Клуб поціновувачів старого заліза

Куратор теми: mklm
Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

В принципі, ця плата без особливих танців з бубнами держить бартони і до 3ГБ RAM
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

radical
В принципі так, але я на той момент цей варіант не розглядав та й де я міг знайти SDRAM по 1Гб за розумні гроші? Замість апгрейду старої платформи за якісь дурні гроші я трошки пересидів на тому що є і зібрав вже нову платформу з PCIe та новою сучасною архітектурою + можливості апгрейду. Та й на солтеку до того часу вже всі кондьори вспучились, це зараз я їх за годинку заміню так що не відрізнити від заводу, а тоді не було чим не було на що і головне не було досвіду таких робіт :eek:
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

spoglyadach
Я теж свій 370 не став грейдити далі 1000А та 256МБ RAM, а переліз зразу на 939, а от карту ФХ5600 залишив, в принципі, в свіжі ігри я вже тоді не грав, так що розумів, що AGP то вже тупиковий варіант, але зате проскочив ті нфорси з їх пекельними кулерами та відвалами.

А на роботі я таки проапгрейдив КМ133А с дурона на тортон 2400+, лише пам'ять регістрова на 512 на захтіла на тій тачці працювать, ну то грьобаний MSI.
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Shvlr, Асусяти Поки в коробці.... але ранок пройшов не зря....
спойлер
Зображення
Зображення
Бумик
Member
Аватар користувача
Звідки: Донецкая область Покровск

Повідомлення

spoglyadach: 10.06.2024 10:44 бо зібрали мені з дуже придурошним кулером в якому стояло дві крутилки на 5-6к обертів. Якийсь акорпівський клон термалтейка дуорб, верхній вентилятор втулка а нижній шарикопідшипник (дічайший брєд).
Термалтейк СуперОрб теж гучний.Ставив його на s 370,то як гвинтокрил реве.З урахуванням того,що на 370 (та начебто й на 462) в бівісі ніяких налаштувань нема,щоб зменшити оберти.Тільки резюки чи реобаси потрібно ставити. Можливо згодом встановлю його на якусь із Солтеків 462.
спойлер
Зображення
Зображення
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Бумик
Так він теж реве але ж там наче обидва пропеллери на підшипниках, тобто воно гучно але хоч немає отого звуку тертя та розбалансу втулочного. А в моєму фейку один нормальний вентилятор а другий сміття, я цей куллер досі маю бо зберіг його на згадку та для розуміння що таке трешове охолодження яке не дає спати. Навіть після заміни підшипника на японський оригінальний та змащування втулки правильним мастилом, воно всеодно має ті призвуки :eek:

Відправлено через 4 хвилини 14 секунд:
radical
Так отож, це зараз можна всандалити хоч 3гб пам'яті бо її можна задешево купити, а тоді це могло б бути всі 60-80 баксів та й ще знайди, сервери ті ще працювали і не один рік. Я той комп весь цілком продав щось за 100 чи 150 баксів, тобто влити туди ще мінімум сотел було б максимально тупо бо кому його продати та й хто знав що материнка хаває серверний SDRAM. Плашки по 512Мб були в одиниць бо вони коштували дурних грошей, доречі зараз загадю де в мене лежить папка з деякими прайсами того часу, цікаво скільки реально коштувало 512Мб

Відправлено через 53 хвилини 37 секунд:
:eek: отакі ціни в Січні 2000 року були, в мене щось з ліцом
спойлер
Зображення
А оце вже Грудень 2000
спойлер
Зображення
anyname
Member

