Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
super37
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев - UA УКРАІНА

Повідомлення

280 в майже пітора раза більша за 240. Рішати вам
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Stiff: 07.03.2024 12:36 подскажите пожалуйста, задумал немного изменить убранство внутри корпуса и перенести радик kraken'a с верхней - на переднюю стенку корпуса nzxt h5, сейчас кракен 240 стоит, а на переднюю есть возможность установить 280. Проц стоит довольно неудачный образец 13900, перестал греться только после андервольта на 0.08 в адаптиве и лимитов в 220. Имеет ли глубокий смысл париться с продажей/покупкой кракена, или забить и забыть, переставив 240й?

240й стоит нульцевый, еще пленки не снял даж
240 вода на 13900 це якось аж наївно, я не знаю :)
Я б забив, бо 280 порівняно з 240 вам нічого особливо не дасть. Якби мова була про 420 фрізер 3, тоді так, мало б сенс.
У 13900 основна проблема - це зняти тепло з кристала тому в першу чергу там має буде дуже гарний водоблок, а розмір радіка то же вторинне, 280 хіба що буде тихіше.
Stiff
Member

Повідомлення

GreenMile: 07.03.2024 22:14
Stiff: 07.03.2024 12:36 подскажите пожалуйста, задумал немного изменить убранство внутри корпуса и перенести радик kraken'a с верхней - на переднюю стенку корпуса nzxt h5, сейчас кракен 240 стоит, а на переднюю есть возможность установить 280. Проц стоит довольно неудачный образец 13900, перестал греться только после андервольта на 0.08 в адаптиве и лимитов в 220. Имеет ли глубокий смысл париться с продажей/покупкой кракена, или забить и забыть, переставив 240й?

240й стоит нульцевый, еще пленки не снял даж
240 вода на 13900 це якось аж наївно, я не знаю :)
Я б забив, бо 280 порівняно з 240 вам нічого особливо не дасть. Якби мова була про 420 фрізер 3, тоді так, мало б сенс.
У 13900 основна проблема - це зняти тепло з кристала тому в першу чергу там має буде дуже гарний водоблок, а розмір радіка то же вторинне, 280 хіба що буде тихіше.
Ну я ворвался в gen13 с 4770к, который стоял на биквайет воде и со скальпом, там под нагрузкой ваще все было прилично, а до биквайета он ваще стоял на сток кулере и игрушки игрались. И я такой "не ну это ж интел, собрал и поехал", ниче не читаю, примерно собираю на Z чипсете, захожу в аиду, в которой 2 дня назад 4770 был холодненький, врубаю тест и там "хелоумазафака", начинаю ютуб курить - рамки, прогибы, андервольты (шо, К проц надо по заводу урезать, щоб он не грелся, камон, где мой 2007), тут статья выходит на клокерсе что 13-14 серия греется у всех :D Я понимаю, что 90% на олх это неудачные, челики слили тупо, а я купил, разбирание чо такое андервольт и чо как делать, миллион тестов, рестартов, и кое какой наконец нормальный результат. Короче, если ты мамина ромашка, ай7-ай9 в нынешнем году не для тебя блин.

в итоге, на 240 воде, с кулерами, установленными неправильно (тянут вовнутрь корпуса)
global core svid voltage - adaptive mode
offset voltage -0.08
краткос.лимит - 220
долгоср. лимит - 200

прайм 5мин, средняя 82, один прыжок до 89 был
cinebanch r23 - тест проходе, щось 34600 папуг (трошки меньше еталону), но то пофіг, гловке нема тротлінгу ніде і нічого

и это все еще и на вентиляторах стоящих не в ту сторону, они у меня тянут, вместо толкания :D но менять впадлу, если придется менять водянку

Отправлено спустя 2 минуты 1 секунду:
GreenMile: 07.03.2024 22:14
Stiff: 07.03.2024 12:36 подскажите пожалуйста, задумал немного изменить убранство внутри корпуса и перенести радик kraken'a с верхней - на переднюю стенку корпуса nzxt h5, сейчас кракен 240 стоит, а на переднюю есть возможность установить 280. Проц стоит довольно неудачный образец 13900, перестал греться только после андервольта на 0.08 в адаптиве и лимитов в 220. Имеет ли глубокий смысл париться с продажей/покупкой кракена, или забить и забыть, переставив 240й?

