Выбор ИБП/UPS

Корпуса и источники питания
Відповісти
Автор
Повідомлення
_VlaD_
Member

Повідомлення

кудрявый: 13.04.2024 23:22Крива заряду/розряду дуже плоска і вимагає набагато точнішого відслідковування ніж в LiIon
Ничего там никто на каждую ячейку не отслеживает. Тупо на напряжение весь ориентир. Нет там в BMS шибко умных компьютеров. Потому и балансировка происходит заметно выше рабочего напряжения. Чтобы ничего не отслеживать а тупо заряжать выше определенного уровня. Так-то и при напряжении 3.4В LiFePO4 может быть полностью заряжен. А пару десятых вольта выше никакой емкости существенной в себе не несут.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

кудрявый: 13.04.2024 22:19 GreenMile
Все що Ви написали розумію і розділяю. І я не намагаюся з powercom зробити ecoflow на мінімалках.
Просто у мне є 3 BNT 600 і 1 BNT 800. Два з них не поряд зі мною. Мені надоїло кожен рік чи два (як повезе) міняти в них свинець
Щоб не міняти свинець через рік-два, треба поміряти і з вірогіднсітю у 95% знизити напругу заряду для свинцю, бо 14,4-14,7В це напруга циклічного заряду, а в буферному стані (в якому ДБЖ перебуває 99,9% часу) напруга має бути не більше 13,4-13,8В.
У мене PCM KIN-625, це трохи кращий папєрєднік BNT, (схематично майже те саме, але "кін" має інтерфейси), так он він коли включений - лупить 14,7В постійно, коли виключений кнопкой на морді - 13,8В. Думаю, що у BNT та сама історія. Тобто, якщо його не виключати кнопкою хоча б на ніч, то він 24/7 кип'ятить тей нещасний акум при 14,7В, від чого останній висихає як раз роки за два.
Краще звісно зібрати ліфепо і забути, але можна і свинцевому життя продовжити.
кудрявый
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

_VlaD_
Слабкий BMS убив один або декілька елементів, навіть у фірмовому виробі:
на 4:40
https://www.youtube.com/watch?v=nTOy0sBU5Wc
У самопалі
на 22:42
https://www.youtube.com/watch?v=eLNDmZ6n6ec
ще одне
з 2:00 і далі
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

кудрявый: 13.04.2024 11:13 _VlaD_
Просто это поставь да и все:
https://vi.aliexpress.com/item/10050050 ... ry_from%3A
Версії 20А достатньо?
Нет. Там токи под 50А могут быть.

Отправлено спустя 5 минут 49 секунд:
_VlaD_
Именно поэтому я установил активный балансир, ибо напряжение на ячейку могло лупить больше 4В.
Найти BMS которая будет отключать при перенапряжении на ячейке - это сразу смотреть от тысячи гривен цены.
Все те которые по 70-100грн, не отключают.
Чуть не идеальный лифер, и у тебя 3 ячейки по 3.2, а на 4й уже 5В при зарядке.
_VlaD_
Member

Повідомлення

Cirax: 14.04.2024 08:26 Найти BMS которая будет отключать при перенапряжении на ячейке - это сразу смотреть от тысячи гривен цены.
Все те которые по 70-100грн, не отключают.
Белая BMS-ка отключает. Около 70 грн цена в Китае. 12 штук я использовал и все отключают. И при заряди и при разряде.
кудрявый
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

_VlaD_
Белая BMS-ка отключает. Около 70 грн цена в Китае. 12 штук я использовал и все отключают. И при заряди и при разряде.
Так, але дуже погано балансує, тому до неї додають активний балансир (на третьому фото в оголошенні) :)
https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/akum ... U3htO.html
P.s. Схоже що БМС зі струмом балансування 30-50ма показали повну непридатність в справі балансування і будемо чекати на якісь нові плати, дешевші ні ті що зараз за 1200грн і більше
P.P.S Уже є. 672грн вирішують усі питання )
https://www.aliexpress.com/item/1005006680349940.html?
Востаннє редагувалось 14.04.2024 11:19 користувачем кудрявый, всього редагувалось 1 раз.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

кудрявый
не те що погано - довго. а якщо це не ДБЖ, де постійно зарядна напруга є - то балансування не працює, бо пасивним балансирам потрібен постійне подавання зарядної напруги.
тіждень тому привіз знайомий батарейку від електроскутера - "не тримає заряд". мало того, що чудернацьке зарядне, переробка від свинцю, так ще и "а, ну так зарядного струму нема, вимикаємо". А там - розбаланс по коміркам, бмс вимикає по захисту, а відбалансувати не встигає - бо знімають з зарядки, а в неї пасивний балансир на декілька десятків ма, а батарейка 20аг.

Відбалансував своїм активним балансиром та лабораторним БЖ, дотягував рідною бмс вже. Магія - знов заряд тримати став...

