Выбор материнской платы для платформы Intel

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Відповісти
Автор
Повідомлення
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

наскільки сильно вам би було стрьомно за таку ціну отаке з алі брати?

https://www.aliexpress.com/item/1005002985272113.html
ipix
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Вітаю! Порадьте, будь ласка, досвідченим оком, з цих двох, яка буде краще в плані перспективного апгрейду, та й взагалі надійніша?
MSI PRO B760-P DDR4 II
Asus PRIME B760-PLUS D4

Розгоном не займаюсь, в іграшки не граюсь, сугубо для праці, тому важлива надійність компонентів.
Поки що планую, тимчасово, поставити 12100F чи 13100F (не впевнений, що треба, хоч і трішки, але переплачувати за 13100F)
Але в планах перейти на i5-14500
Megaclite
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ipix: 15.04.2024 02:16 Вітаю! Порадьте, будь ласка, досвідченим оком, з цих двох, яка буде краще в плані перспективного апгрейду, та й взагалі надійніша?
MSI PRO B760-P DDR4 II
Asus PRIME B760-PLUS D4

Розгоном не займаюсь, в іграшки не граюсь, сугубо для праці, тому важлива надійність компонентів.
Поки що планую, тимчасово, поставити 12100F чи 13100F (не впевнений, що треба, хоч і трішки, але переплачувати за 13100F)
Але в планах перейти на i5-14500
з цих MSi
але краще взяти плату на DDR5, тому що DDR4 для не K процессорів макс 3466 G1 і непогано так обмежує процессор
Востаннє редагувалось 15.04.2024 02:44 користувачем Megaclite, всього редагувалось 1 раз.
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

ipix: 15.04.2024 02:16Але в планах перейти на i5-14500
Взять за 5500 грн MSI PRO B660M-A WIFI DDR4 (пока ещё есть).
https://hotline.ua/ua/computer-materins ... wifi-ddr4/
Потому что:
viewtopic.php?p=3679831#p3679831
Megaclite: 15.04.2024 02:22DDR4 для не K процессорів макс 3466

Глупости какие-то.
Megaclite
Member
Аватар користувача

Повідомлення

acm_fan: 15.04.2024 02:41 viewtopic.php?p=3679831#p3679831
Megaclite: 15.04.2024 02:22DDR4 для не K процессорів макс 3466

Глупости какие-то.
Які? деякі 12100F даже 3466 не можуть в Gear1, синька вилітає
на 3200 приходилось скидувати
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Человеку если под рендер то всё равно что там будет за частота и Gear 1-2 (который Вы уже дописали).
Очевидно он берёт DDR4 чтобы подешевле, а не думает про выжимку соков и оптимальность. Впрочем, сигнал поступил - он услышал.
ipix
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Друзі, дякую вам дуже, за оперативний відгук. Так, мені саме типу для рендеру, за частотами пам'яті не женуся, головне кількість, тому вистачить і DDR4 (3200)
Візьму все ж таки MSI PRO B760-P DDR4 II
Ще раз дякую всім)
Panasi
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Давно не следил за современным железом. Планирую собирать новый билд под i5-14600K. Возникли вопросы при выборе материнской платы. Какой оптимальный чипсет под этот процессор? Разгон планирую небольшой, чисто побаловаться, рекорды ставить не собираюсь, память с максимально возможными частотами тоже не планирую брать. Обязательно ли брать z790 или можно что-то подешевле?
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

Panasi
Под и5 хватит средней на б760, типо моей профильной или младшей 790 на подобии асрок лайтнига, асус прайма и тд, доплачивать или нет - ваше дело, смотрите на бюджет, лишним оно не будет, где-то чуть выше память разогнать или покрутить частоты цп, но и надобности в нем какой то критической нет,
atropgeon
Member
Аватар користувача
Звідки: Lviv

Повідомлення

Стикнувся з проблемою, що не всі доски на Z490 підтримують 11 gen, в моєму випадку це Asus Prime Z490-P, хоча на вікі пише, що Z490 підтримує 11gen.
Чи є якийсь шанс добавити мікрокоди самому, чи ці бівіси ніхто не модив? в неті інфи не густо, лише те, що покупці 11 gen. не задоволені такою політикою.
Правило інтела "тік так", все не працює?

