Огляд та тестування портативної ігрової консолі MSI Claw

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
ALT-F13
Member
Аватар користувача
Звідки: Київщина

Повідомлення

_clawfinger_
Справа в тому, що зараз в мене немає вільних 10 годин пограти в ігри. Ні за тиждень що був на цей огляд, ні за місяць. Бо написання статей - це хобі, а не робота. А останній раз повноцінний вихідний я бачив у лютому і може, якщо повезе, "відпустить" десь у середині вересня...

Втім, якби пристрій залишався в мене на тесті довше - так, це було б справді цікаво перевірити. Тим більше, що різні ігри споживають по-різному і де, як не на подібній консолі перевіряти це?
Я зараз як раз починаю для себе дослідження щодо "енергоефективності" ігор, в сенсі у що краще грати коли живлення будинку йде від акумів, а не від мережі. Але буду робити це на стаціонарному ПК з підключеним ваттметром у розетці, бо тоді зможу запустити гру, подивитися 5-10 хвилин на споживання у типовому геймплеї та перейти до наступної. В такому режимі це реалістично зробити. В режимі "грати з 100 до 0 відсотків батареї" - ніяк, навіть якби я обирав ігри, в які й справді хочу пограти цей час... Отаке життя. Але срати в коментах простіше.

Відправлено через 21 хвилину 7 секунд:
inquisition
Не знаю як можна при свідомості прирівнювати "це" до ПК :insane:
Ну це ж не моя проблема. Почитай статтю, знайди частину про збірку умовно стаціонарної системи на цій базі, подумай.

Я не проти Steam Deck, як такого. Чудовий пристрій за свої гроші, щоб грати на ньому в ігри зі Steam і більше нічого не робити. iPhone в своєму класі, доречі. Але Claw дає більше: привіт Epic Games, привіт MS Office, привіт GeForce NOW і так далі, включно з існуючою можливістю зібрати повноцінний ПК з зовнішньою відеокартою і мати одне рішення для всього. Якби при цьому Steam Deck показувала помітно кращі результати в іграх, або була втричі більш автономною - так, звісно, я б заткнувся і казав, що "в основній моделі використання Steam Deck виграє". Але ж ні. Там все одно півтори години автономність та 30-40 FPS ще й у 720p замість FullHD. Виходить, що єдиний плюс - воно дешевше. Ок, з цим ніхто не сперечається й так. Але тут універсальність більше. Хто хоче - купить Steam Deck, хто хоче - "консоль" на вінді.

Умовно кажучи, десь як раз схоже з ситуацією iPhone/Android років 12 тому (а ринок цих "консолей" саме на цьому етапі розвитку зараз, якщо не на більш ранньому). І рівень фанатизму висловлювань фанатів саме такий. Тут на форумі - не тільки розумію, але й собі можу дозволити таке, бо розмови про власну думку і власний вибір. У статті - маю бути об'єктивним. Якщо це не подобається фанатикам - ну, це вже не моя проблема, як автора, можу тільки сам виступати поруч, вже як коментатор. Що й роблю.
fon_Raiven
Junior

Повідомлення

Хехехе, перечитав статтю, і як власник SD побачив що та сама проблема що і на інших. Не зручно грати в старі ігри або такі що потребують гризуна.

Недавно проходив перший та другий Dragon Age та містобудіну cities skyline, то грати з тач панелями одне задоволення. Пробував совати курсором через стік, важко та неприємно. Тому як на мене наявність цих панелей дає більше простору в плані геймінгу + можливість налаштування макросів різних на ліву панель сильно розширює можливості базового геймпаду.


З точки зору використання офісних штук… десктоп мод, підключена клавомиша, виносний монітор і працювати в офісних рішеннях онлайн особливо проблем не буде. Сам офіс на дек не ставив, звик працювати в гуглових доках онлайн, але то вже звичка кожного, було б бажання.

П.с. Звернув увагу що брейкпоінт на низьких йде. Щось я робив напевно не правильно але дек середні дає в діапазоні 30-40фпс
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Надзвичайно непрофесійний огляд. Ну ОК, огляд професіонала в суміжній області, але повного дилетанта в мобільних консолях.

Управління вбудованим геймпадом для мобільної консолі це не недолік чи особливість, а єдине модливе рішення, від якого нікуди не подітися.
Говорити про низький рантайм і ні словом не обмовитись про короля портативок - свіча, а також засновника тренду на ПК-сумісні консолі - стімдек?

Відправлено через 3 хвилини 30 секунд:
Noiseblocker: 22.07.2024 22:01Существует только 2 портативных консоли - это Steam Deck и всё остальное.
Вообще-то, это свич и стимдек. А уже потом - все остальное
starinfo
Member

Повідомлення

waryag: 24.07.2024 08:18 Надзвичайно непрофесійний огляд. Ну ОК, огляд професіонала в суміжній області, але повного дилетанта в мобільних консолях.

