Клуб поціновувачів старого заліза

Куратор теми: mklm
Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Shvlr
Ну, в принципі, мені б було цікаво запихнути 940Т до AM2NF3-VSTA, але там стара версія AGESA, яка не розуміє навіть 840Т, який є у них на сайті в якості офіційно підтримуваного проца.
Shvlr
Member

Повідомлення

radical: 13.06.2024 21:21 Shvlr
Ну, в принципі, мені б було цікаво запихнути 940Т до AM2NF3-VSTA, але там стара версія AGESA, яка не розуміє навіть 840Т, який є у них на сайті в якості офіційно підтримуваного проца.
Якщо зможешь відшитися назад хотсвапом чи прогером - можливо спробувати.
Але, наскільки я пам'ятаю, там чи MemInit чи в HTinit зустрічаються шляхи для компіляціі з Agesa. Тобто вони компілюються з урахуванням Агеса.
Підвищення на мінорну версію пройшло без проблем ( 3.7.0.0 на 3.7.0.2), але що буде з мажозною заміною - я не знаю.
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Shvlr
Хотсвап наше все! Мені ця плата взагалі попала зі старим біосом, який розумів тільки АМ2 процесори, с АМ3 вона навіть не хотіла стартувати, шив новий біос на 754 сокеті. Тільки на асраці злітає при цьому мак-адреса, проте є штатний інструмент, щоб це пофіксити.

шкода, звичайно, что асрок не ставив тоді spi-флешки, як на більш нових платах, під народний ch341a

Мені якось потрапила якась ОЕМ плата від асуса на nforce 7025 зі старим біосом, який розумів лише перші феноми і навіть другі через раз писав unknown CPU
Там стояла SPI флешка і я всі схожі асусовські плати перебрав, поки найшов робочий біос, який розумів навіть тубани. Єдиний прикол був в тому, що на цій платі було 4 слоти під RAM, а на донорі 2, і з чужим біосом два слоти перестали працювати.

Ще один прикол від AM2NF3-VSTA, там у списку підтримуваних проців на сайті є 840Т, з яким ця плата, зрозуміло, не працює (у мене був такий проц, я перевіряв), старт є, але далі біосу воно не їде, невірно визначається кєш і назва. 960Т теж саме, причому це більш старіший проц, ніж 840Т, на Asus M4A785TD-V EVO 960T працює, а 840Т ні.
Shvlr
Member

Повідомлення

radical
Вибач, ніяк, бо АМI (((
В ньому Агеса не модуль, а код, розмазаний по всьому основному модулю на етапі компіляціі
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

А хтось пробував заставити цю падлюку розуміти Фени?
Чи є думки стосовно цього?
https://theretroweb.com/motherboards/s/msi-k9mm-v
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Shvlr
А авард має більше шансів?
Які шанси, наприклад, у MSI K9MM-V?

ApostolCV
гг, трохи не встиг :D

С чисто АМ2 платами там ще може бути лажа, що розпізнавання проца і його живлення йде на АМ2 через VIDи, а на АМ3 вже через CPUID.
Shvlr
Member

Повідомлення

Не-а, наскільки я розумію, це АМ2 плата, не 2+
Там були великі зміни в структурі Біос під Ам2+, котрі робилися на етапі написання коду, а не маніпуляціі модулями.
В цьому Біосі відсутні модулі після AGESACPU.ROM

21 Other(4069:0000) D7E3h (53,97K) D80Bh (54,01K) MEMINIT.BIN
22 Other(407A:0000) 5381h (20,88K) 53AEh (20,92K) HT.DLL
23 Other(407C:0000) 6C4h (1,69K) 6F3h (1,74K) HT32GATE.BIN


Котрі мають бути завжди по старих адресах після маніпуляцій з модулями, тобто вони виконуються на самому початку ініціалізаіціі.

