монитор заплеван, зачихан то вода с мылом. В целом спирт не оставляет разводов любой если чистый. Покупайте его в химмагазинах (например степень чистоты ХЧ), а не в аптеке или перегоняйте сами. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0 ... 0%BE%D0%B2 К тому же в вате тоже есть жир который дает разводы её тоже нужно обезжиривать либо использовать специальные салфетки для лабораторий. И даже если растворитель чистый его тоже надо правильно использовать - не прикладывать к горлышку пузырька вату или то чем вытираете поскольку это его его загрязняет. Нужно либо отливать в другую емкость нужное количество и вымакивать его либо капать на вату (или что там используется) чистой пипеткой.
Panasi
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Нужна помощь в выборе 24, FullHD, IPS, от 120 Hz, FreeSync или Gsync, плоский до 300 евро. Для сингл игр и фильмов, поэтому качество картинки в приоритете над герцовкой и скоростью отклика.
В данный момент пользуюсь Philips 24M13200ZA за 165 евро, в принципе всем устраивал, но спустя год забраковался, пошли горизонтальные полосы по экрану. Ищу альтернативу до 300 евро.
Reinmar
Member

Повідомлення

MobileLord: 30.07.2024 15:57 А кто чем протирает мониторы, в особенности глянцевые oled? На сайте производителя пишут про микрофибру + 70% спиртовой раствор, все остальные пишут что спирт ни в коем случае нельзя использовать и рекомендуют дистиллированную воду. :rolleyes:
Это вы "шуткуете" про спирт и воду? Ладно бы вопрос был про очистку ЭЛТ монитора, который нашли на чердаке. А так вроде бы про дорогой-современный спрашиваете? Есть специальные средства, например взял такое
спойлер
https://rozetka.com.ua/ua/2e_sk21l/p128638305/
чищу 2+ года, расход минимальный,чистит прекрасно, срок средства - 5 лет
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

MobileLord: 30.07.2024 15:57потрібен ізопропіловий
MobileLord
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Reinmar: 31.07.2024 12:55 например взял такое
спойлер
https://rozetka.com.ua/ua/2e_sk21l/p128638305/
чищу 2+ года, расход минимальный,чистит прекрасно, срок средства - 5 лет
Так средство для LCD/LED, а не Oled. Проблема в нежном глянцевом покрытии. С матовыми все намного проще, там чихнул, растер и нормально.
Вот рекомендации с сайта MSI: https://www.msi.com/blog/how-to-clean-your-oled-monitor
Рекомендации с youtube: https://www.youtube.com/watch?v=l5dS6beRpFg&t=7s
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Хіба OLED має дуже делікатну поверхню? Що LGшні ТВ, що Asus OLED 32" чищу саме так і ніяких проблем:
MobileLord: 31.07.2024 21:11 чихнул, растер и нормально.
Reinmar
Member

Повідомлення

MobileLord
вы реально угораете?) С одной стороны говорите "Проблема в нежном глянцевом покрытии" , с другой "мешаем мыло в бутылке". 1) Как это совмещается? 2) Причем матовость и глянцевость к составу средства? тут роль в абразиве,не поцарапать главное тканью неподходящей. П.с. какая разница в покрытии LED/OLED/другое с точки зрения прочности? Экран ноутбука с OLED выглядит ,как глянцевая любая матрица... Я не настаиваю на моем варианте средства - их миллион, просто даю по нем отзыв и говорю, что мешать мыло и спирт с чем-то в банке , куда попадет микромусор и поцарапает как раз ваше покрытие или разъест спирт из хозмага - не лучший выбор, когда есть за 3-4 доллара удобные специальные вещества
Востаннє редагувалось 01.08.2024 10:01 користувачем Reinmar, всього редагувалось 1 раз.
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Reinmar: 31.07.2024 12:55 Есть специальные средства, например взял такое
Все эти "чудосредства" для лопухов.

Отправлено спустя 2 минуты 35 секунд:
Ничего нового 5 звезд поставили этиловому спирту 70% + микрофибра. Но салфетку если не обезжирить тоже будут разводы.
russell-ander
Member
Аватар користувача
Звідки: Ірпінь

Повідомлення

MobileLord: 30.07.2024 15:57 А кто чем протирает мониторы, в особенности глянцевые oled?
Звичайною вологою серветкою, потім одразу сухою чистою на сухо.
burestar45
Junior