Управління вбудованим геймпадом для мобільної консолі це не недолік чи особливість, а єдине модливе рішення, від якого нікуди не подітися.
Говорити про низький рантайм і ні словом не обмовитись про короля портативок - свіча, а також засновника тренду на ПК-сумісні консолі - стімдек?

Відправлено через 3 хвилини 30 секунд:
Noiseblocker: 22.07.2024 22:01Существует только 2 портативных консоли - это Steam Deck и всё остальное.
Вообще-то, это свич и стимдек. А уже потом - все остальное
на сич не йдуть ігри з ПК, тому тут мабуть не зовсім корректно порівнювати консолі з ним
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

starinfo: 24.07.2024 09:32 на сич не йдуть ігри з ПК, тому тут мабуть не зовсім корректно порівнювати консолі з ним
Свіч - не мобільна консоль? Не треба підганяти задачу під рішення.
starinfo
Member

Повідомлення

waryag: 24.07.2024 12:12
starinfo: 24.07.2024 09:32 на сич не йдуть ігри з ПК, тому тут мабуть не зовсім корректно порівнювати консолі з ним
Свіч - не мобільна консоль? Не треба підганяти задачу під рішення.
ну тут наче розмова за консолі, на вких можно гартись в звичайні ігри, сич цього не дозволяє
так можно ще псп додати
але суть в тому що дек і декоподібні можно порівнювати, як порівнювати сич і дек я не уявляю
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

starinfo: 24.07.2024 12:40 ну тут наче розмова за консолі, на вких можно гартись в звичайні ігри, сич цього не дозволяє
Що значить "звичайні ігри"? :spy:
starinfo: 24.07.2024 12:40 так можно ще псп додати
Можно, але ця консоль не підтримується і не виробляється.
starinfo: 24.07.2024 12:40 але суть в тому що дек і декоподібні можно порівнювати, як порівнювати сич і дек я не уявляю
Берете і порівнюєте. :idea:
starinfo
Member

Повідомлення

waryag: 24.07.2024 13:33
starinfo: 24.07.2024 12:40 ну тут наче розмова за консолі, на вких можно гартись в звичайні ігри, сич цього не дозволяє
Що значить "звичайні ігри"? :spy:
starinfo: 24.07.2024 12:40 так можно ще псп додати
Можно, але ця консоль не підтримується і не виробляється.
starinfo: 24.07.2024 12:40 але суть в тому що дек і декоподібні можно порівнювати, як порівнювати сич і дек я не уявляю
Берете і порівнюєте. :idea:
ну це ваш погляд на речі, як на мене сич взагалі хлам, який в цей список я б точно не додавав, але це вже таке діло
якшо ви порівнюєте, порівнюйте і далі)
_clawfinger_
Member
Звідки: З берегів Дніпра

Повідомлення

ALT-F13: 24.07.2024 00:21Я зараз як раз починаю для себе дослідження щодо "енергоефективності" ігор, в сенсі у що краще грати коли живлення будинку йде від акумів, а не від мережі. Але буду робити це на стаціонарному ПК з підключеним ваттметром у розетці, бо тоді зможу запустити гру, подивитися 5-10 хвилин на споживання у типовому геймплеї та перейти до наступної. В такому режимі це реалістично зробити. В режимі "грати з 100 до 0 відсотків батареї" - ніяк, навіть якби я обирав ігри, в які й справді хочу пограти цей час... Отаке життя. Але срати в коментах простіше.
:lol: :lol: :lol:
Ну що тут сказати, нема слів. Я вже мовчу про той факт, що енергоспоживання у стаціонарних процесорів, зовсім інше на відміну від консолей. Більше того не цікавить потенційних покупців, які можливо б купили цю консоль.

Відправлено через 5 хвилин 4 секунди:
ALT-F13: 24.07.2024 00:21Отаке життя. Але срати в коментах простіше.
Ну й хто ж тут сере в коментарях більше ніж Ви. Несете хрінь про стім дек, очевидно не розбираючись в предметі, паралельно нахвалючи це лайно.

Відправлено через 2 хвилини 34 секунди:
Що й слід було доказати, що автор нізащо не відповість про енергоспоживання цього лайна, адже це табу. Буде й далі нести хрінь про стім дек й нахвалючи це лайно.

Не маю більше а ні часу, а ні бажання. З цього моменту автор його "опуси" разом з недолугими коментарями їдуть в чорний список.
На все добре.
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

starinfo: 24.07.2024 13:37сич взагалі хлам
Приблизно 142 млн. людей з вами не згодні :D
starinfo
Member

Повідомлення

Grava: 24.07.2024 14:23
starinfo: 24.07.2024 13:37сич взагалі хлам
Приблизно 142 млн. людей з вами не згодні :D
я не маю нічого проти, на здоров'я
планета в порядку як то кажуть)
The_Rusik
Member
Звідки: UA

Повідомлення

Grava
Мобильный гейминг тоже процветает.... Миллионы мух не могут ошибаться.
Свитч для меня мусор, там нет для меня ни одной игры, так как и на смартфонах.
ALT-F13
Member
Аватар користувача
Звідки: Київщина

Повідомлення

waryag: 24.07.2024 12:12
starinfo: 24.07.2024 09:32 на сич не йдуть ігри з ПК, тому тут мабуть не зовсім корректно порівнювати консолі з ним
Свіч - не мобільна консоль? Не треба підганяти задачу під рішення.
Не так ставите питання: Claw та інші Windows-конкуренти це не "консоль", це "комп'ютер".
Те, що слово "консоль" використовується для її опису - скажімо так, вимушена ситуація, бо так це простіше описати.
Саме в тому, що покупець не обмежений екосистемою консолі (ігри, програми, залізо), а може використовувати весь асортимент надбань "PC Master Race" (с) - є сильна сторона цих пристроїв.

