Системы воздушного охлаждения + FAQ. Выбор, обсуждение

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
poulk
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Тернополь

Повідомлення

Данная ветка посвящена выбору а так же обсуждению различных вопросов связанных с системами воздушного охлаждения.

Прежде чем задать свой вопрос, стоит ознакомиться с FAQ.

Зображення

Похожие темы:
Вентиляторы + FAQ. Выбор, обсуждение
СВО (вода) вопросы, проблемы и их решения, советы

Игнорирование правил конференции наказывается
Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем
Востаннє редагувалось 10.11.2011 13:51 користувачем EvGaS, всього редагувалось 38 разів.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Vlaad13,
в сфф діскорді також масово жаліються на те, що у нового пропелера є характерний тріскіт пропелерів.
Навіть в оглядах на нього його чути :)
спойлер
Зображення
Власне, звук потріскування з огляду hwbusters : https://hwbusters.com/cooling/noctua-nh ... attlegate/
Та welshytech :
Востаннє редагувалось 19.07.2024 12:34 користувачем daesz, всього редагувалось 2 разів.
Enombre de soberano
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Докину в топку срачей о новом d15 g2
вот
... Барабанная дробь, это оверпрайснутый отличный двухбашенник
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Так подумати - наскільки це велике фіаско, коли 730 грам РА120 виграє у старого Д15 з 1320 грам :lol:
Звезда S0-2
Member

Повідомлення

Интересно, производители топовых кулеров консультируются с производителями материнок. Это ж такой вес выгибает плату, нужно текстолит крепкий, проводить лабораторные исследования...
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Звезда S0-2
Не треба ставити на плати по 40$ і все буде нормально.
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

три года кулер создавали - и по итогу так обосрались :facepalm:
Wexel
Junior
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Добрий вечір.
Вирішив оновити ПК на АМД платформу (AsRock B650 PG Lightning + AMD Ryzen 5 7500F) і зі старого ПК хотілося б лишити Aardwolf Performa 10X, але чи встане він на АМ5 платформу?

Знайшов навіть такий КІТ від CNPS10X Performa, де у відгуках покупець написав, що комплект підійшов до Aardwolf. Але я щось не дуже розумію, як 4 гвинта (2-х сторонні) та ризинки допоможуть мені. По встановленню, знизу бекплейта ставиться каркас і довгі гвинти, а зі сторони процесора, ставиться 2 планки на довгі ніжки, задимаються і до цих планок прикручується сама башня. Поки, що я навіть теоретично не можу зрозуміти, куди цей КІТ прикручувати.

Буду вдячний за підказку, або посилання на нормальний комлпект перехідників, якщо такі необхідні.
Дякую!
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Wexel: 23.07.2024 22:53 Добрий вечір.
Вирішив оновити ПК на АМД платформу (AsRock B650 PG Lightning + AMD Ryzen 5 7500F) і зі старого ПК хотілося б лишити Aardwolf Performa 10X, але чи встане він на АМ5 платформу?

Знайшов навіть такий КІТ від CNPS10X Performa, де у відгуках покупець написав, що комплект підійшов до Aardwolf. Але я щось не дуже розумію, як 4 гвинта (2-х сторонні) та ризинки допоможуть мені. По встановленню, знизу бекплейта ставиться каркас і довгі гвинти, а зі сторони процесора, ставиться 2 планки на довгі ніжки, задимаються і до цих планок прикручується сама башня. Поки, що я навіть теоретично не можу зрозуміти, куди цей КІТ прикручувати.

Буду вдячний за підказку, або посилання на нормальний комлпект перехідників, якщо такі необхідні.
Дякую!
Ставите бекплейт виділиними отворами в МП
спойлер
Зображення
Вкручуєте 4 двохсторонні шрупки з лицевої сторони МП у виділені отвори, на них кладете планки і прикручуєте ще раз гайками з комплекту.
Enombre de soberano
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Wexel
Повний комплект, є підтримка am4?
Якщо так, берете пластикові стійки з комплекту кулера, болти від мп і встановлюєте кулер на опорну пластину мп.
Wexel
Junior
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

У мене в комплекті ось така пластикова форма. Це потрібно щось докупати?
Screenshot_20240724-112828.jpg
Enombre de soberano
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Wexel: 24.07.2024 11:23У мене в комплекті ось така пластикова форма. Це потрібно щось докупати?
З набору потрібні монтажні лапи amd та чорні пластикові стійки. А ще болти материнської плати.
Знімаєте з мп пластикові лапи, прикручені 4-ма болтами.
На їх місце ставите 4 пластикові стійки, з набору кулера.
Зверху ставите монтажні лапи, з набору кулера. Прикручуєте усе це болтами, з першого пункту, до бекплейту мп.
Встановлюєте радіатор.
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

Wexel
Це виглядає отак. Знімається прижимний механізм процесора (цього боятись не треба) і бекплейт материнки.
спойлер
PXL_20240724_100518320.jpg
PXL_20240724_100440842.jpg
Але є різні перформи і аардвульфи, з різними кріпленнями. Показаний варіант підходить для отакого:
спойлер
Screenshot 2024-07-24 132937.png
І не підходить для отакого. Для цього треба комплект від Ноктуа, здається.
спойлер
Screenshot 2024-07-24 132950.png
Wexel
Junior
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Enombre de soberano
Дуже вдячний Вам за відповідь!

Piter Cantrope
Дуже вдячний Вам за відповідь та чудову ілюстрацію! В мене перший варіант прижимної поверхні до процесора, значить буду пробувати по ходу.

Отправлено спустя 51 минуту 54 секунды:
Перепрошую за тошнотність. Проаналізував вашу інформацію і виникло пару уточнюючих питань. Буду вдячний за відповідь.

