Выбор материнской платы для платформы AMD

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Відповісти
Автор
Повідомлення
Qntality
neadekvato nachalnego
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Данная ветка посвящена обсуждению материнских плат AMD

Прежде чем задавать вопрос, убедительная просьба ознакомиться с FAQ

Так же рекомендуются к прочтению:

процессоры AMD Phenom II Х2, Х3, Х4 (45nm).+FAQ
Выбор оперативной памяти (FAQ на первой странице)
Системы воздушного охлаждения + FAQ. Выбор, обсуждени
Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо

При обсуждении просьба соблюдать правила как Конференции, так и раздела матплат.
Кратко:
запрещены:
- фанатство
- флуд, в т.ч. ссоры и переходы на личности
- оффтоп не по теме (либо пользуйтесь тегом , но не увлекайтесь - оффтоп усложняет читабельность темы)

Игнорирование правил конференции наказывается
Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем
Востаннє редагувалось 08.08.2013 19:31 користувачем ukrtel, всього редагувалось 4 разів.
Bucho
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

daesz
Топовий звук на TUF В650М? Відколи ALC897 став топом? :insane:
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

Bucho
Там арморі крейт в плюси записали, а вас звук дивує :gigi:

видаляю все лайно, котре мені нав'язує кожен із вендорів, тільки чиста система і останні драйвери від виробників заліза, як виключення тільки сінапс від рейзер, добре налаштовані макроси в онлайн іграх таки дають певну перевагу
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

Bucho: 05.05.2024 22:39
daesz: 05.05.2024 19:00 Моя за 140$ працює відносно нормально, але буду відвертим - я побачив за що я переплачував в ейсуса все життя. МП від азрока не є погані, але всі мої наступні МП будуть тільки від ейсуса :)
Цікаво, чим для Вас дешман плати від Асус кращі за Асрок, особливо для АМ5?
Всим.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Bucho: 05.05.2024 23:42 daesz
Топовий звук на TUF В650М? Відколи ALC897 став топом? :insane:
Ви праві, я був на 100% впевнений що там алц1200, після зміни МП здавалось що звучання музики стало більш плоским та дерев'яним. Сила самонавіювання та копіума ай ґес :rotate:
Mixx: 06.05.2024 02:21 Bucho
Там арморі крейт в плюси записали, а вас звук дивує :gigi:
В мене з ним небуло жодних проблем із ним, як із зручністю, так і з функціоналом ;)
Bucho
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Timedemo
X3D горіли лише на Асусах.
З пам'яттю працювали косо-криво довше майже за всіх вендорів.
Я нічого з "Все" не пропустив?
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

Bucho

Те відчуття, коли атріцатєльно краще :gigi:

Так, вийшло кілька оновлених плат,але загалом ситуація не змінилась...
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

Bucho: 07.05.2024 02:15 Timedemo
X3D горіли лише на Асусах.
З пам'яттю працювали косо-криво довше майже за всіх вендорів.
Я нічого з "Все" не пропустив?
горіли не лише на Асусах.
за пам"ятью косячили перший час взагалі всі.
Забув. В Асуса набагато краща підтримка, ніж у тогож Асрока.
В асуса гарантія 36міс. у Асрока 24 міс.
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

Timedemo: 07.05.2024 09:08В асуса гарантія 36міс. у Асрока 24 міс.
І там і там 36, у нас у них підтримка ідентична, бо поставляє одна контора ;)

Ну і ще, материнки Асус з аналогічними або схожими можливостями коштують дорожче, більше софтових обмежень, особливо на інтел, де на якомусь праймі б760 можна крутити лише первинні та частково вторинні таймінги, про нормальний даунвольт, або керування вольтажем контролера/са взагалі мовчу, при цьому на асроку в досить бюджетних платах це все є.

Про "горіння" кількох 3д проців у блогерів заради хайпу навіть говорити нема сенсу, на 775-ам2 проц можна було вбити одним випадковим кліком, і ти сам був винен в своїй криворукості, тут же спроба заробити переглядів/вибити у асуся кращі умови партнерства, хоча, якраз Асус на топових платах мала проблеми з якоюсь фірмовою фічею, яка б мала захистити від овервольтажу, ще так на вскидку, що згадується, ну і ще гіга в своїх профілях авторозгону подавала вище 1.4в на контроллер, на цьому все і затихло.

Проблем з пам'яттю, таких, як на асусі після "фіксу" "горіння" 3д не було у жодного з вендорів, навіть мсі з їх слоупочністю так не обсералися.

Так у асуса є чудові плати з топ сегменту, там і прошивки вилизані, і купа налаштувань,і все працює як швейцарський годинник, якби я захотів би собі таку плату - брав би тільки Асус, але, що стосується бюджетного сегменту - всі плати Асус гірші за те, що пропонує асрок і гігабайт, це і живлення, і можливості прошивок, і стабільність, а в мідл сегменті Асус вже дає те саме, що і всі, тільки трохи дорожче. Ну і ще варто згадати арморі крейт, "хороша" штука, котра може наробити справ, і котру нормально потім хрєн видалиш :gigi:
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

Mixx: 07.05.2024 19:25
Timedemo: 07.05.2024 09:08В асуса гарантія 36міс. у Асрока 24 міс.
І там і там 36, у нас у них підтримка ідентична, бо поставляє одна контора ;)

Ну і ще, материнки Асус з аналогічними або схожими можливостями коштують дорожче, більше софтових обмежень, особливо на інтел, де на якомусь праймі б760 можна крутити лише первинні та частково вторинні таймінги, про нормальний даунвольт, або керування вольтажем контролера/са взагалі мовчу, при цьому на асроку в досить бюджетних платах це все є.