Повідомлення

spoglyadach: 10.06.2024 10:44 Ray2000gt
Точно, я щось забув вже ці тонкощі і головне що в мене десь є в колекції 1950XTX а всеодно не згадав. В мене була саме XT з білим кожухом на 256 та й XTX не пам'ятаю що б тоді хтось продавав. Вони і зараз не сказати що взагалі спливають десь, бачив всього пару разів за весь час колекціонування і один з цих разів купив.
В той час було простіше з сервісами, мою 7900 GTX забрали по гарантії хоча я її десь за пів року до цього обслужив і замінив рідну сіру термопасту на якусь Zalman здається вже точно не пригадую але іншого кольору і навіть без коробки здавав бо купував без коробки. Це зараз десь якась царапка на бекплейті і тобі кажуть - так ти майнєр сука, відмовити в гарантії :laugh:

Відправлено через 10 хвилин 23 секунди:
Shvlr
Я теж довго на 462 сидів, спочатку грошів не дуже було на апгрейди то тільки охолодження міняв бо зібрали мені з дуже придурошним кулером в якому стояло дві крутилки на 5-6к обертів. Якийсь акорпівський клон термалтейка дуорб, верхній вентилятор втулка а нижній шарикопідшипник (дічайший брєд).
Проци не свапав бо була база Soltel SL-75KAV тільки докинув пам'яті до 512Мб а потім і 768Мб ну і відяху намагався поміняти на 9600 але щось не склалось, знайомий продав мені а потім в нього через це якісь проблеми були то помінялись назад. Може в баті з компа стягнув вночі а той потім не зміг запустити нідфорспід B-)
Але вже трохи накопичив грошів і зібрав собі гейтлон 3000+ на A8N-E + 2x512Mb + 6800GS + FSP Blue Storm який доречі відвалився через деякий час, так собі були БЖ бо в мого одного клієнта теж помер цей блок. Корпус в мене залишався від першого компа, якийсь трешаковий нонейм на ньому було прийняте рішення трохи зекономити
В мене FSP Epsilon 11 років пропрацював.
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

А для запуску Northwood M0 не потрібно ніяких особливих вимог від плати порівняно зі звичайними нортвудами?

ще є додаткове питаннячко

viewtopic.php?f=21&t=280034

що з цим робити
Zakarul
Member

Повідомлення

spoglyadach: 10.06.2024 18:06 А оце вже Грудень 2000
о, журнал дпк подъехал. :D
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Zakarul
Нажаль це єдине що доступно у цифровому вигляді що б з цінами того часу. Звісно так собі орієнтир бо там не друкувались якісь прайси та й було багато чого в середньому вказано а не конкретно. Доречі може хтось пам'тає якісь видання з локальними прайсами, що б можна було пошукати в цифровому вигляді бо іноді цікаво глянути
Shvlr
Member

Повідомлення

ApostolCV: 10.06.2024 15:58 Shvlr, Асусяти Поки в коробці.... але ранок пройшов не зря....
А що, фаза відновленню не підлягала?

Бумик: 10.06.2024 16:06 З урахуванням того,що на 370 (та начебто й на 462) в бівісі ніяких налаштувань нема,щоб зменшити оберти.
З цим повний дурдом
На аопен мх3s і815 повністю розпаяні обидва вентиля з ланцюгами керування, а в біосі - не налаштовано ніяк
Спідфан працює, автоматично- ні
Зато є завантаження з usb флешок, котре також, частіше всього не працює
А ще в неї чогось термістор в сокеті зараяно паралельно діоду в цп
Тому досить чудернацькі показники температури

Відправлено через 3 хвилини 44 секунди:
А наприклад, на гігах ам3(+) є системний pwm fan, на чотири піни
Але пін керування заведено на 3.3в, а керування відбувається напругою
ПС
Воно коли дивишся на оте все- ракетна наука, така файно виглядаючи плата
А потім дивишся схему- який рахіт це видумав
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Shvlr, я з тою фазою довго мучався. Постійно пробивало мосфет верхнього ключа .
При цьому знайомий підкинув дохлу gtx260 я з неї микав драйвер + мосфет. Еффект той самий , тільки текстоліт під ключем підпалив.
Тому 4-у відключив і кинув шим від 1-ї на 4-у фазу ....
Після тестів прийшов дядько Відвал.
Тож як повернуся з відрядження буду знайомити її з лампою і феном. :horror:
P.S. Приїхали ніштяки з аліку :shuffle:
спойлер
IMG_20240611_013908.jpg
Shvlr
Member