Відправлено через 1 хвилину 10 секунд:
Grava: 24.07.2024 14:23
starinfo: 24.07.2024 13:37сич взагалі хлам
Приблизно 142 млн. людей з вами не згодні :D
І про це написано прям в першому ж абзаці статті =) І потім ще раз подібне згадано в питанні ергономіки джойпаду, доречі, що тут "граємо на полі противника"
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

ALT-F13: 24.07.2024 14:47Не так ставите питання: Claw та інші Windows-конкуренти це не "консоль", це "комп'ютер".
Те, що слово "консоль" використовується для її опису - скажімо так, вимушена ситуація, бо так це простіше описати.
А може не будете додумувати за виробника? Той однозначно подає пристрій як ігровий (ще згадує цілком стандартне для консолей створення контенту).
Так, якісь задачі можна виконувати... як і на смартфоні. Але це біль і страждання, для робочих задач адекватна людина візьме нетбук чи щось подібне.
ALT-F13: 24.07.2024 14:47Саме в тому, що покупець не обмежений екосистемою консолі (ігри, програми, залізо), а може використовувати весь асортимент надбань "PC Master Race" (с) - є сильна сторона цих пристроїв.
Теоретично може, фактично це незручно, пристрій взагалі не для того.
ALT-F13
Member
Аватар користувача
Звідки: Київщина

Повідомлення

waryag
В статті це все описано, я не буду повторюватися.

Напряму порівнювати зі Switch не набагато більш коректно, ніж з отими "ретроконсолями" на андроїді, які згадувалися вище. Так, формат пристрою схожий, але софтові можливості надто різні.
starinfo
Member

Повідомлення

ALT-F13: 24.07.2024 15:27 waryag
В статті це все описано, я не буду повторюватися.

Напряму порівнювати зі Switch не набагато більш коректно, ніж з отими "ретроконсолями" на андроїді, які згадувалися вище. Так, формат пристрою схожий, але софтові можливості надто різні.
тут цілком підтримую, якшо порівнювати всі-всі консолі то ок
але наче ж порівняння якраз файне буде з схожими консолями по іграм і всьому іншому.
сич може бути ідеальною там в кого є діти, в компанії, куча активних ігр і тд, ніхто в цьому не спорить, але з стім дек це зовсім різні декваси, як і з мсі цією
але я не розумію нашо купляти консоль яку задумали в першу чергу для ігор для користування віндою, чи навіть для роботи?
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

The_Rusik
Я пам'ятаю Ваше "світч це маріо для дітей", тому не впевнений що Ви взагалі в іграх щось розумієте.
ALT-F13
Member
Аватар користувача
Звідки: Київщина

Повідомлення

starinfo: 24.07.2024 15:37але наче ж порівняння якраз файне буде з схожими консолями по іграм і всьому іншому.
Хм, а де в статті прямо заявлено "порівняння"? Це огляд MSI Claw, а не супертест мобільних консолей. Якщо ви не помітили, практично всі огляди концентруються на одному девайсі. Звісно, не можна роздивлятися будь-який пристрій у відриві від ринку загалом, але одна справа - просто підбити підсумки ситуації та інша - всестороннє тестування. Як просто автор, я б з радістю робив супертести, бо це прикольно і пізнавально і амбіційно. А от як бувший колись редактор декількох залізячних медіа - знаю, наскільки це складна справа і тому не питаю навіть, чому таке не виходить робити.
starinfo
Member

Повідомлення

тю, так на що там огляд робити, що мертве померти не може)
ваш не архаїчний 1080р екран з не архаїчним ІРS вбив весь геймінг по факту
а дивлячись на автономку так взагалі незрозуміло де портативна консоль взагалі)
ALT-F13
Member
Аватар користувача
Звідки: Київщина

Повідомлення

starinfo
Про IPS сам писав, згоден. Автономність - на рівні конкурентів, і поки там не буде 5 годин в грі, дива не вийде - про це теж писав.

Відправлено через 2 години 6 хвилин 3 секунди:
_clawfinger_: 24.07.2024 14:09Не маю більше а ні часу, а ні бажання. З цього моменту автор його "опуси" разом з недолугими коментарями їдуть в чорний список.
На все добре.
Кайф же! Стільки часу мені зекономив надалі.
Відповісти