Про "горіння" кількох 3д проців у блогерів заради хайпу навіть говорити нема сенсу, на 775-ам2 проц можна було вбити одним випадковим кліком, і ти сам був винен в своїй криворукості, тут же спроба заробити переглядів/вибити у асуся кращі умови партнерства, хоча, якраз Асус на топових платах мала проблеми з якоюсь фірмовою фічею, яка б мала захистити від овервольтажу, ще так на вскидку, що згадується, ну і ще гіга в своїх профілях авторозгону подавала вище 1.4в на контроллер, на цьому все і затихло.

Проблем з пам'яттю, таких, як на асусі після "фіксу" "горіння" 3д не було у жодного з вендорів, навіть мсі з їх слоупочністю так не обсералися.

Так у асуса є чудові плати з топ сегменту, там і прошивки вилизані, і купа налаштувань,і все працює як швейцарський годинник, якби я захотів би собі таку плату - брав би тільки Асус, але, що стосується бюджетного сегменту - всі плати Асус гірші за те, що пропонує асрок і гігабайт, це і живлення, і можливості прошивок, і стабільність, а в мідл сегменті Асус вже дає те саме, що і всі, тільки трохи дорожче. Ну і ще варто згадати арморі крейт, "хороша" штука, котра може наробити справ, і котру нормально потім хрєн видалиш :gigi:
дивно, на хотлайні 24 міс.
до чого тут інтел взагалі? мат плати для ам5 та для інтел, це різні реальності.
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Mixx: 07.05.2024 19:25Так у асуса є чудові плати з топ сегменту, там і прошивки вилизані, і купа налаштувань,і все працює як швейцарський годинник
Це котрі продаются вже мертвими
, чи ті що бабахають пізніше?
Перелічувати проблеми у топових серіях ацуц можна дуже довго.
Та це смішно чути, рівень якості в цієї контори вже з китайськими хуананами порівнювати можна.
NST1983
Junior
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

На перспективу хочу собі купити Asus ProArt B650-CREATOR
Screenshot_3.jpg
По тестам норм мамка, хоча коли розповідали про її характеристики, казали що не с живленням там не супер ТОП.
Але, я вже задовбався підбирати під воду корпус :lol:
У мене мамка Asus TUF Gaming B650M-E, для якої купив воду Arctic Liquid Freezer III 280 A-RGB White
Спочатку був корпус Jonsbo D41 MESH White - Радіатори материнки тупо в притик, це біль. Якось молотком запихнув звуерху водянку, але все якось моторошно, бо в них упиралося і радіатори мамки можуть вигнутись.
Подививя обзори іншого мега великого корпусу - казали що зверху місця дофіга Cougar Uniface White.... Купив, і тут взагалі вода тупо зверху не влазить :lol: :lol: :lol: Там треба половину радіатору відризати. У Asus ProArt B650-CREATOR верхні радіатори цікаво розміщені, думаю точно влізе.
По друге, тут два розьєми ethernet а у мене роутер ASUS TUF-AX3000 V2 (другий, чисто для ПК та Quest 2) і по суті, чисто гипотетично, можна трохи прискорити обмін між роутером та шлемом.
Screenshot_1.jpg
Дак ось, чи хтось має опит по налаштуванні оцих двух езернетів, щоб працював як один? :lamer:
OverKot
Junior
Аватар користувача
Звідки: Одесская область, Татарбунары

Повідомлення

Хорошо ли встанет на tuf gaming b550m-plus условный r7 5700x3d?
koteyjah
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

OverKot
Более чем. Я 5800Х3Д на б450 посадил)
Nikolay Yeryomenko
Member

Повідомлення

А на какой мат. плате AM5 можно поставить 2x48 ГБ@6000 памяти? В QVL для B650 нет упоминаний про такую частоту.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Nikolay Yeryomenko: 11.05.2024 20:59 А на какой мат. плате AM5 можно поставить 2x48 ГБ@6000 памяти? В QVL для B650 нет упоминаний про такую частоту.
напевно на будь-яку, ось для прикладу моя :
Зображення

На РСРР знайшов тільки 1 білд із 96 (2х48), але там ейсус х670е хіроу
https://pcpartpicker.com/b/yMK323
Nikolay Yeryomenko
Member

Повідомлення

daesz
Я по мат. платам от Asus смотрел, вижу у Asrock и Gigabyte информации на этот счёт больше в QVL.
AndP
Member

Повідомлення

Nikolay Yeryomenko
значит надо брать Гигабайт B-)
Andrew_R30
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

upd: не актуально
exail99
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

посоветуйте плату на B чипсете для ryzen 5 7500f и чтоб можно было поставить хорошую озу
Hells Angels
Member
Аватар користувача

Повідомлення

exail99: 07.06.2024 21:40на B чипсете для ryzen 5 7500f и чтоб можно было поставить хорошую озу
asrock b650m-hdv/m.2 можно будет в дальнейшем 7800х3д воткнуть даже
Відповісти