Повідомлення

ApostolCV: 11.06.2024 13:11
P.S. Приїхали ніштяки з аліку :shuffle:
Have a nice sex)))
Дай вгадаю, а ще в планах допаяти bsel, щоб.р2-f ранішньої ревізії підтримувала туалатін


Там ще є нецікавий прикол(((
У Асуса з самого початку завищено 3,3В до 3,5 (типу в одному положенні джампера) та 3,65В в іншому.
Для сучасних карт (особливо відео це нічого не дасть, бо там своі стабелі. Буде тільки гірше, бо буфери АГП в ГП живляться напряму від АГП - це так і повинно бути, бо обидва стика пристроів на шині повинні живитися від одноі напруги)

Типу, бо перше положення джамперу - "парковочне", тоб-то він нічого не замика, просто щоб не загубити. Зворотній зв'язок налаштований на 3,5В з самого початку.

Як би у них був здоровий глузд (а він був, бо під вказане положення є пусте місце під СМД резистор), то можливо зробити так, щоб без джампера було 3,3В рівно, з джампером в один бік - 3,5, в другий -3,65.
Треба перераховувати та міняти резистори зворотнього зв'язку цього стабеля.
Tfd
Junior
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Shvlr: 11.06.2024 15:31 Там ще є нецікавий прикол(((
У Асуса з самого початку завищено 3,3В до 3,5 (типу в одному положенні джампера) та 3,65В в іншому.
Так, це є справжнє паскудство. Тому я вирішив собі і не будувати ВХ-ретротазік на P3B-F чи CUBX. Вони у мене є, але нема бажання смажити на них хорошу SD-RAM чи відео. На старішому поколінні а-ля P2B-F здається можна штатно виставити 3,3В.

А що по Solano? CUSL2, CUSL2-C, TUSL2-C - там хоч все нормально зроблено по вольтажам, хто в курсі? :)
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Shvlr, о ! З цим в мене була окрема історія , коли на ASUS P2-99 в мене пам'ять їхала 2-2-2 , а перетикав у Soltek SL-66EB і їхали помилки. А коли вкурив мануал і взяв у руки мультиметр виявилося...
А виявилося у Атсуса стоїть регулятор з 5В на ~3.4 (пам'ять/чіпсет), а у Солтека 3.3В на пам'ять іде напряму з БП.

Tfd, не тримав P2B-F але вважаю , що ті +0.1В на пам'ять тільки добавлять стабільності. Навіть 0.15В то дрібниці.
TUSL2-C
Десь лежить то чудо інженерії яке купив на хайпі , хоча плата від Епокс всім влаштовувала крім спаленого мною USB :laugh:
Знову ж там де у Епокс все рівно на TUSL2-C вліпив на клокер радіатор бо кипить як утюг .
Shvlr
Member

Повідомлення

ApostolCV: 11.06.2024 16:51 що ті +0.1В на пам'ять тільки добавлять стабільності.
пам'яті )))
Та геть вбивають АГП.
АГП 8х при 0,35В геть не рівні АГП 2Х на 89МГц з 3,3В.
У "сучасних" карт локально перегріваються буфери в ГП, тому карта наче холодна, а на 89МГц - під навантаженням не йде.

