Выбор клавиатуры под все нужды и направления

Клавиатуры, мыши и прочая периферия
Відповісти
Автор
Повідомлення
Kukaracho
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Есть какие-то полноразмерные механические клавы с хотсвап переключателями? Я смотрю на Keychron V6, мб есть что-то альтернативное за 120-130 долларов?
Devijack
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Має кто досвід з KOA профілем?
Як взагалі в користуванні такі https://www.aliexpress.com/item/1005006499007087.html ковпачки?
Software Engineer
Junior

Повідомлення

Добрий день.
Користувався лише мембранними клавіатурами.
Хочу придбати якусь якісну, в ідеалі тиху, клавіатуру з адекватною ціною. Підкажіть, будь ласка, кілька варіантів якісних клавіатур.
Дивлюся в сторону HATOR Rockfall 2 Optica TKL Black Switch Black (HTK-730), проте не знаю наскільки вона якісно виконана й безшумна.
Devijack
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Software Engineer
Вона взагалі не безшумна, так чи інакше свіч стукає по плейту при натисканні, можна сказати що від сили удару залежить гучність. Але це тихіше ніж тактильні свічі що мають кліки. На ютубі купа відео з тайпінгом, можно послухати. А декілька постів назад я викладував як вона звучить коли змащена та дороблена. В цілому дость приємний звук. На рахуонк того як якісно, претензій немає. Ніде нічого не люфтить, не скріпить, не прогибається і т.п. в руках не розвалюється) Не знаю як ще оцінити якість.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Devijack: 10.05.2024 13:29 Але це тихіше ніж тактильні свічі що мають кліки.
я собі поставив сайлент свічи з тактильним відгуком, але без кліків(outemu silent lemon). наскільки можу оцінити по вашому відео - працюють тихіше, у порівнянні з хатором.
Devijack
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

artko
Лінійні свічі не дають вираженний звук, взагалі! А от алюмінієвий плейт ось по ньому лунає стукіт на відео. Тобто був би це якийсь умовний гаскіт чи щось м'яке по типу твердої резини, шуміти булоб нічому. Можливо у майбутному, якщо буде бажання заміню паралон під плейтом на войлок чи ще щось підкладу та буде тихіше. Але на данний момент мені подобається чути легкий стукіт, акустичній комфорт.
Software Engineer
Junior

Повідомлення

Як щодо Keychron K3 Version 2? Вона ніби теж на оптико-механічних свічах, як і HTK-730.
Вона значно краща за HTK-730?
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Devijack
так в тому і прикол тактильніх свічів - можна не добивати до гуркоту по плейту, бо на половині ходу вже відчуваєшь, що свіч спрацював :) та ще і на додаток у саме сайлент свічів - у кожному стоїть силиконова прокладка, тому він тихіший навіть при добивання до упору.
Devijack
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

artko
ну, не добивати, це якийсь онанізм. Так то оптичні теж спрацьовують на 1.6мм та навіть швидше за тактильні.
Kosdnepr
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Software Engineer: 10.05.2024 13:05 в ідеалі тиху, клавіатуру
Вам краще розглянути варіанти на silent-перемикачах, інакше з високою ймовірністю після мембранки вам механіка буде гучною. Або з hot-swap, щоб при бажанні без випайки замінити перемикачі на тихі.
Ось порівняння звуку клавіатури з тихими перемикачами (+ тихі моди) та gasket-mount клавіатури з багатьма шарами шумки, але зі звичайними лінійними світчами.
Software Engineer
Junior

Повідомлення

Kosdnepr
Дякую за відео!
Дійсно, варіант не на silent-перемикачах мене не дуже влаштовує по акустичному комфорту.)
BM980 RGB (Aliaz 60g, silent mods) - це, наскільки я зрозумів, щось досить кастомне?
Можете порадити кілька моделей клавіатур на які варто звернути увагу в першу чергу?
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Devijack: 10.05.2024 15:44 ну, не добивати, це якийсь онанізм. Так то оптичні теж спрацьовують на 1.6мм та навіть швидше за тактильні.
ну.. кожному своє... це все ж зменьшує шум та навантаження на пальці. а спрацювання кнопки добре відчувається, навіщо лупити по ній? це по мембранках треба, бо не буде контакту.

