Клуб поціновувачів старого заліза

Куратор теми: mklm
Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
Shvlr
Member

Повідомлення

spoglyadach: 01.06.2024 08:34 Shvlr
Відомо від чого, постійне термічне розширення
Зображення
Там VRM живиться від двох напруг - +3,3В від слоту та +5В від молекса, та видає до 30А *1,7В.
Сама карта - під 50+ Ватт, ГП - ну ватт 40-45.
ТАм термічне розширення буде від самого факту включення. :(

При цьому термодіод в чипі є, але нікуди не заведено. Його почали задіювати на 9600 ХТ (дуже-дуже вибірково) та 9800ХТ(вибірково)
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

B-) маю такого трупіка, файний і продавався колись як не битий та не фарбований точна брат работає бєрі
Думаю що класична схема була +\- така, вентилятор з часом відпрацював все мастило і почав гудіти але це складно було почути з системника тих часів. Потім в якийсь момент він ловив клина і відяшка успішно запікалась, навіть якщо не на смерть то потім точно додихала десь на полиці. Ну а причина головна це відношення АТІ до свого класного продукту, на гарячий чіп втулили охолодження від чіпсета. Кушойтє не обляпайтесь любителі червоної графіки. ВОна ж не сильно холодніша за ХТ але на тій сам радіатор суттєво більший і вентилятор нормальний а не оце доробло
Shvlr
Member

Повідомлення

spoglyadach: 01.06.2024 08:49 Потім в якийсь момент він ловив клина
Там вісь керамічна, тому в латуні не повинна начеб-то залипати.
Він просто маленький.

Навіть у такому вигляді він не холодний
Вкладення
photo_2024-06-01_08-56-13.jpg
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Справа в тому , що все решта - VRM ,RAM непогано прогріває карту. В ХТ догадались до адекватного охолодження пам'яті. Сама температура ГПУ в нормі подивіться на сучасні RX580 з 80°С . Я вже не кажу кажу про малі та криві RX 5xxx series з 90+ по HotSpot.
А те що радіки 9800 ведуться на прогрів м'яко кажучи натякає... ;)
Моя двічі гріта, з видаленою дурнуватою рамкою з нанесеним гермою для захисту від сколу.
R98PRO_ACV.jpg
Shvlr
Member

Повідомлення

ApostolCV: 01.06.2024 09:12 подивіться на сучасні RX580 з 80°С
Сучасні поміцніші будуть, там і безсвинцьовий припій нарешті до тями привели, да й самі чипи держать більше.

Щодо RX580 - там target temp в BIOS прописана, вона завжди буде старатися дотримувати саме таку температуру при будь-якому навантаженні.
Наскільки я знаю, там 75 градусів. Відповідно, якщо ГП виходить на 80, то щось не те з картою - наприклад прокладки при заміні товстіші поставили на пам'ять.
ApostolCV: 01.06.2024 09:12 А те що радіки 9800 ведуться на прогрів м'яко кажучи натякає... ;)
Перша генерація безсвинцю, і на ГП і на кристалі.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Shvlr: 01.06.2024 08:53 Там вісь керамічна, тому в латуні не повинна начеб-то залипати.
Він просто маленький.

Навіть у такому вигляді він не холодний
Я колись давно обслуговував таку відяху знайомому ще у якийсь 2007 чи 2008 то там був майже клин, туго крутився
Ну і трупачок що маю там взагалі вентилятор застопорений, я правда ще не розбирав може там якийсь геній забив все графітом чи літолом дідовським замішаним з КПТ-8
Ну суті не міняє це з самого початку тупєйше рішення робити таку гарячу карту з таким охладом, який ще й врм так погано продуває, він же там теж добре гарячий в деяких місцях

Відправлено через 1 хвилину 59 секунд:
ApostolCV: 01.06.2024 09:12 Я вже не кажу кажу про малі та криві RX 5xxx series з 90+ по HotSpot.
Я теж промовчу бо в мене зараз стоїть референсна 5700 XT і це просто жахлива помилка :lamer:
John Doe
Member
Аватар користувача
Звідки: Луганск UA

Повідомлення

offece-trader: 31.05.2024 17:25 ... Но если я правильно помню, там с наработкой была хитрость, она (наработка) считалась все время когда монитор включен был, то есть даже если винда сам экран потушила, наработка продолжала считаться....
Там на фото 2 строчки пробега в меню показано:
общий - 53090 часов(около 6 лет);
включенный(активный экран) - 7675 часов(320 дней).
Shvlr
Member

Повідомлення

John Doe: 01.06.2024 15:35 Там на фото 2 строчки пробега в меню показано:
общий - 53090 часов(около 6 лет);
включенный(активный экран) - 7675 часов(320 дней).
Я б не вважав наопрацювання на відмову якимось параметром при такому проміжку часу.
Що краще - стояти під живленням в веб-студіі, чи лежати на неопалюваному горищі?
Скоріш всього потрібно дивитися працеспроможність кожного окремого екземпляра.
Формальні признаки вже не діють, важливі флуктуаціі виробничого процесу. Якийсь екземпляр просто вийшов міцніший, та зберігся більш гарному стані.
Tetronga
Member

Повідомлення

Мій i3 другого покоління теж ретро, тому записуйте мене в цей гачі клуб :super:
Комп на Пентіум 4 1.5 ГГц вмер в 2016 чи 2017. На початку десятих я з нього ще навіть в Інтернет виходив якось. :super:
Shvlr
Member

Повідомлення

Tetronga: 01.06.2024 20:04 Мій i3 другого покоління теж ретро,
Сорі, чувак
То так не працює -і3 то не є ретро, то є застаріле залізо)))
Tetronga
Member