Відправлено через 11 хвилин 11 секунд:
Tfd: 11.06.2024 16:02 А що по Solano? CUSL2, CUSL2-C, TUSL2-C - там хоч все нормально зроблено по вольтажам, хто в курсі? :)
спойлер
Зображення
Ось так мають виглядати топологічно дороги живлення, обов'язково з відростками, що в жовтих еліпсах.
Для чипсетів з напругою, що відмінна від живлення чипсету - на місті еліпсів стоять стабілізатори.
Ядро Солано і815 - 1,8В, буферів АГП 1,5В, СДРАМ - 3,3В.
Тобто буфери в ядрі також живляться від АГП та СДРАМ.
НАскільки я пам'ятаю, у ТУСЛи - 3,3 робиться перетворювачем для всієі плати, але це має не настільки руйнівний вплив.
Хоча у той же 9800 ПРО/ХТ одна з фаз ГП йде від +5В, а друга - від 3,3В. (я не знаю чого, тоді так було модньо робити. Такаж історія на FX ultra`х)
Тобто буде смажити конвертор на платі.

Відправлено через 31 хвилину 7 секунд:
У Асуса на слот 1/с370 є купка дурнуватих рішень, котрі йдуть ще з плат АТ/АТХ комбо та є копіпастою.
- біполяр на Vtt CPU. В мережі був лист від техпідтримки асуса - міняйте на польовик. Називаеться "Adobe bug" - система валиться під фотошопом.
- два конденсатора фільтру PLL CPU (22+10мкФ) біля сокета, хоча всі ставили один тантал на 47мкФ та не парилися.
Піздніше - зазвичай то був керамічний конденсатор.
- понижайка з 5 на 3.3В, атавізм з комбоплат. Для чистих АТХ - потрібно було робити підвищувач з 3.3 до 3.5. АТХ блоки дуже погано реагують, на перевантаження +5В при незадіяних 3.3В
- відсутність роздільного живлення АГП та ПСі. Потрібно було кидати іх на БЖ. Псі - так точно.
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

А ні в кого не завалився даташит на Зеони з 533 шиною під 603/603. :-/
Бо по даташиту на Нокони там реалізація тільки 800 , але реальність каже , що штеуди ще 3.14здуни з світу заліза.
спойлер
IMG_20240611_231743.jpg
Tfd
Junior
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Shvlr
Дякую за такий детальний технічний лікнеп. :beer:

От і виходить що воно зроблено на якихось костилях. Але ж скільки піару в свій час, та й до цих пір по суті...
ApostolCV: 11.06.2024 23:20але реальність каже , що штеуди ще 3.14здуни з світу заліза.
Та ще й які! :D А взагалі то, великий їм незалік за те що прибрали весь сапорт по Legacy девайсам. І технічну документацію також. Щось ще іноді буває і можна відшукати, але багато інфи просто вмерла і не факт що вона підлягає вигуголюванню. :think:
mklm
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: dp

Повідомлення

ApostolCV: 11.06.2024 23:20 А ні в кого не завалився даташит на Зеони з 533 шиною під 603/603. :-/
Бо по даташиту на Нокони там реалізація тільки 800 , але реальність каже , що штеуди ще 3.14здуни з світу заліза.
спойлер
IMG_20240611_231743.jpg
спойлер
https://drive.google.com/file/d/1gW8Ize ... drive_link
Tfd: 11.06.2024 23:51 Та ще й які! :D А взагалі то, великий їм незалік за те що прибрали весь сапорт по Legacy девайсам. І технічну документацію також. Щось ще іноді буває і можна відшукати, але багато інфи просто вмерла і не факт що вона підлягає вигуголюванню. :think:
є бекап на веб архіві за 2014 рік - різна документація
https://archive.org/details/2014.01.download.intel.com


з.і. якщо шо - тут тримаю деяке барахло з файлів, а саме датшити на чіпсети, проци, багато біосів на старі мамки, в тому числі з модами, тощо.
https://community.hwbot.org/topic/20490 ... ool-mobos/
Shvlr
Member

Повідомлення

Колектив, а ніхто не знає як перешити файер-про старих серій в Радеон ХД?
Цікавить десь час 4670, бо в мене є саме такий серверверний, та виглядає він дуже гарно)
Відповісти