Можливо спробувати змінити Агесу з 3.0 на 3.7, але не можливо пірнути занад-то глибоко
offece-trader
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Копаясь в закромах, нашел вот такой радиатор для памяти, может кому надо (чистить от остатков термоклея и чипов надо самостоятельно). Безоплатно (почту оплачиваете тоже сами). Актуально неделю, потом выкину.
спойлер
Зображення
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Shvlr, маю таких добротний девайс Gigabyte GA-P35-DS3.
В ній був дефект при вмиканні постійно пробивало верхній мосфет 2-ї фази.
Звичайно якщо його зняти ,то плата працює ...а сам драйвер по фазі знатно так гріється , руку не втримати.
На днях приїхав осцил... По замірам PWM що приходить на драйвер 2-ї фази .там бігаюча каша , не решті гарний міандр. Шимка -
ISL6327 .
По логіці проблема саме з шимкою бо PWM приходить напряму. Чи це нюанс зворотного зв'язку ?
Хочу зберегти плату бо вона в межах розумного оверклокерська повноцінні 6 фаз. Хоча всього 4pin.
Shvlr
Member

Повідомлення

ApostolCV: 18.06.2024 11:39 а сам драйвер по фазі знатно так гріється
Я б почав з нього
Зняв би обидва мосфети, та дивився PWM на цьому каналі.
- на виході драйверу
- на вході
Потім зняв би драйвер, та подивився меандр з контролеру.
На всяк випадок, після диагностики - міняти обидва польовика, верхній та нижній.
Що там з нижнім - нікому не відомо.
Чи це нюанс зворотного зв'язку ?
У цього контролеру є входи для виміру струму через індуктор, може втручатися цей зворотній зв'язок. Потрібно також перевірити обв'язку та порівняти іі з іншими каналами ISEN (+ та -)

Відправлено через 50 хвилин 26 секунд:
Ще б я просто замінив boot ємність біля драйвера, вона якраз живить управління верхнього польовика.
Ну і лінза/мікроскоп, що б продивитись все довколо.
Могли щось знести, наприклад, коли вставляли пам'ять
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

:) вимбачте канєшно, а чи є сенс цим займатись з материнкою яку можна придбати за 400-500 гривень максимум, та й вона доволі часто трапляється тобто не рідкісний артефакт древніх. З усією повагою до нижнього підігріву та любові колупатись у фазах живлення
Shvlr
Member

Повідомлення

spoglyadach: 18.06.2024 16:41 а чи є сенс цим займатись
Ну так купити будь-хто може, а тут саме цікаве.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Нуль засуджень, просто цікаво бо я б мабуть не колупав при таких обставинах. Хоча я і знань на стільки глибоких не маю що б у VRM сміливо лізти, ну так поверхнево розумію як працює і який має бути сигнал із зміщенням на фазах але отак що б прям знімати контроллери і ото всьо :up:
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

spoglyadach, мені цікава тема ПК , ретро і напряму електронних компонентів.
Можна піти на наїбей і купити втричі дорого. А можна прокачати мозок і набратися навичок які згодяться у житті.
Як було колись сказано:" Дай людині рибу і вона до вечора вже буде голодна. Дай людині "ляща" і вона навчиться ловити рибу і забезпечувати себе."
Shvlr
Member

Повідомлення

spoglyadach: 18.06.2024 19:36 я б мабуть не колупав при таких обставинах
Проблема в тому, що олух - помийка барахолка.
Плата за 300 без батарейки з поміткою "не тестувалося, скоріш всього працює, але перевіряти не буду" - 100% кидалово.