Повідомлення

Shvlr: 01.06.2024 20:19
Tetronga: 01.06.2024 20:04 Мій i3 другого покоління теж ретро,
Сорі, чувак
То так не працює -і3 то не є ретро, то є застаріле залізо)))
:weep:
Shvlr
Member

Повідомлення

Tetronga: 01.06.2024 20:22
Shvlr: 01.06.2024 20:19

Сорі, чувак
То так не працює -і3 то не є ретро, то є застаріле залізо)))
:weep:
На топовому колись феном 2 х6 чудово працює віндоуз 11, що ретро його не робить

- або принципова неможливість запуску актуальних ОС
- або якщо є фішки, принципово не підтримувані зараз

Агеа фізікс на псі-є то є ретро, жираф 710- застарілий відлік
ПС. Велком у клуб
mklm
HWBOT OC Team
Звідки: dp

Повідомлення

якщо людині ~20 років то йому і санді брідж цілком ретро буде
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Якщо людині 20 років то йому в якийсь гачі-форум треба реєструватись
Так ретро це до 775 чи вже включно бо я заплутався :help:
Shvlr
Member

Повідомлення

spoglyadach: 02.06.2024 04:50 Якщо людині 20 років то йому в якийсь гачі-форум треба реєструватись
Так ретро це до 775 чи вже включно бо я заплутався :help:
А хто його знає.
775 з ДДР3 та максимальним ксеоном, з якоюсь 1050Ті та Він10 - якось на ретро ну геть не тягне
775 з АГП - точно ретро.

Відправлено через 7 хвилин 12 секунд:
mklm: 01.06.2024 21:01 якщо людині ~20 років то йому і санді брідж цілком ретро буде
Топовий Сандік у котрого за_сандалили 8+ Гб ОЗП, пристойний ССД та щось схоже на відік (з апаратними VP9 та H265) під Він 11
у подвійному сліпому тесті ніхто не відрізнить від останнього Райзену при побутових сценаріях без ігор.

Це на 12 обіцяють поставити планку - нейро_процесор не менше 40ТФлоп, ось тоді одразу все стане "ретро"
Бумик
Member
Аватар користувача
Звідки: Донецкая область Покровск

Повідомлення

spoglyadach: 02.06.2024 04:50 Так ретро це до 775 чи вже включно бо я заплутався :help:
Це таке відносно розпливчате поняття,що кожен в нього вкладає власний сенс ,але ж.....
спойлер
Вважають, що до стилю ретро відносяться всі модні напрямки другої половини XIX - першої половини XX століття. Таким чином, старіші речі (50-100+ років) зараховуються до антикваріату, молодші (від 20 до 50 років) — до вінтажу, від 5 до 20 років — до секонд-хенду, менш як 5 років вважаються сучасними.
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

spoglyadach: 02.06.2024 04:50 Якщо людині 20 років то йому в якийсь гачі-форум треба реєструватись
Так ретро це до 775 чи вже включно бо я заплутався :help:
Десь так і є.
От 370, 478 включно то ретро
Ну проміжок 939 ще можна назвати ретро і те через те, що їх живих дуже мало. А так та ж К8 що і ам2 , яка відноситься до "застарілого мотлоху"

Хоча справжнє ретро то навіть не 370, а слоти і більш старі сокети 7, 5. Де реально інший світ і без особливих знать навіть комп не складеш і вінду не накатиш.
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Sanьka: 02.06.2024 09:25 Ну проміжок 939 ще можна назвати ретро і те через те, що їх живих дуже мало. А так та ж К8 що і ам2 , яка відноситься до "застарілого мотлоху"
не так їх вже і мало, навіть якщо відмінусувати дохлі нфорси
Це дивлячись с чим порівнювати, якщо з сокет 370 під ДДР або системами на рамбусі, то їх, прямо скажем, ще дофіга по всіляким смітникам ще можна знайти.
хоча для мене вони цікаві виключно у вигляді платформ з AGP, а їх було після 754 сокету значно менше на 939, не кажучи вже про одиничні екземпляри AM2
Sanьka: 02.06.2024 09:25 Хоча справжнє ретро то навіть не 370, а слоти і більш старі сокети 7, 5. Де реально інший світ і без особливих знать навіть комп не складеш і вінду не накатиш.
Ну, слот1 нічим таким не відрізняється принципово в плані налаштувань від 370, під першопень так, треба курити мануали і роздивлятися таблички джамперів на текстоліті,щоб виставити правильну наругу і шину/множник.
А от перші четвірки і старіше, де не було вбудованих контролерів, диску, флопа, IO, та іншого, не було pnp, от с тим так і було, ресурси розкидувати перемичками теж окреме задоволення.
moonlight49
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Ретро - це пк до епохи MMX
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Sanьka: 02.06.2024 09:25 Десь так і є.
От 370, 478 включно то ретро
Ну проміжок 939 ще можна назвати ретро і те через те, що їх живих дуже мало. А так та ж К8 що і ам2 , яка відноситься до "застарілого мотлоху"

Хоча справжнє ретро то навіть не 370, а слоти і більш старі сокети 7, 5. Де реально інший світ і без особливих знать навіть комп не складеш і вінду не накатиш.
Особисто для мене 775 теж ретро бо я на ньому прям міцно сидів і ностальгія не менша ніж до 462 відчувається. Хоча цей сокет теж треба поділяти бо почався віз з прескотіни, а закінчився конрою а між ними просто їбєйша різниця у перфомансі :up:
Ну а AGP то окремий приємний бонус для ретро-фагів бо можна тицяти всякі цікаві відіки

Відправлено через 2 хвилини 55 секунд:
Ретро це мотати олівцем касету з якої завантажується твій комп B-)
Відповісти