240й стоит нульцевый, еще пленки не снял даж
240 вода на 13900 це якось аж наївно, я не знаю :)
Я б забив, бо 280 порівняно з 240 вам нічого особливо не дасть. Якби мова була про 420 фрізер 3, тоді так, мало б сенс.
У 13900 основна проблема - це зняти тепло з кристала тому в першу чергу там має буде дуже гарний водоблок, а розмір радіка то же вторинне, 280 хіба що буде тихіше.
так помпа ж одинаковая, хоть 120, хоть 360, так что отвод одинаковый

еще отакой график на ютубах видел, и как-то возбудился на замену на 280
Зображення
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Stiff: 07.03.2024 22:38 еще отакой график на ютубах видел, и как-то возбудился на замену на 280
Зображення
А у вас будуть такі задачі, щоб ви ту різницю між 240 і 280 побачили? Просто, якщо ви плануєте навантажувати ЦП на всі гроші, то треба щось краще за 280 воду, якщо не будете то нафіга вона вам потрібна, бо і 240 вистачить. Хіба що просто хочется.
Stiff
Member

Повідомлення

GreenMile: 07.03.2024 23:00
Stiff: 07.03.2024 22:38 еще отакой график на ютубах видел, и как-то возбудился на замену на 280
Зображення
А у вас будуть такі задачі, щоб ви ту різницю між 240 і 280 побачили? Просто, якщо ви плануєте навантажувати ЦП на всі гроші, то треба щось краще за 280 воду, якщо не будете то нафіга вона вам потрібна, бо і 240 вистачить. Хіба що просто хочется.
ну я иногда рендерю, но не часто, в остальном только игрушки-ютубы, i9 брал скорее для поднятия чсв, чем реальной необходимости, и мой корпус (nzxt h5) ниче не влезет, а его менять я не хочу, эстетика превыше всего
WakeMe
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Stiff: 07.03.2024 22:38
еще отакой график на ютубах видел, и как-то возбудился на замену на 280
Зображення
Так тут 1 градус різниця.
Хлопці, не там ви шукаєте де інтел охолодити. Є два шляхи - це скальп і рідкий метал під кришку або скальп і ватер на голий кристал з рідким металом. Пошукав старі скріни свої, наприклад
Ось CB23 до скальпу
спойлер
Зображення
А ось CB23 після скальпу з РМ під кришкою
спойлер
Зображення
Помітна різниця? А ото аіо туди сюди міняти 240/280, ну серйозно...
Chester_pl
Member
Звідки: Полтава

Повідомлення

есть вот такая система https://www.fractal-design.com/ru/produ ... s36/black/

начал шуметь пропелер, тихонько так постукивает. не часто но бывает, и адски бесит, так как работаю в основном в тишине.

помогите подобрать замену, в идеале из ноктуа. а то я что то не пойму как правильно подобрать параметры и разьемы.

спасибо
Deadpool
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Stiff: 07.03.2024 22:38так помпа ж одинаковая, хоть 120, хоть 360, так что отвод одинаковый
це не так працює)
Він за інше.

наразі виробники перейшли до чіплетного дизайну, та й самі кристали зменшились навіть де однокристальний дизайн. відповідно у вас на підошві теплозйомника (водоблока), здорового такого, умовно 3*3см площою чи більше, буде локальна точка тепловиділення на кристалі безпосередньо (навіть якщо там не скальпований проц і кришка теплорозподільна, вона мало рятує в цій ситуації) бо у вас умовно менше 1*1см точка, яка гріється що дурна, і там вже саме зняти тепло фізично вже не дуже ефективно можна.
в кастомах що роблять, скальпують, юзають ЖМ, купують водоблоки які ще з часів ам4 і іх чіплетного дизийну малих блоків, зміщувались потоки і безпосередньо розгінна пластина позіціонувалась потоком прямо над блококами, некст лвл це багато-мікроканальні водоблоки (це тонкіші мікроканали і щільніше стоять, що збільшує площу відводу) але тут проблема бо у нас гдс росте, і тоді тіки вже рішає помпа аж нарешті, і навіть не одна, а дві помпи ставлять, або дуалтоп одразу на дві помпи. бо тоді потік в парі з щільними мікроканалами може якісь ще градуси виборювати, в купі з скальпом і жм, або без.

власне тому в АІО монопісуально яка помпа, аби надійна, потоку там ніколи не буде бо вони завжди там слабкіші навіть китай дешман помп під кастом.

Відправлено через 5 хвилин 17 секунд:
Stiff: 07.03.2024 22:38так помпа ж одинаковая, хоть 120, хоть 360, так что отвод одинаковый
280радіатом по площі, саме теплорозсіювання, на 15% всього менший за звичний 360тий радік

а 240мм це таки 33% від 360тки )

Відправлено через 3 хвилини 28 секунд:
власне саме тому 280тки ТАКІ результати видають, в порівнянні з супербашнями, і 360тками.