Тому для покупки ретро заліза потрібно мати купу грошей та купу нервів.
А так, як в анекдоті -добре вам, жінкам, захотів їсти- пішла приготувала)
В сенсі, пішов та запаяв

Кул-сторі, як я збирав "самий потужний конфіг під s754"
спойлер
Зображення
В мене був якийсь Атлон, але не було МП.
- Йдемо на олух - працює? - мамой клянусь, на поличці лежала, кожного новогу року включав, перівіряв.
Приїзджає - з Семпроном на борту, всі капацитори пухлі, окрім процессорних, бо вони полімерні з заводу)))
Йдемо на імрад, купуємо пачку полімерників CapXon
Плата заводиться з Семпроном, Атлон таки за собою утягнув нФорс3(
- 9600 - не солідно, йдемо на олух.
2600про АГП в своєму місті. При содзвоні впізнаю нашого адмінчика з роботи
"Да ти що, карта вогонь, малий інколи в контру ганяв по вихідних"
У карти заклинений кулер та пухлі капацитори. Хрін з ним, відновлюємо.
- Материнка в рендомний проміжок часу відстрелює АГП. З 2600 - швидко, з 9800 - довше.
Материнку на полицю, по троху з неї знімаю капсони(((
- Потім прям пройняло, вирішив взятися на неї та довести до кінця.
Неправильний польовик на живленні ХіперТранспорту, котрий живиться від АГП.
Бляха, дякуємо JetWay, Міняю, все працює.
Роздягаю горіле мясо Ам3, переношу конденсатори.

- Але ж Семпрон, то не серьозно, йдемо на ... олух.
Хлопчина не відповідає 2 місяці, просто тупо ігнорує.
-- Йдемо "самі знаєте куди", хлопець з Київа продає бандл - купа горілих материнок, одна з них з ЦП.
Пересилка цього мотлоху обійшлась би гривень в 300.
Умовляю його вислати ЦП окремо.
У процика - битий кеш L2. Бляха, я до всього був готовий, но не таке.
-- Прошу друга з Одеси написати першому продавцеві, той відповідає прям в той же день. Замовляю, пересилають, все норм - Веніс ВХ на 1,35В 2ГГц 512кешу.

Ось така історія протяжністю років з 5.
Якщо б я сам не прикладав руки, то ніколи б не зібрав нічого путнього. Але й так, коли тобі присалають лайно, щозь на пару-трійку місяців нехочеться пірнати в цю тему
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

ApostolCV
А до чого тут наібей і тричі дорого, типу в Україні плати на P35 стали недосяжні, в мене просто був цей гігабайт і це звичайна посередня плата. А знаючи скільки возні треба що б зняти з донора тих мосфетів і пересадити то і виникло питання чи воно того варте. А якщо щось треба замовляти і немає донора під рукою то взагалі не пойняв, але я ще раз повторюю що я не засуджую а просто цікавлюсь :)
Shvlr
Member

Повідомлення

spoglyadach: 19.06.2024 19:25 ApostolCV
плати на P35 стали недосяжні
Дивись сам на олусі
Рекомендую це робити сидячі ;)
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

spoglyadach, по суті це молодша версія від оверклокерської плати котра з трубками "silent pipe". Система живлення один в один , біос той самий(і так я знаю , бо вона в мене була і в неї відхлебнув юг , прийшлося продати як донора) . Але маркетологи обмежили розгін по хитрому , бо тільки один 4pin CPU і якийсь квад екстрім ти на ній на 4 GHz не повезеш бо поплавиш роз'єм.
Shvlr
Member

Повідомлення

ApostolCV: 20.06.2024 05:57 бо тільки один 4pin CPU і якийсь квад екстрім ти на ній на 4 GHz не повезеш бо поплавиш роз'єм.
При реальній експлуатаціі - не поплавиться, Molex mini-fit jr. #5557 допускає навантаження до 13 Ампер на одне з'єднання, 8-9 *2 = 16-18 Ампер (залежно від сплаву ламелів) - для двох паралельних пінів.
Тільки на БП роз'єм повинен бути той самий молекс від Молекс (Рівень Сісоніка, страших Чифів та Корсарів).
Ну і роз'єм повинен бути свіжий - бо гарантується 30 втикань.

На стенді - да, рано чи пізно підгорить, в один раз зібраному корпусі - то навряд.
mklm
HWBOT OC Team
Звідки: dp

Повідомлення

на стенді деякі мамки перевтикались по 200+ разів, гвалтувались фреонкою + рідким азотом і досі живі
Відповісти