Зі зворотньої сторони материнка має такий вигляд:
спойлер
Бекплейт.png
Зі сторони процесора такий:
спойлер
Кріплення процесора.png
Якщо я викручу гвинти категорії 1, які тримають пластикові кріплення, то сама пластина не знімиться, тому що її тримають гвинти категорії 2, що тримають зажим процесора. Через ці отвори я навряд чи зможу протягнути довгі ніжки для тримання башні.

Якщо ж я викручу гвинти категорії 1 і 2, то я зніму задню пластину, але тоді не буде куди вкрутити гвинти категорії 2, для зажима процесора. Чи цього не варто боятися і сам процесор буде триматися, за рахунок прижиму від башні?
Patruletz
Member
Аватар користувача
Звідки: Рівне

Повідомлення

Wexel: 24.07.2024 15:17Перепрошую за тошнотність.
ви ж берете комплект на ам5, доволі адекватну материнку, в майбутньому можна і процесор вкинути більш серйозний, навіщо зараз оті всі танці з бубном коли можна взяти більш сучасніше охолодження?
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

Wexel
Я ж написав: "Знімається прижимний механізм процесора (цього боятись не треба) і бекплейт материнки." Тобто ота металева штука, яка прикручена гвинтами N2 на вашому фото, знімається. Проц буде прижиматись власне кулером. На фото видно он краєчок неприкритого зажимним механізмом (бо його нема) проца:
Screenshot 2024-07-24 154838.png
Якщо страшно, то продавайте перформу, на них завжди є покупці. І купуйте якийсь Thermalright, в них є гарні варіанти.
Wexel
Junior
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Patruletz: 24.07.2024 15:33
Wexel: 24.07.2024 15:17Перепрошую за тошнотність.
ви ж берете комплект на ам5, доволі адекватну материнку, в майбутньому можна і процесор вкинути більш серйозний, навіщо зараз оті всі танці з бубном коли можна взяти більш сучасніше охолодження?
Щоб зараз зекономити, але Ваші думки вірні, буду дивитися по ходу при покупці.

Piter Cantrope, дякую Вам за уточнення!

А які зараз загалом нормальні башні для охолодження процесора?
Мені рекомендували ID-COOLING SE-224-XTS, але чомусь здалося що він слабуватий і я дивився в сторону 225, якщо ж все таки прийдеться купувати.
TrickyFerret
Junior
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Вітаю шановне панство! Цікавить, як будуть працювати вертушки з роз'ємом живлення 4пін в 3пін? На максимальних обертах завжди?
Бо зараз стоять дві вертушки на передній панелі на 1400 обертів 120мм, вони не дуже допомогають в охолодженні, хочу купити 2х140мм в корпус Zalman z9 neo.
Дивлюсь в бік вертушок Arctic P14 Max (ACFAN00287A), в них мінімально 400, максимально 2800 обертів, але живлення від 4пін.
Зараз не вдома, тому в тех підтримку асус питання задати не можу, вимагають серійний номер мат. плати, та відповідно самостійно залізти подивитись на кількість 4пін немає можливості, але знайшов інфу, що 3шт мається. Плата Asus PRIME B760-PLUS D4
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

TrickyFerret: 26.07.2024 17:04 Вітаю шановне панство! Цікавить, як будуть працювати вертушки з роз'ємом живлення 4пін в 3пін? На максимальних обертах завжди?
Бо зараз стоять дві вертушки на передній панелі на 1400 обертів 120мм, вони не дуже допомогають в охолодженні, хочу купити 2х140мм в корпус Zalman z9 neo.
Дивлюсь в бік вертушок Arctic P14 Max (ACFAN00287A), в них мінімально 400, максимально 2800 обертів, але живлення від 4пін.
Зараз не вдома, тому в тех підтримку асус питання задати не можу, вимагають серійний номер мат. плати, та відповідно самостійно залізти подивитись на кількість 4пін немає можливості, але знайшов інфу, що 3шт мається. Плата Asus PRIME B760-PLUS D4
зазвичай можна налаштувати в біосі мами, щоб керувати напругою на 3 піні, але може бути таке, що самі вентилятори будуть стартувати десь в районі 6-7В і з відчутних високих обертів, враховуючи, що там максимальні оберти під 3к, ну і враховуючи, що на мамі є 3шт 4 пін, то ніхто не заважає декілька внетиляторів на 1 роз'єм повісити
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

TrickyFerret: 26.07.2024 17:04Arctic P14 Max (ACFAN00287A)
Так а в чём собственно вопрос? Подключать их нужно в 4pin разъём на матплате, можно с помощью разветвителя (с одного на два) - подключить два вентилятора на один разъём, больше не надо, т.к. у них по обзорам - 0,35-0,4А. Недавно приобрёл две штуки таких:
спойлер
Зображення
Достаточно тихие до 1300 об, дальше уже начинает повышаться шум и чем больше оборотов, тем громче. Хотя у меня на практике более 1900-2000 об. не бывает. Но 1900 об. это уже достаточно так шумно. Поток воздуха хороший идёт. Можно сказать так - эти вентиляторы - как волк в овечьей шкуре - могут быть и очень тихими, но... при повышении температуры компонентов при нагрузке - могут показать свой норов. От бесшумной электрички до рыка спорткара. :gigi:
TrickyFerret
Junior
Звідки: Дніпро

Повідомлення

oversteve: 26.07.2024 17:41
ніхто не заважає декілька внетиляторів на 1 роз'єм повісити
Перепрошую, а яким чином можна на 1 роз'єм 4пін декілька вертушок повісити?
Відповісти