тому воно то на погляд перший 240 і 280, коли просто на циферки назв дивимось, якось не вражає різницею. чомусь їх сприймають що вони на одному рівні) але це не так.

Відправлено через 6 хвилин 40 секунд:
Chester_pl
арктік р12 пвм+пст недорого і ефективно
нокту якусь нф а12 незмінна класика, правонаступники тайфунів. дораха, ефективно.
ноізблокери 120ті, 12-2 якісь або по обертам дивись які подобаються. дораха, кросіво, ефективно.

нові арктіки вийшли на підшипнику, з кільцем як у ноізблокерів, але один брати для тесту треба спочатку, чи шуп буде комфортним. бо це не р12 який можна було налаштувати на майже безшумність.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

GreenMile: 07.03.2024 22:14240 вода на 13900 це якось аж наївно, я не знаю :)
….
У 13900 основна проблема - це зняти тепло з кристала тому в першу чергу там має буде дуже гарний водоблок, а розмір радіка то же вторинне
Ви суперечите собі. :rotate:

Отправлено спустя 14 минут 37 секунд:
Deadpool: 08.03.2024 10:16 але тут проблема бо у нас гдс росте, і тоді тіки вже рішає помпа аж нарешті, і навіть не одна, а дві помпи ставлять, або дуалтоп одразу на дві помпи. бо тоді потік в парі з щільними мікроканалами може якісь ще градуси виборювати, в купі з скальпом і жм, або без.
Можу уявити шум від проходження потоку рідини (не помпи!) на максимальних обертах DDC/D5. Їх же нереально використовувати в такому режимі вони занадто потужні.
Про дві помпи, якщо це не роздільні контури, то для збільшення тиску і продуктивності їх треба підключати послідовно, бо в паралелі вони прокачають рівно стільки ж рідини як і одна.
Deadpool
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ray2000gt: 08.03.2024 12:53Їх же нереально використовувати в такому режимі вони занадто потужні.
:think: :think: :think:
"Ви просто не вмієте їх готувати"
Вже давно є така прекрасна і чудова д5 варіація від альфакул як 775та д5

Є нормально відбалансовані д5 від брендів.

Є нормальні ТОПи під д5, якщо корпус совсім фольга, то навіть фулллатунь топи є.

В мене наразі 775 в3 є і ек пвм д5. І топи як пластик так і латунь. Але я все це на вібророзв'язці гвинтами або кільцем робив.

Я пізніше запишу петличкою вам шум на 100%
yurasic park
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

Ray2000gt: 08.03.2024 12:53
GreenMile: 07.03.2024 22:14240 вода на 13900 це якось аж наївно, я не знаю :)
….
У 13900 основна проблема - це зняти тепло з кристала тому в першу чергу там має буде дуже гарний водоблок, а розмір радіка то же вторинне
Ви суперечите собі. :rotate:

Отправлено спустя 14 минут 37 секунд:
Deadpool: 08.03.2024 10:16 але тут проблема бо у нас гдс росте, і тоді тіки вже рішає помпа аж нарешті, і навіть не одна, а дві помпи ставлять, або дуалтоп одразу на дві помпи. бо тоді потік в парі з щільними мікроканалами може якісь ще градуси виборювати, в купі з скальпом і жм, або без.
Можу уявити шум від проходження потоку рідини (не помпи!) на максимальних обертах DDC/D5. Їх же нереально використовувати в такому режимі вони занадто потужні.
Про дві помпи, якщо це не роздільні контури, то для збільшення тиску і продуктивності їх треба підключати послідовно, бо в паралелі вони прокачають рівно стільки ж рідини як і одна.
І навіть з DDC можна жити в DUALTOP який з міді. :beer: :beer: :beer:
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Ray2000gt: 08.03.2024 12:53
GreenMile: 07.03.2024 22:14240 вода на 13900 це якось аж наївно, я не знаю :)
….
У 13900 основна проблема - це зняти тепло з кристала тому в першу чергу там має буде дуже гарний водоблок, а розмір радіка то же вторинне
Ви суперечите собі. :rotate:
Немає тут суперечності, бо не треба виривати фрази із контексту. З 13900 є дві проблеми - перша - це відвести 300Вт+ тепла від проца, друга - розсіяти його на радіаторі. 240 водянки в основному не призначені, для такого, тому в цілому 240 і 13900к - не пара, як не подивись. Але 240 водянка з дуже продуктивним водоблоком буде краще ніж 280 з посереднім.
Deadpool
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ray2000gt: 08.03.2024 12:53Можу уявити шум від проходження потоку рідини (не помпи!) на максимальних обертах DDC/D5.
шум потоку, вдумався, саме того як рідина тече? та не так і швидко на д5. на ддц оттам так, потік буде веселіший бо давить ліпше.
в мене наразі для тестів є ддц але 3пін, в комборезі хеткіллера. ось 3 пін так, є проблеми з шумом, але рівно до моменту поки не навантажити її парою радіків і водоблоків. там теж на умовних 11.4в вона в норм режив заходить навіть.