https://www.bios-mods.com/forum/showthr ... ?tid=40598
https://www.reddit.com/r/ASUS/comments/ ... ntel_11th/
https://community.intel.com/t5/Processo ... -p/1270430
Bomchik
Member
Аватар користувача
Звідки: Кам'янець-Подільський

Повідомлення

Доброго вечора. Надумав обновитися з старенького 4790К на 1700 сокет. План поки такий: купити 12100f, 2х8\2х16 DDR4 та купити z690 материнку. І колись обновитися до проца з К. Я завжди сидів на MSI материнках, тому дивлюся лише на них. Я зараз розглядаю MSI PRO Z690-A WIFI DDR4 та MSI MPG Z690 EDGE WIFI DDR4(найдешевше, що зараз є на форумі). Чи є якісь рекомендації\зауваження, стосовно цих мамок? Більше дивлюся на PRO, бо вона дешевша. По тій же причині й DDR4. Поговоріть зі мною, дайте пораду :shuffle:
heidfeld
Member
Аватар користувача
Звідки: деревня скрытая в листве

Повідомлення

Bomchik: 26.05.2024 18:28 Доброго вечора. Надумав обновитися з старенького 4790К на 1700 сокет. План поки такий: купити 12100f, 2х8\2х16 DDR4 та купити z690 материнку. І колись обновитися до проца з К. Я завжди сидів на MSI материнках, тому дивлюся лише на них. Я зараз розглядаю MSI PRO Z690-A WIFI DDR4 та MSI MPG Z690 EDGE WIFI DDR4(найдешевше, що зараз є на форумі). Чи є якісь рекомендації\зауваження, стосовно цих мамок? Більше дивлюся на PRO, бо вона дешевша. По тій же причині й DDR4. Поговоріть зі мною, дайте пораду :shuffle:
Какой ужас. На ам5 собирай. Покупать 1700, ддр4 это :facepalm:
Bomchik
Member
Аватар користувача
Звідки: Кам'янець-Подільський

Повідомлення

- Підкажіть, риба свіжа?
- Та купіть краще раків.
:banghead:
heidfeld
Member
Аватар користувача
Звідки: деревня скрытая в листве

Повідомлення

Bomchik: 26.05.2024 21:55 - Підкажіть, риба свіжа?
- Та купіть краще раків.
:banghead:
Так на АМД дешевле, производительнее, холоднее, есть задел под апгрейд на условный 10800x3d. Или ты на интел фапаешь?)
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Bomchik: 26.05.2024 18:28 Доброго вечора. Надумав обновитися з старенького 4790К на 1700 сокет. План поки такий: купити 12100f, 2х8\2х16 DDR4 та купити z690 материнку. І колись обновитися до проца з К. Я завжди сидів на MSI материнках, тому дивлюся лише на них. Я зараз розглядаю MSI PRO Z690-A WIFI DDR4 та MSI MPG Z690 EDGE WIFI DDR4(найдешевше, що зараз є на форумі). Чи є якісь рекомендації\зауваження, стосовно цих мамок? Більше дивлюся на PRO, бо вона дешевша. По тій же причині й DDR4. Поговоріть зі мною, дайте пораду :shuffle:
обидві ці мами нормальні, але зараз різниця в ціні між ддр4 і ддр5 невелика, немає змісту брати ддр4, хіба би у вас був такий набір вже куплений
0kie
Member

Повідомлення

Bomchik
Обязательно б/у и на форуме? Новые материнка, процессор с "К" и память DDR4 CL16 сильно дороже? :-/ Б/у я бы брал только по месту и с полноценными тестами, а также манибеком дня три...
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Bomchik: 26.05.2024 18:28Чи є якісь рекомендації\зауваження, стосовно цих мамок?
Хотите рекомендаций? Искать мамы на ebay по цене меньше $100 (новыми - после покупки бандла).
Их продают "на развес" (в бандлах) по принципу "лишь бы забрали". Например:
https://www.reddit.com/r/buildapcsales/ ... 690a_wifi/
Это логично, потому что оно всё в сумме уже уступает AM5. Брать новым из магазина (привозное или по месту) - безумие.