ось, в процесі заміни знімав. На початку - шум з рідними свічами (BLMS Red Linear) а потім Outemu Silent Lemon. Тільки заміна свічів, більше нічого.
спойлер
Devijack
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Kosdnepr: 10.05.2024 17:39 інакше з високою ймовірністю після мембранки вам механіка буде гучною.
в мене навпаки валяються пара мембранок та вони гучніше. Взагалі поняття тихої мембранки для мене чуждо. Середьно-статистичні мембранки, вони гремлять, дребізжать, відзвук порожнечі в кожному натисканні. Тиху мембранку ще пошукати треба. Або поняття гучності є на стільки суб'єктивно...
Devijack
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Я сьогодні не навмисно встановив пробіл догори дригом. Та виявив що він становиться під нахилом. Цікаво вийшло. Більш логічно під великий палец, що теперь лягає на ного повністю а не на кут як раніше. Це навіть зручніше та більш ергономічно на перший погляд. Було би зручніше якби кут був ще більшим. Єдиний недолік у підсвідці, Ну і недостатній кут...
спойлер
Зображення

А взагалі є ідея вклеїти на звороті пробілу щось резинове чи спінене щоб при натисканні кейкап цим демпфером контактував з плейтом а не стем свіча стукав об основу свіча.
7mindfields
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Devijack: 11.05.2024 14:09 Я сьогодні не навмисно встановив пробіл догори дригом. Та виявив що він становиться під нахилом. Цікаво вийшло. Більш логічно під великий палец, що теперь лягає на ного повністю а не на кут як раніше. Це навіть зручніше та більш ергономічно на перший погляд. Було би зручніше якби кут був ще більшим. Єдиний недолік у підсвідці, Ну і недостатній кут...
спойлер
Зображення

А взагалі є ідея вклеїти на звороті пробілу щось резинове чи спінене щоб при натисканні кейкап цим демпфером контактував з плейтом а не стем свіча стукав об основу свіча.
Може краще борд з нормальними стабами купувати?
Devijack
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

7mindfields
а шо мені дасть стаб?
Kosdnepr
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Devijack: 11.05.2024 14:09 є ідея вклеїти на звороті пробілу щось резинове чи спінене щоб при натисканні кейкап цим демпфером контактував з плейтом а не стем свіча стукав об основу свіча.
Вам потрібні звичайні o-rings Ø2,5мм
Devijack
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Kosdnepr
ти не розуміеш як працює орінг. Він скорочує відстань від кейкапу до стема та фіксується, тобто зменшує хід, далі він ніякої участі не має бо не є подвижним. Стем продувжуе стучати об основу у свічі. А щоб мав участь то треба гатити з усієї дурі або оринг має бути максимально м'яким щось типу паралон, силікон занабто твердий. Ідея пом'яшкити під кейкапом тобто ловити стем до того як він опиниться у ніжчому положені.
короче ща намалюю
Зображення

і буде він м'який і тихий як пірїна
Software Engineer
Junior

Повідомлення

Можете підказати кілька моделей, щоб було щось схоже на HATOR Rockfall 2 Mecha TKL Authentic Edition Aurum Milky Way Silent USB Black (HTK-530), тобто із silent-switches, але із hot-swap й за помірну вартість?
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Software Engineer
нагадаю, що якщо є хотсвап - можна свічи і замінити, необов'язково брати одразу з сайлент (ну, у сенсі якщо подобається одна клавіатура, але нема модіфікації з сайлентами).
я саме так і зробив, знайшов базу яка влаштувала та замінив свічи.
Відповісти