ви просто не зустрічали мікроканалок можливо сучасних, де ще ставлять розгінну пластину для збільшення концентрації тиску рідини на єтапі потрапляння в мікроканалку водоблока. там немає турбулентності потоку) турбулентність в норм системі, аби потік прям чутно це у нас є один наркоман камрад, який 4 дуалтопа д5 кажись + ддц зібрав і отримав 666л потік)))) це на МОРАх двох кажись + відло+проц.

стандартна д5 в конфігові з китай радіками двома+проц+відло це потік там буде. в залежності від інших чинників і т.д. близько 80л в кращому випадку. якщо хороші радіки, і якісь не сильно гдсні водоблоки то і 100 може бути. але в маленькому, нескладному контурі. в мене на трьох радіках і гдсних ватерах одна д5 дай боже 60л на максималках давала)))

є ж наркоманські бренди аля TechN, Optimus, деякі дорогі ватери Акви і Хеткіллер, де взагалі є зміщення самого вприску відносно чіплет, проца. Там ГДС через те вже передає привіт. І в складному контурі на 3 радіка, два водоблока вже одна помпа каже "ква". бо прокачує але толку, якщо воно працювати може навіть гірше ніж умовний китай чи ЕК. відповідно привіт друга помпа, привіт норм потік вже, привіт результат ліпший на трішки ніж у інших. але чи варто воно того? кожен сам собі вирішує.


відчуваю варто повертатись до вереток від мене на форумі.
є купа заліза під руками яке можна на ходу взяти і показати як працює. хоча багато що цікаве вже продано, подаровано)
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Deadpool: 08.03.2024 14:34
"Ви просто не вмієте їх готувати"
Вже давно є така прекрасна і чудова д5 варіація від альфакул як 775та д5

Є нормально відбалансовані д5 від брендів.

Є нормальні ТОПи під д5, якщо корпус совсім фольга, то навіть фулллатунь топи є.
Я ж не про шум від помпи кажу а про потік рідини в контурі.
Я якщо даю повні оберти на своїй DDC, шум наче кран у ванній відкрив. У знайомого D5 в контурі CPU-WB + радік 280. Теж шумить відчутно.
WakeMe
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Ray2000gt: 08.03.2024 17:23Я якщо даю повні оберти на своїй DDC, шум наче кран у ванній відкрив. У знайомого D5 в контурі CPU-WB + радік 280. Теж шумить відчутно.
У мене дві д5 в дуалі качають 300+ л/г на 100% і ніякої рідини не чутно. Може рез винен і в ньому булькає?
Nixlie
Member

Повідомлення

Вітаю.
Планую апгрейд системника, та думаю одразу заморочитись і зробити харашо.

Корпус Lian Li LANCOOL III (чорний без ЛГБТ :)
Проц i7 14700KF
Відео Nvidia 4080

Який сетап водяного охолодження варто розглядати якщо хочеться тиші?
- адекватні бренди (конкретні моделі)
- які розміри ок, які не ок

Якщо ставити воду на відеокарту, то радіаторів обов'язково має бути два незалежних чи є можливіть поєднати відвід тепла на один великий потужний?
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Nixlie
Можно всё повесить на один большой наружный радиатор или ставить несколько внутри корпуса. У вас очень много вариантов с очень разным ценником.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Nixlie, якщо тільки проц, вистачить 280 мм, якщо ще на карту вішати, то 2х280 або 420, якщо лізе.
Nixlie
Member

Повідомлення

Vpupkin: 09.03.2024 08:42 Nixlie
Можно всё повесить на один большой наружный радиатор или ставить несколько внутри корпуса. У вас очень много вариантов с очень разным ценником.
Ray2000gt: 09.03.2024 10:51 Nixlie, якщо тільки проц, вистачить 280 мм, якщо ще на карту вішати, то 2х280 або 420, якщо лізе.
Дякую

420 за специфікацією можна встановити
Відео хочу також посатиди на воду, є бажання зробити саме довершений конфіг на кілька років наперед.
Якісь конкретні моделі АІО порекомендуєте?
Чи може краще заморочитись із кастомною збіркою? (це буде мій перший досвід із водяним охолодженням)
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Nixlie
Смотря чего вы хотите, если в приоритете тишина и температуры то можно и кастом собрать.
Відповісти