Про выбросить денег на 12100(F) чтобы просто "пересидеть", но вложить их "на перспективу" в маму это отдельная наркомания без привязки к поколению и платформе :apes:
Bomchik
Member
Аватар користувача
Звідки: Кам'янець-Подільський

Повідомлення

heidfeld
Цілком можливо, що АМД краще. Але мені максимально не хочеться бути на АМД. Різниця в якихось 5-10% для мене не різниця. А за роки, що я бавлюся залізом та іграми, то я вічно чую, що то в тих, то в інших іграх АМД має різні нюанси. Це все на рівні "я так відчуваю".

0kie
Якщо купувати б\у, то ціна буде десь 12.7к. А от якщо брати з магазину, то 20.8к. Я вважаю, що це дуже відчутна різниця.

oversteve
Глянув я різні тести та огляди і зрозумів, що швидкість ОЗУ має великий вплив, якщо програми\ігри впираються в проц і йому треба швидко подавати інформацію. А якщо звичайний сценарій, де проц завантажений на 40-60%, а відеокарта кутиться на 99%, то виграш від ддр5 дуже маленький. А мамки на ддр5 дорожчі та сама ддр5 дорожча. А ще почитав тут форум трішки і з ддр5 купа нюансів. Я не хочу місяць сидіти та гратися з налаштуваннями, щоб вона заробила нормально.

acm_fan
Стосовно "пересидіти". Я розумію вашу позицію і навіть її розділяю(між і3, та і5 к різниця в 3 тисячі грн.). Свого часу я думав чи купити 10600к+z590 чи купити 12600к+z690. Але мене переконали, що 1200 сокет сильно поступається новому 1700. І я сидів та думав над цінами. А потім згадав, що є ж і3 в лінійці. Почав порівнювати 10600к та 12100f і виходить, що вони, плюс мінус, однакові по потужності, а ціна однакова вийде. Зараз я не граю багато ігор і всі вони старі. Найбільше граю в Л2, а там важлива продуктивність на одне ядро, а не загальна(рушій там старий і кривий). Я ще не на 100% вирішив, що буду брати саме і3, а не і5 к. Але для моїх потреб і3 вистачить з головою і витрачати додаткові кошти, щоб себе потішити, я ще думаю. Куплю материнку і вже тоді буду приймати рішення.
А можна детальніше по цій схемі з Ібеєм? Цікавий варіант. Треба його обдумати. Я наче бачив, що на форумі надають допомогу з покупку там(проблеми з доставкою в країну).

Велике дякую всім, хто відгукнувся. Я вже давно не слідкував за новинами та особливостями заліза. Можу десь розмірковувати неправильно чи з мати хибні уявлення. Але я намагаюся розібратися. Чесно. :beer:

Відправлено через 58 хвилин 5 секунд:
Глянув на Ібеї. Тай там ціни майже такі самі. 80-100 баксів за Pro та 150 за edge. А ще треба шукати як доставити. Не бачу якоїсь вигоди.
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

Bomchik
Я в том году 4 месяца сидел на связке i3-12100+b760m pg riptide. Играю как раз только в л2 последнее время. Фишка связки в том, что на плате есть внешний тактовый генератор, тот и3 спокойно гонится на ней до 5-5.3ггц, в таком режиме данный 4х ядерник в большинстве задач будет либо на уровне, либо быстрее 12400, а в л2 на уровне топовых существующих цп, есть управление почти всеми вольтажами, неплохой разгон памяти, есть возможность поставить по сути любой проц на 1700.

Я к тому, что если садиться, даже временно на и3, то лучше выжать из него все соки, по сравнению со стоком на ддр4 - небо и земля ;)
0kie
Member

Повідомлення

Bomchik: 27.05.2024 07:53Якщо купувати б\у, то ціна буде десь 12.7к. А от якщо брати з магазину, то 20.8к. Я вважаю, що це дуже відчутна різниця
Я свою профильную материнку брал на olx в конце зимы за 8к. Новая, запечатанная. Равно как и процессор новый запечатанный за 10к. Экономия с магазином вышла почти 6к. Не верю я в сказки, что хорошую плату будут продавать за полцены. Особенно у оптовых перекупов. Там или ремонтные, или со скрытыми дефектами. Она запустится, картинку покажет, а потом выяснится, что или со звуком проблемы, или слот памяти не рабочий, или ещё что-то. Рассмотрите варианты на olx нового забугорного.
Відповісти