Відправлено через 4 хвилини 44 секунди:
_VlaD_
я собі налаштував початок балансування на 3,37в, завершення заряду 3,45в. але в мене бмс та дбж вміє будь-як параметри виставляти.
_VlaD_
Member

Повідомлення

кудрявый: 14.04.2024 10:53P.s. Схоже що БМС зі струмом балансування 30-50ма показали повну непридатність в справі балансування
Вот один аккум разобрал. Четыре ячейки уложились по напряжению в 3.56-3.62В. Где-то на 14.5В BMS откючает аккум от зарядки. Меня все устраивает.
кудрявый
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

_VlaD_
Значить у вас хороші акумулятори. Не завжди так буває.
Якби вони усі мали одинаковий внутрішній опір та ємність - балансир би був взагалі не потрібен.
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

_VlaD_: 14.04.2024 09:49
Cirax: 14.04.2024 08:26 Найти BMS которая будет отключать при перенапряжении на ячейке - это сразу смотреть от тысячи гривен цены.
Все те которые по 70-100грн, не отключают.
Белая BMS-ка отключает. Около 70 грн цена в Китае. 12 штук я использовал и все отключают. И при заряди и при разряде.
У меня белая с Китая, вваливала 4,5В на ячейку, как дети в школу.
После этого допаял ещё активный балансир.
Раз в пару недель замечаю что работает, светят светодиоды.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Cirax: 14.04.2024 17:22
_VlaD_: 14.04.2024 09:49

Белая BMS-ка отключает. Около 70 грн цена в Китае. 12 штук я использовал и все отключают. И при заряди и при разряде.
У меня белая с Китая, вваливала 4,5В на ячейку, как дети в школу.
То вона несправна, бо має відключати. Скоріше за все, як в моєму випадку - один чи два ключі в паралелі биті і не закриваються, тому вона і валить вище норми, бо зібрана зі сміття.
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

GreenMile: 14.04.2024 21:58
Cirax: 14.04.2024 17:22
У меня белая с Китая, вваливала 4,5В на ячейку, как дети в школу.
То вона несправна, бо має відключати. Скоріше за все, як в моєму випадку - один чи два ключі в паралелі биті і не закриваються, тому вона і валить вище норми, бо зібрана зі сміття.
Она у меня в бесперебойнике для роутера стоит. Там всё с мусора собрано, так и стоит - сутки держит.
кудрявый
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

GreenMile
А є десь відео/стаття як ці білі перевіряти, провидити в порядок?
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

кудрявый: 14.04.2024 22:35 GreenMile
А є десь відео/стаття як ці білі перевіряти, провидити в порядок?
Та яка стаття, не купляйте це сміття - от і вся стаття. Якщо у вас немає навичок з ремонту електроніки, то воно вам не допоможе, а якщо є, то власне і писати нічого.
Берете лабораторний БЖ і піднімаєте напругу заряду вище 14,8В (чи на скільки у вас там збірка), якщо після підвищення продовжує текти струм в акуми - значить плата несправна. Справна повинна відключити акуми і при перевищені порогової напруги струм не повинен протікати.
А далі потрібно виявити, які там з 15 ключів несправні, для цього або потрібен тепловізор, або випаювати всі і по черзі перевіряти тестером транзисторів (якщо явно не пробитий то звитчаним тестером не виявите несправний ніяк), бо вони в паралелі напаяні, на платі не перевірите. Паяльником випаяти ключі не вийде, це треба паяльну станцію, або будівельний фен. Нє ну деякі примудряються на прасці паяти, але то окремий вид збочення. Ну і, наприклад, виявили ви несправний, треба новий купити, ціна буде гривень 30-60, мабуть, за один.

Ітогі подвєдьом(с): треба лабораторний БЖ, паяльну станцію, звичайний мультимер, теплак або тестер транзисторів + запчастини для того, щоб відремонтувати плату за 60 грн і купу безцінного часу. Ну або купити кілька штук і сподіватись що одна буде робоча і не здохне потім в роботі і не вб'є ваш акум за 2к грн?
Воно того варте, щоб зекономити кілька сотень на нормальній БМС? :rolleyes:
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

GreenMile: 15.04.2024 09:53 Воно того варте, щоб зекономити кілька сотень на нормальній БМС? :rolleyes:
(подивився на свою бмс за 3500грн :) ) ні, не варте :)
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

artko: 15.04.2024 10:03
GreenMile: 15.04.2024 09:53 Воно того варте, щоб зекономити кілька сотень на нормальній БМС? :rolleyes:
(подивився на свою бмс за 3500грн :) ) ні, не варте :)
Я за свою отдал почти 5кгрн :)
Смарт с сенсорным экраном, до 24 ячеек, ток 200А, и активный балансир 2А.

Для бесперебойника покупал золотую середину - daly на 50А.
С учётом 8 ячеек, с запасом.
Плюс конденсаторный балансир на 3А.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Cirax: 15.04.2024 10:30 Я за свою отдал почти 5кгрн :)
Смарт с сенсорным экраном, до 24 ячеек, ток 200А, и активный балансир 2А.
ну то у вас за екран сенсорний доплата. моя jk віддає просто всю інфу на домашній ХА сервер. навіщо той екран :)
Target
Junior
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Подскажите, имеется ибп Powercom bnt-1000. Потерял соединитель f2 аккумуляторов, на радиорынке нет. Какая нужна толщина сечения провода?
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Target: 15.04.2024 11:46Powercom bnt-1000
згідно з описом виробника в нього номінальна потужність 600вт. Якщо дуже приблизно це 25..30А струм по акумуляторах. від 4мм2 та більше переріз з'єднувача.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Target: 15.04.2024 11:46 Подскажите, имеется ибп Powercom bnt-1000. Потерял соединитель f2 аккумуляторов, на радиорынке нет. Какая нужна толщина сечения провода?
Штатно там такий самий як і інші дроти - 10AWG, але проблема буде знайти ножові клеми, бо там товщина 0,5мм, а найкращі, що можна знайти в продажу - 0,3мм.
Відповісти