Процесори AMD Ryzen 9000 отримають функцію Curve Shaper

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Rederst
Member
Звідки: Земля

Повідомлення

Пропоную обговорити Процесори AMD Ryzen 9000 отримають функцію Curve Shaper

Буде підтримка повного Курве, після оновлення пропатчать до Бобре. Якщо серйозно то це піаніто з налаштуваннями потрібне буде лишень обмеженому відсотку користувачів.
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Rederst
Тонкая настройка да, а курва в целом очень даже нужна всем. Особенно на х3д моделях, где -30 по всем ядрам вам и производительности добавят и жор убавят
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

erkins007: 02.07.2024 16:31 Особенно на х3д моделях, где -30 по всем ядрам вам и производительности добавят и жор убавят
Для того не потрібні ніякі утиліти. Виставив -30 в біосі, прогнав тести і забув.
Intel74320ASuperFin+
Member
Аватар користувача
Звідки: Intel "7" 10nm++

Повідомлення

Опять появится новая фича, которая будет экслюзивна только 9000 и новым линейкам? Как в свое время опрокинули владельцев Зен 2. Даже штеуд портировал свой ХТУ на все поколения.
n+gibat[]r
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Геральт: 02.07.2024 16:34
erkins007: 02.07.2024 16:31 Особенно на х3д моделях, где -30 по всем ядрам вам и производительности добавят и жор убавят
Для того не потрібні ніякі утиліти. Виставив -30 в біосі, прогнав тести і забув.
Ну это только на X3D моделях, на обычных если так выставить то BSODы каждые пять минут будут
Ghody
Member
Звідки: Израиль

Повідомлення

Intel74320ASuperFin+: 02.07.2024 16:47 Опять появится новая фича, которая будет экслюзивна только 9000 и новым линейкам? Как в свое время опрокинули владельцев Зен 2. Даже штеуд портировал свой ХТУ на все поколения.
Возьми нанозубило и наномолоток и вырежь этот функционал на своём проце
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

n+gibat[]r
Чим х3д відрізняються від звичайних в плані роботи з курвою? Якщо після тестів з -30 все норм тоді ніяких бсодів не буде.
allekss
Member

Повідомлення

Продают неоптимизированное гамно, типа, если надо, то настраивай сам!
Захар Беркут
Member
Аватар користувача

Повідомлення

n+gibat[]r: 02.07.2024 17:11
Геральт: 02.07.2024 16:34
Для того не потрібні ніякі утиліти. Виставив -30 в біосі, прогнав тести і забув.
Ну это только на X3D моделях, на обычных если так выставить то BSODы каждые пять минут будут
На звичайних просто треба підібрати свою курву, на x3d до речі також не завжди -30 працює, бо -30 підійде може для 5800 та 7950, а от для 5700 та 7800 більше заходить -20 чи -25.
Приклад як в мене невдалий 5700x3d курва -22, працює на 4.4Ггц з піднятою шиною до 1.25v. Гріється у АІДА до 75, споживає до 107вт. У вдалих ці показники краще на 10-20%. Тобто шукайте свою курву і буде вам щастя.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Захар Беркут: 02.07.2024 17:38 Тобто шукайте свою свою курву і буде вам щастя.
Дякую. Але на 5800X3D виставив -30, прогнав тести і забув )
На звичайному залочив 1,2V без всяких кривих і також забув
Все влаштовує.
Захар Беркут
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Типа продають з налаштуваннями - по гіршому сценарію, і у 90% випадків за власними налаштуваннями отримаєте краще, саме з цього і зародився Оверклокінг, може ви просто сайтом помилились?
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

erkins007: 02.07.2024 16:31а курва в целом очень даже нужна всем
Я курвою на 5950х трішки грався і...
... і значимого профіту не знайшов.
А от що дало значимий профіт так це -0.1В в офсеті в парі з лімітом жору в 105Вт, прям як TDP. В результаті проц став навіть трішки швидшим, але набагато-набагато холоднішим. 30+ градусів як рукою зняло.
Grava: 02.07.2024 17:25Чим х3д відрізняються від звичайних в плані роботи з курвою?
Тим що це якісь фантастичні цифри. На звичайному ти і -10 по всім ядрам навряд чи виставиш. -5-7 оце щось ближче до реальності.
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Scoffer: 02.07.2024 17:56фантастичні цифри
В мене зараз на 5700х -17, на 5600 було -25. При цьому llc авто, бо дає найменшу напругу. Якщо виставити llc на 3, то і на 5700х зможу виставити курву -20/25
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Grava
На 5950х так не працює. Один з чіплетів "низькокурвений". На другому так, можна в теорії -20 поставити.
Захар Беркут
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer
Ну слухайте от в мене під рукою стоїть 5700 курва -20, 5950 курва -25 та 5700x3d курва -22.
Ви скоріше за все не врахували одну з головних перемінних у цьому, а це системна плата, а ще не врахували налаштування PPT, TDC, EDC. А може і взагалі забули вимкнути одне з налаштувань СС чи РР.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Але понту від того -20 на другому за умови -5 на першому десь в межах похибки вимірювання. Хіба що заради спортивного інтересу. Оффсет наше все.
Захар Беркут
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 02.07.2024 18:18 Grava
На 5950х так не працює. Один з чіплетів "низькокурвений". На другому так, можна в теорії -20 поставити.
А ну то так, вдача тут також грає не останню роль, особливо у 2х чиплетних, а ще якщо врахувати степінги, то так взагалі багато перемінних.
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Я правильно понимаю что если речь идет про милливольты в этих 'курвах' то в таком случае и частота VRM решает ? Ну тип меньше VDroop-ов/Овершутов, более частая и плавная подача питания. Или это все не имеет значение ? Прост почти на всех платах видел VRM Frequency Switching Speed, и я так понял что чем выше это значение тем хуже КПД питальника (больше жрет/греется) но при этом регулировка вольтажа питальником лучше (но это не точно). Все так или не так я понял ?
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Earanak
Не напряму. Налаштування курви це просто якісь папуги, котрі біс знає як там обчислюють залежність вольтів від частоти. Але при цьому малюється красивий графік так шо можна подивитись і оцінити.
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Scoffer, я имел ввиду что частота работы VRM в теории может влиять на то насколько сильно можно кривую ужать сохраняя стабильность.
Но это не точно
Відповісти