Повідомлення

Привіт, народ.
Шукаю монітор.
Дам трохи контексту:
Багато років тому обирав 24 дюймовий мон, тому, як справжній задрот перечитав купу форумів, оглядів і через приблизно місяць обрав для себе лідера думок та придбав. То був гнутий AOC 24" C24G1 fullhd 144Hz "геймінг" на VA матриці. Оскільки пересів з 19" TN самсунга 5:4 — ефект був, і був вражаючий, ну, відносно емоцій котрі здатен дати монітор звісно. Кайфував десь упродовж місяця-двох. Через невеликий проміжок після придбання AOC`a, докупив для комфорту другий монітор MSI 27" MP271P fullhd IPS — розумів що піксель завеликий для такої діагоналі, навіть для мого неідеального зору з астигматизмом, але і задач для нього не ставилось пріорітетних, так, відосики показувати та інколи якісь чати читати. Короч, йшов час і шось мене почав бісити мій VA AOC. До придбання я знав про шлейфи на контрастному, темному фоні, про вигорання матриці, про особливості шрифтів на ВА (вони доволі-таки всраті) але це все було не те. Так, шлейфи помітні в темних іграх, так, вони бісять, так, текст у вінді на дефолтах паскудний (але ClearType дозволяє то зконфігурувати щоб не було блювотно) але собака була зарита там, де мало би бути золото — чорний колір, котрий підносили як величезний плюс відносно IPS і тим паче TN. Здавалося б, той самий "глибокий" чорний на VA відносно IPS мав би бути білетом в атмосферний геймінг та перегляд фільмів з ефектом присутності. І може в іграх та фільмах воно так і є, +-, з натягом, але, наприклад, в браузері, коли бачиш абсолютно білу сторінку, і поруч відразу чорний колір якогось відосика на ютубі — шаблони відразу рвуться, бо білий світиться, а чорний поглинає. Таку картину в реальному світі бачиш раз на рік, коли у сонячний день дивишся в темний приямок, де стоїть лічильник води, або коли тобі у темряві в очі світять ліхтарем — що там, що там маємо контраст, котрий око не здатне опрацювати, тому сприймає темний як абсолютний поглинач, а білий — як надпотужний випромінювач. А от з чорним "кольором" на моніторі таке зустрічаєтся кожен день (і то я ще про OLED ефект не кажу). Звісно, швидш за все то я такий кончений і занадто чутливий до достовірності у порівнянні з навколишнім світом, але для себе зрозумів, що чорний мені не те що не заходить — він відштовхує, а якщо брати до уваги VAшний шрифт та шлейфи — взагалі не бачу для себе плюсів у VA, тільки мінуси (гнутість не вважаю мінусом, спочатку якось дивно, але швидко звикаєш).
Потім, життя повернулось так, що довелось розпрощатись з AOC не з власної волі, і основним став MSI. Пропрацювавши перед ним два роки можу сказати, що для мене IPS стоїть на голову вище аніж VA, і це враховуючи що тут всього лише 75 Hz (а то дуже відчувається, особливо під час десктопних задач, але людина така тварина, що до усього звикає) та глоу ефект, котрим можна знехтувати якщо не сидіти в темряві і не викручувати яскравість на 100%, спалюючи очі. Короче, налив води багатенько, але може комусь то буде близько, тому хай буде.

Обираю 32" 100Hz+ 2К IPS монітор. Бюджет до 20к. Насправді їх не так багато є на ринку. Мій фаворит наразі Asus TUF Gaming VG32AQL1A. ...Сучасний світ трохи відрізняється від того що було 10-15+ років тому, наразі дуже важко нарити достатньо інфи по кожній моделі + проплачених оглядів зараз багато як ніколи (звісно, то файно що люди перестали заморочуватись з вибором і почали просто користуватись, але погано що все більше продуктів є розробками меденжерів, проте так було завжди... кароче). Треба саме 2К, бо 1) Відеокарта в мене RTX 4070 S і в ті рідкісні часи коли треба погамати, 4К вона без болю не потягне(1080P без масштабування не пропонувати). 2) Монітор буде в основному використовуватись для роботи з текстом. А PPI при 32" 4К надто великий і такий маленький шрифт моє око не осилить, а дробні масштабування накшталт 125/150/175% то буде некомфортне мило в деяких, дуже важливих випадках.
-В нинішньому 27 FullHD IPS мені подобається рівномірність підсвітки (але в обраному мною азусі це як раз дуже великий рандом і скарги), комфортний чорний колір (просто IPS), підставка з регулюванням по висоті, але то таке, можна VESA кріплення придбати.
-Не подобається піксельний текст через маленький PPI, 75 Герц, ну і розмір хотілося б побільше вже, щоб можна було загамати в якийсь допотопний, але близкий серцю nfs underground 2.

Дайте пораду будь ласка. Накидайте плюсів або мінусів для Асуса.
Відповісти